Čo robíte so svojím oblečením, ktoré vyšlo z módy?

lucinkaaa
8. jún 2008

Celkom by ma to zaujimalo. Stoji to kopec penazi a rychlo to vyjde z mody. Niektore kusy jednoducho milujem. Ale ked uz to vyjde z mody, co s tym? Vyhadzujete? Darujete? Snazite sa dalej predat? Pouzijete "na handry"? Alebo vam to stoji v skrini a kopia sa vam tam dalsie a dalsie moderne veci? Alebo kupujete klasiku, co nikdy nevyjde z mody?

margaretka11
8. jún 2008

Majada toto som počula aj ja a skutočne ma to prekvapilo.

lucinkaaa
autor
8. jún 2008

ale my sme mali lepsiu skusenost ked sme sli zaniest vecicky, co sme dostali pre malu a vedeli sme ze nikdy nevynosime, do dojceneckeho ustavu. oni tam boli normalne radi a vdacni. ale poznam to s tou charitou, ze neberu hocico. 😨

lenerka
8. jún 2008

na charitu to nemá význam
chctějí mít od oblečení doklad od kud to pochází a taky doklad z čistírny,že je vše čisté
takže když umřela manželova babička vše šlo do kontejneru
určitě z toho lidi bez domova měli radost

ikke
8. jún 2008

lucinkaaa, normalne pri skoro kazdom supermarkete mas kontajnery na sklo a na satstvo a topanky, papier sa zbiera inak 😀 no, ano, ked niekde vidis, ze satstvo z beneluxu, je tam velka pravdepodobnost 😝 😅 inak, zbieraju sa tie veci iba ciste a zabalene vo vreciach a prechadzaju dost prisnym triedenim. velmi velka cast z toho ide do afriky a juznej azie 😉

margaretka11
8. jún 2008

Luci, tak to si mala dobrú skúsenosť 🙂

lucinkaaa
autor
8. jún 2008

ty brdo, ikke.. a v ktorej krajine byvas, ak sa smiem opytat. ale to satstvo u vas vykupuju, nie? asi ako ked odnesies vratne flase..?

bubba
8. jún 2008

my z toho sijeme oblecenie pre babiky,pouzivame na handry,ocino do garaze,skladujeme vo vreciach a cakame ze niekomu darujeme alebo vyhadzujeme 😀

margaretka11
8. jún 2008

Lenerka presne to isté si myslím aj ja, preto svoje veci zbalím do vreca alebo tašky a postavím ku košu 😉

lu777
8. jún 2008

tak já se přidám asi k tomu co tu říkaly holky: co mi sedne a je kvalitní, to nosím, ať je móda jaká chce... ono se ta móda fakt vrací 😉
pokud koupím něco co se ukáže jako nekvalitní nebo to moc nenosím, tak to buď někomu dám a nebo to nechám před domem, max. do hodiny to vždycky zmizelo 😅

jinak jsem nosívala věci do Červeného kříže, ale pak mi řekli, že mají šatstva haldy a už neberou.. a teď jsou kontejnery na šatstvo, ale nic u nás, tak se s tím nikam netahám, když vím, že to lehce udám před domem 😅

lucinkaaa
autor
8. jún 2008

ono ja by som nieco aj na charitu odniesla, ale tu na Slovensku to fakt nefunguje, vsak ani neviem ci tu nejaka oficialna takato charita je...

ale zas vyhodit este aj peniaze za cistiaren...

a to oblecko pre babiky je super napad, ked som bola dieta, tak som tiez zo zbytkov sila kadeco pre babiky a velmi ma to bavilo

ikke
8. jún 2008

holandsko, a nevykupuje, su to normalne kontajnery 😉
inak na slovensku sme to tiez balili do priehladnych briec a davali ku kontajnerom, na kazdom sidlisku a v kazdej dedine sa urcite najde niekto, kto to vyuzije 😉

gedren
8. jún 2008

Ja teda modu fakt neresim, je mi jedno, co leti, nosim to, co se mi libi a je pohodlny, ale zase jak clovek dokola tehotni a rodi a tak, tak furt meni velikosti ;), navic obcas se sejdou nejake nevhodne kousky darem, no takze cas od casu projdu skrin a co nenosim a jeste to neni v rozkladu, to odnesu do charitativniho kontejneru (www.potex.cz). Co v rozkladu je, to natrham na hadry nebo rovnou vyhodim 🙂

gedren
8. jún 2008

A kdyby tu ty kontejnery nebyly, taky to dam k popelnicim a on si to nejakej bezdak veme 🙂 Takhle davam k popelnicim cokoli, co je jeste pouzitelny (starou elektroniku, stary boty, nepouzitelny knizky, sklo, proste cokoli...), no a zmizi to za chvilku.

lenerka
8. jún 2008

no jo teď jsem si vzpoměla u teska je kontejner na oblečení
Praze Letňanech
ale to jdem na nákupy a fakt sebou starý oblečení netahám
dávám to taky do tašky ať se ty chudáci bezdomovci v těch popelnicí hrabat nemusej
pak stejnak akorát dělaj bordel a vysypávaj odpadky

tak holky co tedy bude letos frčet?jsem nějak zhubla a chci si koupit aspoň jeden obleček,abych až půjdu s kočárem vypadala jako mladá atraktivní moderní matka
i když si na modu nepotrpím hlavně když je to pohodlné
a peněženka nebude plakat

ambret
8. jún 2008

Taky se přidám, co je malé a poškozené, proletí u nás komínem 🙂 To co je ještě tak nějak použitelné, předá se dál, ale po našich 3 princeznách už toho na dotahání moc není.

