Čo spraviť, aby sa sestra správala zodpovednejšie?

lucifukball
11. aug 2008

Je strašné keď vidím sestru ako sa rúti do nešťastia a nedá si povedať ☹ , pracovala v anglicku, kde si našla priatela -poliaka. Sú spolu asi od marca a hned v apríli s ním ostala tehotná. A až dnes išla k doktorovi aj napriek tomu že už od apríla nemala svoje dni...a aj to až po tom čo som ju defakto natrela doma, ale nie preto že by som jej chcela ublížiť, len kôli tomu malému. ved to nie je normálne, ja ked som bola v štvrtom mesiaci tak som mala už skoro všetky vyšetrenia za sebou a ju to vôbec netrápi...ja neviem ako si to predstavuje, môže byť niekto taký chladný a je mu to jedno? to vôbec netrápi či to malinké bábo ktoré v nej rastie je zdravučké a či sa všetko vyvýja v poriadku. To že má 20r a je ešte hlúpučká, chápem, ale ten jej priatel má 25 a je viac blbí ako ona. My rodina jej chceme pomôcť, ale ona počúva len jeho. Už som skúšala všeličo ale on ju zakaždým tak zmanipuluje...Dnes ked som jej písala či bola u toho doktora a či je všetko v poriadku tak mi on odpísal, že to nieje moja vec! ano svojím spôsobom má pravdu, ale ved je to moja sestra, to sa mám nečinne prizerať ako si ničí život, ked som pred cca5rokmi spravila tú istú chybu? a potom mi ešte ona napísala, že sa nemám starať, že aj tak nebudem malému nič ani krstná ani teta...ako keby mi išlo len o to... ☹ viem že sa sklame, že sa opáli, ale čo sňou? ved to nieje normálne aby niekto tajil pred rodinnou 4mesiace tehotenstvo? Ako keby sme jej chceli zle! tak mi je lúto toho malinkého... ☹

jaduska
11. aug 2008

Tu asi nepomôže nič iné, iba ju nechať na pokoji. Jednoducho jej povedať, že ak nechce, tak sa starať nebudete, ale ak bude potrebovať pomoc, tak ste jej k dispozícii. Bude to ťažké, ale inak to asi nepôjde. Čím viac sa budete starať, tým to bude horšie. Možno ju treba nechať, aby sa s tým nejako vysporiadala a potrebuje na to pokoj.
A čo sa týka toho chodenia po lekároch - voľakedy ženy do poradne nechodili vôbec, alebo iba minimálne. Nie že by som to schvaľovala, ale ak by aj bábu niečo bolo, tak čo s tým tvoja sestra urobí? Na potrat už ísť nemôže... Dajte jej chvíľu čas, nech vie, že má u vás podporu, ale fakt nič viac urobiť nemôžete... 😒

titkovamiriam
11. aug 2008

asi chce vsetko svoj cas ☹ a clovek sa uci na vlastnych chybach. ☹

lucifukball
autor
11. aug 2008

hm...len aby to nebolo pre nu potom moc bolestivé ponaučenie, ale čo už nebudem sa jej hádam prosiť, ak niekto nechce pomoc tak môžem robiť možné aj nemožné, ona počúva len toho svojho paka 😠

elise
11. aug 2008

čím viac sa budete snažiť "pomôcť" aj ked to myslíte len v jej prospech a v prospech bábenka tak tým dosiahnete len to že sa spojí so svojim priateľom ešte viac a preruší s vami kontakt. je to smutné ale stačí jej dať vedieť že ste tu všetci pre nu že rešpektujete jej rozhodnutia a že ked bude potrebovať pomôcť s bábom alebo v hocičom inom tak ste tu pre ňu. 😉 takto možno skôr spozná kto snou manipuluje teraz má spojenca "proti " vám celej rodine svojho priateľa.bohužial ale je to tak ☹ držím vám palce 😉

monkula
11. aug 2008

tak, ako vraví elise.. čím viac budete proti nej, to bude len voda na jeho mlyn...
Nechaj ju...

bibula
15. aug 2008

skus mi napisat jej datum narodenia a adresu,.kde sa zdrziava do ip 😒

ma_se
16. aug 2008

tiez si myslim,nechajte ju na pokoji,ona musi prist na vsetko,a nemusi to byt az take hrozne ako to vidite vy,ona moze byt spokojna...a skor ju nicite ako jej pomahate....lebo je ako keby medzi dvoma kamenmi,a ked priatela miluje tak tazko bude pocuvat vas....cas vsetko vyriesi....

lucifukball
autor
16. aug 2008

no neviem, ked ich sleduje cudzí človek, to ako spolu komunikujú, to vypadá ako po 30ročnom manželstve a nie po 4 mesiacoch... mne ani tak nejde o neho, s ním som skončila hned v tedy, ked napadol môjho syna, to čo spravil on si nedovolím ani ja a to som jeho matka! 😠 Ide mi o to malé, teraz to vyriešila geniálne, zobrali sa a isli do polska. Ani u toho gynekológa nebola. To ma na tom jeduje, že neni zodpovedná a že si neuvedomuje čo robí!!! 😠

sisulik
16. aug 2008

luci...je to asi tym ze je teraz zaslepena laskou. viem ze jej chcete pomoct, ale ako ostatne pisu, radsej jej treba ukazat ze nech uz sa hocijako rozhodla vy sa jej chrbtom neotocite a radsej jej do jej veci nezasahovat. neskor na to sama pride..len treba cas...dufam ze to nebudes este horsie..ale vy to vyriesit nemozete, preto radsej ruky prec od toho aby sa nepokazilo to co este nie je pokazene co sa tyka vztahu medzi nou a vasou rodinou... ☹

lucifukball
autor
16. aug 2008

no tak toho sa bojim najviac, ze sa s nami rozháda pre takého cloveka a potom sa bude bát dojst k nám naspet ze ju nebudeme chcieť... ☹

ma_se
16. aug 2008

staci jej povedat,ze ma dvere otvorene kedykolvek a nechat to vsetko tak...aby ste ju neodradili uplne od vas.... 🙂

bibula
16. aug 2008

mysli viac na pritomnost a premysli si,co jej povies...mam pocit,ze sa ti v kratkej dobe ozve 😉
volila by som pozdvihnutie sebavedomia.

siduska
16. aug 2008

musite tomu nechat volny priebeh
viem je to tazke,,,ale jak pisu diev¨cata cim viac na nu budete tlacit, tym sa viac od vas odiali.

lucifukball
autor
16. aug 2008

no možno ked ju to hrdinstvo prejde a pochopí že mat dieta neni len tak... ☹

siduska
16. aug 2008

je zaslepena laskou, tkaze nic neriesi a pocuva len jeho...

sorrelia
16. aug 2008

Lucifukball
cim viac budes do nej rypkat tym viac sa vzdalujes od svojej sestry... cim viac jej ukazujes aka je neschopna vybrat otca pre svoje dieta, aka je neschopna starat sa o "brusko", a o seba tym viac ju od seba odsuvas...

to, ze je mlada ? no a? za to nemusi byt hned nesvojpravna... a este nieco... je uz dospela a cuduj sa svete dokonca svojpravna... moze si robit co chce a ako chce... to, ze nespluje TVOJE predstavy o JEJ partnerovi - to ze nesplnuje TVOJE predstavy o starani sa o JEJ dieta - je predsa nemozes davat za vinu toboz ju este nazyvat HLUPOU... Kazdy z nas je iny. Ty im nevidis do kuchyne a ani do spalne - tak ti ani neprinalezi jej v tychto oblastiach radit...

