Čo sa oplatí kúpiť v Tescu a čo v Lidli ?

simula
19. mar 2008

Caute ,co kupujete v Tesco ,Lidli ,co mate vyskusane ,co sa oplati kupit a co nie?
Bola tu podobna tema ,ale jednalo sa o plienky ,ale ja myslim aj z potravin 🙂
My casto kupujeme v tescu piskoty ,tie su velmi chutne a este pukance maslove,tie niesu moc slane a aj detom chutia 😉

weroni
29. mar 2008

my v Tescu kupujeme vela veci:

od kozmetiky (sprchove gely a tak su lacnejsie ako v normalnych drogiskach), WC papier, papierove vreckovky, oblecenie, dzusy, hracky, sladkosti..

v LIDL kupujeme cistu vodu - dvojlitrovu po 4,90 flasa. Tiez obcas jogurty, ovocie, sladoksti.

duskaf
30. mar 2008

V lídli kupujeme aj sáčky do koša, modré, hrubé, kvalitné 60 l.

dominica
30. mar 2008

ak som dobre kúpila, tak je to W5 Pre-wash spray - k odstráneniu odolných škvŕn i z manžiet a golierov, no ale som sklamaná, lebo jablčko sme mali síce len na podbradníku a len 24 hodín, ale nevypral to ani Vanish, ani W5 ☹ . je to tam stále, neviem, ako to zišlo tebe magg, keď tam bolo od leta 😕 , žeby záležalo na materiále, nechápem...

boden
30. mar 2008

Ja Lidl velmi nemusim...lacne veci uricte nie su kvalitne. Celkovo ma to tam ubija, same krabice, nevybalene...Ked sa v Cechach objavovali pripady listeriozy tak bola najdena prave v obchodoch lidlu v mliecnych vyrobkoch ako napr. hermelin od Pilosu.

magg
30. mar 2008

dominica - ja som to nastriekala na tie skvrny a nechala tak, dost dlho to posobilo, a potom som to namocila na celu noc do lavora s praskom na pranie a teplou vodou, zabudla som na to a rano som vybrala cistu bundicku (bavlnenu). S dzusom to bolo horsie, to bola sice cerstvejsia skvrna, ale musela som aplikovat ten sprej az 3 krat, ale tiez je to uz ciste, tak neviem. Vycistilo to aj zafarbeny rukav na manzelovej koseli.

dominica
30. mar 2008

no ja neviem, možno keby to bolo oblečenie, tak to vyskúšam a piplem sa s tým, ale je to len podbradník 😉 . Ja som to nechala pôsobiť niekoľko hodín, neviem presne koľko, potom som na to dala ešte na celú noc vanish a nič. Možno fakt, keby som to ešte na noc namočila do prachu na pranie, alebo to nastriekala na noc s W5, tak to zaberie, ale pravdu povediac, kašlem na to 😝

lenocka23
31. mar 2008

necitala som celu diskusiu, tak neviem ci to tu niekde nie je.. ale okrem syrov balk. typu odporucam v Lidli aj "nutelu".. neviem ako sa presne vola, ale je to 500g balenie, tusim je to nussa duo.. alebo tak nejak, ale urcite duo a je taja dvojfarebna...je to nieco podobne ako sa vozi z Polska, ale je este lacnejsia (cca padika).. a maly na rozok uz 3 tyzdne nechce nic ine... 😀

ukana
2. apr 2008

skusili sme syr balkanskeho typu z Lidla, mnaaaaaaaam.... 😉

tin.tinka
22. júl 2008

Ahojte 🙂 .

mate niektora skusenost s tesco pracim praskom a avivazou?