kili
8. jún 2008

tak ja všetko, v čom sa cítim pohodlne, nosím do rozpadnutia a to, čo milujem nosím aj po tom 😀 . Mala som tepláky, ktoré boli roztrhnuté na oboch nohaviciach, na zadku a nosila som ich furt (na doma samozrejme) a napokon mi ich moja mama zahodila na handry a ja som ich od tiaľ vytiahla a nosila ďalej 😀 . Alebo mala som riflovú košelu, čo som zhabala bratovi, takže bola ohnutá na rukávoch a po čase sa mi v tom mieste úplne rozpadla, tak som tú časť odtrhla a nosila ďalej 😅
A iné veci tiež nevyhadzujem, nejak mi je to ľúto. No a teraz sa mi to dosť zišlo, lebo ako som pribrala tak mám 2 nohavíc, čo môžem nosiť, tak som nemusela kupovať.
Módou sa neriadim vôbec, kupujem to čo sa mi páči a čo je pohodlné, obvykle si ale niečo vysnívam, obehám celú Bratislavu a napokon to aj tak nezoženiem 😠 , a keď sa s tým zmierim, kúpim niečo iné a o nejaký čas sa to objaví a je to všade 🙄

skuli
8. jún 2008

Tak my staré věci vozíme na chalupu a tam s tím v lese ještě naděláme plno parády 😀

kili
8. jún 2008

a k tej "charite", mám jedny nohavice pre malích, čo som kúpila v sekáči a tam je cedulka: venované na charitu (v angličtine) 😀

bubba
8. jún 2008

killi,ty si presne jak moj drahy a este sa rozculuje,ked mu zmiznu 100 rocne vytahane a derave teplaky(samozrejme len na skusku ze co bude....tak ich musim vratit naspat) 😀

bzuco
8. jún 2008

dám na MMB inzerát, že darujem...a niekto sa už nájde, kto si to za poštovné vezme 😉

kalo
8. jún 2008

Mám stránku na MMB...hodně věcí prodám...leccos dám naší 13 ti leté sousedce...Věci, které nenosím, neschovávám 🙂

kristi
9. jún 2008

no, davam bud sve mamce, nebo manzelove neteri, ktery je 16 a je rada,ze neco dostane...

kristi
9. jún 2008

ale mam problem s manzelovymi vecmi, kosile atd....s tim nevim,co delat

anta
9. jún 2008

Já to mám jednoduché, nosím věci, dokud ze mě nespadnou, mám normálně velikost 36 čili "S" a to jsou většinou věci, které z módy jen tak nevychází, já jsem kolikrát ráda, že mám co na sebe, módu totiž nijak extra neřeším, nikdy jsem jí neřešila, koupím si na sebe, co se mi líbí a co mi pěkně sedne. Kdybych se měla řídit paní módou, tak bych v práci vydělávala jen na oblečení a to prostě nejde. Hlavně, já nijak extra nerostu, netloustnu (tedy kromě tohoto období, to jsem jak veleryba) a tak to mám dobrý, většinou spíš dědím věci po dětech mých kolegů, což je vtipné, nejvíce dědím oblečení po jedné holčině, které je v této době asi tak 16-17 let, ale jednou jsem dostala od ní kalhoty, ze kterých vyrostla, když jí bylo 11 let a to mě je 31 let 😀 😀 😀

lukin
9. jún 2008

Jejda, to by mě ani ve snu nenapadlo zbavovat se věcí, které "už" nejsou v módě 😀 Já ani nevím, co se má či nemá nosit. Je to blbost, ať si každý nosí to, co se mu líbí a je mu pohodlné. No a když už něco fakt nenosím, tak to dávám na charitu nebo neteřím.

mywiel
9. jún 2008

Ja davam veci na humanitarne ucely, su tu kontajnery na saty pre charitu, takze to co nepredam a uz nikdy nosit nebudem dam tam aspon to nie je vyhodene a este to niekomu pomoze, mne to aspon nezabera zbytocne miesto v skrini. 😉

prasiatko30
9. jún 2008

ja ked je to nejaka vec velmi obnosena tak ide automaticky do kontajnera. take veci co su este vcelku ok ale uz viem ze ich nebudem nosit tie idu ku mniskam do problematickej stvrte - tie to rozdeluju podla potreby. a to co naozaj stoji za to - to aj odkladam a normalne si poviem ze pockam kym zase pride ta ista moda - vsak sa to vracia. 😀

kacka.va
9. jún 2008

já si ani věci, které jsou v módě nekupuju, pro mně je nejdůležitější, abych se v tom cítila dobře, ne aby to bylo zrovna in. a obnošené ¨věci dotashám doma nebo na zahradě.

neeve
9. jún 2008

To co mi už není, nebo mi leží dlouho ve skříni a zabírá místo, tak dám do pytle a postavím ke kontejnerům na sídliště. Vždycky to zmizí, tak snad si to někdo bere. Bohužel zde není žádný charitativní kontejner. 😒

martim
9. jún 2008

Většinou věci které se mi nelíbí,nebo už nenosím dám sestřence,tak je vždy spokojená 🙂