Čo spraviť, aby sa sestra správala zodpovednejšie?

lucifukball
11. aug 2008

Je strašné keď vidím sestru ako sa rúti do nešťastia a nedá si povedať ☹ , pracovala v anglicku, kde si našla priatela -poliaka. Sú spolu asi od marca a hned v apríli s ním ostala tehotná. A až dnes išla k doktorovi aj napriek tomu že už od apríla nemala svoje dni...a aj to až po tom čo som ju defakto natrela doma, ale nie preto že by som jej chcela ublížiť, len kôli tomu malému. ved to nie je normálne, ja ked som bola v štvrtom mesiaci tak som mala už skoro všetky vyšetrenia za sebou a ju to vôbec netrápi...ja neviem ako si to predstavuje, môže byť niekto taký chladný a je mu to jedno? to vôbec netrápi či to malinké bábo ktoré v nej rastie je zdravučké a či sa všetko vyvýja v poriadku. To že má 20r a je ešte hlúpučká, chápem, ale ten jej priatel má 25 a je viac blbí ako ona. My rodina jej chceme pomôcť, ale ona počúva len jeho. Už som skúšala všeličo ale on ju zakaždým tak zmanipuluje...Dnes ked som jej písala či bola u toho doktora a či je všetko v poriadku tak mi on odpísal, že to nieje moja vec! ano svojím spôsobom má pravdu, ale ved je to moja sestra, to sa mám nečinne prizerať ako si ničí život, ked som pred cca5rokmi spravila tú istú chybu? a potom mi ešte ona napísala, že sa nemám starať, že aj tak nebudem malému nič ani krstná ani teta...ako keby mi išlo len o to... ☹ viem že sa sklame, že sa opáli, ale čo sňou? ved to nieje normálne aby niekto tajil pred rodinnou 4mesiace tehotenstvo? Ako keby sme jej chceli zle! tak mi je lúto toho malinkého... ☹

sorrelia
16. aug 2008

bibula
nie je nikoho povinnostou vnucovat svoj pohlad druhemu a nutit ho zit podla svojich predstav 😉

lucifuk
tym ako sa nej spravas ju zhadzujes... zhodila si vyber jej prietela - lebo podla teba je "blby" a mohla by som pokracovat... ale uvedom si, ze ona nie je ty... nezijete ten isty zivot... nepomahaj tam kde nie je tvoja pomoc ziadana a vitana...
zober si priklad z ma_se 😉 praj jej krasny zivot s priatelom 😉 a stastie ... skus nevidiet v jej situacii svoju... nevies ako je to u nich doma ..
a ze si vybrala inych krsnych rodicov ?? no a ??? toto ta hneva ??
a ze to nie je z jej hlavy ??? ako vies ???
hmm, neocakavaj od ostatnych nic a nebudes zbytocne sklamana 😉

lucifukball
autor
16. aug 2008

sorelia, keby chytil tvojho 4ročného syna pod krk a hodil ho o gauč, len preto že chcel ist za mnou do izby, tak by si ho myslím nazvala este horsie... a mne nejde o neho on mi je ukradnutý... 😠 a tým, že chcem aby išla aspon k doktorovi na vyšetrenie ju hádam nezhadzujem...

sorrelia
16. aug 2008

nie zhadzujes ju tym, ze jej priatela nazyvas "blbym"...

ja ho nepoznam... radim najlepsie ako viem... a nikomu nedrzim stranu... apropo - keby sa takymto sposobom chytil mojho dietata hned mu nieco leti do hlavy 😀 😀 😀 !! urcite by to neotalo bez nasledkov 😉

bibula
16. aug 2008

sorrelia -neber si to ako vnucovanie jej pohladu, vsimaj si pointu,nie "zakladatelkine" vylevy- to nechaj plYnut dalej, ona sa len potrebuje vyventilovat. /ako velakrat aj my/ 🙂

sorrelia
16. aug 2008

bibula beriem to tak ako to je 😉 a pointu si vsimam neboj 😉
mala som pocit, ze chce radu tak som ju ponukla 😀 😉 ale nikde nie je napisane, ze sa podla toho musi riadit 🙂 😉

lucifukball
autor
16. aug 2008

a sestra bola tiež pri tom, nepovedala ani pol slova. pred nou nemusím hovorit čo si o nom myslím, ona to na mne vidí 😀 , po tom incidente, ten človek proste premna neexistuje ☹

len uz to samé hovorí za seba, ked si také niečo dovolí k cudzému dietatu, ktoré videl cca 5x v zivote...

sorrelia
16. aug 2008

a co si spravila ty ???

lucifukball
autor
16. aug 2008

no najprv som to brala tak že malý zveličuje, lebo on stáletvrdil že mu nič nespravil, ale ráno, ked som mu zbadala modriny na krku, som si ho podala. a ani pol slova, ani prepac nic... 😠

sorrelia
16. aug 2008

ach, zas jeden zakomplexovany kusok chlapa ☹ ...
a preco si neverila svojmu synovi ??? ved by ti hadam neklamal.. take veci treba riesit za horuca... a veru ze by som mu daco ja aj o hlavu plestila ako sa poznam... a keby bol u mna doma letel by mi z bytu svinskym krokom - sestra nesestra - ja si svoje dieta otlkat od cudzieho chlapa nenecham 😉

lucifukball
autor
16. aug 2008

no my sme boli tedy u rodičov, hned som volala mužovi a na druhý den uz aj isiel pre nás. Ja sa s takým človekom nemám o čom baviť, ukázal sa v pravom svetle, preto som si spravila o nom svoju mienku. Len ako sa bude chovať k svojim detom? len som počúvala stále do kola ako by ho bil keby to bol jeho syn, som mu povedala nech si bije svoje a nie moje deti 😠 😠 😠 . Muž neni Jakubkov bio tato, ale ten kypel ked som mu povedala čo spravil. Povedal, že nehrozí aby mali ostal v jeho spoločnosti a nedajbože ešte sám...

