Čo sa oplatí nakúpiť v Poľsku?

zuzik
17. okt 2007

Ahojte chcem sa opytat ,
tie baby co tam chodite ,co kupujete?
Mamka ide v sobotu a chce vediet co nam ma kupit.
Tak poradte. 🙂

dik

vavka33
17. okt 2007

Podla toho co asi chces-oblecenie,veci do domacnosti,na papanie...

andrea.m
17. okt 2007

ja chodím do poľska na mäso a som spokojná.aj granko tam kupujem.

vavka33
17. okt 2007

Aj my kupujeme kuracie maso-je super,granko,kavu,sypane caje,cokolady,teraz tam budu uz mikulasske balicky,vence a kytice na hroby po 100sk,kupujeme tam kukuricne chrumky,tie velke-slane aj sladke,tycinky su uzasne-chutovo.

zuzu13
17. okt 2007

no my už do polska nechodíme...nakoľko v MT sú min.4 predajne mäsa...kur. štvrte po 50,-, prsia po 130,-, trupy na polievku po 8,- hov.m 125,-...a kytice na hroby sú na tržnici po 120,-, sladkosti sa u nás moc nejedia, oblečenie si kupima aj tu /raz za 100 rokov 😀 /

zuzik
autor
17. okt 2007

a pre deticky co sa oplati 🙂

maruschka
17. okt 2007

Práve sme dnes o tom debatovali na Kočíky z Poľska,či sa tam oplatia zimné overaly-kvalitné.Tu stoja od 900 vyššie.Ja som tam ešte v živote nebola,ale naši chodia pravidelne a deckám kupujú trigovice,vestičky,papučky z ovčej vlny,sladkosti a domov kávu,čaje,kapučino a také veci pre domácnosť.To sa tam oplatí..
Ja keby som tam išla,tak 30 tis je asi málo.. 😀 😀 😀
Aj tak sa všetko od mäsa,hračiek,nábytku,oblečenia a mliečnych výrobkov dováža do obchodov z Poľska.Takže kto má možnosť,tak sa mu tie nákupy môžu celkom oplatiť.

zuzu13
17. okt 2007

zuzik a čo by si chcela...ono je to otázka výberu...my nekupujeme značkové veci a máme predajne kde sa dá naozaj lacno a dobre nakúpiť...naposledy som Lucke kupovala pančušky za 25,-

vavka33
17. okt 2007

Zuzu,len v polsku stoja kur.prsia 60sk

maruschka
17. okt 2007

no tak to sa oplatí,za 60..do frasa,prečo takéto niečo nefunguje aj na Slovensku??

musa
17. okt 2007

ja to mam do polska na skok,u nas su predajne,kde sa da lacno kupit,tak pre nas uz je polsko drahe 😉 ,myslim oblecenie,ale raz za cas tam idem,lebo je tam velky vyber,a vsetko vidis,tak si navies vybrat.Ale co sa tyka mäsa,tak su tam fakt super ceny. kuracie prsia 115/kg,kur, stehna sme kupili aj po 35/kg,bravcovy vyrez 90/kg,ale oplati sa kadeco,aj ponozky 5ks Za 100.

musa
17. okt 2007

a na trhu treba zjednavat cenu,

dannynka
17. okt 2007

musa ty sa teda mas..... 😀 😀 😀

zabka1003
17. okt 2007

My tam chodíme každý rok aspoň raz na nejaký väčší nákup..
Ja som spokojná aj s oblečením odtiaľ, nikdy sa mi nič nerozpadlo alebo niečo podobné, aj keď ceny nie sú o moc menšie ako u nás. Ale sú to prevažne poľské veci, nie čínske ako u nás.
A tiež sme si tam teraz kúpili kuchynskú linku do nového domu a sme nadmieru spokojní.
A čo sa tam ešte oplatí? veľa ľudí tam chodí na nábytok, na koberce, na mäso, detské vecičky (kúpili sme tak kočík, sadu do postieľky, oblečenie pre malú, zavinovačku, autosedačku) už ma nič nenapadá, každopádne aj s prirátaním ceny za benzín, sa nám to doteraz vždy oplatilo 😵

zuzik
autor
17. okt 2007

kocky dakujem.
neviem ci naberiem odvahu kupovat maso na trhu 😅myslim, ze niekto tu spominal pampers, vraj su tam lacnejsie. viet o tom nieco?

