Čo si myslíte o veľkej oslave krstín?

matja1
26. aug 2008

Ahojte chcela by som sa Vas opytat, ci ste niektora mala honosnejsie krstiny-to znamena nielen v kruhu najblizsej rodiny,ale aj s kamaratmi a s hudbou 🙂 Chcela by som si totiz trosku aspon v mensom zopakovat svadbu v mensom-velmi som sa na ten den tesila a potom bol rychlo fuc a mna velmi trapi, ze to je len raz v zivote, ked sa cela rodina tak super zabava ☹ Len ma odradzuje to, ze je to neobvykle a ze vela ludi bude na mna pozerat, ci som v poriadku ☹ Ale podla mna je dovod celkom na oslavu,no nie? 🙂

emjee
26. aug 2008

matja no dovod je, ale celkom si to neviem predstavit, predsa len krstiny sa zvycajne robia u celkom malych deti a tie potrebuju svoj klud, a ty ako cerstva matka asi tiez, uz to da zabrat, ze tam bude plno ludi z rodiny (teda ak mas vacsiu rodinu), este k tomu aj hudbu? no neviem, mne sa ten napad nepaci, ak si chces zopakovat svadbu, co tak na 5 vyrocie nieco take zorganizovat 😉

etuska
26. aug 2008

Emjee-suhlas,ved babo potrebuje predovsetkým pokoj.Mozno v tom je to caro svadby,ze je len raz /povacsine) 😉

jejke
26. aug 2008

no pre niekoho je stres ist do kostola a potom obsluhovat hosti doma 😎 , tak potom by pri peknom pocasi bola nadhera a hlavne bezstresovost mat zahradnu grill party s jednorazovymi tanierikmi a pribormi aby si nemusela umyvat vela riadu po oslave a mohla sa venovat babatku, mne nerobilo dobre ked sa na velkych krstinach kazdy snazil male babenko podrzat na rukach a obdivovat ho...nie som poverciva ale privela pohladov moze vyvolat u maleho cloviecika nepokoj, 😖 tzv."narusenie aury"

etuska
26. aug 2008

a ten napad so zopakovanim si svadby sa mi paci 😉 -nieco ako potvrdenie manzelskeho slubu,ale to by som asi riesila ozaj az po par rokoch-ak vobec 😀

venonna
26. aug 2008

No my mame vacsiu rodinu a manzel si presadil, ze krstiny budu doma 😠
Po vstkych peripetiach okolo priprav a priebehu sa dusuje, ze uz nikdy doma (obed niekde v restike) a len v malom kruhu 🙄
Podla mna dieta aj mamina potrebuju klud, vsetko je cerstve, ved maju co robit, aby si nasli svoj rezim. Nam sa mleli navstevy niekolko mesiacov, ja som mala nervy a vtedy aj mala bola mrchava... 😖
no ale remake svadby po 5 rokoch znie dobre... skoda, ze my sme to uz presvihli 😒

emjee
26. aug 2008

venonna ved 10 vyrocie stihate, alebo 15, 20, pripadne nemusi byt zrovna "okruhle" 😉

tribitka
26. aug 2008

my budeme asi krstiť v Bratislave, ale oslavu budeme robiť v reštike v Bardejove. tam máme väčšinu rodiny....

danuska24
26. aug 2008

ahoj, ja som jednoznacne za cim menej ludi.
etuska - suhlasim 😉

kukona1
26. aug 2008

my sme mali krstiny len s krstnými rodičmi,svadbu sme kvoli malej nemali velkú ani dlhú a honosnú a túžila som po tom...
ale ako písali baby-je aj 5,10......výročie,dá sa ,,potvvrdit ,, manželský slub...
ale každého osobná vec.... 😉 ale v prvom rade treba brat ohlad na deti ked sme ich chceli mat-potom na seba....

waitinka7
2. sep 2008

my sme mali krstiny nedávno, len 8 ľudí vrátane krstných rodičov...z kostola sme šli do jednej reštaurácie, kde sme mali zabezpečený obed (nechcelo sa nám to chystať doma a robiť si starosti). Tam sme 2-3 hodinky posedeli a šli domov a podľa mna to bolo takto úplne fajn.

kaluha
2. sep 2008

no mi sme mali krstiny koncom mája tak sme to urobili vonku na dvore pod obrovskou plachtou hudba z CD ale také jak hrajú na zábavách ludí dokopi aj s nami asi 15.dali sme upiect prasa, zákusky,torta a bola super zábava.ale to závisí od vstahov v rodine nestačí sa zíjst treba sa vediet aj bavit.

