Čo sa očakáva od krstných rodičov?

mysti
9. jún 2008

Ahojte vsetci!
Chcem zalozit temu krstni rodicia...my s manzelom mame krstnu dceru, ktora ma momentalne 3 a pol roka. Myslim, ze od kedy sa narodila sa jej niekedy venujeme viac ako jej rodicia (jej otec). je to normalne? Napiste mi, co sa od krstnych rodicov ocakava, pretoze ja si myslim, ze pre nu robime 100x viac ako by sme mali... 😒

alififi
9. jún 2008

ja co som pocula, tak krstni rodicia su na to, aby sa v pripade nejakej tragedie - postarali o krstniatko.

mysti
autor
9. jún 2008

ano, tak to je jasne, lenze ja si myslim, ze oni (svagrovci) od nas vyzaduju, aby sme sa jej naplno venovali, vsetko jej kupovali, vsade ju brali, starali sa o nu a pravdu povediac, ja uz mam toho plne zuby...ona je totiz strasne rozmaznana, vytuzene dieta a prve dieta v rodinu po neviem kolkych 10rociach a tak to aj vyzera...ma vsetko, co chce, vsetko sa prisposobuje len jej, nikto nie je dolezity, len ona...my s manzelom ju mame radi, ale odkial-pokial...

kluara
9. jún 2008

moja sestra je krstnou nášmu synovi a tak, ako píše alififi, chcem, aby sa oňho postarala, ak by sa nám niečo stalo 😔
inak, občas mu niečo kúpi, postráži a mne to bohato stačí

expertka8
9. jún 2008

...mysti....ak mate deti...supni ix pre zmenu svagrovcom 😀
...garantujem...ze sa im "rozjasni" 😀 😀 😀

mirka
9. jún 2008

ahoj mysti, ak sú to krstní rodičia, v tom pravom zmysle, že krstili dieťa, tak ako píše alififi, mali by sa postrarať o deti, takisto by mali pomáhať s výchovou aj čo sa týka toho, že vedú dieťa k viere. Určite to nie je o tom, aby ste sa išli potrhať a kupovali deťom všetko, čo chcú rodičia alebo aby rodičia zneužívali krstných rodičov a citovo ich vydierali zbavili, že starajte sa však ste krstní. Aj ja mám 2 krsniatka a svoje dieťatko a neviem si predstaviť, že by mi ich sestra zavesila na krk (staraj sa si krstná mať) a žmýkali ma z peňazí 😕 😕 😕 o tom to vôbec nieje. Áno, povenovať sa, aj kúpiť darček ku sviatku, aby deti vedeli, že majú krstných, ael nie zneužívať 🙄

alififi
9. jún 2008

myslim, ze ta caka vazny rozhovor mysti.
asi by si mala urcit pravidla

prasiatko30
9. jún 2008

ak to chces brat striktne nabozensky - krstni rodicia su na to naco napisala alififi a tiez na to aby sa starali o dusevnu vychovu krstnata - cize skor je to myslene tym aby ho viedli k viere. a ptom uz vlastne to co krstni su ochotni robit a prispiet - nemyslim si ze je na mieste aby rodicia nejako urcovali co jej date a kolko sa budete stretavat s vasim krsnatom. neviem si dost dobre predstavit, ze by som ja od krstnych mojej dcery nieco vyslovene ziadala - ani co sa tyka straveneho casu ani penazi a darcekov - vsak oni maju predsa tiez svoj zivot a svoju rodinu o ktoru sa musia starat 😉

susik77
9. jún 2008

my by sme chceli, keby sa nam nieco stalo, aby malu radsej vychovavali manzelov brat so zenou ako krstni. Myslime, ze malu lepsie vychovaju a mame dost podobne hodnoty a nazory. Akurat ze nie su veriaci. Ale neviem co je dolezitejsie...Krstni nie su extra nabozni, a manzelov brat -oni zase nie su veriaci...Co by ste preferovali?

