Čo s otravnými susedmi v paneláku?

peta1510
15. júl 2008

Ahojte maminky-nemaminky!
Neviem,ci zakladam novu temu,snad...Mate aj vy podobne skusenosti so susedmi,ze vam otravuju zivot?My mame takych nad sebou. 3 decka-chalani,total divocina,dupancovanie,trieskanie,uz mam z toho nervy.
Co s tym?

vinka
5. aug 2008

Nie keby bola tak nemám problém.Ale za komoušou vtedy stavali tie bytovky tak,že ludia sa dohodnú(bohužial)tie priestory sú pre oba vchody.Ked sa tam zapína svetlo tak to platíme aj mi.atd.

peta1510
autor
5. aug 2008

To su co za byty? 😀 😀 Nedelite si aj najom? 😀 😉 No,tak potom to musite poriesit na tej schodzi,alebo bude musiet dat nejaky vyssi organ nariadenie,usmerenie,kedze to niektorym robi problem,dohodnut sa.

asitka
5. aug 2008

Petula veru nebýva to v každom vchode...my tiež napríklad nemáme...ale v pivniciach je vyhradená jedna miestnosť..bývalá sušiareň....ale od toho má kľúč len domovník...a toho zohnať je problém...tiež musím mať kočík doma...bicykle sa nám našťastie vošli do pivnice...teda ak ju už niekto nevykradol...

vinka
6. aug 2008

No to aj tu bola sušiaren,práčovna a kočikáren.Ale bohužial všetké 3 miestnosti sú vedla vo vchode 😠

pietra
6. aug 2008

ahojte
obcas si precitam vase trapenia so susedmi ☹ my sme si tiez so susedmi uzili svoje, v starom byte aj pri prerabani noveho, ale teraz je uz nastastie klud
v starom byte byvali vedla nas susedia ako za trest, v dvojizbaku ich bolo ako hadov a normalnym hlasom komunikovat nevedeli, vrieskali este aj v noci. My sme si dali odhlucnit stenu susediacu s nimi a veru to velmi pomohlo, takmer nic sme nepoculi. Este sme na tu stranu dali nabytok a len ked ozaj hucali, tak sme to tlmene poculi, inak ticho. Ale to bol tehlovy byt, tak neviem, ako by to pomohlo v klasickom panelaku

s tymi spolocnymi priestormi to tiez poznam, boli sme tri vchody a tieto miestnosti sme mali spolocne, prepojene pivnicami a tiez si to zabrali niektori susedia a ostatni mali smolu. Raz sa urobil aj bordel, tak to museli vypratat a spristupnit, ale nakoniec si to tusim zas zabrali dalsi, takze nekonecny pribeh

tu mame jednu susedu, ktora stale do nas chodila rypat, ked sme prerabali byt. Pritom sme boli maximalne tolerantni, buchat sa zacinalo az po 8 rano a koncili sme najneskor o pol 7 vecer. A suseda nam chodila nadavat, ze jej muz, ked pride o 3 z prace, tak si potrebuje pospat a my ho rusime 😠 Je tu jedna dochodkyna, pri tej by som pochopila, keby jej to liezlo na nervy cely den pocuvat buchoty, ale ta bola prave ticho a tito, co su cely den v praci, mali furt blbe reci. A potom nas obvinila, ze sme jej ukradli 20cm telefonneho kablu a jej kvoli nam nejde mesiac telefon 😕 raz to uz manzela tak nastvalo, ze jej vulgarne vynadal a odvtedy je v podstate pokoj

peta1510
autor
6. aug 2008

Tie "splocne" priestory ma prekvapuju,to som este nikde nepocula,taketo zazitky! 😒
Ja mam napriklad tiez kocar v byte a kazdy den ho sto krat stveram aj s 11kilovym dietatom po schodoch od vytahu hore a dole,hoci my mame priestory naozaj spolocne.Ale to by som sa bala,clovek nikdy nevie.
Skuste to vazne riesit s niekym vyssim,ked normalne sa dohodnut neda...

vinka
6. aug 2008

Peta ked to zas tak jednoduché nieje.Bytový podnik mi slúbil,že v septembri spravý schôdzu a doriešia to tak dúfam lebo tam už chodím jak na klavír a stále nič.Vybavujem to od apríla a kôli byciklom.Kočiar mám tiež doma a tu aj ostane.

peta1510
autor
8. aug 2008

"Susedky",zijete?

vinka
8. aug 2008

Ešte hej ale neviem do kedy 😀

peta1510
autor
9. aug 2008

No,Vinka,uz sme tusim zostali len my dve🙂 Ostatne to bud neprezili,alebo naopak,maju uplnu pohodu 😀

vinka
9. aug 2008

Takej to pohody by som sa chcela dožit aj ja.

peta1510
autor
9. aug 2008

Tak to ani nevrav!Ja si to ani neviem predstavit!To ked pocujem,ze niekto stavia dom,iba zavidim,v dobrom...Tak by som bralaaaaa ☹

vinka
9. aug 2008

Joj aj ja.Nech mám boží pokoj.Hned by som utekala.Deti na záhradu vypustila mi tu nemáme ani detské ihrisko.Musíme íst na iné ale to ja nič nespravým ked tam sedím 😝

peta1510
autor
9. aug 2008

Tak presne aj ja tak,bozi klud,co by som za to dala.A tiez tu nemame ihrisko,maly je sice este maly,ale do buducna ho urcite nemozem nikam sameho pustit zahrat sa...

womenne
9. aug 2008

Ahoj tak sa hlasim susedia maju navštevu a ja mam o nervy postarane dnes sme radšej na cely den vypadli.V štvrtok som ich musela počuvat do polnoci ale zaspala som o 01.30 lebo sused neskutočne chrapal 🙄 rano som bola jak mrtvolka 😀 a to bude trvat do štvrtku ach joooo ☹ deti mi spavaju na obed v obyvke lebo tam by sa hned zobudili a to mame dvojizbovy spojena kuchyna sobyvačkou takže ked oni spinkaju ja sedim vedla nich takže si neupracem ani nič ine nespravim ale aspon sa vyspia,ale predem musim zavolat druhej susede nech si zavrie dvere do spalne aby mohli moji spat naštastie s nu sa občas da 😒 sa teši kedy budeme byvat v domečku

peta1510
autor
9. aug 2008

No ahoj Womenne,tak to mas fakt paradu,by ma svihlo.U nas sa v obyvke neda vobec sediet,lebo ti divociaci maju nad nou detsku izbu a to sa vazne neda vydrzat,fakt,ako to tu niektora povedala,asi skacu v lyziarkach z lustra na podlahu....Byt tebou,tak by ma vidina domceka ukludnovala 😀

womenne
9. aug 2008

no ano lenže to až buduci rok dovtedy ošediviem a v septembri sa začina škola azčnu na prizemi varit-sme nad jedalnou,tak zbohom klud už načisto lebo ked spustia tie stoje tak to huči a kucharky ziaaaapuuu 🙄
ak si dobre pametam to tebe sa prevrtali do kuchyne?ako to dopadlo?

hubka
9. aug 2008

caute baby, az taka pohoda nieje, len nic neobvykle, az na par dupancov...bo cely tyzden bolo pekne tak sme travili von vela cau...aaale dnes u nas prsi od rana, tak vravim muzovi, ze budeme pocuvat susedov cely den, lebo sme nevytrcili paty, ale dalo sa...kua....u nas vsetci znami stavaju alebo prerabaju, ze uz manzel sa chce tiez do toho pustit...bolo by fajn 😉

peta1510
autor
9. aug 2008

Womenne,nad jedalnou?Chuda,tak to uz je fakt parada,hluk a treskot a vypary k tomu,co?
No ano,k nam sa prevrtali.Nedopadlo to ziadno,ten sopliak vyhukoval,ze to prideopravit,ona buchla dverami,ze nebav sa s nou a on sa ani nezastavil spytat,lebo by som ho nenechala robit nic.On je taky sikovny,ze svojou embeckou natrieskal do zaparkovanej fabie po rovnej ulici,takze mame predstavu,o akeho .... ide,nie?Neviem,ide mi na nervy,ze sa im to len tak prepecie,ked boli taki arogantni,fakt stacilo len prepacte.
Hubka,ty zijeeees? Tak nakoniec sa aj ty odstahujesdo domu,zostanem sama? 🙂

womenne
9. aug 2008

petka konečne som pozrela tvoj album teda ocino sa nezaprie 😉 😀 tie vypari ani tak nie skor ked sa začnu rozpravat či skor ziapat na seba a odsavač robi velky hluk ale chystam sa im povedat že nech sa stišia,sa modlimaby sme už začali so stavbou lebo mi to zniči uplne nervy