dadka999
29. mar 2009

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit, lebo nidke sa o tom neviem na internete docitat.. prosiiiiiim poradte mi.. chcela by somm zmenit krstnu matku svojho dietata a neviem ci sa to vobec da..? neviete ako nato..?s terajsou krstnou matkou sme za zle.. je to sestra mojho muza, ale je velmi velmi falosna, skoda , ze som to zistila az po tom ako sa stala krstnou matkou mojho dietata a teraz by som strasne chcela krstnu matku zmenit.. da sa to ..? prosim poradte mi niekto.. dakujem vopred.. pekny den.. 🙂

bianca
29. mar 2009

dadka myslim ze sa to neda.Skus napisat email na stranku cirkvi v ktorej ste krstili

mami.sk
29. mar 2009

dadka, tiez si myslim ze zmena sa neda urobit 😒

majcik
29. mar 2009

Ja si tiez myslim, ze zmenit krstnu mamu po krste sa asi neda urobit. Ale skus si zistit.

dadka999
30. mar 2009

Juuj dakujem aspon, ze ste mi odpisali cenim si to velmi.. velmi ma to trapi a stale nad tym rozmyslam ako a co s tym urobit.. je mi fakt hrozne ked viem ze ma krstnu matku, ktorej sa hnusi prebalit svoje male krsniatko.. aj ked by som sa asi nad tym nemala zatazovat nho trapi ma to velmi.. tazko sa mi uz o tom aj pise.. ☹

emily333
30. mar 2009

dadka ja som sa dnes rozpravala z otcom duchovnym tak povedal ze sa neda nic robit ☹

babatko88
30. mar 2009

dadka, no ja som krsnej malého prebalovať síce nedala, ale ked som ho prebalovala pred ňou, tak sa tvárila normálne, dokonca sa s ním aj rozprávala, takže myslím, že ked jej to je nepríjemné,... hm, no je to čudné... a čo potom, ked bude mať vlastné???
a k tej zmene krsnej, ako píše kočky, zmeniť sa to nedá, žiaľ, ja mám podobný problém, s krsným, krsná je super, ale on sa nejako otočil, odkedy si našiel inú frajerku (lebo sa s krsnou mali brať, no po krste sa nadobro rozišli, ale nemrzí ma to), už sa ani neukáže, malého nevidel od vianoc, a krsná na ktorú kydal chodí 1-2x do týždňa...

3558
30. mar 2009

my sme prave teraz krstili no a dohodli sme sa z muzom na tom, ze nechceme krstnych par. teda partnerov. preto on vybral krstnu /jeho sestru/ a ja som vybrala krstneho /mojho kamarata/
tym som chcela docielit to, ze ked sa s jednym pohadame, tak moje dieta bude mat este druheho krstneho. a ten bude mat manzela/manzelku/ takze bude vsetko ok. 🙂
dlho som nad tym uvazovala, pretoze ja nemam rodinu, tak som chcela mat okolo seba viac ludi. a myslim ze som spravila dobre. 🙂

krstny uz sa teraz pytal ci sa malemu paci ,,zelene,, teda ze ci sa mu pacia stromy,trava..... lebo je vasnivy polovnik a ochranca zvierat a chce s nim chodit do lesa.
a krstna mi ho trha z ruk, co ho chce kocikovat a hrat sa s nim.

no zatial je to len kratka doba, a zijeme v zahranici, takze pokial sa nevratime na stalo domov moc si maleho neuziju, ale sme stale v kontakte.

kiki5
22. apr 2009

baby aj ja chcem radu. mam malý byt takže doma nemožem robit krstiny- no na reštauraciu nemam. ked je jeden brat krstný mala by som na krstiny zavolat aj druheho ?- lebo to je dalšia 4 členná rodina- neviem ako to riešit

evkacka
22. apr 2009

ahoj kiki, no nezávidím ti, my sme krstili teraz v nedelu a šli sme radšej do reštaurácie, pretože som nechcela zabremeniť maminu varením a prípadnou obsluhou 😉
šla som do jednej reštiky, kde servírujú cez týždeň lacne menu a v nedelu na obed nie je tak veľa hostí v reštikách, každý si dá doma nedelný obed, tak nám spravili dobrú cenu na menu, vyšlo to 5,8 euro na osobu, čiže nikto sme si neobjednávali z jedálneho, to by sme sa nedoplatili, uuuufff
skús to tak, a druhého brácha by som nevolala, ved už ste dospelí, určite by to pochopil, že aj ty ako maminka na materskej nemáš na to 😉
tak neviem či som ti pomohla, ale daj vedieť akos i sa rozhodla, inak by podla mna nebolo zle, ak byvate v rodinnom dome a mate záhradu, spáchať také posedenie ala grilovačku, ja by som to ta urobila, vyšlo by to celkom lacno 😵

lenkove
22. apr 2009

Kiki
bracekovi to pekne vysvetli.. ze budete len rodicia, krstni.. a stari rodicia predpokladam.. a ze pri inej prilezitosti si to vynahradite.. ved bracho by to mal pochopit.. moj by to pochopil.. len ci aj ta jeho 😀 ale hadam by ju spracoval 😉