mysti
autor
9. jún 2008

mirka, my sme malu nekrtili, pretoze nie sme katolici, mali len "uvitanie na matrike", ale aj to sa vola krst, takze sme krstni rodicia...my svoje dieta este nemame a rodina z manzelovej strany to berie sa nas ani nepyta, ci neplanujeme, lebo im bohate staci malá...naco ine dieta? mna to strasne mrzi, ale co uz. Od malicka sa jej s manzelom venujeme, kupujeme jej darceky nielen na sviatky+den deti, ale hocikedy ked niekde ideme, a oni to beru tak, ze sa to predsa od nas ocakava. Aj vydieranie typu "ste krstni rodicia, starajte sa" tu je...a to nedajboze jej kupime darcek lacnejsi ako 1000,-Sk, tak to by ste mali vidiet tie pohlady...akoby sme kupili nejaku haraburdu... Nasi svagrovci maju byt (ktori im "darovali" rodicia, svagrovi a manzelovi rodicia) a kazdy vikend chodievaju k rodicom do domu od piatka do nedele...pozn: vsetci byvame v tom istom meste. Jednoducho pre malu chodia v piatok uz starkovci, zoberu ju a svagrovci zabalia tasky a idu za nimi. Rozvaluju sa tam cely vikend. Svagrina chodi do prace aj cez vikendy, svagor sa o dceru vobec nezaujima, takze ked tam prideme my, pricapi sa na nas... 😠 A to my s manzelom tam chodievame akoze "na noc" len kazdu druhu sobotu (aby sa nepovedalo). Ale aj to sa skonci, ked budeme mat babo my, potom tam uz ostavat nebudeme. 😠

kluara
9. jún 2008

susik, hoci som veriacia, ja osobne by som preferovala brata tvojho manžela

susik77
9. jún 2008

mysti: to mi pripada bezohladne ☹ my od krstnich nic necakame, ani darceky. potrebovali sme malu pokrstit a museli sme mat krstnych, nikoho ineho sme nemali na vyber, vsetci kamarati su neveriaci.

susik77
9. jún 2008

kluara: no ved...chcela by som aby bola mala vzdelana a oni na to dost daju, obidvaja maju VS, ako aj my. krstnym na vzdelani nezalezi vobec...

susik77
9. jún 2008

a tiez radi cestuju a vedia sa v zivote otacat, krstni su taki bezradni, cakaju, ze niekto sa o nich postara...

susik77
9. jún 2008

inak mne ten instituch krstnych pripada o nicom. ved aj tak byvaju od nas 400 km tak neviem ako sa budu starat o malu...

mysti
autor
9. jún 2008

no akoze my sme za krstnych isli s radostou, len to sme este nevedeli, co nas caka...hned po krste na oslave sme jej dali obrovsky kvetinovy kos, kde boli 3 crepnikove kvietky+detsky kozmetika+hrkalky a uviazali sme krabicku, v ktorej bol zlaty privesom "E" kedze je Emma...dokopy to vsetko malo hodnotu cca 2 500,-Sk a vies co sa svagor spytal? ze ci k tomu privesku sme nemohli kupit aj retiazku...tak ma to zarazilo a zamrzelo dokopy...a od vtedy sa taketo spraste poznamky opakuju stale, pri kazdom sviatku. 😠

susik77
9. jún 2008

mysti: tak im to povedzte, ze vam to vadi 😉

mysti
autor
9. jún 2008

susik a to si zober, ze ked mala Emma krstiny, my sme chodili este na VS, takze sme este nezarabali...oni to dobre vedeli a aj tak taketo sproste poznamky. Ale uz si to snazime nevsimat a kupujeme jej za tolko ako my uzname za vhodne. Vies, ona aj ked je zla ako cert, je to to najlepsie dieta pod slnkom a rozmaznana je az strach. nieco jej hned nedas, tak spusti taky rev, ze by si tomu neverila. vies, ja chapem to, ze to dieta nemoze za to, ze sa mu rodicia nevenuju, ale nech tym nezatazuju nas...my prideme k svokrovcom si oddychnut cez vikend a namiesto toho tam vzdy robime pestunky...takze ziadny oddych, a nedajboze povies, ze nemas cas, tak to je zazerania... 😖

bubba
9. jún 2008

podla mna krsni rodicia sa maju podielat aj na vychove dietata musia mat urcite pravomoci aj zasiahnut.....lebo keby sa stane daco rodicom aby mali vybudovanu autoritu u svojich krsnych r.

