Čo robíť, aby mi nezarastali chĺpky po holení?

otrivinkajanka
1. apr 2008

ahojte baby chcela by som od vas poradit co robite pre to,aby vam nezarastali na nohach chlpky pouzivam aj peeling pred holenim aj depilator rozne kremy po holeni a stale mi chlpky zarastaju neviem co s tym mam robit je to nepekne lebo sa mi to zapaluje a ostavaju mi tam cervene bodky skusala som aj holit sa ziletkou a je to rovnake ake pripravky pouzivate vy?ide pomaly leto budem nosit saty alebo sukne a s takymi nohami sa mi odhalovat nechce dakujem za kazdu radu

mimkao
11. nov 2010

@klincek, už som si síce kúpila medzičasom nový strojček, ale straý ešte mám, tak skúsim tiež poprosiť mangela, nech sa mi na to pozrie.
Ale tento strojček, ktorý som kúpila teraz, je tiež od Philipsu, ale tie pinzetky má porcelánové. No a to sa teda nedá porovnať s tým prvým strojčekom. Ttento úplne krásne vytrháva, a ma to aj oveľa menej bolí, ako pri tom prvom strojčeku. Takže jednoznačbne odporúčam porcelánové pinzety.
A čo sa zarastania chĺpkou týka, tak som začala používať masážnu rukavicu z juty a je super. Dobre ošúcha staršiu kožu a chlpky zarastené pekne vylezú von.

klincek
12. nov 2010

porcelanove pinzety!? to som este ani nepocula-ale znie to dobre.. ten moj stary chudacik ma uz 14 rokov (sama neverim, ze ten motorcek dokaze tak dlho fungovat, a to ho dost vytazujem) ale aspon viem, ze ked si budem kupovat novy, tak to bude urcite Philips, a dam si poradit aj s porcelanom 🙂

ypsinkova
12. nov 2010

ahojte,odporúžam vyskúšať depiláciu cukrovou pastou 😉

klincek
12. nov 2010

@ypsinkova, ahoj, citala som jednu knihu, kde tym depilovali moslimsku nevestu pred svadbou-v domacich podmienkach..vsade okrem tvare..auuuuuuuuu
ale ty asi myslis nieco ine🙂. chodis na to do salonu, alebo sa da ta pasta niekde kupit?

ypsinkova
12. nov 2010

@klincek čože ? tak to som ešte nevidela také dačo 😀
normálne na nete sa to dá objednať ,pošlem ti link : http://www.cukrovadepilacia.sk/

klincek
12. nov 2010

no fakt. neviem uz, ktora krajina to bola, ale islamska urcite..kniha sa tusim vola Souad - upalena zaziva, a hlavna hrdinka tam opisovala, ako na svadbu chystali jej sestru. vraj je to tam tak, ze chlap by sa nevesty nedotkol, keby bola "chlpata."

v robote mi to nejde otvorit, ale pozriem doma, dakujem

vroni
12. nov 2010

Ano, ja sa pridavam k fanusikom cukrovej depilacie. Strojcekom som nebola schopna "vybavit" nic, asi mam v sebe len nizke sklony k masochizmu 😝 😀 Ale cukrom ide vsetko krasne dolu, chlpkov je stale menej, svetlejsich a tensich a hlavne nezarastaju. A ano, je to najstarsia metoda a moslimske zeny sa odchlpovavaju uplne vsade okrem obocia a vlasov (ano, naozaj uplne vsada! 😎 )

klincek
12. nov 2010

no ak ten cukor neboli, resp. boli o dost menej ako strojcek, tak si tiez viem predstavit vacsi rozsah odchlpovania ako len nohy. teda na tu bolest sa casom da zvyknut - po kolena uz ani necitim, ze trham 🙂 - ale na stehnach to stale nie je bohvieco, a inde si to vobec neviem predstavit..
ste ma namotali, vyskusam to urcite. vdaka🙂

