Čo s otravnými susedmi v paneláku?

peta1510
15. júl 2008

Ahojte maminky-nemaminky!
Neviem,ci zakladam novu temu,snad...Mate aj vy podobne skusenosti so susedmi,ze vam otravuju zivot?My mame takych nad sebou. 3 decka-chalani,total divocina,dupancovanie,trieskanie,uz mam z toho nervy.
Co s tym?

ma_se
24. aug 2008

Peta,uvazujeme,ale nie koli nej,ale skor koli praci.... 🙂 a presne,nieze by boli radi,ale stale nieco vyvadzaju...ale ja hovorim jedno...BOZE MLINY POMALU POMALY,ALE ISTO...NIKTO NEMA NIC V ZIVOTE VYHRANE...A JA OSOBNE NEPRAJEM NIKOMU NIC INE,LEN TO, CO LUDIA PRAJU MNE A CO PRAJE ONA MNE... 😝 TO PRAJEM JA JEJ...

ma_se
24. aug 2008

PETA STAHOVAT SA KOLI NEJ NEBUDEM,LEBO NIKTO MI NEZARUCI,ZE ZASA NENATRAFIM NA NEJAKYCH ZLYCH SUSEDOV...vies my sme uz raz mali sa stade stahovat uz sme mali aj kupcu a vzislo z toho ja som ustupila z toho,lebo prave ta nad nami sa do toho zamiesala...ona vsade cpe nos kde nema,kym jej niekto po nom neda...
jeden clovek mi povedal o nej,ze aj im pokazila kupu bytu...zamiesala sa do toho... 😝 a dostali iny byt ako mali...vtedy ked mi to hovorila som este netusila,ze ona bude byvat nadomnou...ale skoda reci...peknu nedelu ti prajem... 🙂

vinka
24. aug 2008

Tak Ma-se myslím si,že stahovanie nič nevyrieši.Všade sa nájdu prípady vhodné liečit.Asi v každej bytovke sa nájde minimum jeden.

ma_se
24. aug 2008

vinka,prave preto koli nej sa urcite stahovat nebudem... 😝

lindda
25. aug 2008

cafte nie nezlomila iba udrela ja som stihla ujst ,,,,, 😒 je to krava blba a ona vravi,ze ja som ju napadla no uplna katastrofa aj na policii sme boli podat trestne oznamenie a samozrejme aj ona tak je to tvrdenie proti tvrdeniu urcite stoho nic nebude ja som astmatik ta mi to vyvolalo zachvat aspom som bola na osetreni u lekara. je to strasne hlavne pre nas buchaju trieskaju maly nemoze spat a ja tiez. A to mame este jednu staru strigu nad nami totiž byvaju dvaja ludia bitkarka a striga 100rocna ktora si robi uz 5tu vysoku skolu ,,,, co dodat strasny susedia. A mam pocit,ze ci viac sa stazujem tym je to horsie tak s prepacenim teraz drzim hubu s nikym sa nebavim a je ako tak klus sice buchaju ale aspom nie naschval ako bolo zvykom 😖

libka1
25. aug 2008

nevyberieš si... ja mam alergiu na jednu rodinku, co jej stale nieco vadi, ale to ze im decka dupu nad nami cely den ako kone a my to musime pocuvat nonstop to im je jedno...aj to ze zakazdym ked prsi tak vsetka zemina z ich kvetinacov konci na nasom balkone, obcas aj pradle ked nie sme doma a nestihnem ratovat...
A to ma nenapadlo sa stazovat, byvame v cinzaku a to su radosti spolocneho byvanie 😢
Nemam rada neobjektivnych ludi, su ako mor... 😀 ale uz to vo mne zacina vriet a to potom im poviem raz, ale nevyberane... len nech oni nieco skusia... aj ked teraz nemaju dovod, uz nerekonstuujeme byt...

ma_se
25. aug 2008

libka1,mas naprostu pravdu,ked sa clovek rozculuje tak oni sa s toho tesia,je to ich pohon...proste su to taky ludia...nam to ubera zo zdravia a sil a oni tym tym rastu a maju viac sily 😝 pekny den prajem... 🙂

ma_se
25. aug 2008

libka1,chcem sa ta na nieco opytat,ked su kyticky na zabradli na balkone tak ty mas potom bordel s kvetinaca?lebo ja by som chcela si dat na zabradlie TUJE,pozdlz celeho balkona...ale do kvetinacov by som dala kamene,take mensie... 😉 nerada by som aby podomnou susede zasa to robilo bordel,lebo mi mame prave tak otoceny panelak, ze ked prsi casto prsi na balkon...a mam potom plno vody na balkone...