inac ludia to vacsinou beru z tej materialnej stranky,ze co kupit atdatd...
nasi krsni to neprehanaju s darcekmi a aj tak nikdy nezabudnu...a to je ono...oni nemaju dispoziciu ist poziret malu tak casto,tak chodime my...

krsny rodic je podla mna zbytocny vtedy,ak byva na opacnom konci republiky a posiela balicky na narodeniny a vianoce....

susik77
9. jún 2008

ach jo...my sme u nasich tak na vikend, tam sa stretneme na 1 den s mojou sestrou-oni su s manzelom krstni-ja od nej nevyzadujem hlidani, mama je stastna, ze moze byt s malou-vsak tam chodime raz za mesiac 😎

malaskoricka
9. jún 2008

ja mam tiez krstinko...2-mesacne mnohymi zdrav. problemami..ale tak jeho rodicia su taky stale vsetko sa on staraju samy...vsetko kupuju jej samy a prioste zer krstnymi rodicmi pridu len ak chcu uz uplne vypnut si oddychnut len vtedy sa o nu starame my..

mysti
autor
9. jún 2008

buba, my byvame vsetci v jednom meste...svagrovci sa aj spoliehaju na to, ze svagrovi rodicia su tu (svagrina ma rodicov az na zahori) a patricne to vyuzivaju...im je dieta chore, ale doma s nim neostane svagor ani svagrina, ale dovolenku si beru svokrovci. (aj ked oni by mohli obaja). Svagrovci dlho nemohli mat deti a ked sa mala narodila, som si myslela, ze ju nedaju za nic. Opak je vsak pravda, od malicka boli nalodeni u svkrovcov, svokra sa starala o malu, nespavala, chodila do roboty ako zbity pes a to im ostalo dodnes...svagor je otcom len na papieri, akoze mam dceru a dovidenia a svagrina? ta podla nalady...si zoberte, ze by vas manzel vasemu dietatku povedal, ze "vypadni" alebo "rozkopem Ti hlavu ty sprosta" a podobne vyrazy...iste nemusim pokracovat. on ju jednoducho nezvlada a od nas vyzaduje, aby sme sa my o nu starali...tak to teda nie

maso
9. jún 2008

mysti, my mame tiez krsniatko, mame ho velmi radi a vidime sa s nim asi raz mesacne, mna ma dost rad, lebo sa s nim hravam a tak, ale ked napriklad niekam spolocne vsetci ideme (naposledy jedna velka oslava), tak ja som sa mu vobec nevenovala, lebo som nemala chut 😅 a jeho rodicia boli v pohode
darceky mu kupujeme na sviatky a male drobnosti aj mimo, ale to bol naposledy napriklad poharik s cucacikom na pitie 🙂 co nebolo drahe ... ku krstu sme mu kupili monitor dychu ... myslim, ze takto ako pisem, je to zdrave ... venujeme sa mu viac ako napr. kamarati rodicov, alebo rodicov by sme nahradili, keby sa nieco stalo, presne ako pisu baby vyssie 😉
skoda ze Emma uz ma tri a pol roka, nas Lukasko ma este len rok a pol, stanov si hranice cim skor, ale asi to nebude take lahke, ked ako pises, cela rodina je s tym uzrozumena, ze je to ok, ked ju mate na krku stale vy ... drzim palce

leva
9. jún 2008

ahoj mysti,jednoznacne by ste sa mali ozvat,uz ked povie takuto blbu pripomienku za dar,vobec ze mu to aj da,to uz vravi za vsetko a co sa tyka malej ze si ju tak chvalia ake je dobre dieta,nabuduce na tvojom mieste by som im povedala ze ju nebudete varovat,lebo vas neposlucha.Normalne drzo,ako sa vravi ,za dobrotu na žebrotu.

leva
9. jún 2008

No tak to je velmi nepekne ako sa snou rozprava a to on ma kolko rokov?

mysti
autor
9. jún 2008

keby to bolo baby take jednoduche...ked sme mali svadbu, ona cely obrad rukala, ze nemoze stat pri mne, tak ju nastastie zobrali von, no akonahle sme vysli z matriky sa rozbehla a spustila rev, ze ona ide s nami autom, tak si to viete predstavit, ze my ako novomanzelia a ona medzi nami v aute???? rodina z nasej strany, s ktorou sme sa davno nevideli sa nas pytala, ze ci je to nasa dcera, co isla s nami v aute...celu svadbu sa od nas nepohla, tancovat sme museli len s nou, este aj sladak a a to si viete predstavit? a svagrovci sa len smiali...ja som si myslela, ze ma porazi! normalne som bola rada, ked s nou pred polnocou odisli!

