Čo robíte so svojím oblečením, ktoré vyšlo z módy?

lucinkaaa
8. jún 2008

Celkom by ma to zaujimalo. Stoji to kopec penazi a rychlo to vyjde z mody. Niektore kusy jednoducho milujem. Ale ked uz to vyjde z mody, co s tym? Vyhadzujete? Darujete? Snazite sa dalej predat? Pouzijete "na handry"? Alebo vam to stoji v skrini a kopia sa vam tam dalsie a dalsie moderne veci? Alebo kupujete klasiku, co nikdy nevyjde z mody?

zanett
9. jún 2008

Ja mam rada klasickou modu, ta nevyjde nikdy, na modni vystrelky moc nejsem, takze u mne nehrozi, ze by to uz nebylo aktualni - bud je mi to male/velke nebo poskozene, v obou pripadech to bez milosti vyhazuju! Jednak mam rada prostor a nesnasim skrine plne veci a nepozitelnych odevu (nejsem sysel) 😀 a za druhe tady v Anglii je obleceni pomerne levne, tak netusim, proc bych ho mela skladovat 😀 Navic, radeji investuji do nekolika kvalitnich kousku, ktere se daji kombinovat s ledascim (cerne a bile kalhoty, cerna/bila a jina jednobarevna tricka s dlouhym/kratkym rukavem, svetriky v neutralni barve atd a to pak jen ozivim a doplnim doplnky - sperky/satky/opasky/kabelky/boty atd) takze rozhodne nekupuju hory modniho (leckdy menekvalitniho) obleceni, ktere stejne pristi sezonu bude out 🙄

sisstin
9. jún 2008

hodim ho do koše..popř. dám mámě do práce, at si to tam rozeberou 😝

vesi
9. jún 2008

podľa mňa sa v dnešnej dobe nosí všetko, ale ak predsa, tak to odložím. moda sa točí, ešte sa zíde. mimochodom, nosím teraz tričká čo nosila moja mama pred 30 rokmi 😀

jabber
9. jún 2008

Tady u nás jsou takové veliké kovové kontejnery na oblečení - je to pro nějakou charitu 😉

malaskoricka
9. jún 2008

ja to nosim kym sa to na mne nerozpadne😀
ja si proste kupujem staaale len bv tom v com sa citim dobre a nie to co je vraj in...
ale ked to uz fakt nejde a vyzeram ako sto rokov pred opicami vyvalujem v tom sunky doma🙂

aponchie
9. jún 2008

teda modni vystrelky ala cerne elastaky a na to riflove sukne apod u me fakt nejsou..mam rada jvalitnich par kousku a nejake obyc veci ale nadcasove sportovni anebo elegantni ,ktere z mody nevyjde nikdy a moda je jako kolotoc co vyjde z mody dnes je za rok dva zpatky a porad dokola a co si kdo rika je me sumak to se snad resi jen u nas v UK to nikoho ani nenapadne resit co zrovna mate na sobe teda tam sem si v parnu dala na sebe Sari a bylo mi bozsky..uz vidim jak si ho oblecu tady ..tak me roztrahaji na kusy a zaslapou do zeme 😀 ale slusi mi 😀 😀

s.arik
9. jún 2008

pasikavé trička??? co to je? 😀

jináč taky chodím v tom, co je pohodlné, dokud se to na mě nerozpadne, bavlna pak dělá hadry a syntetika jde do popelnice.

sisstin
9. jún 2008

s.arik: pasikavé= proužkaté 😉

sisstin
9. jún 2008

já nenosim nic staršího roku..nemám to ráda, připadám si v tom pak blbě..teda asi dvě věci mám, který už jsou staršího data..a líběj se mi pořád..ale jinak to dost měnim, pže mě nebaví nosit starý věci 😎

artuse
9. jún 2008

já to buď daruju (když to není úplně hrozný) nebo dám do kontejneru na oblečení, na charitu nebo bavlna jde na hadry...nemám ráda, když oblečení 20 let leží ve skříni s tím, že je to škoda vyhodit, a akorát se v tom zabydlují moli 🙂

sloboda4
9. jún 2008

... flakate, roztrhane a veelmi zničene použijem na handry, take viditelne použite a vyjdene z mody darujem a pekne a neznicene si odkladam /dufam že bude dalsie miminko raz/ a veci ktore boli urcene na nejaku priležitosť /napr. odchod z porodnice, krstiny a pod/ si nechavam na pamiatku ... s tymi sa neviem rozlucit ...a ani nechcem 🙂

a oblečko po nas dospelakoch /obnosene, vyjdene z mody/ davame tym co su na tom financne nie moc dobre .... vždy su vdacni 😉

vachovka
9. jún 2008

To z minuleho roku davam segram.A take co mi iba zavadzialo v skrini som minule zbalila dala k popelnici a...
o 3 dni neskor na kupalisku mala moje plavky na sebe taka mala pubertalna ciganka 😀