Si jej sestra tak sa tak chovaj. Nepaci sa ti JEJ zivot ? Ved nemusi. Ona ho zije nie TY. Jej sa nemusi pacit trebars TVOJ zivot. A tiez ta nekomanduje aby si robila veci podla NEJ. Bud jej sestrou. Ked bude chciet pomoz jej. Bud pri nej ako psychicka podpora. POmoz jej z vybavickou. Alebo skusenostami ale NEVNUCUJ SA, NEVNUCUJ SVOJE IDEALI A PREDSTAVY. Uvidis vztah medzi vami sa posilni a ustali. A ak sa jej vo vztahu s jej terajsim partnerom nebude vodit dobre, aspon bude vediet, ze si tu pre nu. Nebude PROROKOVAT, nebudes mat blbe reci typu "ja som to vedela/hovorila"... prijmes ju taku aka je 😉

lucifukball
autor
16. aug 2008

som sa jej pýtala že či jej mam odložiť nejakeveci po malom, čo už su mu malinke, ona že nie, že mám vyhodiť 😠 , že oni budú mať kúpené nové...no lun neviem z čoho, ked teraz ani jeden z nich nerobí 😖 ...

siduska
16. aug 2008

sorrelia
krasne si to napisala.... mas uplnu pravdu , viac nic k tomu sa neda ani napisat....

sice ona v nej vidi seba a preto, ze je mladsia, tak sa boji aby neurobila v zivote ite iste chyby ako ona sama, preto jke tak k sestre pozorna....ale tym jej len viac ublizi ako pomoze.....

ma_se
16. aug 2008

a rozmyslala si vobec preco takto sa k tebe chova?ked nechce ani veci na dieta od teba,predtym ste mali aky vztah?ak chces o tom pisat?

siduska
16. aug 2008

podl amna nechce lebo sa city, ze je silna a ze si vystaci sama aby sa jej k sestre nemusela zaviazovat.

sorrelia
16. aug 2008

lucifuk

heee ani sa necudujem 😀 , prepac... ale fakt sa necudujem 😀
nevadi... odloz, isto ich bude treba... len teraz si tou svojou "aktivitou" dosiahla asi tolko, ze sa viac upla na neho... mozno aj vie, ze u vas by jej bolo lepsie... no to by znamenola dat vam vsetkym za pravdu... hiii a na to je prilis hrda.... inak povedane kranse ste mu nahravali do kariet... teraz JUST bude robit co jej povie ON 😎

nuz naozaj... nehaj to tak... povedz jej, ze si ju vazis, aj jej rozhodnutie, ze budes stat pri nej a ze sa ospravedlnujes za svoj postoj.... snad este dokazes zachranit situaciu 🙂 😉

siduska
dakujem 🙂 😉 😵

ma_se
16. aug 2008

moze byt,asi nieco tym chce dokazat...ked nechce ani veci po sestre...ved ked maju a mali dobry vztah tak preco nie,je tu este jedna moznost,ze jej to zakazal priatel...mozeme len hadat... 😎

janka1874
16. aug 2008

no sorrelia v podstate máš pravdu, ale keď už starší súrodenec má nejaké zlé skúsenosti tak chce mladšiemu pomôcť vyvarovať sa tých istých chýb

aj keď podľa mňa je od nej maximálne nezodpovedné, že neide nikam ku doktorovi veď to dieťa je v tom nevinne a potom nech sa nečuduje keď bude nejaký ptoblém

no a k tomu staraniu sa treba jej dať najavo, že sa správa nezodpovedne voči domu dieťaťu ale doničoho ju netlačiť a uistiť ju, že ak bude niečo potrebovať vie kam má ísť pre pomoc a tam to končí

lucifukball
autor
16. aug 2008

vztah nebol medzi nami nikdy niečo extra, ale nemôžem si pomôcť, ako siuska podotkla, bojím sa že dopadne tak ako ja. ☹ A ja som v tedy nemala žiadnu podporu, dokonca ani z matkinej strany a boooooože ešte donedávna mi to vyčítali. aj tak niž nezmôžem ja viem a som si toho vedomá...ale aj on, mám pocit, že ju stavia do pozície, kde si má vybrať medzi mnou a našimi, ako rodinou a ním. len si niekedy aj myslím, že je sním, len zo strachu aby neostala sama s malinkým... ☹