Inak, my chceme velku oslavu robit teraz na nase narodky, s mm mame 30 a babky 70 a 80.. v priebehu 4 mesiacov.. Tak spravime velku spolocnu oslavu... o vydavky aj darceky sa podelime 😀

ale Matji, ak chces velku oslavu krstin, tak urob, ved je to velka vec 😉

kocurik16
22. apr 2009

my sme boli 12 a bolo to viac ako dosť vzhľadom k tomu,že nášmu synovi chýbali do 2 mesiacov 2 dni a naša neter mala presne 2 mesiace.Obe deti boli nepokojné,až kým sa rodina nerozišla.

anjelik323
25. apr 2009

Ahojte, ja mám teraz v nedeľu krstiny-26.4.Krstíme druhú dcéru.Pri prvej sme to oslávili doma, mama mi navarila, zákusky som si dala upiecť,pozvali sme vtedy len krstných rodičov a naše mamy.švagriná s deckami, keďže oni sú 5členná rodinka prišli poobede na kávu a zákusok.Ale už nikdy viac doma!!!!!!!Taká spúšť čo som mala a nehovoriac že milá švagrinka s rodinkou nie a nie ísť domov, manžel ich vyprevadil až pred polnocou.A ja taká ešte čerstvo ubolená a nedospatá všetko pekne spratať.Po tejto skúsenosti to riešim s reštauráciou, prídeme, dáme si obed,posedíme a každý pôjde potom domov.Lenže tu sa ozvala budúca krstná/švagriná/, že jej tam bude dlho atď. jednoducho mala 300argumentov a chce aby sme sa tam len najedlli a išli potom k nám domov a tam to dooslavovali.Jednoducho ma nevie pochopiť,že po tej predchádzajúcej skúsenosti to nechcem doma, chcem mať svätý pokoj.Už neviem ako jej to vysvetliť.

ankan
25. apr 2009

nijako jej to nevistveľuj ak mám vlastné deti tak by to mala chápať. no ako čítam asi to nechce pochopiť. A čo tak iná osoba ako krstná mama?
K tej zmene krstnej mamy.
Ak nemá vlastné deti, tak sa jej nečudujem, že nechcela prebalovať. Moja kmotra mi narovinu povedala, že sa bojí malú chitiť bez perinky a nie ešte prebaľovať alebo prezliekať. A napriek tomu by som ju nemenila.
Neurob unáhlené rozhodnutie a nepriprav dieťa o chvíle s krstnou, teda len ak si myslíš, že je toho ešte hodná nazývať ju tak....

majcik
25. apr 2009

Anjelik - podla mojho nazoru si urob tak ako Ty a Tvoj manzel pokladate za najlepsie a co je dobre pre Vas a Tovje deti.
My sme mali krstiny doma - u mojich rodicov, maju vacsie priestory a bolo nas tam dost vela- skoro 20, rodicia z jednej i druhej strany dost pomoholi, ale pri dalsom dietati by som to riesila jednoduchsie - iba krstni rodicia a stari rodicia z jednej a druhej strany ... no uz teraz si viem predstavit, ake budu protesty, ze aj surodenci, ale uvidime ... su to este predcasne uvahy.
BOla som vdacna mame a svokre, ze som nemusela sama pre tych 20 ludi chystat sama, lebo to by som nezvladla, bola som 3 tyzdne po porode a nie uplne OK este.

dadulik
25. apr 2009

malu sme krstili, ked mala 5 tyzdnov, z kostola sme isli na obed do restiky, kde sme si doniesli napecene kolace a tortu, bolo nas 15 ludi, posedeli sme si cca 3 hodinka a rozisli sme sa domov 😉 Krstnych ma manzelov, ktori cakaju miminko, a tomu budeme zase my robit krstnych 😉

paola.o1
26. apr 2009

ahojky, tak my sme mali tiez ne ze svadbu, ale svadbisko a krstiny budem robit tak ze iba my, rodicia manzela, moji rodicia a krstny rodic a tym to konci. uz sa ma tetky vypytovali ze kedy su krstiny, ale hned som im objasnila, nech sa moc nechystaju, lebo nikam nejdu. no a potom ideme do restiky, kde som ale ja zajednala jedlo, kazdy dostane snicel a krumple a hotovo. naco minat kopec penazi no nie.

eimiky
27. apr 2009

Paola my sme mali tak isto rodičia moji, manželovi a krstný otec.. inak nikto a boli sme tiež v reštike, načo robiť okolo toho neviem aké oslavy

majcik
27. apr 2009

Eimiky - presne tak ... dolezite na krste je nieco ine ako samotna oslava a hostina.