Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

denisocka
17. dec 2008

marci,ja sa už nevyjadrujem 😝

markiza
17. dec 2008

deni, ty sa so mnou nebavis? 😒

lencici
17. dec 2008

Nikdy v živote by som to nepoužila... Čo sme zvierata? radšej si dam na malu pozor ako keby som ju mala vodiť ako psa...

janka196
17. dec 2008

lenci no tak to je tvoj nazor len nechapem naco tie prirovnania 😅

lencici
17. dec 2008

lebo mi to tak pripadá...

janka196
17. dec 2008

ok

miriamkac
17. dec 2008

lencici presne koli takymto ludom je aj tato diskusia 🙄 ......keby si takto stretla na ulici maminu s decom, presne takto by si sa zatvarila 😖 a toto si pomyslela....je to tvoj nazor...ale to odsudenie nie je na mieste 😉. Co by si spravila ty je tvoja vec a to co spravi ina mama je jej vec....tak to neodsudzuj....a neprirovnavaj deti k zvieratam.... 😉

lencici
17. dec 2008

ja nikoho neodsudzujem len som napisala že by som to v živote nepoužila....a k čomu mam prirovanť podľa vás ? voditko je pre zviera a nie pre dieťa.....ja som svoju malu naučila na to aby mi dala ručku keď niekam ideme...

slnieckova
17. dec 2008

lencici toto nikdy nepochopi mama, ktora ma "dobre" dieta, pretoze su aj deti, ktore sa jednoducho nedaju udrzat na uzde, aj keby sa matka pokrajala 🙂

a ten nazov? No o tom uz tu bola diskusia a musim znovu napisat svoj nazor: myslim si, ze by na to neboli take burlive negativne reakcie, ak by sa to nevolalo voditko (pretoze to si automaticky spajame so zvieratom), ale nejako inac... 😉

janka196
17. dec 2008

lencici a to ta mala poslusne drzi za ruku cely cas? whaou tak to mas potom super.
len tak na okraj to ze si ju to takto naucila by sa tiez dalo k niecomu prirovnat nemysis? 😅

miriamkac
17. dec 2008

lencici ja som malu tiez naucila dat rucicku a je 100% spolahliva.....ale chlapci za ruku ist nechcu a ja mam len dve ruky a tri male deti...a kedze byvam na dedine v bytovke (nemam ani dvor a ani ihrisko) tak naozaj neviem ako mozem riesit situaciu prechadzky bez kocika (MM chodi na tyzdnovky)....... 😨 tiez sa budu v dedine pohorsovat, ale ked chcem aby si decka pobehali a nebehli pod auto...tak sa budeme hrat na psov..... 😝

janka196
17. dec 2008

tak ja mam len jedno a dievcatko ale ked sa zatne tak mi ruku neda ani keby co bolo. a to duplom ked ideme na nakup a vidi tie kopy veci tak to sa rozbehne a vsetko chce vidiet a chytit. tak to neviem ako by som potom nakupovala 😅

janka196
17. dec 2008

a este som zabudla dodat ze mala sa s tym citi ovela lepsie ako ked ju nasilu drzim v kociku alebo ju chcem dat sadnut do nakupneho vozika. proste chce chodit a behat a vobec jej to neprekaza. ja idem s nou a netaham ju ani nic take. keby jej to vadilo tak sa urcite snazi si to dat dole a este som ani nepostrehla zeby zacala brechat 😅

lencici
17. dec 2008

ja to nikomu neberiem je to každeho osobna vec....nehovorím,že je neviam ako poslušná ale keď sme vonku a ideme po ceste kde je veľa aut tak ma drží za ruku...a kde si to môže dovoliť tak sa samozrejeme pustí a behá kede tade.....

janka myslim, že dieťa by malo rozlíšiť čo je pren bezpečné a čo nie....radšej ju niečo naučím ako keby som ju mala potom priviazovať....

miriamkac....ja ťa chápem s viac dietičkami je to iné.....ja vas neodsudzujem.....už sa opakujem ja by som to nikdy nepoužila....

