Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

slnieckova
12. dec 2008

marse no takato reakcia sa tu urcite objavila kvoli prispevku bibule, ktory urazil viacere dievcata... to musis uznat...

a ze si si to zlizla? 😀 kaaasli na to... kolko ja som si tu uz toho zlizla 😀 😀

have a nice day 😉 paaadim do ulic, majte sa krasne a nepobite sa pre nejaku pupocnu snuru 😉 😀 😎

jaja0110
12. dec 2008

bibula- inak ma napadlo ze k tym voditkam by mohli davat aj "byciky" , to by sa to dieta na ulici lepsie "ovladalo", nemyslis?? 😀 😀

3558
12. dec 2008

ja zijem tiez v uk a kazde druhe dieta je na ,,voditku,,
ja sa ale tym matkam necudujem, lebo drviva vacsina deti je hyperaktivna tak to tak trosku aj potrebuju.
ja osobne proi tomu nemam nic, ale ja by som to svojmu dietatu nedala. bola som na jesen v parku, a mamicky na miesto toho co sa maju ohnut k dietatu a drzat ho za rucicku, mali ho na voditku a vrieskali nan. a tie mamicky ani jedna nemala pod 100 kilov. to mi pripada dost hlupe.
je na kazdej mamicke ako vychovava svoje dieta.
kazda mama ma pravo na svoj nazor
a kazda mama by mala respektovat druhu mamu a NEURAZAT.
niekedy uz mi ide na nervy ako sa zbytocne urazaju niektore matky, alebo nepochopia co ina mamicka napisala. 😨 😨

luciauk
12. dec 2008

jajka, ty si to chytila za správny koniec a ja sa ospravedlňujem marse, že som ju hodila do jedného vreca s bibulou, ktorá sa asi už spamätala a stíchla 😀 prepáč marse, možno to raz vyskúšaš, keď budeš mať dieťa ako ja a budeš rada 😉

marse
12. dec 2008

ja som o tvojom dietati nepovedala ze je neurotik, 😕 ak ano pekopiruj mi kde to je...
nemam ani pocit ze by som dokonca urazila zeny ktore tu vec pouzivaju, napisala som ze mi to k dietatu nepasuje jednoducho a ze si to nemienim zaobstarat... a to ze som ju posadila do kociara ked bola mala tak na tom nevidim nic zle, to ako teraz vsetky co mame kocik su chybne 😅 ? toto je cele o nicom kazda si bude stat za svojim a zbytocne sa tu bude teraz uz kydat jedno cez druhe 😖 a nakoniec z toho bude gulas.

priznavam sa ze s tym nemam skusenost, nezijem ani v UK a nemam ani autistu doma ako pises...prepac ze nemam taky rozhlad...len som sa vyjadrila k teme .

vas serie bibulin nazor a teraz si to odnesie kazda co je za nie....


hold bola som v blby cas v blbej teme

jaja0110
12. dec 2008

lucia- no inak skoda ze bibula stichla, mna by tie logicke (podotykam logicke) argumenty naozaj zaujimali... 😅
ale neboj, ona sa vynori ako cunami a vsetkych nas tu zmietne zo stola 😀 😀 😉

luciauk
12. dec 2008

zuzka, ale my nie sme lenivé anglánky 😀 práve preto nám je blbé ich používať, lebo nás s nimi spájajú, nie? a nemyslím, že by v uk bolo na vodítku každé druhé dieťa. nevyjadruj sa expresívne, lebo zasa bude zle. veď na sk je každé druhé dieťa v kočiari a nikto na tom nič zlé nevidí 🙂 žila som v manchestri, teraz inde a veľa cestujeme a ani v Londýne to nie je také zlé. dokonca moja sestra, ktorá neznáša všetko anglické, tak si na sk odniesla jedno 😉

markiza
12. dec 2008

marse, necerti sa 😵

3558
12. dec 2008

marse neber to tak tragicky. 😉
uz sa to vyjasnilo. ja som tiez za NIE. 😉

marse
12. dec 2008

markiza a ako to mam brat??? moj nazor nebol ani z polovice taky ostry ako bibulin, teda aspon myslim 🙄

markiza
12. dec 2008

marse, nebol, to je fakt 😉

luciauk
12. dec 2008

marse, prepááááááááááááááááááááááááč 😉

jajka , ale to ja už tu nebudem. idem sa hrať so synom, aby z neho nebol neurotik a pohľadám to vodítko, lebo mám pocit, že asi o mesiac začne chodiť 😉

pekný deň všetkým

jaja0110
12. dec 2008

marse- kliiiidek, vsak diskutujeme 😅 si vysla s kozou na trh tak musis ocakavat nejake reakcie, a bohuzial aj take s ktorymi sa nestotoznujes...ved o tom to je... 😉

Keby sme tu kazda pritakavala ake je voditko super vec, to by bola "desna nuda" 😝 preto si myslim ze si bola v sparvny cas na spravnom mieste 🙂

jarula25
12. dec 2008

luciauk 😀 😀..............
pekny aj tebe

jaja0110
12. dec 2008

lucia- joooj, tak mozno sa vyhnes tomu cunami, stastny to clovek 🙂 🙂 a dobre ho uviaz 😀 😉 😉

erikasadek
12. dec 2008

markiza, musim Ti odpovedat, no ano, jemu to nevadi, praveze naopak pochopil, ze takto ma slobodu, a ja na neho nemusim kricat a nerVovat sa, a ktomu este tlacim kocik, s joshom;;;
ALE naozaj je to len na preludnene parky... vies on ked sa rozbehne tak uteka a ja mozem na neho kricat , nic ani sa neotoci, .....
a uz ma vidis ako utekam aj skocikom medzi davy to sa neda....
spravil to len raz, to boli len nervy, tolko som sa nazlostila ze sme sa otocili domov za placu a kriku, a stale mi nechcel dat ruku, take deti su bohuzial a nie je to lahke...

osobne na slovensku okrem preplnenych obchodnych domov, alebo blavy nevidim dovod...
preto mozno vy zijuce slovenky, na slovensku to tazko prijmate..
nie su to ziadni otroci, konec koncom je to pre ich bezpecnost.... tolko deti sa denne straca, len preto ze sa rychlo stratia , s dohladu svojich rodicov...

zuzitka
12. dec 2008

mne to voditko tiez pride cudne 😅
byvam v bratislave, mam jedneho syna .... a ten je v podstate povahou kludny, ze po ulici sa ma drzi za ruku 🙂
v obchodnom dome mi sice niekedy odbehne, ale mam ho na ociach... ked nakupujem, sedi mi v nakupnom voziku... noproste, chcem tym povedat, ze to voditko nie je pre mna vobec potrebne 🙂

mozno ak budem mat druhe dieta, a to bude trochu "zivsej" povahy a nebudem ho vediet ustrazit alebo tak, mozno bude to voditko vhodne... ale nemyslim si, ze si ho niekedy kupim 😅 😅 😅 asi urcite nekupim...

markiza
12. dec 2008

reika, v tomto mas poslusnejsieho synatora ako ja dceru 😉

markiza
12. dec 2008

erika aj som ta premenovala 😉

erikasadek
12. dec 2008

zuzitka to mas stastie, na taketo dieta... ked je jedno to je este fajn, ale dva tri, a ktomu neposedne je to na nervy..
mas na vyber bud ostanu doma, alebo ich das ako otrokov 😀 na voditko a stravite super den, bez kriku a a hadania sa, a hlavne bez zbytocneho strachu o ne....
je tolko zlych ujov a tiet ale hlavne ujov ktory cakaju , len takyto moment nepozornosti rodica a nerozvaznosti dietata....
😒

erikasadek
12. dec 2008

markiza nevadi, 😉 , je to pravda, ked raz nechcu, tak je to o nervy, a teraz co? znamena to ze ziadne velke vylety?
nie radsej to voditko... 😉

maja22
12. dec 2008

Podľa mňa použiť vodítko na miestach, kde je veľmi veľa ľudí a ja nemám čas sa venovať dieťaťu každú sekundu, je to opodstatnené. Aj pri prechode cez cestu, či v iných situáciách, kde je bezpečnosť dieťaťa prvoradá... Určite to však nie je na každodenné prechádzky po parku... Ale brala by som tú pomôcku, keď sa dieťa učí chodiť... Nášmu to trvalo skoro 4 mesiace a tie kríže tiež nevydržia všetko....

zuzitka
12. dec 2008

ved to, neviem ako to bude, ak budem mat deti dve .... ale ak bude povahovo ako Samko, tak neni problem ....
on mi aj v kociku vedel kludne sediet, doma sa mi zahra sam, ani o nom neviem, ze ho mam 😵

a to sa prechadzame priamo pri ceste u nas na Kramaroch a drzi ma za ruku, na prechode zastane....

to voditko sa mi nezda, nejde mi proste do oka 😅 ved do 2 rokov zvladneme v kociku a potom sa ucime chodit poslusne pri maminke 😀 😀

ale je pravda, ze nie vsetky deti su kludne 😀 😀 😀 kto potrebuje, nech si voditko zaobstara, kazdeho vec 😉

markiza
12. dec 2008

my podnikame vela vyletov, ale samej mi skor vyhovuju miesta kde to nie je prepchate a ja osobne sa skor, teda mozno az prilis bojim ciest. v miestach kde je plno ju dokazem ustrazit a ked sme spolu vsetci styria tak nie je o com, tam aj ked odbehne par metrov mam ju stale na ociach, ale ta cesta, tam na ociach nestaci mat, treba mat na dosah, to je fakt...

jarula25
12. dec 2008

maja mas pravdu ja som to "voditko" vyuzila hlavne vtedy ked sa maly ucil chodit a zabralo to perfektne 🙂 🙂 za par dni vedel chodit 🙂

erikasadek
12. dec 2008

zuzitka moj syn do dvoch rokov bol kludas neskutocny, ked mal 2,5 roka tak zacali problemy;
naraz nechcel dat ruku, vsade len utekal a ani nepozeral do zadu, ci vobec sme za nim nic....on si vsimol tal po 10 minutach ze tam nie sme... tak zaujaty svojim cielom... 😉

jaja0110
12. dec 2008

erikasadek- inak aj uviazanie dietata voditkom o ten sporak nieje zly napad, ked si clovek potrebuje pozehlit alebo zdriemnut 😀 😀 ako alternativa namiesto choditka 😝
(ja si nemozem pomoct ale stale sa bavim na tom bibulinom prispevku) 😎

bibula napis este niecoooo, celkom si mi sprijemnila den 😀 😀

erikasadek
12. dec 2008

markiza, ked ja nemozem zato ze disney je preplneny stale a ked som sama, tak je to o hubu, s detmi, a alebo asterix, vsetkko preludnene parky, ale deti ich maju tak radi... 😉

markiza
12. dec 2008

erika, tak to si mozu s malou ruky podat, tiez ju netankuje, ze sme vzdialeni ci ze nas nevidi, tym padom je to len na mne ju ustriehnut.

erikasadek
12. dec 2008

jaja ja ti prisaham, ze doma je pokoj , bud mi pomaha, alebo sa sam hraje, bez problemu, nikdy som nemala s tym problem , vsetko si porobim bez toho aby som sa bala, ale vonku , to je uplne ine dieta..to sa neda porovnat... 😉

choditko som nikdy nemala, mala som park , na fakt potrebne situacie... ale to len vynimocne..
doma mi nevadi , ked pobehuje, dom je securizovany tam mi ho nikdo nezoberie,a zit s tym ze uz ho nikdy neuvim, alebo ze mu niekto ublizuje, a ja mu nemozem pomoct, to by ma zabilo, tak radsej takto... ze sa to niekemu nepaci je jeho problem a jeho pravo, hlavne , je ze ja s tym nemam problem a ani moj syn... 😉

v zivote, nikdy nehovor nikdy, nikdy nevies co sa moze stat.. 😉