sisstin
9. jún 2008

vachovka: kámoška vyhodila pracovní boty..a druhej den je měl na sobě náš soused 😅

jjitulina
9. jún 2008

já dělám pořádek ve skříni tak jednou za rok a vždycky vyhodím velký pytel.Hodíme to do kontejneru a za chvíli jsou tam spoluobčani a mají Vánoce.Loni jsem toho vyhazovala hoodně,i kabelky,boty,zimní kabát,hračky a měli jste vidět jakou jsem jim udělala radost 😀 Jen nechápu jak se o tom dozvědí,bydlíme na vesnici kde žádní nebydlí a vždycky tam tak do půl hodky jsou 😎

aponchie
9. jún 2008

hehe jo obcas neco dam k popelnici a nasi spoluobcane se na to vrhnou v ramci vynaseni jako kose 😀 ale co jestli to nekomu jeste poslouzi tak to plni ucel a ne valeni se na skladce 😀

zanett
9. jún 2008

he he, siss 😀 to mi pripomina, vyhodili jsme jiz nefunkcni BBQ (chybel tam gril - kluk ho rozbil pri fotbale 😀 ), takze cely BBQ bylo nepouzivatelne, dali jsme ho k popelnicim na odvoz a za tyden jsme si vsimli, ze sousedi (mladi studentici) na tom rozbitym (!) barbecue neco pekli... 😀 😀 😀 😀

sisstin
9. jún 2008

zanett: když nejsou prachy, tak je všechno dobrý 😎 😅

lucinkaaa
autor
10. jún 2008

u nas je ale problem s tym, ze ked sa nieco vylozi ku kontajnerom, tak niektore susedy pridu a zahodia tie ciste veci v taskach dnu do kosa, lebo je to vraj bordel. 😒 na jednej strane je pravda, ze tito bezdomovci to rozvlacia (niektori) ale na druhej strane, na co potom clovek vylozi veci pre socialne slabsich ku kosom, ked to niekto hodi medzi tie smradlave odpadky? 😠

andrysek2
10. jún 2008

ahojik tak ja neco dam moji mamce co se mne nehodi anebo do popelniceee 😀 😀 😀

kristi
10. jún 2008

premyslim, ze by se dalo vyuzit nasich spoluobcanu pri stehovani, clovek by si vzal jen to potrebne a na to nepotrebne by zavolal romy a oni by si to sami odnosili a jeste by meli radost

lucinkaaa
autor
10. jún 2008

kristi tak to sa mozes spolahnut, ze by to tak urcite bolo. len ci by po sebe nezanechali nakoniec spust 😎

rybecka
10. jún 2008

Ahojte ja bud dam sesternici alebo do popelnice 😀 a je to vyriesene ja uz nemam chut vsetko skladovat takze vyhadzujem.

aponchie
10. jún 2008

kristi to je dobrej napad! 😀

k.a.t.k.a.
10. jún 2008

ja ich odkladám do ikeáckych velkých tašiek a skladujem v pivnici a vždy pride jeden den v roku ked sa naser.. a všetko vyhodím ... aj s manželove veci vyhadzujem čo už nenosí, lebo keby bolo podla neho tak ma doteraz v skrini veci z detstva .. lebo jemu je lúto 😝 🙄 😀

lucinkaaa
autor
10. jún 2008

to moj muz ma napr. triciek pre troch chlapov, ale on "musi" ist do obchodu, lebo nema ziadne tricko 🙂 a ked zacinam temu, ze by bolo treba pretriedit, tak to musim ist na to opatrne a postupne, ziadne okamzite vyhadzovanie sa nekona.

aponchie
10. jún 2008

jj takove to na potom a jine kecy uz nesnasim moje matka skladuje zasadne vsecko a ma na zahradeunimobunku plnou hader a oponuje ,ze se to pokazde hodi a jak je to super a ja nevim co.a jak sme radi,ze skovala veci po brachovi na malou..no to je neco jineho na dite,ale na dospele kazdou blbost??ona ma fobii ma 13skrini!ja vyhazuju a daruju co chvili pac mam lepsi pocit a nakonec to stejne nepostradam tak co

kristi
10. jún 2008

ha, a moje tchyne? mam u nich ve sklepe stary veci, co uz fakt nevezmu na sebe a ona mi to pred 3 tydny vsechno vytahala, vyprala a vyzehlila, ze si to mam jeste prebrat, kdyz tam toho je tolik.....

aponchie
10. jún 2008

hehehehe 😀 tak si to veeeem kristi udelej ji preci radost 😀 😀

kristi
10. jún 2008

si to vezmu a vyhodim....ale zase sysli dobre, mam pro Miu asi milion bavl. plen...

zanett
10. jún 2008

kristi, kdyz je ta tvoje tchyne aktivni, tak ti muze misto staryho obleceni zehlit to aktualni 😀 Ja zehleni nesnasim, takze mne by takova pomoc bodla... 😎