pomozte
25. máj 2011

halooo, chodi sem este niekto? mozem sa nieco spytat...tiez mam problem s chlpkami, nemala som v lete nic, co odhaluje nohy uz 7ROKOV!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pouzivam aj tu rukavicu, sice nie kazdy den, ale zato najcastejsie, ako to len ide, ale tie nohy su viac podrazdene, este viac cervene..prave som si objednala veet proti zarastaniu, pride asi za 4dni, prosim naozaj funguje??? za ako dlho to ustupi? je uz maj, vonku 30 a ja chodim v dlhom, zaaavidim babam, co s tym nemaju problem a ukazuju vsetko mozne, hlavne nohy a lutujem, ze som si nohy zacala epilovat
:((((((((( dakujem za pomoc, dufam, ze mi niekto odpovie

berika
7. jún 2011

aj ja mám podobné problémy ako opisujete predomnou, len toľko chcem dodať že v lete treba nosiť krátke nohavice alebo sukňu lebo slnko a vzduch je najlepší liek na podráždenú a sčervenanú pokožku

original
3. apr 2012

baby prosím pomôžte mi budem mat 14 rokov , mam hrozne chlpaté nohy ale mama mi nechce dovolit oholit si nohy co mam robit som v koncoch a este k tomu sa blizi leto ...... fakt som zúfala :( pomozte mi ako ju mam presvedcit alebo ako to mam zamaskovat ????

viera27
3. apr 2012

@original nepytaj sa a ohol. Lahsie sa ospravedlnuje ako pyta dovolenie 😀 .
Ale vazne, neradila by som ti ist proti mamine, ale na druhej strane tymto naozaj nikomu neublizis. A viem si predstavit, ake je to trapne s chlpatymi nohami medzi kamoskami.

amanda5
1. máj 2012

Aj ja mam ten istý problem , oholím sa v oblasti bikín a podpazušia a hned podráždená černevá pokožka a vyrážky + vo veľkom množstve zarastené chlpky , ktore musím doslova vyrvať s pinzetou.... Som zúfala , skúšala som kalciovu masť , detský pude r a je to stale rovnake ... pomožte prosím :(

katka132456
26. máj 2012

ahojte chcela by som sa opýtať čo robiť ak mi zarastaju chlpky aj na zadných stehnách veľmi sa zato hanbím iné to nemaju aspon som si nevšimla ale mne sa to robi som zúfala čo robiť ? :(

liliana0000000000000
22. jún 2012

Ahojte kocky urcite depilacia cukrovou pastou, chlpky sa trhaju v smere ich rastu a pasta odstranuje i povchove odumrete bunky koze takze chlpky nezarastaju. nemusite kupovat drahe pasty na internete vyrobte si doma tu je receept 🙂 http://s-tvoreni.webnode.cz/news/depilace-cukro...

zo zaciatku je depilacia narocnejisia ale postupne ziskate prax a ide to 🙂

halienka
22. jún 2012

@amanda5 mne to robilo po holení žiletkou tiež presne na tých miestach ktoré opisuješ, na nohách to je o moc lepšie, ale tam sa to nedalo vydržať, veľmi nepríjemné. Tak som si kúpila depilačný krém veet, je drahý, je to v takej zelenej nádobe s pumpičkou a začala som používať a obrovský rozdiel, ono sa to nanesie ako hrubá vrstva krému, nechá sa pôsobiť 3 minúty, a je k tomu priložená taká plastová stierka ktorou to potom tesne pri pokožke akoby zoškrabneš, chĺpky idú ľahúčko dole a potom žiadne vyrážky, pálenie, svrbenie ani zarastanie, proste paráda. Nohy naďalej holím, lebo to by bola drahá záležitosť dávať si to aj na nohy, ale pod pazuchami a v oblasti bikín už len týmto krémom. 🙂

majkamrugi
4. júl 2012

baby skusali ste niektora krem veet proti zarastaniu? mate skusenosti?

maacika
19. mar 2014

Ahojte babi mozete mi s niecim pomoct... Mam vsase chlpy a neviem Sa s tych zbavit velmi Sa hambim od svojich kamosov prosim poradte mi ze co mam robitt....... 🙂

veronicaf
27. mar 2014

Ahojte, baby 🙂
Prosim vas, viete mi povedat, kde sa da kupit ten krem Veet proti zarastaniu chlpkov? Vsade citam, aky je uzasny, ale nikde na nete sa kupit neda, vsade je vypredany a v obchodoch a drogeriach sa mi nanho este tiez nepodarilo natrafit. Kde ho kupujete vy? Dakujeeem 🙂

kkjmmjm
16. aug 2014

porate mi co mam pouzivat ze bi mi tak skoro nerastli chlpki na nohi a vas pekne prosim 😲

alzbetkav1984
24. okt 2014

Ahojte, mne zacali zarastat chlpky po voskovej depilacii,neskor som ich sama odstranovala strojcekom. Toto bol asi problem, chlpky zoslabli a prestali vyrastat. Skusala som calciumovu mast, framykoinovu mast, repikovy caj, septonex, bioderma cicabio créme. Posledny mesiac pouzivam 2 krat denne solne mydlo http://www.solnadzlato.sk/liecivasol/eshop/5-1-...
a hned na to detsky puder. Chlpky holim v smere rastu, obcas musim nieco vytlacit, lebo to hnisa, ale uz je to omnoho lepsie a pomaly sa hoja aj tie tmave ranky. Bude to chciet aj tak cas 😄

divakaniac
24. dec 2014

ženušky, ak sa vám to zapaľuje po holení tak skúste si to potom namazať Detolom. Kamarátke aj mne to robilo po holení tiež, ona skúsila ten detol a zabralo jej to, ja som prešla na trhača :D nohy sú v pohode, len malilinké zarastanie a zapálený tak 1-2 za 2 mesiace, čiže pokrok, stehná, no fuu, zozadu to je sem tam hrúza des, zarastajú mi pod kožu ale len tak light, to normálne iba vrstvičku kože aj nechtom zaškrabnem, nebolí to ani len je to nepekné. Okolo bikín to bol horor keď som to len žiletkovala, to mi rýchlo dorastalo, zapaľovalo sa to a všetky tie blbosti dokopy... tak som zaťala zuby a pekne to prejdem tým depilátorom, nebolí to po čase až tak moc a chlpky sa troška dokonca zriedia, len na to treba fakt pevné nervy ;) ale skoro vždy si po depilácii prejdem nohy aj šetko alpou, poštípe to ale aspoň vydenzifikuje, veď pre krásu sa trošku len trpí ;)

michalaw
9. mar 2015

Ahojte. Ja mám s týmto rovnaký problém....stále dookola červené bodky a zapálené chlpy. Teraz si to holím, kvôli pohodlnosti, ale skúšala som aj strojček, chodila som aj na vosk ku kozmetičke, ktorá mi potom zarastené chlpy pracne po jednom vyťahovala pinzetou a ihlou...prestala som chodiť, bolo to utrpenie pre mňa aj pre ňu...skúsila som aj cukrovú pastu (z Dm-ky), ale je to pracné...veľmi, okrem toho, že to zasviní všetko čoho sa to dotkne, tak to nemôže ani trochu zvlhnúť lebo to prestane dobre trhať (ani vlhkosťou pokožky, a to sa pri tom fakt spotíte) , tak stále prepúdrovávať...no des...a to nehovoriac o tom, že stehná som si tým poriadne nevedela ani spraviť spredu, nie to ešte zozadu...je to podla mňa pracnejšie ako vosk..aj keď možno treba iba správnu taktiku.
Rozmýšľam nad laserom, nie IPL, ale laser, je to ale strašne drahé...celé nohy a bikiny vychádzajú okolo 1300€...ešte posledná šanca je veet alebo niečo take...musím skúsiť.
P.S.: ani jedna z 3 dermatologičiek mi nepomohla...žiadne krémiky alebo vodičky nefungujú

