Čo robíť, aby mi nezarastali chĺpky po holení?

otrivinkajanka
1. apr 2008

ahojte baby chcela by som od vas poradit co robite pre to,aby vam nezarastali na nohach chlpky pouzivam aj peeling pred holenim aj depilator rozne kremy po holeni a stale mi chlpky zarastaju neviem co s tym mam robit je to nepekne lebo sa mi to zapaluje a ostavaju mi tam cervene bodky skusala som aj holit sa ziletkou a je to rovnake ake pripravky pouzivate vy?ide pomaly leto budem nosit saty alebo sukne a s takymi nohami sa mi odhalovat nechce dakujem za kazdu radu

blovitc120
1. apr 2008

otrivinka, honach 😀
ak mas k tomu nabeh, bude sa ti to robit stale. skus ten peeling aj tak 2 dni po depilacii. ja mam ten nastavec a tam sa pise, ze pouzivat aj pred aj po, ale nie hned pred a hned po depi. skus nejaky krem proti zarastaniu, ale ja na to moc neverim. mne kozna povedala, ze ked ti to raz zvykne zarastat, zazraky neurobis s tym. viem ze robi veet nejaky krem, ale som ho neskusala, mam alergiu na vsetko z veetu. a isto to robi aj niekto iny.

otrivinkajanka
autor
1. apr 2008

no pomylila som sa lebo som rychlo pisala uz som skusila vselico a nic mi nepomaha asi pojdem ku dermatokozmeticke a dam si to odstranit laserom lebo mam bodkove nohy a vyzeram ako dostipana komarom

karolinkafe
1. apr 2008

Ahoj janka 😉
Kedze vravis, ze si uz skusila vselico a nezabralo, tak ti asi velmi neporadim 😒 Mne tiez zo zaciatku ked som zacala pouzivat depilator zarastali chlpky, ale stale si v sprche masirujem nohy tou takou rukavicou, neviem presne ako sa to vola 😅 je taka drsnejsia. To mi stale odstrani mrtvu kozu a otvori pory. Teraz uz zo zarastenymi chlpkami nemam 😉 Ale ked fakt nic nefunguje, tak skus ten laser a uvidis

otrivinkajanka
autor
1. apr 2008

karolinkafe tak s tou rukavicou som to este neskusala viem ktora to je skusim si ju kupit a uvidim dakujem

pacna
1. apr 2008

aj ja mam ten problem presne ako ty otrivikajanka. a ten veet co je na zarastanie chlpkov si skušala? 🙂

karolinkafe
1. apr 2008

dufam, ze ti to pomoze 😉 na mojich nohach to funguje 😀

otrivinkajanka
autor
1. apr 2008

pacna skusala mne to nepomaha skus ho ty mozno tebe pomoze karolin skusim a dik

pacna
1. apr 2008

a co to je za rukavicu?nepočula som o nej. 😀

mirka414
1. apr 2008

ja odkedy pouzivam veet krem chlpky su vsetky prec a ani nezarastaju.pouzivam ten ruzovy.

ikke
1. apr 2008

nic, len nedepilovat, ale iba holit... 😔
(cize mne osobne nepomohol ani krem, ani rukavica-na tu som moc leniva denne sa drhnut 😝 )

prasiatko30
1. apr 2008

koli tomu zarastaniu chlpkov a preto ze po depilacii mi ostavali take draplave nohy ze hruza - bolo to este horsie akopred depilovanim 😠 somprestala pouzivat depilacny strojcek a radsej som pouzivala klasicku ziletku a posledne depilacny krem. teraz som nad mieru spokojna s veetom ktory sa dava dole pri sprchovani - namazem si nohy pred sprchovanim pockam 3min a potom v sprche si uz len nohy prejdem prilozenou spongiou a je to - rychle bezbolestne a mam hladucke nohy ako mimino 🙂

otrivinkajanka
autor
1. apr 2008

ja som skusala aj kremy ale mne tie chlpky vobec nesli dole s tym kremom potom som to oholila a bol pokoj teraz pouzivam depilator aj ked to boli akoby mi rezali nohy ale mam potom pokoj dva tyzdne a nemusim sa holit mne len prekaza,ze mi zarastaju tie chlpky zapali sa mi to a ked to stlacim vyde mi odtial cely chlpok a ostane mi tam nepekna cervena bodka

prasiatko30
1. apr 2008

otrivinka - tak to potom je dost tazke - mozno by ti fakt pomohol ta laser depilacia - i ked mne bolo povedane ze to tiez nie je 100%ucinne na vsetky druhy chlpkov - jezkovy voci ako ja zavidim cernoskam a azijatkam - tie nemaju skoro vobec chlpy na nohach ani na rukach 😠

