Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

jarula25
12. dec 2008

vidim ze bibula nas nielen urazila ale sa teraz na nejaj zabavame supeeeer tak sa mi to paci dievcata.....len tak dalej!!!
a bibula hod este nieco do placu prosiiim 😉

zuzitka
12. dec 2008

erika ... ja tiez cakam nejaky zlom ... ale vidim, ze samko sa rozblazni, ked sa hra s niekym, kto dost vyvadza, to sa hned prisposobi 😝 😝 ale to je na ihrisku.

ale ked ide so mnou, drzi ma za ruku. aj som ho uz niekedy skusala pustit, lebo sa bojim, ci nebude na mna moc naviazany a bude chcet vodit vsade za rucicku.... ked ho pustim, hned mi vravi, mama daj ruku 😅
ale v meste, na pesej zone, to sa aj "uvolni" a rozbehne sa trebars za holubmi ... ale to ho vzdy ustrazim 🙂

v obchode, v hrackach ... to ho tam necham aj sameho chvilku, on sa tam hra, ja omrknem nieco ine.... vratim sa prenho, je furt tam. alebo na mna krici.... mamko kde si??? ... ale to asi riskujem, ze??

takze voditko v mojom pripade netreba 😉

erikasadek
12. dec 2008

markiza ved to , ze je to na nas, len je to unavne po chvili, ze...? 😉

ja si hovorim stale on nema rozum, musim ho mat zan.... 😉

kili
12. dec 2008

baby, už som sa pýtala, ale akosi si to tu nikto nevšimol 😕 . Keď máte malích na vodítku, tak im to nevadí, že ich niečo brzdí? a nemotajú sa do toho? išli pekne pri vás, naučili sa, keď ešte len začali chodiť?

zuzitka
12. dec 2008

ja si moc nechcem pripustat tie zle veci, ze sa mi strati, ze mi ho niekto ukradne .... to by som bola na hlavu, furt by som sa bala... a nikam by som nechodila 😅

erikasadek
12. dec 2008

zuzitk aneboj aj ja ho necham na ihrisku kludne, bez problemov utekaj vyblazni sa,a domov ideme pesi , ide pri kociku, a sam, kedze nechce dat ruku, ale to nie je problem, nie je vela ludi, a musi sa naucit aj sam kedy ma zastat, a kedy ist, ked je cervena, alebo zelena... to vsetko vie a ma v tom slobodu..
ale v takych detskych zabavnych parkoch preludnenych, je ina, vec tam nieco zbada a ide slepo za tym, a tam je to uz o hubu...

ako kazde dieta, ked ho nieco uputa, tak ide slepo za tym... a tam je to uz problem, keby bol sam este sa da, ale kde uz mam dve deti tlacim kocik a este musi aj utekat za druhym stale, stal elen kricis, ludia na teb apozeraju ako na taku macochu, to ma nebavy.....

erikasadek
12. dec 2008

kili za seba, ti poviem nie, nezamota sa, a nevadi mu, on sam vytahuje s kocika, ke dvidi, ze na neho zacinam kricat styl patrick pod sem, daj mi ruku, patrick, vrat sa... 😉

jaja0110
12. dec 2008

kili- ja ich mam prave priviazane o ten sporak, nevyzera za by ich to brzdilo, teda zatial sa njavascript:addEmoticon('😀','vBody')estazuju 😀 😉 😉 idem im tam podlozit misku s jedlom, ako sa na spravnych otrokov patri 😀

erikasadek
12. dec 2008

zuzi, ani ja si to nechcem pripustit, ale vsade na sveta sa najde vela aj zlych ludi, a tu ich je vela teda pozehnane, kazdy den pocujes ako sa stratilo dieta, alebo bolo unesene, proste snazim sa aby sa to mne nestalo..

radsej predchadzam...

jarula25
12. dec 2008

jaja pocuj a okvy uz maju??? 😀 😀 😀 ako spravny otroci??

kili
12. dec 2008

jaja, čo? o sporák alebo o sporťák?

janka196
12. dec 2008

inak mne moja mala nechce byt v kociku. to musi mat velmi dobry den aby mi tam pekne sedela. a duplom ked ideme na nakup. to chce sama chodit ale ruku neda ani nahodou. a ked tak iba na chvilu. preto som sa rozhodla ze ho kupim a nelutujem. takto sme spokojne obe a hotovo. takze pre mna ANO a bodkaaaaa 🙂

janka196
12. dec 2008

kili o sporak sa mame priviazat tie co to pouzivame, to je cenna rada od bibule 😀 😀

kili
12. dec 2008

janka, už som prečítala a pochopila 😀

blbé je, že my máme zabudovaný sporák a nie je tam pripevnený, tak pochybujem, že by ma zastavil 😀

erikasadek
12. dec 2008

janka asi tak, musia byt spokojne obe strany a vsetko je fajn....

pokial s tym nesuhlasis, vo svojej hlbke svedomia, tak nech to tak ostane, zbytocne nieco vnucovat nieco niekomu ak to nepotrebuje.....
podla mna vatsina bab ktora sme za a pouzivame, ho pretoze ho aj potrebujeme, a nie koli mode, ale nutnosti...
aj parasutista potrebuje padak na zoskok, tak aj my bezradne mamicky potrebujeme tento uzasny vynalez pre nas pokoj a bezpecnost deti...

