Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

janka196
12. dec 2008

marse ano jasne znie to divne ale len pre to slovo to netreba odsudzovat. aj tak si kazdy vytvori vlastny nazor a hotovo. a zas co bolo za cias nasich babiek to sa vobec neda porovnavat s dnesnym svetom

markiza
12. dec 2008

marse, a to vies, ze za cias nasich babiciek ale aj nasich mam po cestach nejazdilo tolko debilov ako dnes?

markiza
12. dec 2008

prepacte ten vyraz, jazdia aj slusni vodici, to sa mi vymklo... skor trebalo napisat, ze vtedy na ulici nehrozilo tolko nebezpecenstva ako teraz 😉

marse
12. dec 2008

slnieckova v pohode ani ja tak nenakupujem 😀

len som pridala svoj nazor, NEZOZERTE MA 😠 , voditko pre deti ano ci nie??? ja nie

ale tie co ano tak som nenapisala ze je to chujovina alebo ze si to nekupujte....takze troska sklidnit hormon, tie co so mnou nesuhlasia....ja voditko NIE tymto koncim 🙂

marse
12. dec 2008

markiza a vies ze vtedy aj chodci boli normalnejsi ? 😉

jarula25
12. dec 2008

cakala som taky prispevok aky dala bibula 😠 😠 😠 bibula ked to vravis vyskusala si to uz niekedy???lebo nevidim na tom nic zle ved je to pomocka ale ty asi pomocky pre nas maminky nevyuzivas ked pises taketo veci 🙄 kazda si chceme veci okolo deti ulahcit ako sa da a preco to nevyuzit ked to existuje??a ked uz ide o ten sporak mi tie deti neuviazeme na jedno miestoa nenechame ich len tak ale snimy chodime!!!_!!!!

janka196
12. dec 2008

marse 🙂

markiza
12. dec 2008

myslim, ze deti su a boli deti... nevyspytatelne 😉

bibula, zijes priamo v ba?

janka196
12. dec 2008

jarula tak ja vravis. ale vies nase deti budu zakomplexovane lebo boli v obchodaku 20 minut na"voditku" ked to je tak ako vravi bibula tak potom sorry ale ona bola asi cele detstvo na tom voditku priviazana 🙄

jarula25
12. dec 2008

a ked ide o to ze nase mami a babky "voditko"nepouzivaly tak ony miesto toho pouzivaly handerne plienky ktore omotally pod ramenami a tak s nami chodily 🙂

slnieckova
12. dec 2008

😅 vsak sa neurazajte

pohodaaaaaa piatkova.... niekto s tym suhlasi, niekto nie.... nevravim, aj mna zarazila reakcia bibule... dalo sa to aj jemnejsie napisat 😉.... ale naco zlo plodi zlo? 😀

😎

monkula
12. dec 2008

bibula, Tvoje názory ma nekedy dostávajú "do kolien" Akého otroja? O čom to ropzprávaš?
A ako môžete porovnávať deti so psom? A dávať babičky, ktoré vodítka nepotrebovali ako príklad? Vtedy nebolo na ulici toľko áut, v obchodoch toľko ľudí.
Ja bávam v malkom meste, tu vodítko nepotrebujem... ale veľa, veľa báb býva v obrovských veľkomestách, kde sa staťí žmurknúť a už dieťa nevidíš... tak akú basu? Ja by som zase dávala na sociálku matky, čo namiesto na pohotovosť utekajú dať dieťaťu reiki...

slnieckova
12. dec 2008

😅 😅 😅

jarula25
12. dec 2008

slniecko v pohode 🙂 kazdy ma svoj nazor len sa to dalo aj krajsie napisat a nie vsetky nas povazovat za zvery!!!!!zato ze nieco co asi ona v zivote nevyskusala my pouzivame alebo sme pouzivaly

bambusko
12. dec 2008

mne sa to nepaci, no kto chce do toho dat dieta, nic proti. skor by som to nazvala postroj.

