Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

jaja0110
12. dec 2008

a takto nejako to vyzera pri dvojickach, takze mamicka si to opase okolo pasa a este ma dve ruky volne- jednu na kocik a druhu na nakupy 😀 😀 😀

http://cgi.ebay.co.uk/Twin-Reins-from-Tommiguar...

jaja0110
12. dec 2008

zuzka1- na pohlady druhych sa vykasli, ja sa tesim ked s tym prideme na slovensko a prejdme sa po pesej 😀 😀 rada vycnievam z davu 😀 😀

ivka19
12. dec 2008

jaja,tak pri dvojkach by som ani neuvazovala 😉

slnieckova
12. dec 2008

jaja no neviem, neviem, ja mam pocit, ze by sa mi takto vecne motali pod nohami a cesta domov, ktora teraz trva 10 min by mi takto trvala hodinu 😀

jaja0110
12. dec 2008

Inak ten nazov "voditko" je trocha nestastny, kazdemu sa hned vybavi voditko na psa, aj ked to s tym zdaleka nema nic spolocne 😝 😝
Mohlo by sa to volat "tahatko", lebo v podstate deti potahujeme aby nam nezdrhli 🙂 😉
Dajte este nejake typi ako inak by sa to mohlo volat 😅 😅

slnieckova
12. dec 2008

jaja: "pupocna snura" 😀

jaja0110
12. dec 2008

slnieckova- ja som to videla nazivo, ono ked to ma mamicka okolo pasa tak si to moze regulovat, teda jedno dieta vpravo od nej a druhe vlavo...takze v podstate pojdu popri nej, no a este ked si ich dobre pritiahne 😀 😀 myslim ze do hodiny by sme boli z vychadzky doma 😀 😉 V opacnom pripade do dvoch, aj to by nebolo iste ci vsetci traja 😨 😨

jaja0110
12. dec 2008

😀 😀 😀

dididi30
12. dec 2008

jaja,zeby holder deti? alebo keeper deti? 😀 to je lepsie 🙂

jarula25
12. dec 2008

ta pupocna snura ja dobraaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀

jaja0110
12. dec 2008

dididi aj to by som uvytala, ale skus nieco rydzo slovenske ze by aj nas konzument tomu rozumel 😉 😎

slnieckova
12. dec 2008

jarula 😀

mercy
12. dec 2008

Mne všetky tieto pomôcky pripadajú absolútne v pohode. Slniečková, ty si niekde spomínala, že nemáš deti, opatruješ cudzie?

dididi30
12. dec 2008

jaji, no sak ked rozumeju , tak zle je, tak takto je to lepise 😀 😉 ale sak to je jedno 😉

slnieckova
12. dec 2008

mercy nie, preco? 😕

jaja0110
12. dec 2008

dididi- ahaaa, vidis to ma nenapadlo, tak pre nasincov by som mohli nechat povodny nazov s titulkami 😉

jarula25
12. dec 2008

mercy urcite su tie pomocky v pohode len dost mamiciek ani nevie ako si nieco ulahcit a ked to vidia tak sa im to hnusy ale ked si to vyskusaju uz je to v pohode..a taketo pomocky su nato aby nam pomahaly a nie skodily detom ved su to predsa pomocky a nie skoditka tak neviem preco si potom niektore mamicky myslia ze to dietatu skodi..ale vseliake sme a teraz nenarazam na nikoho!!!!!!!nieze tu budem za zlu... 😉

zuzka1.
autor
12. dec 2008

didi dobre!!!!!baby holder 😀 😀 😀

jaja0110
12. dec 2008

marse- preco ti voditko pripada zvrhle??? 😕 😕

marse- aj to pomenovanie "skoditko" je celkom dobre... ze "voditko-skoditko" by som to nazvala aby sme vyvolali vlnu poburenia 😀 😀

mercy
12. dec 2008

No, lebo píšeš že takto ti cesta trvá 10minút- myslela som že s nejakým dieťaťom alebo deťmi.
Jarula, mne to pripadá normálne, veď dieťa priväzujem aj v kočíku, aj na stoličke, tak prečo ho takto nepridržiavať pri chôdzi?

slnieckova
12. dec 2008

mercy to bolo obrazne na to "voditko" pre dvojicky 😀 sa mi zdalo, ze by sa mi takto plietli pod nohy 😅

mercy
12. dec 2008

Len som myslela, že hovoríš z vlastnej skúsenosti, nie obrazne, tak som sa opýtala, kde si ju získala, toť vsjo🙂

jarula25
12. dec 2008

mercy ved ano tebe mne aj inym to pripada normalne ale najdu sa aj take ktorym to normalne nevypada a bohuzial aj v mojom okoly je ich dost...ale to je jedno ved kazdy robi podla seba ci nie??

jaja0110
12. dec 2008

jeeezis, tem druhy odkaz (voditko-skoditko) bolo pre Jarulu 🙂 (nie pre marse)

mercy
12. dec 2008

To je jasné,každá mamička si to môže rozhodnúť.Podľa mňa je vždy lepšia prevencia ako potom naprávať, čo sa stalo. Ja sa napríklad teším,, že Ondrejkovi kúpim zavinovačku miracle, kde sa dieťaťu znehybnia ručičky-moja kolegynka vyhlásila, že to ho môžem zviazať 😎 ,ale keď si predstavím, ako Riško potreboval byť znehybnený aby spal...

jarka007
12. dec 2008

V zahranici to nie je nic nezvycajne. Ale ja by som to nerobila.
Ma to moja znama, a vsetky kamosky sa jej za chrbtom smeju. Maly sa stal uplne hyperaktivny, pretoze ho nikde nepusti, ma ho iba na voditku pri sebe. Ked mu ich zlozi dole, rozbehne sa ako pes, ktory bol dlho zavrety. Vkuse beha asi 10 min, ako zmyslov zbaveny a potom sa az ukludni. Podla mojho nazoru potrebuju deti pohyb a potrebuju veci objavovat same, nie byt na voditku. Je to sice prakticke, ale radsej nie.

jarula25
12. dec 2008

jaja v pohodeee 🙂 🙂 merci samozrejme nevravim vypocut si rady aj od druhych ale aj tak spravit podla svojho uvazenia mne tiez tlkly do hlavy nedavaj mu to a to lebo mu to uskodi a tak ale nepocuvala som a spravila som si podla seba a malemu nic nieje je zdravy ako repa 🙂 🙂

mixka
12. dec 2008

zatial tuto vec nemame, ale planujem si zadovazit... nase dvojicky budu mat 13 mesiacov a najoblubenejsia momentalna zabava je, ked ich volam pod k mamine, ze sa obe zaskeria a pod ho co najdalej /zasadne kazda na inu stranu/ a mama nahanaj nas...

kili
12. dec 2008

ja akurtá nad tým uvažujem, lebo už sa mi stalo, že mi malý zdrhol a asi 30s som o ňom nevedla (fuj, to bolo hnusné). a tiež nechce ísť za ruku, ale nie preto, že by mu vadilo ísť za ruku, ale nechce ísť tým mojím smerom, tak neviem, že či by mi vodítko pomohlo. Ale keď to mám zobrať podľa seba, ja som sa furt strácala, lebo som sa nechcela držať a tomu by som sa rada vyhla, u mňa je to ešte horšie, lebo nemôžem si 100% času všímať len jedného. ale chcela by som, aby už si zvykol chodiť sám a nie len sa voziť alebo nosiť, teda skôr nosiť, lebo voziť sa už nechce 😝
a máme (teda u mami máme) flexi od psa, myslíte, že to by nevadilo 😅

jaja0110
12. dec 2008

jarka- vsak nikto nevravi ze na tom voditku musi byt 10 hodin denne 😝 ja ho vyuzijem len na tu cestu do parku, co je asi 20-30 minut a potom uz ked bude luka alebo park tak budu mat moznost objavovat... len nechat dieta utekat popri ceste len preto ze sa mi niekto smeje za chrbtom je HLUPE, pretoze v konecnom dosledku sa dosmejem ja... 😨