Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

miresta
12. dec 2008

ahoj zuzka, tak neviem si predstaviť voditoko pre dieťa, ani ako to vyzerá, ani kam sa to upevňuje. Ale ja by som to určite nepoužívala, veď to nie je zviera, ale ľudské stvorenie. S každým dieťaťom sa podľa mňa dá, len mi mu musíme ako prvý dávať príklad.

marse
12. dec 2008

neuvazujem nadtym a ani nemienim... dieta nie je zviera a dieta na voditku , pride mi to divne a mozno az zvrhle...

gucz
12. dec 2008

aj ja si myslím že vodítko je od veci 😝 , stačí si dieťa naučiť na chodenie za ruku po ulici, prípadne pekne hačať v káre.

cicushka
12. dec 2008

miersta, vyzera to napriklad takto a je to super vec v dave, kde je vela ludi

http://www.amazon.com/2-in-1-Harness-Buddy-Bunn...

slnieckova
12. dec 2008

cicushka no tak to uz mam uplne jedno, to ho mozem drzat aj za ruku, nie? 🙂 na tom obrazku vyzera ako psicek...ale neodsudzujem to 🙂 radsej toto,ako potom vyplakavanie, kde mam syna/dceru 😀

miresta
12. dec 2008

cicushka - tak vidím to prvykrát v živote, ale nevizerá to až tak strašne ako som si to predstavovala, ale aj tak si myslím, že je lepšie naučiť dieťa za ruku a neskôr, aby samo vedelo pekne ísť pri rodičovi. Ved potom v školke tobude mať ľahšie, učiteľky tiež nemajú deti priviazané. Ale ak to niekomu vyhovuje a zdá sa mu to správne , prečo nie. 🙂

markiza
12. dec 2008

zuzka, ja nad nim uvazujem. to "voditko" ako to volate sluzi v prvom rade na to, aby mama nemusela chodit ohnuta v krizi za babom, ktore je na zaciatku chodenia neiste a casto pada. urcite je to vhodnejsie ako casto vidane vodenie deti za ruky stylom rucky hore a ideme. a po druhe, tam kde je prilis vela ludi ci premavka je to tiez neocenitelna vec. samozrejme zalezi aj od charakteru dietata, ale ja to jednoznacne neodsudzujem. 😵

cicushka
12. dec 2008

mieresta..pockaj a u vas pride obdobie, kedy zistiz, ze dieta nie vzdy prid na zavolanie a nie vzdy sa necha vodit za rucicku 😀 😀

erosinka
12. dec 2008

Ahojte, mne to doniesla svokra a bola som z toho nadšená. Používala som to keď sa malý učil chodiť. Vôbec to nebola žiadna hanba ani nič také, super pomôcka. Nebola som taká zohnutá, vôbec ma nebolel chrbát. Ja to môžem len doporučiť. 😉

Keď som bola v anglicku používali to na staršie deti tak 3r a vyššie ale to je už hlúposť, vtedy už dieťa má pekne chodiť za ruku.

didusa.risulo
12. dec 2008

vyzera to tak ako keby som mala psa na voditku

cicushka
12. dec 2008

markiza, to co ty mas namysli je ine...vola sa to walking wings a vies tym aj "balancovat" dieta a kontrolovat jeho rovnovahu

http://www.upspringbaby.com/index.php?main_page...

voditko je vyslovene na to, aby si ho mala "pod kontrolou" prciom ho neobmedzujes drzanim za ruku.

markiza
12. dec 2008

cicushka, u nas maju aj take, ktore ide cez rozkrok dietata a je urcene pre deti zacinajuce chodit, ja uvazujem nad nim. pri takom velkom dietati ako je na obrazku by som ho nepouzivala.

jaja0110
12. dec 2008

ahojte babenky, uz som sa zlakla ze dalsia tem "choditko"-ano, alebo nie 😀 😀 a to je "voditko" 😀