janka196
17. dec 2008

lencici ano v tom mas pravdu ze by to dieta malo rozlisit ale tak neviem asi v istom veku take veci prosto nerozlisuje. aj ked uz vie ze ked peciem nesmie chytat ruru lebo je horuca 😉

lencici
17. dec 2008

ja malu nechavam skúšať ona si to potom zapamätá...napríklad s horucim radiatorom...poviem jej nechytaj lebo je to žiži a ona just chytí a potom sa tvári že čo sa to stalo?....potom ma niekoľko dni pokoj ....a po istom čase zasa a tak sa to opakuje...
S tym držaním aza ručku mi poradila kamoška čo je na voziku lebo pre nu to bolo nevyhnutné..... Hneď ako mala začala chodiť vždy sme sa držali za ručku keď sme boli na prechadzke....a tak si to asi zapamätala že to tak ma byť....

janka196
17. dec 2008

lencici no to aj moja tak skusa. ona tiez da rucku ale po chvili ju to uz nebavi a chce sama ist jak velka. ja som to uz pisala tiez mi to zo zaciatku velmi nevonalo ale ked zacala takto strajkovat tak sme sa rozhodli ze na skusku kupime a sme velmi spokojni vsetci. vyuzivame to len ked ideme do obchodaku kde je fakt vela ludi a staci sekunda a moze sa ti stratit

lencici
17. dec 2008

to chapem my to v obchoďaku riešime tak že ju dame sadnuť do košika...inak by sme nakupovali strašne dlhoooo

olise69
17. dec 2008

lencici -šťastná to žena!
Len v živote to nikdy nefunguje ako z knižky. (Som detská sestra s pedag.vzdelaním- tak to mi hovor o uvedomelosti, poslušnosti) Tú horúcu rúru mám momentálne aktuálne vyskúšanú, zistila som , že to na 100% neplatilo ani v minulosti, ale ani dnes- už som sa zľakla, že až tak sa tá doba zmenila.
Za našich čias sa deti dávali v kočíku do trakov- a nikto to neporovnával s popruhmi pre zvieratká. Síce oni v kočíku nesedia, ale vyzeralo to podobne. Splňalo to účel, to je podstatné.
( Tak pomenujme vodítko trebárs bezpečnostné traky)
Ináč mi tiež vozíme Saru v nákupnom košíku, a zažila som už upozornenie, že deti tam nepatria a je nehygienické posadiť tam dieťa, keď sa tam ukladajú potraviny. Tak , babo raď! 😉

kili
17. dec 2008

olise, je to nehygienické, lebo sa tam ukladajú potraviny? to má teda logiku 😀
my niekedy ideme tak, že jeden v sedátku a druhý stojí v nákupnom košíku 🙂

ena
17. dec 2008

olise69, kili a mne raz v obchode poradili, ked som mala golface a chcela som brat nakupny vozik a golface odlozit za pult SLZUBY ZAKAZNIKOM, takmi tetka povedala, ze si ich mam zlozit a dat do vozika 😕

odvtedy mame deti dve a uz zvladam v jednej ruke kocik s jednym a v druhej nakupny vozik s druhym 😀

a nas starsi vydrzi za ruku, ale len chvilu, potom zahlasi, ze on ide sam a potom sa nam nakupovanie, prechadzka a podobne nielkolkonasobne predlzi.

Inak, voditko s popruhami mame, ale pouzivla som ich pri prvom ako popruhy do kocika a s voditkom na zaciatku, ked zacinal chodit. Bol januar a vonku namiesto snehu len maglajz, tak nech po kazdom kroku nesedi v clapkanici a nech sa nemusim zohynat, lebo ja vysoka , on vtedy mrnavy .

Este na kociku mame taku snuru, co je origos pravdepodobne na to, aby mi "nezdrhol" kocik, takze by som to mala mat na zapasti ja, ale obcas to dam malemu, on sa zato drzi..
Asi by som mala popruhy opat pohladat, lebo kazdu chvilu zacne chodit aj druhorodeny.

Voditko som prvykrat videla v zahranici, tiez mi najprv pripadal divne, ale niekedy pomoze.

A do velkeho davu by som este poradila pestre oblecenie a na oblecko nalepku s telefonnym cislom, alebo na ruku naramok s menom a cislom.. Tie origos naramky su pekne ale v podstate zbytocnost, staci hocijaka stuzka na ruku.
My mame aj detsku reflexnu vestu s Mackom Pooh, mali ju v Tesco.. len sme s nou zatial vonku neboli, teraz sa s nou doma hrava na poziarnika.