kubikovi
6. máj 2015

@michalaw tak to si ma nepotešila, lebo ja mám ten istý problém so zarastaním, peelingujem, natieram už naozaj hocčím, a najhoršie je, že m ostávajú flaky, a v lete/minulý rok, som mala strašné nohy, tie jazvičky mi asi spigmentovali ☹ a až teraz mi to v podstate došlo, ked sa blíži leto, že čo ma to zase čaká, inak ja z týchto chlpov väčšiu depku ako z kg navyše...

lucinka10011
11. aug 2015

@karolinkafe ahoj sa vola ta rukavica?

lucinka10011
11. aug 2015

@mirka414 weet pouzivas depilacne pasiky alebo krem ?? alebo??

michalaw
11. aug 2015

Ja sa chystám kúpiť si nový epilátor, taky, co "vytiahne" aj krátke chĺpky. Musim si ešte popozerať recenzie.. Potom sa chystám na ten olej Jannine, tuším tak sa volá. Dúfam a verím, že mi to pomôže. Momentálne mi na nohy pomáha slniečko a ja tomu zas pomáham trochu telovym makeupom od Dermacolu. Nespraví to zázraky, ale celkom nohám dodá pekný vzhľad. Ja viem, problém sa tým nevyrieši, ale co mame chodiť cez leto cele zahalené? 😲

kubikovi
18. aug 2015

@michalaw takže ja mám toto leto celkom odskúšané, peelingovať, pudrovať nohy pred depiláciou, potom ošetriť tea tree olejom+ ešte den po depilacii, alebo ked vidím červené miesta tak potriem a je to o dosť lepšie ako po minulé roky

michalaw
20. aug 2015

@kubikovi a ako casto sa peelingujes? Mne totiž strasne rýchlo rastu chlpy. Ak chcem mať hladké nohy, tak musím holiť každý deň. Ono to pre pokožku nie je bohviečo, ale zatiaľ to nerobí nejaké veľké problémy. Skôr ide o ten peeling, ja to aj skúšam, ale často by sa peelingovat nemalo. Aj podrobiť som skúšala, aj konopny olej som skúšala po holení, aj dezinfikovat tou zelenou alpou, neviem ako sa to vola,ale to bol masaker 😀 no zatiaľ som však nezaznamenala, ze by mi ani jedno nejak výrazne pomohlo. Ja som mávala aj cajovnikovy olej, ale strašne mi to smrdí akosi a výsledok tiež nebol moc prevratný. Včera som epilovala, mala som konečne čas, nohy sa z toho budú spamätávat zas 2 dni, kým si zvyknú na epiláciu znova 😖 tak uvidim,co potom. Ja mam ale hlavný problém, že mám jemne chĺpky a nevedia sa mi "predrat" cez pokožku po epilacii. Ako keby som mala hrosiu kožu, ach jaj. Inak pod pazuchami mam tiež problém, ale tam sa bojim epilovat, to ma boli viac ako bikiny.

kubikovi
21. aug 2015

@michalaw tak ja si epilujem cca 1x za 1-2 týždne/ako kedy, tiež mám jemné chlpky, ktoré sa mi stáčali pod kožou, zarastali , zapalovali sa atd., peelingujem sa 3 dni po depilácii, a den alebo v ten den, ked sa idem epilovať, pred depiláciou si nohy napudrujem detským pudrom, to je super vec, a potom si nohy ošetrím tým tea tree, ja som si už zvykla na tú vonu, a dokonca mi je už aj príjemná taká liečivá a hlavne ked vidím ako upokojí pokožku tak neni o čom, niekde som čítala aj o kokosovom oleji, ale mne to nepomáhalo,to som skúsala minulý rok...