Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

mercy
12. dec 2008

Jarka, je jasné, že sa to nemá používať furt 🙂 My máme záhradu a neviem si predstaviť, že by som malého držala.Ale zase keď ideme zo škôlky pri rušnej ceste a náhodou by sa mi vytrhol, čo sa môže stať aj pri najposlušnejšom dieťaťi, tak takéto niečo upevnené na mňa mu môže zachrániť život

jarula25
12. dec 2008

ja nevravim ze sa to ma pouzivat furt to nieeeeeeeeeeeee...ja som narazala len na to ze niektore mamicky ani nevedia ze takato vec existuje a ked niekoho vidia na ulici tak sa tvaria ako keby videly neviem co a myslia si ze sme krkavcie matky ked mame deti na "voditkach" ....ved v mnohych statoch je to normalna pomocka to len tu na slovensku je to take zvlastne lebo to nepoznaju

miriamkac
12. dec 2008

Ahojte
No mne sa to cudne nezda a tiez som nad tym uvazovala, lebo my mame dve moznosti: sediet v kociku alebo sediet v kociku 😎 ....teraz v zime to neriesim...ale neviem si predstavit, ako pojdem s detmi na jar von a sama (co som vacsinu casu) a nebudu chciet byt v kociku ☹ ....Podla mna...genialna vec....a este mi ostane ruka volna pre malu... 😉 ....super.... 🙂 🙂 🙂 .....a vooobec ma nebude trapit, co si o tom myslia ludia...hlavne, ze mi decka navybehnu na cestu a pod auto, jedna sa hlavne o to...o bezpecnost nie?

erikasadek
12. dec 2008

ahojte, zuzka dobra tema, navazuje na stratene dieta...
tam sme sa o tom bavili...
ja osobne ho mam a pouzivam, ked som nemala deti tak som nechapala ako niekto moze nieco take robit detom, odkedy mam svojho syna, tak uz chapem, za ruku ked sme niekde v parku , vo velkom parku ani nahodou, len sa hadze a nepocuva, len krici, proste nechce, rozbehne sa a robi sa ze ma nepocuje..
slubujem vam , nie je to vychovou, som na neho tvrda, ale je to tvrda povaha, takze prechadzky s nim boli o nervy.. az mi znama dala toto voditko, aka super vec malemu vobec nevadi, aj som kludna a aj on, nemusim pozerat len na neho, ale aj okolo seba, on ma svoju 2 M slobodu, a viemm ze ho nestratim , a on je spokojny nehadame sa..
poviem vam v takom disneylande mat eco robit, aby ste nestratili svoje dieta.. tam staci secunda, a uz ho nevidite, to mnozstvo ludi ktore prejde vsetko sa miha, no hroza....

su deti proste ktore potrebuju viac slobody, a je tazke ich kanalizovat, stale na nich vrieskat nie je riesenie, a taktiez sa rozculovat..
zalezi od miesta samozrejme , po takom chodniku v malom meste, kde nie je vela ludi nie je az tak potrebne al ev tych velkych mestach, kde idu oproti vam hromada ludi, tak neviem neviem...
osobne ja tlacim kocik s mojim babom + este moj syn ktory nechce dat ruku ani panovy, a este ta bude robit krizy..nie dakujem radsej voditko a sme obaja spokojni... 😉
samozrejme nie kazdy den, len naozaj do , prostredia kde je vela deti a ludi, kde je velke riziko straty dietata...

