Čo si myslíte o veľkej oslave krstín?

matja1
26. aug 2008

Ahojte chcela by som sa Vas opytat, ci ste niektora mala honosnejsie krstiny-to znamena nielen v kruhu najblizsej rodiny,ale aj s kamaratmi a s hudbou 🙂 Chcela by som si totiz trosku aspon v mensom zopakovat svadbu v mensom-velmi som sa na ten den tesila a potom bol rychlo fuc a mna velmi trapi, ze to je len raz v zivote, ked sa cela rodina tak super zabava ☹ Len ma odradzuje to, ze je to neobvykle a ze vela ludi bude na mna pozerat, ci som v poriadku ☹ Ale podla mna je dovod celkom na oslavu,no nie? 🙂

hasleerka
12. jún 2009

ahojte , ja by som chcela poradiť, čo také dať kámoške pre malého ... v nedelu ideme kuk bábätko, dám jej peniažky do perinky, ale ešte som chcela niečo pekné osobné, poradte 😉

nicky655
19. aug 2009

ahojte,chcela by som sa vas spytat jednu vec:

ako je to s krstinami? ci je mozne dat pokrstit dieta,ked sa jeho rodicia nebudu brat v kostole. a navyse ,jeho mama tiez ani nie je pokrstena. iba otec dietata.

lebo jedna znama si dala pokrstit dieta, a pritom ani svadbu nemlai.(alebo to zavisi od knaza)

dakujem za odpoved

jalao
19. aug 2009

nicky, toto zalezi od tolerancie knaza, presne, ako vravis. Popytaj sa miestnych, urcite niekto pozna chapaveho knaza, my sme natrafili na jednoho Poliaka, ti nerobia take caviky okolo toho... 😉

janette4
19. aug 2009

nicky, ako si napísala,záleží od kňaza.ten náš robil caviky,aj keĎ sme zobratý,ale nie v kostole 😒

nicky655
19. aug 2009

ahojte,
no ja som z mesta,priatel z deiny.tak neviem
lebo my sme boli ako svedkovia na svadbe kamoske- v kostole, v bratislave- a bolo to v pohode.

a zasa druha kamoska,kedze som nebola pokrstena,tak som jej za svedka ist nemohla do kostola,to malo byt v inom mestee.
a takisto sa pytala,ci mozem byt krstna jej dietatu, a to povedal aj bratislavsky knaz ze nie,ked nie som pokrstena. takze asi fakt dost individualne.

aj ked,preco to nema nejake pravidla?
ved to nie je len tak to menit v zavislosti od knaza, alebo od mesta:(

veronkaj
30. sep 2009

poradíte mi,

v nedeľu ideme na krstiny, teda na oslavu po krstinách, nakoľko krstiny budú len v úzkom rodinnom kruhu a potom sa celá rodina zídeme poobede.

čo by sme im mali doniesť????

kocurik16
30. sep 2009

naši hostia doniesli darčeky pre malého a tortu a k tomu 2-3 druhy zákuskov. v našej rodine je taký zvyk, ale to je všade iné.

dai
30. sep 2009

veronkaj,
u nas sa tiez nosi darcek babu a nejaka torta - zalezi od charakteru krstin - najlepsie je priamo sa spytat rodicov, co potrebuju a tak...

my sme mali krstiny v restauracii - maly salonik pre 20 ludi - bolo super ( mala som tam aj miesto na kojenie, vlastnu terasu, perfektne jedlo )- deti spali vonku, vo vnutri bola hudba... potom sme isli este na poharik a kolaciky k nam domov ( tiez sme mali maly bytik - 46m2 ale zmestili sme sa v pohode )

podla mna je velka oslava krstin nevhodna - ako uz dievcata spominali, mama je unavena ( vacsinou nevyspata ) babo potrebuje pokoj a vacsinou su krstiny v takom veku babatka, kedy sa naozaj nemusi stretavat so 100 ludmi kvoli imunite... ( my sme mali v 2-och mesiacoch a to uz moje babky mali pripomienky ze ako neskoro... )

my robime velke oslavy - s vyzdobou , v restauracii , s hudnou - na rozne vyrocia a okruhle narodeniny... naposledy sme oslavovali manzelovu 30-tku asi s 50-timi ludmi... bolo velmi fajn 🙂

babatko88
30. sep 2009

ja by som tiež nič veľké nerobila, bábo potrebuje kľud, mala si si užiť svadbu

veronkaj
30. sep 2009

babatko88 = to nie ja robím krstiny ale my ideme na krstiny

bábatko mať kľud bude aj mamina, pretože majú priestoru až až a je to len posedenie s rodinou, rozmýšlali sme že im dáme peniaze a nech si kúpia čo budú potrebovať aj ked peniaze u nich problém niesú, ale čo tak vymyslieť aby to už náhodou nemali alebo nedostali.

a tú tortu je dobrý nápad.

dai
30. sep 2009

veronkaj,
myslim ze nespravis chybu ked mamine zavolas a spytas sa jej co jej chyba - tych veci co babo potrebuje je milion a je jedno ci maju dost penazi alebo nie... mozno jej chyba nejaka mila deka na hranie, alebo flasky so specialnym uzaverom, alebo nejaka ina vec, prva knizka pre babo ( take tie sustiace... ) - mamicka nema popri novorodeniatku vela casu chodit po obchodoch...darcek nemusi byt vobec drahy a moze velmi potesit 😉

ja by som peniaze nedavala, hlavne ludom ktori ich maju nie... to mne pride take prvoplanove ( ine je ich davat novomanzelom, ktori si chcu zariadovat zivot a ine zabezpecenym manzelom...)

dai
30. sep 2009

ja som si tak naucila celu rodinu - ze pred malej sviatkami mi vzdy volaju co malinka potrebuje ( nepotrebujem mat 5 teplackovych suprav pre to iste obdobie, ani 5 preliezok ... viem na kolko ktora rodina ma a kolko priblizne investuje do darcekov... a podla toho im poviem co potrebujem) - myslim ze matka najlepsie vie co realne babo potrebuje, s cim sa rado hra, co obdivuje u inych deticiek a co by chcelo... okrem toho je fajn ked uz kupujem nejaku hracku, vediet ci rodicia suhlasia aby sa dieta s takym niecim hralo...

veronkaj
30. sep 2009

ďakujem zavolám jej.

veronkaj
30. sep 2009

tak zavolali sme si a už viem, takže idem pozrieť do Kiki a kúpime,

hathor1231
1. aug 2010

ahojte maminy, poradite mi ked sa daju v Povazskej Bystrici a okoli kupit vecicky na krst? vraj je nejaka specializovana predajna,viete poradit kde? a ako tam maju otvaracie hodiny?
dakujem 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz