Čo si mám kúpiť za 50 eur?

5. aug 2022

Dostala som na narodeniny 50e, vraj sa mám nejako potešiť a niečo si za to kúpiť, no nejako nemám nápad.

Predstavujem si niečo praktické (do života), niečo čo vyuzijem v ramci vlastneho sebarozvoja 🙂

*(mám 20 rokov, ak tato informacia niekomu pomôže)

simik22
5. aug 2022

Knihy?

autor
5. aug 2022

@simik22 maš nejaké navrhy?

simik22
5. aug 2022

Nie, kazdy ma iný vkus 🙂 skús Dominika Dana 🙂

gleep1
5. aug 2022

Knihy ktoré zvýšia tvoju finančnú gramotnosť? Vás soused je milionár? Alebo niečo podobne…

gabika128
5. aug 2022

Keď som mala 20 rokov, tak by som to minula na permanentku do fitka, športové oblečenie, turistické topánky, batoh, nejaký výlet... Záleží aké máš koníčky 🤷‍♀️ knihy sú fajn, ale to si môžeš želať aj na Vianoce, narodeniny, takto si môžeš niečo vybrať, vyskúšať podľa seba v obchode.

matula77
5. aug 2022

Podla toho co mas rada - ja rada peciem a nakupila som si teraz dalsie cukrarenske pomocky (a velmi ma to tesi 🙂 )

savanna
5. aug 2022

To je ozaj tazko poradit, kazdeho potesi nieco ine. Mna by asi potesila letenka, listok na vlak alebo na autobus, urobila by som si vylet a zaroven by som to brala aj ako moznost rozsirit si obzory.
Ale napriklad mna by uprimne potesila aj jazykova ucebnica 😀.

bajka16
5. aug 2022

Ja ti poradím. Ak sama nevieš čo teraz chceš, peniaze si odlož. 😉 Ja som takto mala z narodenin plnú obálku 👍😀

monuska112
5. aug 2022

nevies ako minut 50e?? v 20tke?? ved si kup uplne hocico, ak to stoji aj 120, stale to mozes brat ako prispevok, zlavu...kup nieco na seba, sport, citanie, zaplat si hobby, proste to prepi s kamoskami....ved 50e minies ani neveis kde a kedy, daj do penazenky a oni proste "zmiznu"

baskustek
5. aug 2022

Tak to je smutné, že nevieš, veď mladí ľudia majú toľko želaní, čo by si mohli kúpiť za takúto sumu...Ja v tvojom veku by som si kúpila lístok na festival, na koncert, išla by som s frajerom na nejaký výlet, do aquaparku, kúpila by som si tašku, kabelku, po akej túžim... niečo na seba... veď je toho toľko...nepoznáme ťa, ty snáď najlepšie vieš, čo ťa poteší

elis248
5. aug 2022

Radšej si odlož a keď niečo nájdeš čo sa ti bude pozdávať, tak kúpiš. Veď to nemusíš minúť hneď zajtra.

dreamss
6. aug 2022

Koncert zahraničnej kapely/speváka/speváčky, aj keď to môže byť aj 100 či 150 eur...

nikolka1986
6. aug 2022

Mne to príde tak, ako keby sa ti tá suma zdala nízka. Lebo prečo by si sa pýtala, čo za to kúpiť? Ako prečo by ti mal v tomto radiť niekto, kto ťa obsolutne nepozná? Ja ak už dám ako darček peniaze, tak to beriem tak, že aj niekto iný dá, vyzbiera sa viac a nech to každý využije ako chce.

miadi
6. aug 2022

Ked nevies Tak nic pockaj kym ta nieco napadne. Ved tie $ nemaju expiracnu dobu . Netreba to teraz asap nasilu minut.

buberova
6. aug 2022

Tiež radím počkať kým budeš vedieť čo by ťa naozaj potešilo.. ja by som si kúpila za ne bezdrôtové slúchadlá, lebo je to proste cool nemať otravné kábliky

alanko20
6. aug 2022

Ak financna gramotnost, kup si knizku Kam miznu vase peniaze 🙂 je skvela.

diewcatqoo
6. aug 2022

No snad ty vies najlepsie, co by ta potesilo. Ja by som v sekunde vedela, co si kupit.. 50 by mi bolo aj malo 🙂

sense
6. aug 2022

Ak ta nič nenapadá tak si odloz

mam1na
6. aug 2022

Vieš ty čo, oprav ma, ak sa mýlim, ale mne ti to prišlo, že si to myslela ako iróniu, že povedzte, čo si za tých smiešnych 50 eur kúpiť, xi... 😊
Zvláštne, že nevieš, čo si kúpiť. Zrejme netrpíš žiadnym deficitom v živote. 😉
Ale nie, dosť srandičiek.
Najlepšie investované peniažky boli, aspoň pre mňa, ešte za časy bez záväzkov ako bezdetnej do cestovania, podniknúť výlet, niečo vidieť (vstupenka) alebo dobrej knižky. 🍀🤗
No akfakt vonkoncom nevieš, čo by ti spravilo radosť, tak si odlož a pri najbližšom sviatku si priložiť a kúpiš čosi. Možno budeš vďačná sama sebe, že si neminula na žiadnu blbosť a hodilo sa ti to pozdejsie, keby ti bolo treba na niečo doložiť. 😁
Na zubára, do parfému či obuvy, bársčoho, po čom by tvoje 💚 pyšťalo - neskôr. 🎁

wtroa001
6. aug 2022

Ak je nieco co ta dlhodobo laka sa naucit, skus si kupit nejaky kurz a veci potrebne na vykonavanie danej zaluby. Napr. vytvarny kurz (cena 30€) a za zvysok stetce, farby atd. Toto je len priklad, kazdeho bavi nieco ine. 🙂 Napr. fotenie, varenie, sitie, bojove umenie, je toho milion 🙂

autor
6. aug 2022

@mam1na Hej, zle si to pochopila a aj niektorí ostatní. Pre mňa je praveze tych 50e vzácnosť, niesom z nejakej zazobanej rodiny..preto to chcem minuť na niečo zmysluplne. Zatiaľ si to ako mnohé z Vás radili, odložím a porozmýšľam. Len som chcela nejaký tip/radu...urgentne s tym neponahlam.

nelka93
6. aug 2022

Autorka ako píšu ostatné, ak nevieš čo tak odloz, ja by som si kúpila knihy, za to v pohode aj 4, alebo letenku na miesto, kde som nebola, prípadne ako sa poznám kúpila vrecko granúl a zaniesla do útulku a tešila sa z tých nemých vďačných tvariciek 😍

miadi
6. aug 2022

Ked to chces “ investovat “ tak urcite nejaky jazykovy alebo iny kurz . Ked sa nieco vdaka tomu naucis Akoby si tie $ znovu a znovu vyuzila. Alebo si kupis nejaku vec pre radost bez hlbsieho zmyslu aj to je ok. Len ti ta radost zostane kratsie. .

ivanaks
6. aug 2022

Kedysi som od babičky dostala 100 Sk, onedlho nato zomrela. Na pamiatku som si kúpila náušnice (jasné, že som si muslela doplatiť). Mám ich dodnes a rada ich nosím - pripomínajú mi ju. 🙂 Na Vašom mieste by som investovala do toho, čo by Vás najviac potešilo a zároveň Vám pripomínalo darcu.

sun_shine_2020
6. aug 2022

jazykovy kurz-konverzacne hodiny s native speakrom😉 knihy (mama milovala Gabcika, Som Bata, dokazem to). Ak ta naozaj bavi citanie, tak citacku knih. Pripadne si peniaze odloz a minies ich ked budes 100% rozhodnuta pre nieco 😉

eskop
6. aug 2022

@gabika128 kabelku, ísť na nechty, masáž, ku kadernicke, na wellnes, na kúpalisko, kúpiť si nejaké pekné saty alebo topanky, knižky,kozmetiku.. ja sa každý mesiac takto poteším 😃

laska86
6. aug 2022

Veru nechaj na horsie casy ak nic momentalne nepotrebujes..nikdy nevies kedy ich budes nutne potrebovat..a vsetko najlepsie k narodeninam🤗

gertrudaosem
6. aug 2022

Odloz si to

evuska32
7. aug 2022

Ja by som si zaplatila profi fotenie spojené s líčením ☺️

evkamotka
8. aug 2022

Ja by som si vylepsila satnik, kabelku, hodinky

Za 50 na sebarozvoj mozes max knihy. Jazykove kurzy ci ine kurzy su mnohonasobne drahsie.

Mozes investovat aj do rozvoja fyzickeho-korcule, permanentka na plavaren, dva aquaparky, kvalitne slnecne okuliare z optiky, masaz (pomaha aj zdravotne)