mercy
12. dec 2008

Miriamkac, ty by si sem nemohal napísať nejakú radu na prežitie? Ako to dokážeš????Klobúk dolu, ja by som určite mávala z okna v Pezinku

mercy
12. dec 2008

My sme boli taká zostav, že ja 9 rokov, Igor 8 rokov a čerstvonarodené dvojčatá Peťo a Paľo 😝 Ale toto mi pripadá ešte väčší brutál

dada2007
12. dec 2008

ahojte...nedá mi reagovať...určite je to fain vec, neodsudzujem to! A hlavne...úplne chápem toho, kto to používa pri ceste...je to veľká pomôcka-zjednodušenie situácie a je to aj veľká istota alebo záchrana. Píšem to preto, že manželov bratranec mal dcérku, šli po chodníčku, mamina ju držala z ruku, malá pekne šla popri nej...zrazu..nik nevie prečo...malá ju pustila a vletela priamo na cestu pod kolesá idúceho auta. 😔 😔Ten vodič nestihol nič...vôbec nič. 😢 😢 😔 😔 je to strašné...a hlavne...možno keby mala to vodítko... 🤐

jarka007
12. dec 2008

Je pravda, ze nebyvame v metropole, kde v kuse jazdia auta 🙂 , tie sice jazdia pred nasim domom ale mali by 30kou (mali). Nikoho som sa nechcela dotknut 😉 , uviedla som len fakt, ktory poznam. Ak ma niekto viac deti, dokazem pochopit, sama mam 3. Ale pri jednom sa to skutocne da zvladnut. Nasa sa tiez trhala pri hlavnej ceste, a robila cirkusy. Hadzala sa o zem, mne ruku nechcela dat za nic na svete, lebo sak je uz velka (v 2 rokoch). Drzala som ju pevne, porevala si, ludia sa tiez obzerali, preco dieta lezi na zemi a place a potom po takom pol roku ju to preslo. Neviem si predstavit, co by mi vtedy voditko pomohlo.

jarka007
12. dec 2008

Ale ked ma to voditko 2m, ako sa zabrani tomu, ze aj tak nevbehne pod auto a nevytrhne sa tak, ako by sa vytrhla z ruky ?

erikasadek
12. dec 2008

jarka ako vies ja mam dve, no moj starsi syn ani si neviem predstavit, niekde ist ako velke parky, teda takto do disneylandu chodime skoro kazdy tyzden, a tam je to , sprosto povedane o hubu, co sa tyka deti, ked mas take ako mloj, je to vyslobodenie...

dada moj syn je taky, nic nic a zrazu sa strhne a ide, aj na cestu, alebo sa rozbehne a uz sa nezastavi... no hroza..

proste je to robene pre deti ktore menej pocuvaju svojich rodicov.... 😉

jarula25
12. dec 2008

jarka no neviem ale sa mi zda ze to voditko nema dva metre aspon to nase tolko urcite nemalo..

miriamkac
12. dec 2008

jarka....moment prekvapenia: za co potiahnes, ked mas 2 metrove voditko?
a za co potiahnes, ked sa ti "utrhne" z ruky?
Ja nevravim, ze je to "zachrana" zivota, len tolko, ze je to dobra pomocka....
Aj dieta si moze vybrat: bud bude sediet v kociku, alebo bude kracat upnute.... 😅
Podla mna, je to len otazka zvyku a aky pristup k tomu zvolis ty ako rodic...

erikasadek
12. dec 2008

jarka moje ma, ale da sa skracovat, teda ako chces, je take kombinovane...
na cestu asi tazko, pretoze ak ho stiahnes tak skor spadne , ale na tu cestu sa nedostane... 😉

jarka007
12. dec 2008

Skusim si ho pozicat 😉 a vyskusam.

jarula25
12. dec 2008

na nasom sa daly upravovat tie popruhy oklo ramien a uz si ani nepametam ze ci aj dlzka ale sa mi zda ze nie..ale to je jedno myslim ze svoj ucel to splnilo a to je hlavnee...jarka ja som ho tiez mala len pozicane nekupovala som ho ale bolo to dobre a pokial viem tak to neni ani az take drahe u nas ho maju tusim za 250.-sk 😉

miriamkac
12. dec 2008

erikasadek kde si ho kupila?

