Čo si myslíte o vodítku pre deti?

zuzka1.
12. dec 2008

ahojte maminy,
zaujima ma co si mylsite o "voditkach" pre deti.
Pouzivate ich alebo ste rozmyslali, ze budete???
mne to doniesla kamoska s UK, mam to v skrini a cudujem sa. zda sa mi to cudne, samozrejme to nezavrhujem, hlavne ked je to od nej, jej dieta je stelesnenie diabla, ta to teda vyuziva na 1000%. 😀

kili
17. dec 2008

zebricka, je jasné, že sú psy, čo na niekoho skočia, alebo vbehnú pod auto a pod. Ja len tvrdím, že to, aký je pes by malo byť na zvážení majiteľovi a nie, aby človek musel zatrhnúť výbeh psovi len pre nejakú fóbiu ľúdí ako ma tu zprdli. Fakt sorry, ale to je môj názor. Už takto sa vytlačuje všetka príroda mimo územie, kde žijeme a keď chce mať človek trochu toho zvieracieho sveta pri sebe, tak aby ho musel len omedzovať - mať na vodítku, lebo veď mať psa v paneláku je týranie. To môžu tvrdiť len ľudia, čo psa nemajú a ani nechcú a nemajú k nim vzťah, nerozumejú im. Keby sme boli v dome, tak naša je aj tak s nami vnútri.
Koľkokrát ste počuli nejaký prípad, že pes napadol človeka? stáva sa to, ale paradoxne skôr na dedine, kde sa o psov až tak nestarajú a ešte obvykle to býva, keď je smečka psov (čiže min. dvaja). Proste mi príde fakt ujeté, že musí byť nejaký jazvečík na vodítku, lebo možno vonku stretne niekoho, kto má fóbiu. To ako vyhladme všetkých pavúkov, lebo ja sa ich bojím. Ale za to tlupa nejakých chalanov robí "škodu" snáď všade a sú pod menším dozorom ako taký chudák pes. Proste mi to príde ako diskriminácia iného živočíšneho druhu.
Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy. ale keď už sa to tu spomýna. Už sa radšej vyjadrovať nebudem, viem, že názor nikomu nezmením, ale neodsudzujte môj, len preto, že je iný.

zebricka
17. dec 2008

Tvoj prispevok beriem ako jeden velky for... lebo nejde o nazor, ale o popretie faktov.... taky jazvecik patri k najvacsim zmrdom, co sa tyka zurivosti, jedovatosti a ustekanosti....

A ostava Ti len dufat, aby sa nejaky dobrosrdecny havko nerozhodol neuvazene pohrat s Tvojimi detmi, ze by na ne trosku energickejsie vybehol, ved co, ako matka si mas mysliet, ze ten havinko s tou rozdavenou papulkou sa len usmieva, on sa chce pohrajkat, preco by mal skocit na Tvoje deticky....

Vies, ja sa psa nebojim, pretoze ho v podstate mam max vo vyske pasu.... ale dietatu pes dociahne rovno do tvare.... a bez urazky, nechcem mat zohavene deti len preto, lebo nejaky psicek sa chcel pohrajkat a trosku sa zahryzol do nosa, len preto, ze mal hlupeho a nezodpovedneho majitela....

Ani majitel nevie, aky je jeho pes, urcite reakcie skratka nemas sancu predvidat.... a to Ti hovorim ako niekdajsia psickarka, netrepem do vetra...

ena
17. dec 2008

kili: kliiidek, ty svoj nazor, ja svoj nazor 🙂 Ale sorry, ponadavam si aj na teba a tvojho psa, ked maly zas vonku do nieco stupi, lebo vtedy mi je jedno, ci pes to bol 😀

zebricka
17. dec 2008

Ano, na hovienka som zabudla... to je uz len taky vedlajsi produkt... 😀

ena
17. dec 2008

kili, zebricka, o chvilu nas vymazu, lebo sme mimo temy 🙂 tak ja uz koncim 🙂

zebricka
17. dec 2008

OK, ja tiez. 🙂

luciauk
18. dec 2008

lencici, ja beriem tvoj názor, lebo ked ja som mala takú starú dcérku, tak som tiež bývala v Košiciach, dcérka stála na chodníku a keď som natiahla ruku, tak bez pípnutia sa ma chytila.
ale....svoj názor budeš prehodnocovať /hoci ho možno aj tak nezmeniš 😉 /, keď bude mať tvoja dcéra o rok viac a bude prechádzať obdobím vzdoru, alebo keď sa ti narodí ďalšie dieťa, tak ako mne, malá Račica, ktorú žiadne rozumné argumenty nezaujímajú. jej to stojí aj za to, aby sa uprostred ulice hodila na zem a pol hodinu tam vrieskala ako zmyslov zbavená, než aby mi dala ruku. a to boli vychovávané rovnako 🙂 a toto nie je agitácia, lebo my to tiež nepoužívame, použili sme to asi 5x 😎