bubba
9. jún 2008

mysti je to tazke ale mysli na to dieta co z neho vyrastie....nedostatok lasky a pochopenia urobi svoje a mozno ze z malej vyrastie taky isty ignorant ako rodicia....v prvom rade urobili svokrovci chybu ze toto pripustili a teraz to jednoducho len zneuzivaju mladi...treba si dohodnut pravidla aj ked viem ze je to tazke da sa to...aj u nas sa dalo 😅 vo vselicom najskor ma mali vsetci za sprostu(plienky,kupanie,UM,jedlo,sladkosti.....)vsetci mali kopu reci ako koza bobkov ja som si jednoducho povedala,ze je to moje dieta a mozem ho vychovavat ako chcem a co poviem to aj bude.ked si nezelam,aby jej davali sladkosti alebo az ked sa opytaju mna....to tie ksixty si mala vidiet....ale teraz to beru normalne poslu zamnou malu nech sa spyta,ja im vysvetlim,ze poriadne nejedla a vtedy jej sladkosti nedavam nie za trest ale aby to nezacala zneuzivat a nejest poriadne jednlo a len pytat sladkosti...teraz ma mala dva roky a este stale sa najde pricina .....
raz dal krsny ocko(52r) malej (mala 4 mesiace)odhryznut ORECHOVU roladu skoro som chytila infarkt!!!ved som jej este ani prikrmy vtedy nedavala....odbil ma tym,ze vy ste jedli vsetko a blablabla.....som povedala,mna to nezaujima to bola ina doba chvilu bol urazeny ale odvety jej supa len jablcka,ocisti jej mrkvicku alebo jej da jogurt...

takze da sa vsetko ked sa chce

eros
9. jún 2008

Ahoj
ja necakam nic od krsnych rod.bo viem,ze aj keby som chcela tak sa nicoho nedockam.zato moj brat by sa hrabal za oboma to este neni krsny malej aj to dojde.a aj ked maly ma inu krsnu tak viem zeby som dala deti radsej mojej rodine ako krsnej.ja krsniatko este nemam bo ja som zatial jedina detna zena,ale takto by som si nenehala skakat.ja som tiez povedala muzovi ako sa ona stara o svoje krsniatko tak sa budem starat o jej ked ho bude mat.takze raz do 1 daco na narodky a na vianoce a staci 😀

maso
9. jún 2008

ty brdo bysti, klobuk dolu, neviem si predstavit, ze by mi tak niekto zasahoval do svadby, aj ked je este mala ...

leva
9. jún 2008

presne tak ako pise bubba,viem ze to nieje jednoduche pre teba,no vy ked budete ticho,bude vam vzdy kakane na hlavu,oni sa budu smiat a vy trpiet?Treba im povedat svoje,ked sa urazia,ich problem,no nenechajte si kazit zivot.

mysti
autor
9. jún 2008

bubba a co povies na to, ze tento rok sme si naplanovali s manzelom svadobnu cestu spolu s dovolenkou (ideme o dva tyzdne)a oni sa hned nasackovali a prihlasili k nam, ani sme nic nestihli povedat...a keby isli len oni dvaja, tak to by som preglgla, ale prihlasili este aj malu. Ked sasvokra pytala, ze co ju nenechali doma (ona je totiz vkuse chora a vkuswe do nej trepu vitaminy), tak jej povedali, ze tam bude mat krstnych rodicov, ze sa budu starat...ja som skoro odpadla, ked mi toto svokra vravela... Takze sa tesim na nasu krasnu svadobnu cestu...najradsej by som ju hned zrusila! vies, moj svagor je taky, ze on malu nezoberie nikde, lebo on nema na nu nervy, zato moj manzel je uplne iny. Svagor ked bola mala s nou nikdy nebol kocikom na prechadze a nikdy ju este nekupal...v skolke bol pre nu len 2x, este ze by tam on isiel, to by bola hanba! to je teoria, co damy?