erikasadek
12. dec 2008

jarka slubujem ti , na velke preludnene, plochy, je to uzasna vec, v parku kde je par deti, nevidim dovod nech si pobeha......
skus urcite neolutujes, na specialne prlezitosti... 😉

markiza
12. dec 2008

erika, to ti Patrick chce byt este v jeho veku na trakoch? ja by som do nich taniu nedostala ani nahodou. my to riesime tak, ze predtym ako mame ist niekam kde je vela ludi, tak mame doma pohovor o tom co sa smie a co nie. doraz je kladeny teda hlavne na to, ze sa musi drzat pri nas, samoska z nej oci nespustime, vie, ze tam kde je vela ludi je riziko, ze sa strati a niekto neznamy ju vezme a uz sa neuvidime. a na oblecku ma svoje meno a nase telefonne cislo.... a v disneylande sme tiez tak prezili 😵

luciauk
12. dec 2008

ahojte, tak ja pridám svoj názor. my vodítko máme. mladšia dcéra mi nechcela dávať ruku. takto mala ruky voľné. vlk sýty /ja/ aj ovca celá /ona/. vodítko sme ale nepoužívali úplne stále. hlavne keď sme šli na výlet napríklad do centa Manchestra, Londýna...strašná premávka a múzeá plné ľudí. bolo to na nezaplatenie. žiadny plač, krik, nervozita, ale pekné výlety. a to som si tiež vravela, keď sme prišli do UK, že čo sa už tí Angláni úplne zbláznili? je to dobrá pomôcka 😉

bibula
12. dec 2008

ak chces vychovat otroka-prosim-ja by som to zakazala,a popripade by som to davala matkam....vychovas zakomplexovane, nesamostatne,nerozhodne dieta.
doteraz to nebolo nutne a zratu ooo aky hit-
mamicky co to mate,alebo planujete kupit-kupte si,zaplatte dvojnasobok sumy ako to stoji-uz pre vas dobry pocit-zaviazte sa do toho-druhu stranu ku sporaku a rozmyslajte -ak to dokazete,co ste za zvera. 😠

uz len za ten napad by som davala "basu"

slnieckova
12. dec 2008

bibula 😲

🤐 🤐 🤐

marse
12. dec 2008

mne to pride divne mat dieta na voditku ---potom pridem na detske ihrisko tam ho vypustim a ked ideme naspat domov opat ho uviazem...no blba predstava 🙄 to som si mohla kupit psa a nemusela som trpiet na porodnej sale

slnieckova
12. dec 2008

http://www.mysacek.cz/bezpecnostni-voditko-na-d...

ako ja fakt nechapem, co je na tom az take zvieracie..... 😖

slnieckova
12. dec 2008

marse podla mna je to dobra vec pre deti, ktore nemaju problem v priebehu sekundy zmiznut mame z oci, a ktore ani za svet nedaju mame ruku... s takymito detmi musi byt napr. nakupovanie vo velkych obchodnych centrach naozaj "zazitok"...

janka196
12. dec 2008

ahoj my mame tiez voditko a nedam nanho dopustit

bibula uz by si sa mohla trosku skrotit v tych nazoroch. myslim ze uz prehanas. skor mi to pripada akokeby vsetko co nemas ty je zvrhle a neviem ake. 😝

janka196
12. dec 2008

ja nechapem ako mozte zrovnavat dieta so psom 🙄

slnieckova
12. dec 2008

ja som len zvedava, ci by boli take ohlasy aj vtedy, ak by sa to nevolalo voditko 😉 strasne vela robi slovo... ze to clovek vnima ako nieco, co patri k zvieratu... keby sa to volalo napr. ako som uz pisala "pupocna snura"? Vsetky by ste sa tu rozplyvali, ake je to krasne a poeticke a krasne obrazne 😝 😝 😝 😀

havk 😎

janka196
12. dec 2008

slniecko perfektne si to napisala 🙂

marse
12. dec 2008

tak prepacte ale nejako mi slova voditko a dieta nejdu k sebe sorry ale nemozem si pomoct... 😔 nase babky to nepotrebovali, nase mami to nemali a deti sa extra nestracali a podla mna je to len taky hit 🙄

slnieckova
12. dec 2008

marse lenze nase babky nenakupovali v Maxe napr. 😀