inak byby, viete čo? ak si to kúpite a nakoniec nebudete využívať, tak ako ja, nič sa nedeje, nevyhodili ste nadarmo peniaze. moje dievčatá sa s tým hrávali na psa a na koňa po dome 😉

luciauk
18. dec 2008

to malo byť baby 😒

lencici, teraz rozmýľam, že tvoja kočka je možno tiež račica 😀 tak sa máš na čo tešiť a to nehovorím o držaní za ruku, ale všeobecne 😉

erikasadek
18. dec 2008

KILI, ja osobne sompocula a deje sa to dost casto, z epes napadol , zurivo , dieta 18 mesacne alebo babo, v kociku, tak ze bud zomreli na mieste alebo su znetvorene...
je to od temy , ale deje sa to, a ako perlicka, tieto psy su uz zakazane, ale stale sa na cierno dostavaju sem, a typnite si ktore krajiny robia najvatsi obchod s takymito rasami.. slovensko a polsko....
je to hrozne a nezelam to nikomu....
kili, nic proti, tebe, aj ja mam rada psov, len proste clovek nikdy neviem pes je zviera a bohuzial moze mat neovladatelne konanie, a zalezi aj od jeho pana.....
inac ja ti hovorim o parizi, tu sa v poslednych dvoch rokoch , uplne stale casto stavalo napadnutie deti, psami, no hroza...., nechcela by som byt , na mieste tej matky, vidi ako je dieta pred ocami roztrha pes a vykravca, za par minut.....
je to od temy, prepacte... kili plne ta respektujem..

miriamkac
18. dec 2008

Hej, hej...tema o psoch je inde.... 😀 ....
Inac musim sa trosku zastat Kili....urcite pes v byte neznamena tyrany pes
co sa tyka pes na voditku....su miesta, kde treba aby bol pes uviazany, ale pokial pridem na okraj mesta s "mensou premavkou ludi, aut" tak preco by nemohol byt pusteny...?!
co sa tyka psich exkrementov.....to ze sa vam na ulici vygrcia alebo vykadi nejaky opilec...to uz nie je problem...? a inac u nas sa tieto "veci" po psoch zbieraju 😉 ...a myslim, ze v Blave tiez....ale to zavisi od majitela. ☹
A napadnutie psom stava sa to este menej casto ako prejdenie dietata autom....tak nevychadzsjme na ulicu 😀 ...a tu plati: aky pan taky kram....

A co sa tyka "voditka" keby sa tema otvorila hned pod nazvom "bezpecnostne popruhy" urcite by tu nebola takato vymena nazorov....hehe.... 😎

kili
18. dec 2008

eri, a tam nie je zákon, že psi na vodítku?
mne práve ide o to, že je to úplne zbytočné, lebo na to, aby pes napadol človeka, tak musí mať takú výchovu. a keď niekto vychováva psa k útokom, tak mu nejaký zákon je šumafuk, že má mať psa na vodítku, jediné čím sa tým poškodzujú oný psy. a to, že je pes na vodítku apsolútne nezabezpečuje to, že nenapadne. Môjho psa napadol iný pes 4x, z toho 3x boli na vodítku. Jeden to bol pitbul a ten bol teda asi k tomu vedený, potom do boli dvaja na vodítku ich mal jeden chlap a stretli sme sa na výjazde na terasu. som tlačila kočík, pes išiel za mnou a keď boli tý dvaja vedľa, tak ju napadli a ten DEBIL sa na to len kukal, ja som držala kočík v kopci a nemohla som nič, Annie nemala kam uhnúť a vodítko nič neriešilo. Trúfnem si povedať, že keby boli pustený, tak sa to nestane. takéto niečo sa nám stalo aj inokedy, boli sme v parku a nejakého psa mal pri nohe a na vodítku a išli sme okolo, Annie všetkých psov ignoruje, takže ani sa k nemu nejak nepribližovala a on ju napadol. ten chlap z toho bol tiež v šoku, to nečakal. v oboch týchto prípadov toto napadnutie prisudzujem vodítku, pes keď má pocit, že je v pezvýchodiskovej situácii, nemôže úisť a dostane sa do stresovej situácie, tak sa riadi pravidlom, že najlepšia obrana je útok.
Ono je celkom jasné, že existujú útoky na ľudí, ale zákon, ktorý nariďuje mať všektých na vodítku nič nerieši, lebo zrovna ten pes, čo je schopný niekho napadnúť na tom vodítku nebude. A je to fakt blbosť trestať za to iných. Keď už tu riešiš tu Paríž, koľko sa tam stane vrážd ročne? alebo koľko ľudí umrú pri automobilovej nehode? Určiete niekoľkonásobne viac, či aj v samotných číslach, ale aj percentách vo vzťahu k tomu, že koľko je ľudí a koľko psov. No a tiež nesedíme v šetci preventívne v base, nie? Ľudia sú tak isto nepredvídateľný ako psy, rozdiel je v tom, že psom málo kto rozumie, lebo je to iný živočíšny druh.
No a keby sa na moje dieťa valil jazvečík, ktorý sa s ním chce hrať, trebárz by ho aj zhodil, tak si z toho hlavu nerobím. Zdvihnem dieťa a ideme psa pohladkať, keď už sa tak teší 😉 Tým, že by som dieťa ochraňovala pred psom, ktorý sa teší vidím len to, že to dieťa začne chápať, že pes je nebezpečný a začne sa ho báť. v neskoršom veku jasné, že pochopí, že je to blbosť, ale ku psovi už vťah mať nebude. A príde mi to veľká škoda 😉 🙂