Vdaka 😉 .

dia2006
22. júl 2008

Ahoj tin.tinka, mame - avivaz - to nemusis kupovat vobec, to je len vyhodenie penazi do vzduchu a prasok - ten lacny tesco je o nicom a ten drahsie - vo farebnom obale lepsi, ale tekute nie. Lacny praci prasok a lacny je Merkur - biela sila - je taky dobry ako napr. persil alebo ariel.

ukana
23. júl 2008

z Tesca PP o nicom, ja pouzivam z LIDL tekuty gel na pranie s Marseillskym mydlom, lacny a dobry 😉

avivaz nepouzivam ziadnu, z vacsiny sa mi maly osypal, tak periem bez nich 🙂

gucz
23. júl 2008

baby lacne prášky ani z lidla ani z tesca sa neoplatia.Raz som mala tescový, prádlo ostalo šedé, fľaky nevypralo.....Na tom sa neoplatí šetriť. Ja kupujem len Ariel tekutý, je síce drahý, ale zasa dávam len polovicu odporúčanej dávky teda nejakých 50ml na plnú pračku a vyperie krásne. A fľaša arielu mi vydrží dlho a to periem dosť často.
Inak radšej nakupujem v tescu, v lidli len vlhčené detské utierky froto, teraz sevena, sem tam banány a nejaké sladkosti pre MM. Napríklad ich čipsy mu chutia, mne vôbec.

titkovamiriam
23. júl 2008

ja tiez nakupujem radsej tesco,na prasky mam nazor ako gucz-nieje nad ariel,a avivaz qanto.tesco prasok -moze sa prat len vo vode lebo s nim nic nepusti a biele veci osivnu a avivaz je o nicom vobec nezmekcuje a malo voni.v lidli kupujem cukrovinky.ostatne veci v tescu mozno preto ze je blizo a vacsie nakupi masa,zeleniny a drogerie robim v metre.

danielitka26
23. júl 2008

ja v lidli kupujem tie vafle ako na gofry potom pistácie, biele lupienky, a čínske omáčky
v tescu asi všetko od mäsa cez salámy hydinu kexíky čokolády maslo syry
drogériu nakupujem inde lebo sa mi zdá byť v tescu drahá hlavne sprcháče adidas čo nakupujem po 72 v tescu idú až po 89

sasenka
23. júl 2008

Aviváž Quanto biela - krásne vonia a prášok kupujem aj LIDL, ale len na tmavé veci, pracovné oblečenie a pod. Inak PERSIL, ked je v akcii kupim viac a perie krásne

sticker
23. júl 2008

Zaujímavá téma 😉 . Mne je osobne viac "sympatické" Tesco ako Lidl. U nás je Lidl taký malá a aj keď tam nie je veľa ľudí, tak sa tam zle chodí. Ale piškóty majú najlacnejšie - to veľké balenie a sú veľmi dobré. V Tescu sú piškóty malé 😝 .
Plienky a utierky jednoznačne v Tescu. Mali sme aj Pampersky, no bola som z nich sklamaná a nevedela som sa dočkať, kedy ich miniem a vrátim sa k Tesco plienkam 😅 .
A niekto to tu už spomínal - výrobcovia niektorých Tesco výrobkov sú "normálny" výrobcovia, napr. Rajo.
Ale prach na pranie je naozaj slabý. Síce v nejakom teste vyšiel ako najšetrnejší k životnému prostrediu, ale nevyperie. To radšej kúpim v akcii persil, ariel a je pravda, že vydržia dlho, lebo ich netreba toľko dávať 😉

danielitka26
23. júl 2008

a v tescu ozaj ešte žltý lenor som zabudla ten dvojlitrový

sticker
23. júl 2008

Ahoj Danielka 😀 😀 😀
Ja som si ešte spomenula na Cheerokee oblečenie, keď je zlacnené. A aviváž máme Tesco a som spokojná. Zatiaľ sa baby nevyhádzali a pekne vonia. kupovali sme Silan tiež v akcii, je dobrý a práve preto som prekvapená, že tá Tesco aviváž je podoná. 🙂
Ešte Tescou hygienické vreckovky - tie malé 10 ks v balení sú dobré.