zabka1003
17. okt 2007

Tak toto som si nevšimla..teda aspoň na trhu nie

loren
17. okt 2007

vavka kuracie prsia stoja 120 korun a vyssie

loren
17. okt 2007

dnes sme tam boli tie trhy byvali kedysi lepsie

zabka1003
17. okt 2007

Loren a kde ste boli? Asi v Jablonke, že? Tam to býva slabšie ako v Novom Targu.

loren
17. okt 2007

ano tam a vies co to su pekne... dajte si pozor ked budete kupovat garnize pozrite sa s prierezu ci su riadne drevene alebo s dierou a oblepene tapetou imitacia dreva

zuzik
autor
17. okt 2007

mamka ide Targu.

maruschka
15. okt 2008

babuľky,chceli by sme ísť do Polska na nákupy a tak ak má niektorá z vás info o cenách napríklad kuracieho mäsa,mlieka,masla,alebo nejaké dobré ceny iných výrobkov,tak by som bola rada, keby ste sem hodili pár viet... 😉 😉 díky

sassi
15. okt 2008

ahojte
V PL sa oplatí vlastne všetko, len my nikdy nechodíme na trh, výlučne len do normálnych obchodov, aby sme mali záruku, účet a všetko ako u nas.
kupujeme v polskej Biedronke - niečo ako naš LIDL, diskont, dobre ceny
mlieko plnotučné UHT vyjde na 17-18,- podla kurzu zloteho
a kupovali sme tam aj stavebne veci, podlahy, obkladačky ... čo si budeme hovoriť o 30-50% lacnejšie ako u nas PRESNE TIE ISTE!
košielky a bodynka, čipky na deti som si ponosila pod 50,- u nas stoja 100,- a viac - presne tie iste, nie podobne, ta istá značka aj vzor! A kupovala som v normálnom detskom obchode, trhoviska a čínaky zdaleka obchádzam. Vrchol bola drevena detska postielka za 680,- ta ista u nas 1700,- . Rovnako výhodne sme si doviezli sedák do auta, obliečky, kočík - na tom sme ušetrili 4000,- oproti cenám u nas.
Polský Nutrilon, vyraba sa pod názvom Babylon je tam po 350,- v obchode

my chodievame do mestečka Žyviec, od nas je to asi 70km 😉

irenkat
15. okt 2008

plnotucne mlieko sa da na slovensku kupit aj za 15sk... 😅

sassi
15. okt 2008

ano?? a kde??? akurát minule som kúpila v TESCO v akcii po 22 ale lacnejšie som nevidela, hned by tam bežalááááá... lebo u nas stojí od 24 vyššie

ukana
15. okt 2008

irenka, fakt, kde? v lidli tiez vari po 22sk...mozno tak v Metre 😕

maruschka
15. okt 2008

no to je pravda s tým mliekom...Určite stojí viac ako 25 u nás..Najnižšie ceny mlieka má Tesco-a nízkotučné stojí 16,90 a to je len taká priesvitná voda a plnotučné, tak to už stojí omnoho viac..Preto sa pýtam na ceny mlieka v Poľsku.. 😉

maruschka
15. okt 2008

ukana, ani v Metre nie..Vždy striehnem na akcie ako jastrab 😀 😀 😀

sassi
15. okt 2008

jaj, ešte som zabudla, čo s atýka kvality, nekupujte v Polsku to najlacnejšie čo maju 😉
my sme tam kupovali podlahu Nemeckú, kočík GRACO - americká značka ale naš bol vyrobeny v Luxembursku, obkladačky španielske - po 360,- u nas majú tie iste v BESTe po 720,-, oblečenie vyrobene v Polsku ich firmami je perfektné, vyrovna sa hoc aj NEXTu... len za ine ceny... 😕
nepáčia sa mi ich nábytky, ale detskú izbu mame polsku Malgoška od BRW a je dobrá, všetko OK aj po "veeelmi šetrnom" zaobchádzaní našimi detvákmi 😀 😀 😀

maruschka
15. okt 2008

sassi, viac-menej tam chceme ísť na potraviny, mäso, atď...A určite vianočné darčeky a Mikuláš-keďže sú tieto sviatky o chvíľu, tak sa ide na také väčšie nákupy...

sassi
15. okt 2008

a k mlieku, oni majú 3,2% u nas je norma 3,5%
ale malemu ho davame len do varenia a tak 1 flašu denne, tak hadam až tak nevadí. Inaj pije ešte UM, kupujeme tiež v Polsku 350g za 100,- vola sa BEBIKO Junior a vyraba to Nutricia - čo vyraba aj Nutrilon, takže kvalitné 😉