libka1
25. aug 2008

No ja mám z toho plný balkón opadaných lupienkov, listov a podobne, ale to beriem ako normálka. Keby mali poriadne tie kvetináče upevnené, tá zem by sa podľa mňa nevysýpala, im hocikedy aj zletí dole kvetináč a leží na trávniku... majú to nejak zle spravené asi... 😉

libka1
25. aug 2008

Jo, a aby som im nekrivdila stáva sa to väčšinou keď je búrka, alebo prší, alebo veľmi fúka... takže poveternostné podmienky sú tiež mor 😀 😀

ma_se
25. aug 2008

diky,no to je pravda,tie dazde,ja mam plny balkon vody...ked prsi smerom na balkon...ja chcem poriadne upevnit...a z TUJI nic neopaduje.....takze nic sa nestane ked ich dam...ja tiez niektore veci prehliadam,lebo viem,ze v panelaku sa inak zije ako v rodinom,ale uz presne viem kedy robi sa naschval, a kedy fakt je to iba nejaka nahoda, alebo nieco ine,lebo stane sa hoci co... 😎 a este nikoho neudrel do hlavy 😀 😀 ?ja som chcela dat aj brectan,ale s toho je vacsi bordel a hlavne na jesen...a treba ho aj viac strihat,lebo on sa rozrasta... 🙂

womenne
2. sep 2008

Haallllllllllllooooooooooooooo baby kde ste žijete ešte? 😀 Mne decka stale spavaju naobed v obyvačke rano nas vždy zobudia no des.najbliššie tyždne to chcem odhlučnit takže dufam že to stlmi,použijeme len sklenu vatu a sadroš neviete či to pomože?Najviac ma štve že ked varim a maly chcu spat musim všetko povypinat a odložit a po 2-3hodinach dokončit varenie 🙄 a to ma štve najhoršie su vikendy.Inač dnes v noci ich asi moj Sebastianko zobudil lebo vnoci začal hrozne plakat a pištat asi sa mu niečo zle snivalo 😖

ma_se
2. sep 2008

womenne...ja uz to neriesim 😝

friiva
2. sep 2008

Tak dnes ma sused potesil.Odoberam regionalne noviny je to tyzdennik a dnes chodila ina postarka a omylom noviny hodila k susedom a hovori mi,ze ich nechce vytahovat zo schranky,aby ich nepotrhala ze si ich mam potom pytat.Ked som si ich pytala tak sused vravi ze on ziadne noviny v schranke nemal a bla-bla-bla.Keby aspon povedal:Precitam si ich potom vam ich dam no to by som pochopila ale takto klamat pre 12sk tak to nechapem

peta1510
autor
4. sep 2008

Halo halo 😉 Tak Womenne,stale po straom?Aj u nas!!!Ja hovorim,ze tie decka budu mat 20rokov a stale budu cvachat ako kone,uz to fakt nechapem.Mne osobne by vadilo,keby mi vlastne decka cele dni cvachali po byte.Ale vazne,vkuse.Ako gumovy panak,dookola. 😠 😠

womenne
4. sep 2008

ahojky peta jo stale rovnako 🙄 ale dnes je tunejaky klud neviem či už spia ale maju smolu idem do vane 😀 no ja sa nenormalne tešim do domčeka neviem ako to vydržim do buduceho leta a možno aj dalej podla stavby.Ale vedia zneprijemnit život že?Mna nebavi stale čakat na ich deti a hovorit im že mi spia deti aby boli po tichu a stejne su nie. 🙄

peta1510
autor
4. sep 2008

A uz to s tym domcekom mate teda iste?
Hej,vedia zneprijemnit zivot a to totalne.Ja uz si tiez pripadam ako obohrata magnetofonova paska... ☹

ma_se
5. sep 2008

peta...je to zbytocne riesit,lebo sa nezmenia,to je v povahe... 😝 nemohli by bez toho zit,je to ako kyslik pre nas tak pre nich to ked mozu urobit naschval...ale nezamyslia sa nad sebou,lebo aspon ta nasa nad nami....kazdeho okolo buzeruje a sami nerobia co maju....len sa tym strapnuje...a este napr.ked ja tu napisem...a ona si to precita,tak len ju to tesi...nedavno zasa zbuzerovala deti na chodbe,ze namaju sediet na ich schodoch...a ked sa jedna ozvala,tak jej na to povedala...ty soplava bud ticho,lebo pojdem za tvojou mamou...ale ako jej dcera robi zle to nepozera... 😝 zbytocne minat na takych ludi energiu...a dupoty po 22hod.su stale...
zneuziva aj toho.ze robi na mestskom urade,ale donekonecna tam pracovat nebude...Boh rozhodne,co bude nie nejaka chuderka,ktora si mysli,ze cele mesto je jej.... 😝

ma_se
18. sep 2008

ahoj peta,mas nieco nove,asi nie,co?vsetko po strom....no toto ,co som sa ja dozvedela tak to je gooool....tak to som zvedava az teraz....pekny vecer... 😉

danielitka26
20. sep 2008

ja mám až tak otravného suseda že sa s nim inak ako cez súd neviem dohodnúť a tak sa len súdime a súdime 😝 😝 😝 😝 😝

neprajem nikomu ani najväčšiemu nepriatelovi ☹

peta1510
autor
20. sep 2008

Caute baby.
Tak sme dlhsie nepisali,ale aj tak musim bohuzial skonstatovat,ze u nas stale ziadna zmena.Minule sme isli s manzelom po ulici,asi 50m za nasim panelakom,uz bol vecer,pozriem smerom na nase okna a vidim,ako sa tie decka nad nami "hraju". Dobrych 10min,co som v nemom uzase hladela,som videla,ako ten jeden cely ten cas aj s druhym skackal z jednej strany izby na druhu a spat a to dookola.Stale,cely ten cas.Takto sa oni bavkaju.A oni povedia,ze im sa nezda,ze by boli hlucni.Ale ked toto robia oni denne a roky,to je na psycho.Lebo zial to stale tak robia,ten jeden ani chodit nevie,len skacka,aj vonku,vsade.Uz na to fakt nemam nervy.
Mase,a co si sa dozvedela?
Danielitka,a ked sa sudite,to ta musi stat aj obrovske prachy,nie?Ci ako to je?Poinformuj nas... 🙂

monkula
20. sep 2008

ahoijte...
u nás zmena.. suseda si zastavial muža ,že už nás má dosť, že sa stále smejeme 😲 😲 😲 , a ona nemôže kvôli deťom spávať, že ich máme nasilu otočiť a podobne..
a potom MM povedala ,že je primitív 😖 😖 😖

ma_se
21. sep 2008

peta...pomaly 4roky nam robi ta ...peklo zo zivota a teraz ma patrit do spravy bytov....mame si topit sami a ona bude v tom tiez nejaka clenka ,alebo co...no to ma dorazilo...najvacsia rusitelka nocneho pokoja ma rozhodovat o takych veciach... 😝 tak to je goool....a stale je to po starom...cele dni je klud a pride vecer a buchocu jak keby ani nebyvali v byte, ale niekde v pralese...a aj rano okolo 5hod.uz skusa buchotat....chodi ako slon...hlavne,ze po meste chodi a robi sa aka je inteligentna...a doma ako neandrtalec... 😝 no ale nech si vystraja,na kazdeho raz pride...je to cvok,ktory si mysli,ze nad neho nikto nema...ale sa myli,este je nad nami BOH,a ten rozhodne co bude dalej...nie taka.... 😝 pekny den ti prajem....
....viem uznat,ked sa nieco robi a buchota sa tak,ale toto, co oni robia,vyslovene vydno,ze je to naschval,preto nech ju berie cert... 😝

womenne
21. sep 2008

Ja napriklad už nemam slov a ani sil 😖 každy den prenašam deti spat do kuchyne des ale večer su potichšie tak aspon vtedy spia v izbe.Zase verim že je to blbe bytvo vlastnom byte potichu len kvoli nam ale aspon kvoli tym detom na dve hodinky ale nie niekto rychlo zabuol ake je to mat deti 😠

peta1510
autor
21. sep 2008

Mase,tak ta vasa si moze ist s tymi nad nami podat ruky.Ona vkuse buchoce a trieska,rano,cez den,vecer.Chapem,ze ma hadam 200kg co jej asi robi problem pri otacani sa v kuchyni,ale neviem ci tam popri tom rube drevo na zimu alebo co...A ja tiez verim,ze raz sa im to vrati,urcite,akurat ze momentalne je to pre mna velmi slaba utecha.
Womenne,hej,mohli by byt ticho ak kvoli detom.Ti nad nami brali doteraz svoje decka do huby,ze su to predsa deit,nech sa hrajkaju,ale to,ze aj my mame male dieta,to uz nevadi,na to sa ohlad neberie...Presne ako vravis,rychlo sa zabudne.A ja zas tvrdim to,ze preco by mne mal niekto liezt na nervy,za to,ze sa nevie spratat do koze a ja to trpiet,ked ja sama sa snazim brat ohlad na tych pod nami.Keby mi raz prisli zaklopat,ze som hlucna,citim sa trapne a nie ze niekomu clovek chodi roky a este sa tvari akoby nic....

meganik
21. sep 2008

Ahojte babule..tak sa teším, že som našla túto tému, keď už pre nič iné - aspoň sa odventilujem. My bývame v malom 4 poschodovom paneláčiku a nad nami máme už len jedných susedov a tí budú podľa všetkého moja smrť. Majú 18 ročného syna, čo celé dni vysedáva doma,nič nerobí len cvičí, večne mu činky padajú na zem až mám pocit, že sa každú chvíľu prerazí k nám, ale čo je najhoršie on si k tomu cvičeniu púšťa hudbu - také hecovačky a to neskutočne nahlas. Začali sme to riešiť,keď sa nám narodila malá, pozvali sme si k nám domovníčku a tá len krútila hlavou, čo tomu nechcela veriť..lebo ten hluk je fakt neúnosný..keď bola dcérka ešte miminko musela spávať v lehátku v kuchyni ☹ Najprv muž odchytil mladého dementa a ten sa mu normálne vysmial do tváre a povedal mu, že sa nám hlasnou hudbou mstí i keď do dnešného dňa neviem za čo..potom sme to riešili 3x z jeho rodičmi..no hotová katastrofa, nepomohli ani prosby, ani upozornenia na platnosť domového poriadku, doporučili nám, aby sme si navŕtali inak garniže,lebo záclony ževraj tlmia zvuky a inak rozmiestnili nábytok ( to si máme asi skrine nabiť na strop, aby tlmili hudbu 😖 ), potom tam bola domovníčka..tiež odišla s dlhým nosom a nakoniec sme podali sťažnosť správcovi nášho domu, ten si suseda predvolal a upozornil ho..na čo sa nám sused prišiel vyhrážať, že nás dá na súd. Boli sme aj u právnika, tiež nám povedal, že nám pomôže len žaloba na občiasnky súd, že suseda môžu vysťahovať..no ale to už mi príde ako krajné riešenie, ja mám mínať peniaze na súdne ťahanice, ktoré ani neviem ako skončia, keďže náš milý susedko je policajt- diagnóza sama o sebe ( i keď netvrdím, že všetci policajti sú dementní ). Takže teraz mi malá spáva v obyvačke..rozťahujeme jej tu cez deň gauč, hambím sa, keď tu máme návštevu a nám sa tu od hlasnej hudby trasie luster, malá od mala nepozná spanie v postieľke, keďže spávala v kuchyni a teraz v obyvačke, ani v noci v nej nechce spávať - spinká s nami v posteli ☹ Do stropu som už vybúchala asi milión dier ako mu búcham, aby stlmil aspoň, keď mi malá spí a on mi zhora kričí, že som p... a vykúpenie žiadne, chceme to tu predať a odsťahovať sa niekde v rámci srandy už hovoríme, že asi na samitu u lesa, ale aspoň niekde, kde budeme mať minimum susedov ( možno rodinný domček, ak nám výjdu plány), ale toto všetko sa dá riešiť až po materskej,keďže niesú financie nazvyš..a ísť skôr do práce a ukrátiť malú o čas byť so mnou doma by ma kvôly takýmto dementom ani nenapadlo...takže asi mi ostáva len trpieť ešte dva roky ☹ 😢 Tak mi prepáčte, že som vám tu zatentovala celú stranu mojím príspevkom, ale uľavilo sa mi na dušičke aspoň trochu 😒 Držím palce ostatným v boji proti otravným susedom a hlavne želám pevné nervy 😉

marika80
21. sep 2008

To je hrozne, ked si clovek nemoze pomoct a a najhorsie, ked nemoze pomoct dietatu. My mame tiez takych susedov, ale tej vybehnem hore povedat, ze mala spi a bude este nejaku hodinku a sa ospravedlni a da to tichsie, takze aspon, ze tak. Ale to sa da az teraz s nou, ked bola pubertacka aj s bratom tak sme mali smolu. Nastastie vtedy sme nemali malu. Mozno z toho vyrastie 😒

peta1510
autor
21. sep 2008

Meganik,to je tiez na nervy,pubertaci nevychovani,co si vlastni rodicia nevedia dat s nimi rady.Potom to presne tak aj vyzera....
Vsetko je to o ochote,ale ked niekde nie je a sprava sa niekto sebecky,tak to sa potom tazko dohaduje.

ma_se
22. sep 2008

peta,to nie len utecha pre mna,ze na nu raz pride...ja len toto pouzivam/lebo tak sa hovori/,ale musela som zmenit pristup,lebo mam velmi vazne zdr.problemi a keby som sa mala nad nou rozculovat tak dnes som totalne vyriadena zo zivota a bohuzial ona to vie,ze potrebujem spanok a oddych a robi to naschval...je to proste MRCHA... 😝

roasha
12. nov 2008

oprasujem zabudnutu temu.
mna dnes neskutocne vytocilo,ked som zistila,ze mi susedia zasa vyrabovali schranku s postou. 🙄
som jedina,alebo je nas viac? 🙄