sasenka
23. júl 2008

ja používam TESCO plienky, teraz som kupila v LIDL mali v akcii tie male balenia po 14ks a som z nich dosť sklamaná, sice za ti cenu... no nekup to 😀 😀 😀 tak na den davam aj tie LIDLove, ale na noc TESCO alebo zelené PAMPERS - mne sa celkom páčia. Ale su drahe, tie kupime, len ked najdeme dobrú akciu.

miresta
23. júl 2008

ja som spokojná aj s tovar s Lidl aj s Tescom, ale u každého niečo iné. A s čím nie som spokojná, tak to sú tesco hranolky, keď som si ich raz kúpila, myslela som že ich celé vyhodím. A milujem kávu mletú tesco- exclusiv. Nie je ju vidno často, ale keď je tak si vezmem aj 5 balení.

miresta
23. júl 2008

sasenka- inač ja som spokojná aj s plienkami s Lidl, ale máš pravdu, že Tesco sú lepšie. 🙂

sasenka
23. júl 2008

mne chutí z LIDL džem - aj v pohároch Mirelle aj ten v plastových kelímkoch 500g je napodiv velmi dobrý a s kúskami ovocia 🙂 Kupujem tam aj maslo, jogurty, smotanové ich "pribináky", kornútkovú čokoládovú zmrzlinu, musli tyčinky, čokoládku Caramel, aj ked sme tam kupili oblečenie a topánky, tak vydržali super

abetka
23. júl 2008

sasenka - Caramelku aj ja mam rada a aj zrzlinu po 9,90Sk. Inak teraz maju v Tescu za fajn cenu karfiol, paradajky a melon cerveny po 3,90.

matima100
23. júl 2008

melon po 3,90? u nas v tescu je po 8,90....

mirka
23. júl 2008

ja už kupujem len plienky Lidl, naposledy som kúpila malej po dlhej dobe tescové a mala vysypaný celý chrbátik pod plienkou, takže tieto už nekúpim, aj keď predtým sme používali viacmenej len tescové. Ja na lidlácke nedám dopustiť 🙂
iné v lidli ani nekupujem, iba keď sa mi dačo zapáči v letáku, takisto je to aj v tescu. Máme pod nosom Kaufland, tak nákupy robím tam.
v tescu ešte majú super musli pražené čokoládové, tie sú mňam a za super cenu

matima100
23. júl 2008

mirka,ako sa volaju tie Lidl plienky? vyskusala by som ich 😉

annia
23. júl 2008

Tak ja v Lidli kupujem take zelene mentolove cukriky, tie su fajn.Potom koreniny, mrkvove dzusy, obcas aj mlieko, capucino, ovocie a zeleninu, balkansky syr, syrokremy, tie su docela dobre a lacne, potom krabie tycinky, obcas aj daco z drogerie...a naposledy aj vafle 🙂 🙂

gucz
1. aug 2008

matima100 lidlové plienky sú značky sevena. Nie sú zlé, používali sme ich chvíľku, ale podstatne lepšie sú clever plienky z billy a tescové plienky. Tie používame na striedačku, nakupujem väčšinou v akcii viac balení.

ena
1. aug 2008

my z lidla plienky sevena, tie male balenia, toastovy chlieb, kupovali sme aj toastovy syr ( tusim 16 ks platkov za 49,90 ale uz ich nemavaju), malemu sem tam nejake autocko, lebo su kovovo plastove, tak maju troska dlhsiu zivotnost 🙂 detske gumaciky tam maju super, 149 sk /par a dobre vyzeraju.. obcas viedenske parky.

a z tesca tiez tesco plienky a vlhke utierky, tie su fajn v to, ze maju dobe to zatvaranie plastove, takze su dobre na vonku.

evina313
13. aug 2008

ako sa volaju tie lidl plienky? ja som dnes kupila po prvy krat, inak kupujem fialove tesco. tie co som kupila v lidl maju nejaký pásik, tzv. kontrol, dufam, že budu dobré. nemate s nimi skusenost?