kili
18. dec 2008

miri, si ma predbehla 😀

miriamkac
18. dec 2008

kili...tusim som napisala to iste, co ty, len v skratke... 😀 😀 😀

kili
18. dec 2008

to preto si ma predbehla 😀

erikasadek
18. dec 2008

kili, je, ale tu je tolko psickarov, vies francuzi a anglicania su najvatsi milovnici psov...
ale , problem je v tom ze robia zakazane sutaze kde psy umieraju, alebo, mas straznych psov, a tito, su zatvoreni v takych strasnych podmienkach a hladni, ze ked ich ten pan pusti a snimi ide von tak ako prve sa vrhne na male dieta.....
su to hlavne cernosy a podobne no hroza.....
to nie je problem u psov, ale akych maju panov....

erikasadek
18. dec 2008

kili no stavalo sa to skoro kazdy tyzden skoro.... jeden cas az vlada vydala zakon, na zakaz tychto psov teda nebezpecnych bolo to hrozne skoro kazdy den jeden novy pripad...
napriek tomu ja mam rada psy, nic to nemeni ,...

kili
18. dec 2008

eri, no presne, ale to zákon o vodítkach proste nevyrieši. Skôr by som dala povinné skúšky pre základný výcvik psov, niečo ako povinná základka pre deti 😀 ľudia by sa naučili psom viac rozumieť, nevychovali by neposlušných psov, čo im skáču po hlave. to mi dáva väčší význam. Ale trestať psa, že ja som s ním chodila rok na cvičák, venovala sa mu, poslúchala na slovo, stačilo pohnúť brvou a išla tým smerom, je naučené nevkračovať na cestu a prechádzať cez ňu na povel, tak to mi proti nej nepríde fér, že sa nemôže voľne prechádzať.

miriamkac
18. dec 2008

erika podla mna ani zakaz chovu tychto psov neriesi problem. Podla mna ovela efektivnejsie by bola evidencia majitelov a psov takychto plemien a povinnost sa zucastnovat cviceni. Tak ako pise kili, lebo zakazu sa da vzdy vyhnut.

kili
18. dec 2008

tiež si myslím, že zákaz chovu nič nevyrieši. ale to preto, lebo tý psy nie sú sami o sebe zlý, sú taký istý ako ostaný psy. rozdiel je len v tom, že keď bojujú, tak sú húževnatejší, viac znášajú bolesť, majú na to prispôsobenú postavu a keď sa zakusnú, tak nepustia. Ale samotnú tú bojovnosť, to napádanie, tak k tomu ich vychovajú majitelia. A tak, ako vychovajú tieto plemená sa dajú vychovať aj iné a vlaste aj nás ľudí by k takému to niečomu vedeli vychovať. Keby tieto psy boli vyhladený z povrchu zemského, tak si tí ľudia nájdu iné plemeno a nič na nebezpečnosti to nemení.

erikasadek
18. dec 2008

on je zakaz celkovo pitbulov teraz... niekolko bolo aj usmrtenych bohuzial; ked sa preukazala ich nebezpecnost..

viem ze teraz mozu ich mat majitelia, ak presli kontrolov a maju nahubok specialny a na voditku...
sam majitel hovoril, ked je pes normalne chovany, tak nemel by mat zle chovanie ale je to pes a clovek nikdy nevie...
evidencia je, leneze ako vies je to velky stat, a vela cuzdincov a hlavne oni si cvicia tychto psov na utocne potreby doslova ako zbran...

samozrejme, kazdy pes dokaze pocuvat, ale clovek nikdy nevie...
kocky vsetkemu sa da vyhnut, a ako; a doplacaju ti nevinni, ako deti....