dididi30
1. apr 2008

ja mam depilaci strojcek a nemusim holit aj mesiac, ale treba si na to zvyknut 😉

prasiatko30
1. apr 2008

dididi - ja som na zaciatku bola vcelku do pohody so strojcekom ale potom ako hovorim tie nohy som mala horsie ako pred depilaciou mne to proste tym ze mi vytrhavalo chlpky tak mi tam ostavali take - ako by som to opisala male kopceky a nakoniec som mala na dotyk tie nohy take hnusne draplave - cize chlpkov sice nebolo ale ani prijemneho pocitu hladkych noh - takze nakoniec som si povedala ze naco sa s tym zapodievat ked aj tak nemam zelany vysledok 😉

emyly
1. apr 2008

otrivinkajanka, presne viem o čom píšeš,tiež mám ten problém.. Asi na tretí-štvrtí deň po oholení mám také červené kopčeky, a ked to stlačím, vykukne chlpok 😅 je to typické zarastanie pod kožu, a neviem čo s tým. Sestra kdesi čítala rady ako to liečiť, ale kedže sa jej to netýkalo, nezapamätala si to. Išlo o nejaké rady babky bylinkárky. Preto budem aj ja velmi rada ak by mi niekto vedel v tomto poradiť, čo s tým.

lenoc
1. apr 2008

Otrivinkajanka, mam rovnaky problem, ale na nohach to nie je az take strasne, horsie je, ze sa mi to robi v oblasti bikin - o den alebo max. dva po holeni ma tie oholene miesta svrbia a chlpky zarastu. Jedine, co mi na to pomaha, je bud depil. krem alebo ked sa oholim v smere rastu chlpkov - vtedy vlastne neodstranim cely chlpok a tym padom nezarastie pod kozu. Nemam sice pocit hladko oholenych noh (ci bikin) ale aspon sa vyhnem bolesti a svrbeniu pri zarastani chlpkov.
Ale zaujimave je, ze sa mi to nerobi odjakziva. Takych 5 rokov mozno.

wewcsa
21. jan 2009

aojte ja som zacala pouzivat depilacny strojcek asi pred troma rokmi a mala som tiez problem so zarastanim....na nete som citala ze pomaha kalciova abo zinkova mast a pri sprchovani kazdy den treba nejakou hubkou abo niecim podobnym si presuchat nohy a kazdy den si nohy natierat telovym mliekom...ja som mala cervene flaky tiez a som tento postup robila kazdy den a su tomu uz tri roky a flaky vybledli a uz ich neni vidno az tak...obcas sa ete najde nejaky ten zarasteny chlpok ten si vytlacim a pokracujem v tom co som uz pisala.....a v lete ked sa mi ete nohy opalia skoro vobec neni flaky vidno..... 🙂

misuliq137
25. júl 2009

aojtee holkyyy coo mam pouzivat na holenie noh.....pretozee ked si oholim nohi tak naa druhi den my uzz znovu virastaju chlpky.. please poradte

mimi278
7. nov 2009

ahojte..mam rovnaky problem..asi pred tromi rokmi som si zacala vytrhavat chlpy na nohach epilatorom a teraz mam cervene az hnede fliaciky..je ich asi milion ☹ horsie je, ked sa mi zapali nejaky chlpok (a to sa stava casto)..potom mam okrem flakov aj hnisave vyrazky. v lete som to mala lepsie vdaka slnku, ale nie az tak, aby som si mohla dat nieco kratke ☹ bola som uz u 3 koznych lekarok a v 2 lekarskych kozmetikach. dali mi roztok eryfluid, ktory mozno trosililinku pomaha, aby sa mi chlpy nezapalovali a dostala som aj krem belogent (na predpis). ten ked som si zacala davat, tak mi pomahal, teda flaky som mala, ale nezapalovali sa mi chlpy, ale ked mi doktorka davala tretie balenie, tak mi povedala, ze to mam postupne vysadit, lebo sa mi to moze zhorsit. tak som ho postupne vysadila a aj tak sa mi to opat zhorsilo. ale ja mam fakt strasne citlivu pokozku, tak mozno niekomu tak nezareaguje. so zinkovou mastou mam dobre skusenosti, ale skor v oblasti bikin a podpazusia..vzdy som tam mavala cervene vyrazky, potom som si hned po oholeni davala zinkovu mast a teraz uz nemam problemy.
misuliq som na tom rovnako ako ty..tiez si musim holit nohy..vlastne vsetko kazdy den. nepomohli mi ani pasiky veet ani sprej veet ani krem..nic..len som mala zbytocne podrazdenu pokozku. pytala som sa doktoriek na laser, ale moc to neodporucaju, vraj ma to chlpkov zbavit nemusi (hlavne ked su chlpy svetle to vraj nezabera) a ze mi potom mozu ostat flaky. tak neviem ani ja co robit.
neskusali ste niekto ten laser alebo nepoznate niekoho, kto si to dal spravit ???