janka196
12. dec 2008

kili 😀 😀

erika jasne ja nikomu neberiem jeho nazor aj marse ho vyjadrila ze nie a v pohom ale bibula to zjavne prehnala. ved uz sa ukazala aj vtedy v teme stratilo sa mi dieta takze asi tak a uplne ma dorazila temou co je bolo na zvracanie z albumov jaj ale to uz som riade mimo temy 😅

kili
12. dec 2008

ináč, ja nemám tie vodítka, ale mám len "obojky" 😀 , teda len tú časť okolo hrudníka s možnosťou pripevnenia na kočík (som to tak aj používala). No a tak neviem, ako to vodítko tam pripevniť, lebo čo som videla fotku, tak to bolo pripevnené na dvoch miestach, alebo ako to je? kde mám vodítko pripevniť? a ešte jedna blbá otázka. myslíte, že je na to dobré flexi, keď už ho máme po psrovi? je na 20kg, takže by to malo stačiť, aj keby som ich tam neskôr pripevnila oboch 😀

janka196
12. dec 2008

napriklad to co mam ja sa zapne okolo hrudnika a ktomu sa na dvoch miestach pri podpazusi pripne ten koniec ktory drzim ja

erikasadek
12. dec 2008

janka 😉

kili
12. dec 2008

no mne sa to dá tiež zapnúť na dvoch miestaťch, ale vodítko k tomu nemám špeci, takže by som musela zainprovizovať. ja len kôli tomu, že či keď to bude len jedno miesto držať, tak či to bude vadiť, akože ťahať...

janka196
12. dec 2008

kili tak to asi hej, asi to bude tahat na jednu stranu 😅
inak mne to velmi pomaha ked sa mi mala rozbehne este nema taky dobry balanc, tak odkedy to mame ani raz sa nezdruzgala lebo ju hned zachytim

dididi30
12. dec 2008

janka fuj, to kde si 😠 😀 😀 😀 😀

luciauk
12. dec 2008

tak som ešte nakukla, nedalo mi.

jajka, vidíš a ja hlúpa som sa naštvala. mala som sa pobaviť, veď budem mať horké mliečko ☹

manželovi tá stredná dcéra raz ušla na cestu. ona bola vždy taká nevyspytateľná. to bolo ešte na sk. no a u nás v košiciach, na SNP, keď to poznáte....z jednej strany autobus, z druhej električka, kočiar som musela dať bokom, aby som sa medzi ne vôbec zmestila 😲 po roku a pol som bola na návšteve na sk a nemohla som uveriť, ako sa tam moje deti mohli dožiť takého vysokého veku 😒 tu som si zvykla na kľudnejšiu premávku. áut je viac, ale je to tu celkovo bezpečnejšie.

viem si predstaviť, že keď ide na sk žena s dieťaťom na vodítku, tak sa hanbí a počúva milión poznámok od múdrych babiek, ktoré prali v potoku a boli spokojné. nemáte to tam ľahké. tu som bola s vodítkom jediná, čo sa cítil čudne, ostatným to bolo šum a fuk 😉

zuzka29, tak ja s tebou tak argumentujem a ani som ťa nespoznala 😀

janka196
12. dec 2008

didi 😀 😀

erikasadek
12. dec 2008

luciauk, ja ti poviem vlastna skusenost, v disneylande, najviac blbych poznamok maju len slovaci, ktory si mysli aze im nerozumiem, alebo este cesi ,a le ti menej...
domorodci, teda rodinys detmi skor pytaju kde som to kupila, vyborna vecicka, aj nam by sa zisla.. 😀

takze si viem predstavit ze na slovensku to este potrva, ale ako ich poznam tak za par rokov to bude v mode, a zase vsetky bude chciet mat dieta na voditku, inac to nebude in.. 😀 😉

jaja0110
12. dec 2008

jarula- okovy este nemame ale ten bicik som uz objednala 😎 😀 ale inak ma napadlo tie okovy by nemuseli byt zle ani pre mojho manzela 😀 🙂

ako ten prispevkoch a otrokoch a zveroch bol tak pritiahnuty za vlasy, ze na tom sa nedalo nic ine, iba pobavit 😅 😅

janka196- a co bolo v teme "stratilo sa mi dieta", noze nieco prihod nech sa este pobaviiiim 😎 😎

janka196
12. dec 2008

erika tu v uk je to presne to iste 😉 ja ako som uz vravela tiez sa mi to sprvu velmi nepozdavalo ale teraz jak mala strajkuje tak sme si povedali ze skusime kupit na skusku a fakt si to pochvalujem. a hlavne mala je spokojna a nevresti mi v kociku na zive raty co tak robila ked som ju zapla v kociku. teraz si vykracuje jak velka caja 😉

luciauk
12. dec 2008

janka, veď to je volná diskusia 😉

erikasadek, ja sa pamatám, ako všetci gúľali očami, keď dcéra nabehla s heelys a dnes sa idú potrhať. 😀 a tie vodítka používajú aj indovia, číňania, afričania....

janka196
12. dec 2008

lucia 😉

kili
12. dec 2008

trošku odveci, ale keď hovoríte o divných pohľadoch al. pripomienkach. tak ja som predvčerom chodila po ikei a avione tak, že som mala oboch v jednokočíku, opierka bola sklopená a sedeli za sebou. Vždy keď idem s dvojkočíkom, tak každú chvíľku "jéééj, dvojičky" a teraz nič, všetci len tak zazerali 😅 😝 , jak keby som ich týrala, že sa tlačia v jednom kočíku. Inak im tam bolo celkom dobre 😎