Čo sa očakáva od krstných rodičov?

mysti
9. jún 2008

Ahojte vsetci!
Chcem zalozit temu krstni rodicia...my s manzelom mame krstnu dceru, ktora ma momentalne 3 a pol roka. Myslim, ze od kedy sa narodila sa jej niekedy venujeme viac ako jej rodicia (jej otec). je to normalne? Napiste mi, co sa od krstnych rodicov ocakava, pretoze ja si myslim, ze pre nu robime 100x viac ako by sme mali... 😒

maso
9. jún 2008

mysti, mas jedinecnu sancu dat im to na dovolenke jasne najavo, lebo inak ti ju pokazia ... ja by som im normalne povedala, ze to je vasa svadobna cesta a neplanujete sa na nej venovat malej, ale jeden druhemu ... aj program by som si robila bez nich ...

leva
9. jún 2008

mysti,tak toto by bolo na mna privela,ked ti mam pravdu povedat,bud by som dala podmienku ist sami dvaja,alebo by som kufre vybalila.Ti poviem co je vela to je moc.

kluara
9. jún 2008

mysti, musíš sa ozvať, lebo máte po svadobnej ceste 😅

maso
9. jún 2008

dobry napad leva 😉

bubba
9. jún 2008

mysti,to by som netolerovala ja som typ cloveka ze raz ked chcem ist na svadobnu c.tak idem sama s muzom no keby sa mne svagrina natrepe tak ja normalne nejdem....ved to su neokrochane sposoby totalne!!tvoj svagor nie je jediny otec co sa takto sprava poznam takych vela,ze spravia decko a zena staraj sa ja som tu na zarabanie penazi 😅 😅 chudaci....to ja si mozem len vychvalovat mojho muza 😎

no,nemate to lahke ale musite sa dohodnut so svokrou a zacat ich ignorovat nechs a postavia na vlastne...oni su aki stari?

leva
9. jún 2008

No nie?To by som radcej nesla,ako mat celu svad.cestu pokazenu a mat nervy,kedy mi malu daju medzi nas spat do postele a oni sa pojdu zabavat,bo by to spravili podla toho co pises.

expertka8
9. jún 2008

...mysti....ty si ucebnicovy priklad....."...ked si ludia mylia dobrotu s blbostou.." 😔 😠

leva
9. jún 2008

uplne trefne

mywiel
9. jún 2008

Krsni rodicia su tu na to ak by sa biologickym rodicom nieco stalo a nemohli sa starat o svoje dieta tak krsni preberu tu ulohu, ale samozrejme ze podla zakona ak by rodicia nebodaj zomreli tak ma na dieta narok najprv nablizsia rodina. (To zalezi aj na veku nahradnych rodicov atd.) Inac sa nemaju co starat do vychovy dietata.

bubba
9. jún 2008

mywiel,starat nie ale podielat sa musia aby mali aku taku autoritu alebo vztah s dietatom..vies co by to bolo pre dieta za sok ze okrem toho ze strati rodicov sa budu o neho zrazu starat ludia,ktorych v zivote ani nevidelo??

halienka
9. jún 2008

Buba, ale dieťa isto ide tam kde ho chcú a kde oň prejavia záujem, neexistuje žiadny zákon, ktorý by ho automaticky prisúdil krstným rodičom. Pochybujem, že krstní rodičia, ktorí nejavia záujem o dieťa za života jeho rodičov a dieťa ich v živote nevidelo, že budú mať potom zrazu oň neviem aký záujem. Aj keď je pravda, že sa to tak vo všeobecnosti medzi ľuďmi berie, že krstní rodičia sú na to aby sa o dieťa postarali keby niečo, málokedy je to v skutočnosti tak (pokiaľ krstnými nie sú najbližší príbuzní - a ani tí nie vždy o dieťa prejavia záujem). Si teda aspoň ja myslím 😉
No to čo píše Mysti, to je len prachsprosté využívanie, ako píšu baby, treba jasne tomu urobiť koniec. Mysti, isto to bude ťažké, lebo ste to robili z dobrého srdca a asi je vám ľúto aj tej malej. Viem ako to cítiš, lebo tiež mám synovca, na ktorého akosi "furt neni čas" a mne trhá srdce, keď vidím, že taký nadaný chlapec a nik sa mu nevenuje. Keď ho my niekde nevezmeme na výlet, tak trčí doma alebo len behá pri baráku, keď ho my nevezmeme v lete na kupko, tak inak vodu celé leto neuvidí. No zámerne si v tomto stanovujem tiež hranice, lebo viem, že by to po čase jeho rodičia začali takisto zneužívať. Už tak hnusne zneužívajú chlapcovu babku. Tiež už mali pár štipľavých rečí a to my nie sme jeho krstní, tí na neho kašlú úplne. No my zas preto akože "musíme" lebo máme dosť peňazí 😖 Ja by som dala malému aj posledné, moc ho lúbim, ale predsa len sa využívať nenechám. 😝

mirka
9. jún 2008

mysti, ak sa nechceš zblázniť, nech zazerajú, nech zúria, ale musíš im povedať VŠETKO to, čo píšeš sem, čo sa ti nepáči a s čím absolútne nesúhlasíš. Budú to nervy, ale ak to neurobíte teraz, bude to ešte horšie. Držím palce 😉

majada
9. jún 2008

,,,tak podla mňa sa krstný rodičia nemajú čo starať do výchovy dieťaťa a ani to nie je ich povinnosť...krstný rodič je na to aby pokrstili dieťa a viedli dieťa k viere ak rodičia na to zabudajú. Rodičia sú na to aby vychovavali svoje deti.

bubba
9. jún 2008

a ked nie je krstene v kostole ale uradne?

mywiel
9. jún 2008

Presne tak som to myslela halienka ma pochopila...

tina_
9. jún 2008

Mysti, urýchlene vybaľ kufre,...alebo daj rodine jasne najavo, že idete sami. Toto je absolútne nenormálne, čo si voči vám dovolili, nedopusť, aby ti niekto pokazil svadobnú cestu, ktorú tak dlho plánuješ, a na ktorú chceš mať asi pekné spomienky...

bubba
9. jún 2008

no ved ano samozrejme ale potom aky ma vyznam"mat"krsnych rodicov.... 😅 ked maju najblizsiu rodinu.ja neviem ale zasa u nas v rodine sa traduje ze krsni su zaroven aj nablizsia rodina 🙂

mywiel
9. jún 2008

Tu ta tradicia nie je krsni mozu byt aj mlady par a nemusi to najblizsia rodina napr. maju uz vela deti alebo su starsieho veku vtedy je lepsie vybrat krsnych nie z rodiny, ale to zalezi od situacie samozrejme... 😉

mywiel
9. jún 2008

My napr. neplanujeme krstit takze ani krsnych vyberat nebudeme, verime ze rodina moja alebo manzelova, ktora je dost velka sa postara uz niekto ak by sa nieco stalo, lebo zaruka nie je ani v krsnych rodicoch.

bubba
9. jún 2008

a v akej krajine zijete?lebo sa mi zda,ze to asi nemaju nikde len u nas(a mozno este nejakych rozvojovych krajinach 😅 )

mywiel
9. jún 2008

Vo Svajciarsku, ale v manzelovej rodine (oni su Svajciari) si vybrali za krsnych napr. surodencov (cize tety a ujov). Podstatne je vybrat niekoho komu rodicia dietatka doveruju a suhlasia s podobnou vychovou si myslim...

bubba
9. jún 2008

aha tak swajc asi neni rozvojova krajina.ja som len myslela ze mat krsnych rodicov je dalsi blby zlozvyk ako oslavovat meniny 😀 😀 mne to pride na smiech niekedy uz 😀

mywiel
9. jún 2008

Pre mna a manzela nie je podstatne pokrstit dieta v kostole aj ked niecomu verime nie sme v ziadnom nabozenstve, ja som napr. krsna (dcerke mojej najlepsej kamosky na Sk) tiez a malu vobec nekrstili... 🙂

mywiel
9. jún 2008

Tu sa meniny neslavia... 😀

mywiel
9. jún 2008

Mne sa to nezda ako blby zlozvyk ale pre nas to nie je az take podstatne ako pre inych napr. 😉

sylverka
9. jún 2008

Krstný rodič vedie k viere dieťa a poúča a usmernuje jeho cestu k viere

mywiel
9. jún 2008

Ja si myslim ze to bolo tak dakedy, v dnesnej dobe je na to aby prevzal rolu rodica ak rodicia zomru, ale my nikoho vyberat nebudeme, lebo aj krsny sa rozvadzaju a tak...

bubba
9. jún 2008

ano baby vacsina deti ma "len"uradnych krsnych rodicov..teda aspon co ja poznam...

mywiel
9. jún 2008

Zalezi ci je pre vas podstatna viera ale sposob vychovy aby sa zhodoval s vasou...ja by som vyberala skor podla vychovy a aby to boli doveryhodni ludia s ktorymi sa dlho pozname a pokial mozno stabilny par ale v dnesnej dobe clovek nemoze dopredu vediet co sa stane, ja verim rodine deti na ulici urcite neskoncia. 😅

mywiel
9. jún 2008

Ja ako krsna napr. sa s malou velmi vela nevidim kedze je na Slovensku, ale casto sme s v kontakte s jej maminou kedze sme dobre kamosky a posielam malej darceky na narodeniny a vianoce, zatial viac urobit nemozem, dufam, ze casom budu chodit k nam na dovolenku castejsie a my tiez. 😉