bihan
7. nov 2009

Asi používame s Karolínkou rovnakú rukavicu 😀 Volá sa to Lufa (Loofah), je to skvelý píling na celé telo, nielen na nohy a mne už nič nezarastá, nezapaľuje sa.

martina46
7. nov 2009

ja mam tiez tu rukavicu, ale zabudam si driapat nohy pravidelne, takze zatiial efekt ziaden, bihan, ako rychlo ti to zabralo?

stainlless
1. dec 2009

najlepsie co som zatial mala na cervene bodky a zarasteny chlpok je Legole to je nejaky aqua kondicioner. da sa kupit cez net v jednom e-shope extraprodukty.sk inde som to este nevidela a nieje to drahe ale vyzaduje to pravidelnu aplikaciu inak sa to moze vratit spat.

vefi89
1. dec 2009

ja by som povedala, opalit nohy ako sa opaluju prasce 😀 😀 😀
ja som si nohy nikdy neholila, ale ani chloy tam nemam 😀 😝

mimkao
1. dec 2009

A ja sa chcem spýtať, aj keď je to trošku mimo témy...
... že už asi rok a pol používam strojček pravidelne, no teraz v poslednom čase mi začal úplne vadne trhať, po jednom mieste musím prejsť aj 5krát, aby mi vytrhlo chĺpok. Je možné, že sa tie pinzetky otupili, alebo čo? Strojček mám od Philipsu, taký oranžový. Neviete poradiť, čo s tým?

samara87
11. máj 2010

caute,
viacere ste sa tu pytali na ten laser..ja som bola sice nie na nohach, bo som to chcela skusit najprv na rukach, bo tie predsa vidno viac.. bola som tam uz desat alebo jedenast krat a aj tak narastu, sice neviem presne ako moje ruky teraz vyzeraju, lebo som bola tri týzdne dozadu (a este nevysli) ale neverte tomu, ze staci 4-5 zakrokov....
a taka ta rukavica ako ste spominali Loofah to sa kde da kupit, maju to aj v dm-ke?? dik moc

lara1705
12. máj 2010

no, ja mam tiež depilator a použivam ho. ale pred depilaciou treba nohy trocha "vypariť "v teplej vode. pokožka sa tak uvolni a depilacia pôjde ľahšie ale ja mam tiež ten problem že po depilacii nohy sa sčervenaju ale vraj je to normalne. po niekoľkych hodinach to prejde.
zas mam tiež problem , ja si nohy zdepilujem a po 3 dňoch mi začinaju rasť chlpky zas, som z toho hotova, lebo nemali by rasť aspoň 2 tyždne.asi musim vyskušať niečo ine ale zas škoda odložiť depilator lebo stal veľa.

katka888
14. júl 2010

no baby,ako tak čítam, ja mám všetko, čo tu opisujete :D :D :D
ale tento rok som sa dala do boja proti zarastajúcim chĺpkom, keď niečo pomôže, napíšem. zatial na odporúčanie doktorky mažem po holení najprv nejakým alkohol. roztokom ako alpa a aspoň to zmierňuje štípanie a svrbenie.

kikuska1302
9. nov 2010

Chlpy mi začali zarastať pred týmto letom, najskôr som netušila čo sa deje potom som zistila kolká bije. 😒 Kupila som si Lufu, krém veet, holím chlpy iba keď je to naozaj nutné a v smere rastu(to mi je v podstate jedno, lebo to mam vo velkom len na stehnách, ale už sa mi to rozširuje aj na lýtka) a v oblasti bikín ma to začína trápiť tješ. Tam nevjem..tam mi nepomáha nič..ak o nječom vjete, píšte..

klincek
11. nov 2010

baby, mne na to zarastanie nepomaha absolutne nic. aj sa driapem /rukavicou, pilingom/, aj kremujem, furt je to rovnake. vraj mam supercitlivu pokozku, takze s tym neurobim nic..ale aj tak sa strojceka nevzdam, ani za cenu zarastania a flakov, lebo holit sa mi nechce. aj takto som rada, ked sa k depilovaniu dostanem raz za tri tyzdne 😀. a ozaj, mne sa osvedcilo potriet si nohy hned po depilacii pletovou vodou. trocha dezinfikuje a ukludni podrazdenie.

@mimkao, neviem, ci je ten tvoj problem este aktualny, ale ja som ho prave vcera riesila. strojcek mam tiez philips, ten uplne najstarsi typ, a uz sa mi zdalo, ze je nejaky slabsi motorcek..tak som poprosila mm, aby sa na to pozrel. ked ho rozsroboval, povedal, ze je v nom tolko chlpov, ze by sa z nich dala spravit ciapka 😀, takze preto netahal. bol proste upchaty. je tam sice taka kefka, ktorou sa cistia pinzety, ale to, co napada dovnutra, s nou von nedostatnes, takze to asi treba riesit rozobratim strojceka. ten moj uz funguje zase paradne 😉