a ktým vecičkám, mi to pripadá ako čisté hrdinstvo 😠 ,ale ved uvidíme ako to dopadne ked dojde s náštevy z polska. možno teraz, ked je tam uplne sama, medzi cudzími, tak to skôr pochopí, že jej nechcem zle 😖 ...a možno ju tam zmagoria ešte viac... 😀

lucifukball
autor
16. aug 2008

janka ved mne ide hlavne o toho doktora, dieta a zodpovednosť. to koho si ona vybere za partnera, to nieje môj problém ja s nim žiť nebudem, ale ona

ma_se
16. aug 2008

mozno,ze to berie ako keby ju komandovala mama,a ked tebe tiez to vycitali,tak sa prave boji toho,ze pri najblizsej prilezitosti jej to vrazite do oci...tiez....je to tazke,preco sa takto chova...a je pravda,ze by mala ist k lekarovi,lebo potrebuje byt sledovana...ale mi to tu urcite nevyriesime... 😖

sorrelia
16. aug 2008

janka
urcite, ale nie je to tvoje dieta, ani moje, a ani luckine 😉

a s poslednym odstavcom vobec nesuhlasim !!! na to nema nikto pravo - ako som napisala je to jej zivot, jej dieta a jej partner... ked ona znici zivot svojmu dietatu bude to zas len jej problem... nic jej nemozes prikazat pokial ona sama nedostane rozum !!!

lucifuk
kukni... kazdy si musime niecim v zviote prejst... a najlepsie sa aj tak uci na vlastnych chybach 😀 😀 😀 !!!
Bat sa mozes. To ti nikto neupiera, ale starat sa a miesat sa do jej zivota ti vobec neprinalezi. To uz by si si kludne mohla zobrat stolicku a sadnut si do spalne a hovorit co robia dobre a co zle. Hmmm to nie, to by asi neslo, vsak ??? A urcite by to nebolo prijemne pre obe strany. Nechaj sestru tak. Nech hapa sama na papulku. ty si neni zodpovedna za jej zivot... A ani ju nezivis aby si jej mohla do zivota kecat. Ty si mozes mysliet svoje. Povedat svoj nazor ak ju to bude zaujimat. Pomoct ak bude chciet.

a k tomu kam ju stavia on... on ju moze postavit kam chce len vtedy ak to bude chciet aj ona... a svojim spravanim, poucovanim a zhadzovanim mu len a len nahravate 😉

bibula
16. aug 2008

sorrelia- 😀 ked to uz beries z tejto stranky, co ked je jej povinnostou pomoct svojej sestre a nie je si ista postupom,tak sa pyta nas....nevidim na tom nic zle.

lucifukball
autor
16. aug 2008

nikdy som jej nehovorila nic také aby som ju zhodila, este aj ked som jej spravila tehotenský, lebo uz to rozprávanie ze ako dlho nemala ms, mi nedalo pokoja. Tak po pozitývnom teste sa rozplakala, a este v tedy som jej hovorila, nech sa nebojí, že to nejako zvládneme, len teda nech si povybavuje doktora a také veci aby vedela ako je na tom bábatko a ona ☹ no ale asi zaúradoval jej milí...no co už...nech si robia čo chcú...a načo sa ja vlasne staram, ked mi vykričala, že aj tak nebudem ani krsná(pritom ona mojmu je) a ani teta tomu bábu 😠 😠 😠 , že to bude jeho sestra!!! tak to určite nemá zo svojej strany, ked ich do teraz ani nepoznala... ☹

ma_se
16. aug 2008

sorelia ma urcite pravdu, je to jej zivot atd.a mozno fakt nie je az take hrozne ako sa to zda,lebo ona ma svoju hlavu a musi rozmyslat svojou hlavou a neznamena,ze ked nie je po vasom luci...tak uz ju na to navadza priatel,nevieme, co sa deje aj v nej samej...tak to nechaj na nej....ja osobne jej prajem vela stastia a aby sa jej narodilo zdrave dieta a aby jej to s priatelom klapalo...a boli stastni.... 🙂 🙂 🙂 🙂