A este mi neda k voditkam a k "ak by sa to nevolalo voditko (pretoze to si automaticky spajame so zvieratom)/slnieckova" ...mne pripada naopak, ze niektori "psickari" si myslia ze voditko nepatri ani k zvieratam.. denne vidim tolko volne pustenych psov 🙄 🙄 🙄 .. ale na druhej strane, vtedy mam istotu, ze mi Filip nebude odbiehat a bude sa ma drzat za ruku ako kliest..
...tak sa z toho vysomarte ... 😒

kili
17. dec 2008

ena, ja sa verejne priznávam, že ja som tá nevodítková u psov 😅 , by si na mňa asi nadávala, ale ja som ani von nechodila venčiť z vodítkom (teda vodítko zostalo doma), na dlhšie, niekam von, autobusom a tak, to už som ho mala, ale väčšinou bola aj tak pustená. My to príde ako diskriminácia psov, že musia byť na vodítku. Čo spôsobí taký pustený pes? Skôr by som dala na vodítka teanegerov, tý spôsobia viac bordelu a iných vecí ako taký pes. Každý nech si uzná sám, že akého ma psa a čo mu môže povoliť.

jaja0110
17. dec 2008

lencici- a keby sa to "voditko" volalo "bezpecnostne popruhy" tak by si nad nim rozmyslala?

erikasadek
17. dec 2008

ahojte baby.. vy to este stale riesite....
*jasne lencici, pre tzba nepoznane, mas zlatu cerusku, ktorej si par krat vysvetlila, a pochopila a super aleleluja, da ti ruku sama bez hadzania bez kriz...

ale su deti, ktorim, vysvetlis aj 100krat a na 101 krat ti spravia to iste.. a tu mozes byt padagogom, mozes byt mila, zla, bit, nic platne naozaj.....
mam takeho, 10 krat sa popalil, na
teda nei naozaj, ale zistil ze to boli , je to horuce stale 😒 aj tak stale polozi nato ruku a pritom bude na teba pozerat, s usmevom na tvari... to je na porazenie...................

kazde dieta je ine, chvalabohu zato, len na niektore doslo ze maju aj taketo deti bohuzial, a treba mat dobre nervy a trpezlivost,a vtedy kazda rada kazdy prostriedok je dobry...
teda ja neviem ale ja mam stale v kociku, pasy na zapinanie dietata, aby nevypadlo vy nie...? 😉
hlavne ked ma clovek len jedno dieta este sa da, ale od druheho hore si ani neviem predstavit vychadzky do preludnenych casti...

inak k tym nakupnym kosikom, a ked davam don 10 kilove vreco zemiakov, to je hygienicke? nevidim rozdiel oproti moj syn je teda ovela cistejsi... 😀 ako to vrece, ked tam ono moze tak aj moj syn.. 😉
preto su predsa vyrobky obalene, nie?

markiza
17. dec 2008

no ja tiez nedavam malu stat do nakupneho vozika, vzdy vezmeme taky, aby mohla sediet alebo nakupuje so mnou a pomaha. a myslim, ze 10kg vrecko zemiakov neposliape po ceste do obchodu kadejake svinciky.

kili, no ja neviem, nemam rovnaky nazor na pouzivanie voditka pre psikov ako ty 🤐

erikasadek
17. dec 2008

markiza ale vala sa sa hocikde, ... 😀 to vrece...

markiza
17. dec 2008

ja viem, ja to robim takto, lebo staci male vybocenie z beznej trasy alebo zrak hore a hned slapne kde nema 😀

ena
17. dec 2008

kili: si pis, ze by som nadavala 😝 ked sa taky pes, ktoreho vidim prvy raz v zivote rozbehne oproti mojmu dietatu.. mne je sedemnast, ze PSIK sa chce pohrat.. ale to je na inu temu
a mas pravdu, fakt je pre vacsinu psov diskriminacia, ale nie byt bez voditka, ale byvat v panelaku 🙂

zebricka
17. dec 2008

Navrhujem nazov popruhy, to by asi niektore skor vedeli rozdychat...

zebricka
17. dec 2008

Kili, Ty sa pytas, co moze sposobit pusteny pes?!?! 😲 😲 😲