napriek tomu si myslim, ze zvierata su nadherne stvorenia, ale akosi , nie su stvorene, pre mestky zivot, vlastne ich len obmezdujeme, ze.... smutne..

jaja0110
18. dec 2008

Babenky preco sa tu bavite o psoch??? 🙄 🙄 Mozno by ste si mohli zalozit temu "voditka pre psov?" 😕

Tema je voditko v zmysle pouzivania pre deti!!! 😕 😨

olise69
18. dec 2008

ešte trochu odbočím-prepáčte!
Bavíme sa tu o deťoch, aké niekedy sú tvrdohlavé i nevyspytatelné, a ani dobrou výchovou ich " nezlomíme" .A tu niektoré tvrdia, že stačí dobrá výchova psa a poslúcha, nedokáže ublížiť. Tak to je super poznatok. Dieťa je Omnoho inteligentnejšie a nevieme, čo vyparatí- a u psa to vieme s istotou, lebo je vychovaný ? 😨 😨 😨 To nemyslíte vážne!
Ináč mám doma psa, hoci je to proti mojej vôli, mám ho rada, ale - dodnes tvrdím, že pes do bytu nepatrí, a vychovali sme z neho gaučovníka domáceho. Ale keď prídu deti, som v strehu, a nedovolím si tvrdiť, že im nič nemôže urobiť. Pes je len pes,a je vždy len nevyspytateľné zvieratko.

kili
18. dec 2008

oli, ono nemôžeš porovnávať správanie psa doma a vonku. doma je to ako navodítku, pes sa môže dostať do úzkych, že nemá kam uisť, alebo si môže brániť teritórium, vonku je to proste o niečom inom 😉 . Ja tiež na svojho (teda teraz býva u mamy) dávam pozor, že aby ju moc neotravovali.

zebricka
18. dec 2008

Aj ked zase nie k teme, suhlasim s Olise...

emjee
18. dec 2008

tiez si myslim, ze by ste sa mali vratit k povodnej teme - voditka pre deti

lencici
18. dec 2008

luciauk ano je račica......ja vam toneberiem použivajte tie "bezpečnostné popruhy" ja ich použivať nemienim.....
Neviem kto to tu preberal ja malu nedávam do košíka stáť ale tam kde sa ma sadať....

sirinka
18. dec 2008

ako mozete porovnavat spravanie deti so spravanim psa? 😕 mimochodom suhlasim, ze vychova urobi vela, ale co robit dovtedy, kym ta vychova zaberie??? nasa klarka napr. este nechape, preco nemoze behat po ceste hore dole aj ked jej to v kuse prizvukujem... az ked sa okolo ruti auto chyti sa ma so srachom v ociach...ale co ked sa zlakne tak, ze bude bezat na druhu stranu, pripadne sa potkne a ostane lezat na ceste...
ale zatial ju stiham a zvladam, uvidime ako to bude, ked budem mat dalsie babo a kocik, snad bude uz klarka rozumnejsia.
a este...kazdy skuseny chovatel psa vam povie, ze si nikdy nemozete byt isty reakciou psa..ani toho najvychovanejsieho...ba prave cim je chovatel cvicitel skusenejsi, o to vacsi pozor si vacsinou davaju 😉

monika0123
18. dec 2008

ahojte.moj drobec sa ma tiez stale drzi za ruku ked sme vonku aj cez cestu som ho naucila prechadzat ale minule sa mi stalo ze sa mi z nicoho nic vytrhol a chcel bezat za psom(zboznuje psy) a vtedy som si pomyslela ze by sa mi obcas zyslo to voditko.ked som to prvy krat vydela tak som sa smiala ale ked uz mam vlasne nezbedne dieta tak sa na to pozeram uplne inak.bezpecnost nadovsetko

miriamkac
18. dec 2008

lencici o tom stati v nakupnom voziku pisala kili....myslim, ona ma totiz dvojicky...a akokolvek chces dve deti do toho "sedaka" na voziku nedas, aj keby si akokolvek chcela 😝 ......
maminy s dvojickami niekedy zdanlivo jednoduche situacie (pre maminy s jednym dietatom) riesia "dvojmo"... 😅 musime rozmyslat v "inom" rozmere 😅 ...preto aj ten pozitivny ohlas na "bezpecnostne popruhy" aspon s mojho pohladu. 😢

janka196
19. dec 2008

miriamkac tu v uk to skvelo vyriesili, su tu nakupne kosiky kde das hopat jedno dieta, potom mas pre dve deti. dokonca su aj take kde je male vajicko na vrchu takze tam si das trebars mensie dieta a vacsie sedi normalne. este tu maju aj take kde si mozes pollozit vajicko z kocika 😉 to je super ze mamincka ktora ma 2 deti nemusi tlacit kocit a tahat za sebou vozik