peta1510
autor
9. aug 2008

No Wommenne,ani nevrav,ved jasa smejem,ze som bolaiba telesna schranka,vynosila a ziadna podoba 😀 Ale ty tusim nemas album,ci?
Jasne,im tam povedz,len najlepsie na tomje,ze clovek sa dozaduje uplne normalnej veci a povazuju ta za debilku.Ja som dnespoculatuto slahnutu susedu nad nami,ako vravela deckam byvajucim oproti,ked chceli ist k nim na navstevu,ze u nich musia byt kvoli nam ticho!Keby to ta koza aspon dodrziavala 😠

hubka
9. aug 2008

no peta, tak uz viem s kym si pises, som si tiez pozrela fotecky...musim aj ja prihodit....a neboj, este tu nejaky cas zostanem a ponadavame si....inak maly je tiez cely MM...ako vravis, len som sa zucastnila porodu a bolo 😀

horallka
9. aug 2008

Ja ani tak nemám problém s otravnými susedmi, keďže som nanovo prisťahovaná a nikoho si zatiaľ nepripúšťam k telu, skôr so starými známymi, ktoré som objavila, že tu bývajú a ktorých sa teraz nemôžem zbaviť. Ide o to, že ja nejako teraz kamarátky a ďalšie mamičky na materskej moc nemusím ale oni to nechápu a stále sa mi natískajú - chcú chcodiť ku mne do bytu, samé sa pozývajú, alebo stále mi vyvolávajú alebo ma vyvolávajú na prechádzky. Už som unavená z toho neustáleho odháňania týchto otravných ľudkov. A nepomáha ani to, že im rovno poviem, že nemám chuť , že u mňa je teraz na prvom mieste môj malý syn, moja rodina - oni sa asi nudia alebo čo. Nemá niekto recept, ako sa ich zbaviť?

peta1510
autor
9. aug 2008

Womenne,uz som mrkla tvoj album,mali su bohovski,neviem si predstavit,ze by som mala Adamca dvojmo,hihi.Ina makacka.Zvlast teraz zacina mat nejake jedovate obdobie,vkuse na vsetko mrnci a nech mu dam co chcem do pusy,zacne robit nie nie 😀
hubka,teba som uz tusim pozerala,ale idem si osviezit pamat 😉
Horallka,tak neviem,skus sa spravat divne,akoze to trosku sibka a oni sa radsej same odmlcia 😀 Fakt ma teraz nic nenapada...

peta1510
autor
9. aug 2008

Hubka!To ty nemas album!Som vedela,ze komusi som nenasla.Mam ta! 😀

peta1510
autor
9. aug 2008

A najlepsi ma Skolara! 😀 Kym ho najdete,prejde pol zoznamu a potom..... 😎 Inak,neviem,ci ju slak trafil zo susedov,ked sa neozyva alebo sa ma tak dobre... 😅

hubka
9. aug 2008

Horalka, ved ty si z Martina, to je blizko RK, ta pridem pozriet haha.... 😀 len si srandu robim............aj ja mavam take obdobia, ze sa mi nechce stretnut ani s naj kamoskou alebo ked chce prist k nam, nema naladu, ale ona to vie pochopit, pretoze mam dieta ajednoducho to tak je.....taaaakze si myslim, ze im to nejak nedochadza...treba byt uprimna a povedat narovinu, ze maly ta zamestnava a si unavena, mas domacnost, ,manzela.....ked budes mat chut a cas, tak sa proste ozves a hotovo..a ked to nechapu, tak bud nedvihaj mobil alebo neotvaraj dvere 😀

peta1510
autor
9. aug 2008

Taku fintu,ze ja sa vam v pripade zaujmu ozvem,pouzivam na poistovakov 🙂 Ale niekedy ani to nezabera 😀
Ale Hubka ma pracdu,presne tak im to povedz.

hubka
9. aug 2008

Peta, skolaru som niekde videla v diskusii...ju nejak postradas.... 😀
album si musim aj ja zalozit, idem spat, mam oci vytahane z PC, dobru 🙂

peta1510
autor
9. aug 2008

Heeej,no to ja len tak,ta mavala dobre hlody🙂
Zaloz si veru ten album,som zvedava 😉
Ok,idem spat aj ja,dobruuu