ma_se
16. aug 2008

takze vidis,vsetka ta nenavist prameni s toho,ze malemu ublizil....k tomu sestrinmu priatelovi,jasne,ze toto nemal robit,ale nemozes hned pisat,ze chces zabranit dalsiemu nestastiu,nevies ,co bude dalej atd.a ako bude s nimi....
ale urcite,by som na tvojom mieste uz nenechavala syna s nim a hlavne nie o samote...sestru nechaj,lebo este viac sa odsudite,len jej povec,ze ked bude potrebovat si tu pre nu.... 🙂 vela stastia... 🙂

sorrelia
16. aug 2008

lucifuk
hmm... nuz stacilo by mi raz jedna poznamka takeho typu a teda nic slusne a ani mile by mi na jeho adresu neprislo 😉

lucifukball
autor
16. aug 2008

tazko vysvetlim svoje obavy, keby ste ich videli ako sa k sebe chovajú...a komunikujú spolu...ako po 30ročnom manželstve. Minule sme to doma preberali s mužom a keby sa tak on bavil so mnou ako on s nou tak taký facák mu letí, že by sa čudoval...ako hovorim, ťažko to vysvetlím, vy si myslíťe, že ja ho odcudzujem, nenávidím neprávom a neviem ja čo ešte, ☹ , ale ked vidím ako si prejavujú lásku...strašné.

a budem sa opakovať, mne koneckoncov on mi je fakt ukradnutý, len teda ked ona nedbá na to aby si dala do poriadku svoje tehotenstvo a v 4 mesiaci to doma ešte stále tajila...tak aspon on by mohol mať viac rozumu a zodpovednosti. 😠

ma_se
16. aug 2008

luci,tak ja neviem ja uz sa ani nebudem k tomu vyjadrovat,lebo zasa nemozes porovnavat vase manzelstvo z ich chovanim....atd.neviem....hadam,len nech sa dari tebe a aj tvojej sestre....a uz sa netrap....cas vsetko vyriesi... 🙂 🙂 🙂

sorrelia
16. aug 2008

lucifuk
vobec si nemyslim, ze ho dosudzujes - praveze si myslim, ze mas spravne nastavene hodnoty... co asi tvoja sestra nema... kto vie mozno jej sa taky vztah paci - to vies , 1000 ludi, 1000 chuti...
ale tiez je pravda, ze do ich vztahu by sa im nikto nemal starat a ani do ich zivotov... hold, je smutne, ze do takej "rodiny" pride dietatko ☹ ...
a aj ma_se spravne poznamenala, ze nemozes zrovnavat seba a svoje manzelstvo so sestrou a jej situaciou... to sa proste neda...
poviem priklad :
kedysi krasna uspesna zena... vydala sa za nie velmi pekneho a sposobneho chlapa... cely zivot ju ponizoval, bil, nadaval jej, cely zivot... a ona sa o neho stara a lubi ho doteraz... chodievala mu kupovat vibo ked on uz pre svoju lenivoast a alkoholizmus nevladal, krmila ho aby neumrel od hladu, kupala ho, lebo jemu sa nechcelo... a pre neho bola vzdy pi.a, ku.va a pod. a ona mu vzdy s laskou odpovedala...
keby chcela odide... mala kam, bola sebestacna a uspesna - no zostala... je to nepochopitelne ale ona je spokojna ... ach 😒

jankajs
16. aug 2008

Ano, sú také. Spokojné možno, ale šťastné? No, neviem. Jedna vec je byť nad vecou a robiť prácu "armádu spásy", druhá zas nestratiť pri tom všetkom úctu voči sebe samému. 😒

bibula
18. aug 2008

mozno nie je spokojna,len tisko trpi,aby pomahala cloveku,ktory by bez nej bol totalna nula. mozno je to jej karma aby to robila,mozno boli v minulom zivote na opacnych "poloch" a on sa staral o nu,ona mu to vlastne len vracia😉

sorrelia
18. aug 2008

bibula kady z nas ma na vyber 😉

lucifukball
autor
18. aug 2008

hm, možno. a možno aj je spokojná, možno jej to tak vyhovuje... ☹

co uz na tom, že ja si tak vzťah aký majú oni neviem predstaviť...

a na čo sa mám ja trápiť a snažiť sa pomôcť človeku, ktorý možno o to vôbec nestojí... ☹

a aj napriek tomu, ma to tráááááááááááápi 😠

bibula
18. aug 2008

presne tak,aspon vyber sa nikomu neda upriet 😀
a mozme hovorit ja sm vravela, ja som cedela.... 😉
no co uz

sorrelia
18. aug 2008

lucifuk
presne ! netreba pomahat niekomu, kto o tvoju pomoc nestoji 😉
a verim, ze ta to trapi, o to viac, ze do takeho vztahu pride babatko 😒

bibula
tak no co uz ... ludia su divni - niekedy... a ich pohnutky sa nam mozu zdat velakrat velmi zvlastne... ale mi ich zivot nezijeme... kazdy si zije ten svoj - najlepsie ako dokaze 😉

ma_se
18. aug 2008

lenze oni si mozu mysliet to iste aj o inych...a o svojom zivote si myslia,ze je to spravne...kazdy je presvedceny,ze z ije spravne....takze cas ukaze.... 😉