janka196
12. dec 2008

babusko a teraz zacnu porovnavat nase deti s konmi 😀 😀 😀

luciauk
12. dec 2008

ty brďo, človek dá dieťaťu asi 5x v živote "baby leads" a už ho idú ukameňovať. bibula, marse, boli ste niekedy v Londýne? obzriete sa a za vami stojí indivídum a vám je na grc už len z toho, že je 2m od vášho dieťaťa. to nie je vec módy. ja som vo svojom živote celkovo naturálna. neviem kde ste prišli na to, že niekto odvedie dieťa na vodítku k ihrisku,odopne ho, "vyvenčí" a odvedie naspäť. ja som to ani tu u nás v Anglicku nevidela. moja dcéra si vodítko vydupala sama, keď mala 4 roky, lebo sme na ňu vkuse kričali, že ide blízko cesty. v Anglicku nedávajú medzi chodník a cestu trávnik, tak ako na SK. marse, bibula, boli ste už niekedy na ulici s autistickým alebo inak mentálne postihnutým dieťaťom? na SK ani nejdú von, lebo sa rodičia boja. tu ich dajú na vodítko a dieťa usmernia. mne to "vodítko" vôbec nevadí ako slovo.
a tiež...vy nepoužívate pre svoje deti postielku? a čo tak kočiar? to ich náhodou neobmedzuje pri pohybe? prečo kočiar je ok, a vodítko nie? pred 500 rokmi kričali predchádzajúce generácie, že prečo je nová generácia taká pohodlná a používa kočiar, dnes je na pranieri detské vodítko.
mne rodičia vyčítajú jednorázové plienky a vlhčené obrúsky. a prečo sú plátené plienky ok? prečo sa neostalo pri bezplienkovej metóde? atď atď
jedna vec je názor, druhá skúsenosť a odcudzovanie 😉

jarula25
12. dec 2008

postroj??to by som povedala skor pre kona a nie pre deti 😀 😀

slnieckova
12. dec 2008

luciauk 😉 asi tak.

Nemam rada mamicky, ktore vedia vsetko najlepsie a ak ine robia nieco inak ako oni, tak je to zle.... nedajboze zvrhle....

markiza
12. dec 2008

ja to budem volat vodiace traky 😀

jarula25
12. dec 2008

luciauk napisala si to perfektne 🙂 😉

audreyd
12. dec 2008

mne sa tie popruhy pozdávajú 🙂 rada by som ich vyskúšala aj keď budeme malého učiť lyžovať 🙂
a určite sú dobré aj vtedy, keď dieťa nechce ísť za ruku, ale navoľno tiež nemôže 😒

markiza
12. dec 2008

ono je fakt rozdiel kde mamina byva, ci je to male mestecko alebo velkomesto, mna najviac strasi cesta a auta...

luciauk
12. dec 2008

monkula, išla som na tému anglicka, ale nejak som sa stále nedostala k slovu. spomínala si Dvaja v tom, išla som tam, teraz kukám, že čo sa robí tu... 😀 nejako ťa prenasledujem 😀 ale si ma zaskočila. nemyslím, že je veľa takých, čo namiesto ER uprednostnia reiki. to sú extrémy. chcela som ti len povedať, že mojej dcére na zapálené uši a mne na bolesti kĺbov v tehotenstve nepomohlo nič iné, len reiki zaslané od kamarátky zo Slovakie 😉 tiež tu platí, nezažiješ, neuveríš 🙂

marse
12. dec 2008

nic sa vam napaci ked sa to inak nazve vsetko je zle....

voditko pre deti..ANO ci NIE???

ked da niekto nie tak ho tie co ano hned zjedia...luciauk ja som napisala svoj osobny nazor ze nie nepaci sa mi to napisala som preco a hotovo , neviem kto ti dava pravo ma teraz hodnotit a pisat o mne to co pises...ja ti tvoj nazor neberiem daj svojej malej aj tri voditka...nejdem tu teraz opisovat aka si zla matka je mas na voditku dieta...

nemozme mat vo vsetko rovnaky nazor preboha....uz s tym dajte pokoj s tym vacsim hadanim a osocovanim...

smutne ze ked je tu tema aby sa clovek vyjadril ci je za alebo nie vzdy to dopadne takto 🙄 tu chyba len jedno tolerancia

slnieckova
12. dec 2008

marse ale ved nikto na teba neutoci, ani ti neberie nazor 🙂

ja napr. nie som absolutnym zastancom tohto "voditka" aj ked to tak mozno vyznieva, ze ano 😀 pretoze si myslim, ze ludia by na mna zazerali a mozno by som mala pocit, ze nemam dieta az tak isto v rukach, predsa za ruku ho skor strhnem, ak by mi napr. padalo, ako ked ho mam na "snurke".... ale ako napad sa mi to paci, najma ako pisu baby vo velkomestach alebo pri tych dvojickach. Takze urcite to neodsudzujem, nech si kazdy robi podla svojho vedomia a svedomia 🙂

Mna len zaskocila reakcia bibule, ktora tu mamicky, ktore by nieco taketo dali svojmu dietatu nazvala zvermi... to je silne kafe trosku 🙂

A prave preto som aj reagovala tak ako som reagovala... ze nemam rada mamicky, ktore si myslia, ze vsetko to, co robi niekto inac ako oni je blbe....

🙂

marse
12. dec 2008

slnieckova ja som nikoho ani nemenovala ani nic podobne len som napisala vseobecny nazor...zato ze bibula napisala co napisala a ja za nou som mala dalsi prispevok ze u mna voditko nie tak som si to zlizla...

a neviem

jarula25
12. dec 2008

tak ja teda zastancom toho "voditka"som ale len v urcitych pripadoch a nie stale to je jasne ale strasne ma urazilo od bibule ze nas nazvala zvermi. 😠 😠 😠 😠 ...ja jej ten jej nazor neberiem ale toto bolo vela aj pre mna a to som silna osoba..

jaja0110
12. dec 2008

bibula- fiiiiha, no pravdu povediac som sa pousmiala nad tvojim prispevkom, to si nemyslela vazne, vsak??? 😅

Bo ak ano, ono by to chcelo potom dopisat uz aj nejake logicke argumenty ze AKO a PRECO zo svojho dietata urobim otroka, a CIM a AKO z neho vychovam nesamostatne a zakomplexovane dieta.... 😕 alebo mi usla pointa? 😨

Respektujem tvoj nazor, a rada si necham poradit ak ma presvedcis, ze z mojho dietata sa pouzivanim "voditka" stane otrok.... 🙂

luciauk
12. dec 2008

marse, tebe keď dieťa behá okolo cesty, tak si neposadila radšej do kočiara? zo strachu? veď tam je obmedzované oveľa viac ako na vodítku. a tie deti, čo robia cirkus a vreštia v kočiari, lebo chcú ísť dole, to je ok, ale vodítko nie 😕
myslím , že nikto ti neberie názor, ale urážate ženy, ktoré deťom vodítko dajú, preto sa bránia.
ja som dobrá matka a bola som rada, keď si dcéra to vodítko vydupala, lebo sme ho párkrát použili, hoci nám to bolo spočiatku čudné, ale nakoniec aj manžel sa vytešoval, ako krásne dcéra chodí, nemusíme sa zlostiť.
sama by som ho tiež asi nekúpila. a ja mám pocit, že vy "NIE" ste hodnotili až až, aj bez skúsenosti. čítam dokola a nevidím, kde som ťa ja hodnotila ako matku. to by som si nedovolila. ale ja som bola odsúdená, že vychovávam z dieťaťa neurotika. no, ona je rak a neurotické správanie ju prešlo práve vďaka tomu vodítku, ktoré mimochodom ani netuším, kde sa v dome nachádza 😉