Čo s obnoseným šatstvom po deťoch?

edita33
28. mar 2009

ahojky mamicky,chcem sa vas opytat,hlavne prevazne kosicaniek,,kam davate veci po svojich detoch,ktore uz nenosia,,myslim take,ze do kontajnera je este to luto,a na internet uz nie,,taka stredna trieda,,uz sa mi zbiera tolko veci,a tym chudobnym kontajnerovym obcanom take lepsie veci nedam,,iba take co fakt uz sa neda ,,a na nete tiez by som take asi nepredala,,,rada by som take veci posielala na charitu,alebo do tych azilovych domov,uz som aj par veci posielala ale väcsinov zo seba,,bola jedna zbierka v kostole v nedalekej dedine od kosic,,a na nete neviem nikde najst nejake take ..a sekace uz ani nevykupuju,skor krachuju,,,

edita33
autor
28. mar 2009

kaslete na mna?????? ☹ ☹ 😢

hasleerka
28. mar 2009

edita, nie som síce košičanka, ale oblečko čo nedávam na MMB, tak idem posunúť do charity

edita33
autor
28. mar 2009

ved to by som chcela aj ja,pomoct tak tym chudobnejsim,ale nenasla som ziadnu adresu ani nic okolo nas,,,

janka196
28. mar 2009

edita tak skus odniest do detskeho domova 😉

ukana
28. mar 2009

janka,v domovoch to nechcu, uz tu bola jedna podobna tema 😒 jednu adresu mam, poslem cez IP 🙂

janka196
28. mar 2009

ukana faaaakt? ja teraz neviem ako to chodi dlho som nebola doma. predtym este ked som chodila na strednu tak sme chodili po domovoch a robili zbierky siat a hraciek 😖

bzuco
28. mar 2009

edita...tak daj inzerát, že daruješ oblečenie maminke v núdzi...za poštovné...určite sa niekto nájde

ja už som tak veľa vecí posunula 😉

ukana
28. mar 2009

janka, viac bab o tom pisalo, ze ich poslali so satstvom prec, ze to nepotrebuju ☹ potom skor do charity, alebo sa spytat na urade socialnych veci ,ci nevedia o nejakej rodine s malymi detmi v socialnej nudzi 😒

alami
28. mar 2009

ukana, to je super nápad, to by ma nenapadlo - ten soc.úrad, oni také rodiny isto poznajú

ukana
28. mar 2009

alami, no ved prave, oni urco vedia, kde sa to zide, ja som raz dala romskym susedom veci po malom a este ohrnovali nosom, uz by som to nespravila 😠 😖

janka196
28. mar 2009

fuha tak to som prekvapena ze nepotrebuju saty do detskeho domova 😖

no a s tou socialkou co ja viem. ono skor tam dat niekde inzerat. otazka je ci mozu poskytnut uradnicky taketo udaje, teda myslim o rodine ktora je v takejto nudzy,poskytovat

janka196
28. mar 2009

ukana alebo zas boli pripady ked doverciva mamicka poslala veci ze pre socialne slabsiu rodinu a potom nasla svoje veci na internetovom predaji 🙄

ukana
28. mar 2009

janka, to je sila, to by ma nas.alo 😠 😠 😖

maca793
28. mar 2009

oblečenie po malej predávam na MMB alebo babybazare. ale teraz už veľa vecí nemám, predala som prakticky všetko. a na charitu? nie som necitlivý človek, ale o tých ľudí sa majú starať iní, a nie ja. mne dá niekto niečo zadarmo? nie. na všetko si musím zarobiť.

mami.sk
28. mar 2009

ahojte,
moja mamina darovala veci po nas jednej rodine, kt. ma 10 deti / a 11. na ceste / a boli velmi radi. boli to vsetko pekne veci ale nam sa uz zdali nemoderne 😅
no zvlastne je to, ze destske domovy nepotrebuju veci pre chovancov 😒

maca793
28. mar 2009

mami.sk
tak to je šachetné ale dosť nezodpovedné v tomto čase mať 11 detí. ☹

emogeon
28. mar 2009

janka a preto davam veci niekom koho dobre poznam 😉

antdem
29. mar 2009

ja som počula, že pre deti v domovoch kupujú už iba nové veci... 😕

mami.sk
29. mar 2009

maca, ja som sa nad tym tiez pozastavila 😉
mama tu pani spoznala ked lezala u nich na oddeleni / pracuje ako detska sestra/ s jednym dietatom. a to ked som pocula ze 10 deti tak som ostala vyvalena. nasi nemaju auto tak sme tam s muzom boli tie veci zaviezt a ked som videla ze pani je znovu tehotna tak som ostala vyvalena este viac.
len tie deti lutujem, tie za to nemozu.
a uz mi to aj tak prislo ze rodicia sa spoliehaju na to, ze ved im niekto pomoze 😒 mama je stale na MD a otec raz pracuje, raz nie ☹
takze zodpovednost ziadna 😝

ma_se
30. mar 2009

EDITA,ja tiez nie som z KE,ale len ti chcem napisat ako som to robievala ja.../tiez som mala velmi vela veci,ktore mi bolo luto vyhodit,dokonca veci,ktore sa ani nevyuzili,pomaly nove/

...podala som si inzerat do SLOVENKY,popisala som veci na ake dieta ich DARUJEM,a bud si pre to prisli sami,alebo som posialala po poste...

momentalne mam jednu pani,ktorej teraz davam oblecenie,ale tu som spoznala v praci...

bora8
30. mar 2009

kočky ja som zaniesla veci do domu pre opustené ženy s deťmi - aj u nás v MA je taký.... sú tam mamičky s detmi ktoré odišli od manžela lebo ich bil a týral, taže moc toho nemajú, alebo nemajú kde bývať, zaniesla som tam veci po sebe ale aj po oboch deťoch..... majú tam dokonca tak malé bábo ako je naša lucka

maruskab
19. feb 2010

ahoj 🙂
poradite aj mne, prosim? nasi sa stahuju a mama vytriedila dost vela oblecenia po sebe aj po otcovi, su to viac ci menej obnosene kusky, niektore vyzeraju ako nove, hoci su uz nemoderne. s vecmi po detoch si poradim, ale co s takymito?
ku kontajnerom pre bezdomovcov to davat nechcem, po viacerych skusenostiach, ako to tam naokolo potom vyzera, ked niekto necha oblecenie pri kosoch, uz veru eeeee.... 😠 ani charitas v centre Ba uz veeelmi dlho veci neberie /a ked brali, chceli ich mat z cistiarne!? 😖 😖/
aj som nasla jeden azylovy dom tu u nas v Ba-Petrzalke, no je pre maminy s detmi. co ale s muzskym oblecenim /saka, svetre, nohavice, tusim aj nejake kosele/? este ma napadol nejaky utecenecky tabor, ale zase minut kopec penazi za postovne sa mi nechce, musel by byt niekde v Ba. neviete, ci existuje nejaka organizacia, ktora by si po veci aj prisla? poradite? dakujem moc! 🙂

maruskab
19. feb 2010

joooj, ospravedlnujem sa, googlila som a nasla 😅 😅

paola.o1
19. feb 2010

Ahojte detske domovy uz nemozu brat oblecenie z hygienickych dovodov... kupuju iba nove. ale co mna prekvapilo, ze som chcela dat detskemu domovu takmer nove kolieskove korcule (2 krat som ich pouzila) a kolobezku (nevhodny darcek) a nezobrali ani to, ze nepotrebuju. som sa nas..la a uz nedavam nikam nic. clovek sa nabeha a este ho s tym aj poslu niekam

mimkao
20. feb 2010

edita, viem, že už neaktuálne, ale moja mama robí v Košiciach.Barci, v detskom psych. sanatóriu, a tam je strašne, strašne veľa rodín, ktoré sú sociálne slabé a nie sú to rómovia. Ja im tiež balievam veľké mechy šatstva, čo už moje deti nenosia a sú strašne radi. Sú tam deti od 6-15 rokov, ale tí majú mladších súrodencov, takže sú tam fakticky aj novorodenci. Tak ak by niekto chcel, aj tam je možnosť.

Ešte k tomu, čo tu niekto napísal, že "mne tiež nikto nič nedá zadarmo"... možno keby si dala zadarmo, aj ty niečo zadarmo dostaneš. A vždy je na tom lepšie ten, ktorý môže dávať, ako ten, ktorý musí dostávať.

dejna3
20. feb 2010

my sme takto pred pár rokmi chceli niekam darovať oblečko po otcovi (veľmi zachovalé, ale otec pribral a už to neobliekol)... tiež sme sa nebehali, povypytovali, nikto o to nemal záujem - ani azylák, ani ČK... tak sme to poskladané v igelitkách vyložili pri kontajneri, aby si to mohli vziať naši spoluobčania... a by ste sa čudovali, akí sú nároční 😠 šaty rozhádzali v okruhu 20m okolo kontajnerov a zdá sa, že si ani nič nevzali... pritom chodia špinaví, roztrhaní a zavšivavení 😝

mimkao
20. feb 2010

Ešte keď som bola malá, tak prišla za mamou jedna rómka, a pýtala, či nemá pre jej deti nejaké šaty. Tak jej mama nabalila dve veľké igelitky šiat, všetko krásne značkové veci, lebo nám to už bolo malé. A presne tá istá r=omka prišla zase o mesiac a pýtala ďalšie šaty. Mama na ňu vyvalene kukala a hovorí:" veď som Vám pred mesiacom dala kopec šiat".Čo je s nimi?" a cigánka na ňu prekvapene kukla a hovorí, :" šak ich deti nosili, ale sa zašpinili, ta som ich vyhodila"... 🙄 Moja mam jej trepla dvere pred nosom a už jej v živote žiadne šaty nedala. Mentalita... 🤐

dejna3
20. feb 2010

tak presne toto som už počula aj ja... ponosia a vyhodia, keď sa ušpiní 😝 ... bodaj by sme si to my - zarábajúci ľudkovia - mohli dovoliť 😀 😀

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianka2374
2. nov 2012

ja to vešiam na kontajner kvôli rómskym občanom je mi tých detí ľúto 😉