Vzhladom na to ze mame dvojicky, bez voditka si to ani neviem predstavit. Ked s nimi pojdem vona kazda by sa mi rozbehla na inu stranu... 😒 okrem toho sme v UK a tu je to uuuuplne bezne aj pri jednom dietati...je to tak trocha aj o bezpecnosti, ked mamicka jednou rukou tlaci kocik a vdruhej ma nakup, vzdy to dieta skor ustriehne na voditku ako ho potom vytahovat z pod auta...aspon tu sa to tak vnima... 🙂 🙂

miresta
12. dec 2008

erosinka - akurát teraz ma napadlo, že to môže byť dobrý pomocník pri chodení, aj ma napadlo, že keď som bola mala, tak mamka učila chodiť moju neterku na tých pásoch, aké sa používali v starých kočiaroch

cicushka - možno to zistím, ja to neodcudzujem, ale ak mám ešte len teraz prvé dieťa, neznamená že som neopatrovala, žiadne iné a nenaučila ho aj chodiť.

jarula25
12. dec 2008

ahojte my sme maly take voditko pozicane od kamosky ale pouzily sme ho asi 5 krat..je to dobra vec ked zacina dieta samo chodit a mamina sa boji aby nespadol takto ho moze vlastne zadrzat a ked ide dieta same tak si traky povoly a dieta ani neciti ze ho niekto drzi a moze volne chodit mne sa maly naucil chodit pri nom hned na druhy den ale vyzera to smiesne ked to ma dieta na sebe vlastne to ma ako take traky....

ivka19
12. dec 2008

zijem v uk a tu sa to vyuziva jedna radost,aj ked som bola proti kupe,zacinam dost nad tym uvazovat,uplne suhlasim s markizou 😉

yasminelle
12. dec 2008

Tie walking wings mi prídu úplne super, ani neviem, aký pokrok sa deje v tejto oblasti.
A vodítko by som tiež nezavrhovala.... Uvidíme čo vymyslia, keď ja budem mať deti.... 😵

titkovamiriam
12. dec 2008

doteraz som to ani nepoznala,ale vyzera to velmi dobre 🙂

markiza
12. dec 2008

ja neviem ako toto moze niekto zrovnavat so psikom na voditku 😨

titkovamiriam
12. dec 2008

keby som mala dieta nezbedu a casto chodila kde je to nebezpecne-dav ludi,blizka cesta-normalne to kupim 🙂

jarula25
12. dec 2008

erosinka my sme mali take iste ako ty a bolo to dobre len ako pisem nepouzivala som to dlho ale pomohlo to takze to len odporucam....a stretla som sa aj ja stym ze to zrovnavaly so psom na voditku ale take reakcie som si vobec nevsimala

didusa.risulo
12. dec 2008

markiza stacila mi foto,ale moze to byt dobra vec ale tu na slovensku je to ojedinele

zuzka1.
autor
12. dec 2008

som rada, ze tema vyvolala taky zaujem, urcite ich vyskusam, ked len v sukromi a na dvore v zahrade, lebo viete ako je to tu, pozerali by na mna co som to za krkavciu mater, ekd dieta privazujem!!!!svokra uz teraz po mne zazera a este to len videla v krabici! 😝

jarula25
12. dec 2008

zuzka z toho si nic nerob ved kazdy robi to so uzna za vhodne a tie pohlady si netreba vsimat 😉 nech sa kazdy pozera do vlastneho hrnca ako vychovava svoje deti to je kazdeho osobna vec a druhych do toho nic nieje alebo sa mylim??

dididi30
12. dec 2008

hihi zuzi, zaujimava tema, v anglicku su voditka pre deti bezne 😉 najma pre tucne anglicanky, lebo oni ani za pana behat za detmi nebudu 😒 😀
ale je to dobra pomocka, pretoze mas dieta stale po ruke 😎

erosinka
12. dec 2008

ja som sa zase vôbec nestretla s tým žeby to niekto porovnal ako so psíkom na vodítku. Práveže naopak, mamičky ma zastavovali a pýtali sa že kde sme to kúpili že je to super. Ja to určite použijem aj pri druhom bábu, žiadna hanba ani nič také. 🙂

dididi30
12. dec 2008

mne to spociatku vadilo, to voditkovanie deti, ale ma to svoj ucel a ked bude treba aj malemu kupim 😵

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz