Čo vás na mužoch irituje a čo na nich nechápete?

maminuska
18. aug 2009

No popravde k napísaniu tejto témy ma inšpirovala iná téma, ktorá tu rezonovala.
Než som vstupovala do druhého manželstva tak som chcela aby toto manželstvo bolo posledné a snažila som sa urobiť pre to veľa, napríklad tým žen som prečítala množstvo kníh o myslení mužov a žien.
Vďaka týmto knihám som prestala byť kritická k určitým prejavom svojho druhého manžela, skôr som na ne zmenila pohľad.
Napríklad začala som mať pochopenie pre to že keď príde z práce a mlčí - tak som nič neurobila, len chce chvíľu kľud. Že reve ako šialený pri futbale, hokeji, že sa čuduje že neviem kto momentálne vyhral 100 m šprintu a že tam bol aj GAY a ten prehral s nejakým Jamajčanom. To že dokáže hodinu leštiť svoj back na golf a golfové palice, pritom je klasický kôpkar čo sa vecí týka.
Pokiaľ mu nezadám priame inštrukcie tak na náznaky nereguje.

Kočky napíšte čo vás na vašich chlapoch fascinuje, čo irituje a čo nechápete. A aj muži ak sa niektorý sem odvážia naopak.

ada32
22. aug 2009

no ked som si to po sebe precitala,uz aspon viem,preco je vzdy vytoceny ked mu vysvetlujem cestu 😀 😀

ada32
22. aug 2009

ale vies,keby bol zena,tak uz za tie roky presne vie,ktory dom je zlty a nemuselo by sa nam to takto skomplikovat. 😅

mayap
22. aug 2009

aj ja mám jeden taký exemplár z marsu... 😀
keď na balkóne vypije kávu (je fajčiar), ladným krokom prejde cez izbu, na stôl položí pohár od kávy a ide do kuchyne... 😠 😠 😠
nákup niečoho konkrétneho riešim obrázkom v letáku prípadne mms... kôš na prádlo je neviditeľný...
a najradšej mám, keď príde v piatok z roboty a uterák a ponožky v mikroténovom vrecúšku zabudne v taške a spomenie si na ne v nedeľu večer... 😝 😝 😝
opravy v domácnosti zvládam ľavou zadnou, keby som čakala na neho... 😝
čo s ním keď som si ho vybrala spomedzi všetkých tých marťanov... 😀 😀 😀

bodka13
22. aug 2009

mayap...aj tvoj nosí domov ponožky v mikroténovom vrecku? 😀 😀 😀 nie je vojak 😀

mayap
23. aug 2009

bodka13,
a vždy je ten sáčok deravý... 😝 😝 😝 😝 😝 😝, a vojak nie je... 😀

najlepšie bolo aj tak to, keď som ho z nemocnice v Ba navigovala cez telefón v ktorej skrini má starší syn veci na vonka ... no a keď som sa sekla o jedno tričko (nebolo druhé ale tretie odhora... 😝 ), ešte ma sfúkol, či si nepamätám, kam dávam veci a ako to on chudáčik môže vedieť, keď to neviem ani ja... 😠 😝 😀 😀 😀 😀

... a aj my máme ponožkožrútsku pračku... 😀 😀 😀

sveva
23. aug 2009

super téma. Môj muž tiež nič nevie nájsť a stále hovorí že to tam nie je, až kým nevstanem a nedám mu to do ruky. 😅 Raz som mu na papierik napísala čo má kúpiť a on aj ten papierik v obchode stratil, tak mi volal, že čo to má vlastne kúpiť. 😀 😀 😀 Ale keď ho pošlem na nákup tak sa môžem spoľahnúť, že kúpi to čo treba a pre istotu mi ešte zavolá, či ma ešte niečo napadlo čo má doniesť. 😉 Vynesie smeti, umyje riad a aj povysáva. A už sa aj stalo, že ma vyslal k mame a on upratal komplet celý byt. 😵 😵 😵 Nemôžem sa šťažovať. 😵

katarinka1107
23. aug 2009

🙂 pekny den , dobre som sa pobavila, super tema 🙂 U nas je to zas tak, ze u nas robi niektore veci sa to. vysvetlim, treba mi toto a toto, odpoved mojho m, ved sa to potom urobi, ved sa to potom uprace, oddychni si a pod, Len neviem , kedy ten SATO k nem dorazi 😀 😀 😀 Ale ja sa ani velmi stazovat nemozem ,ale pravda je , ze co im presne nasim drahym polovickam nepovieme do detailu ako to chceme a co chceme, tak zazraky cakat nemozme 😀

mayap
24. aug 2009

baby, dajme ich na nejaké spoločné školenie... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
názov školenia: Ako porozumieť želaniam svojej drahej manželky... 😀 😀 😀
katarinka, možno príde aj SATO... 😉

dioliana1
24. aug 2009

SATO má celoročnú dovolenku tak si to baby musia dodmakať sami, aj u nás prerábku dokobnčujeme baby -troch generácií 😝

katarinka1107
24. aug 2009

no som sa potesila ze snad aj toho SATA spoznam 😀 😀

marya
24. aug 2009

No baby tak ja mam asi doma vynimocny exemplar 😅 Uprace sam od seba, vzdy vsetky veci pekne do skrine alebo do pracky, ziadne ponozky po zemi ( ak, tak jedine moje 😀 ), vynasa smeti sam od seba, takisto umyva dlazku, operie, sam si pozehli.... 😅 😅 u nas som v tomto ten chlap asi ja 😀

Ale zas mu nenapadne priniest kvietok, ci nejake prekvapko, ale to mi srdce netrha, hlavne ze sa o nas stara 😉

katarinka1107
24. aug 2009

tak zas nemozme mat vsetko, ze 😝 Ako moja polovicka sa sam abali nacesty do prace, aj si tam sam uvari, operie, a ked je doma , uklid v aute, to je jeho parketa. Ale obcas cakame na toho SATA 😀

sveva
24. aug 2009

Mňa ešte napadlo, že mm asi idú zle hodinky, alebo ich má nejako zvláštne nastavené. Keď povie že do hodiny je doma, tak určite príde o 2 hodiny. A keď je v meste a povie už idem domov, tak rátam, že to má nejakých 15 min (aj to mu pridám), tak je schopný prísť od 30 min do hodiny. Kedy ako. Toto ma vie teda riadne naštvať. Nie je tu nejaký chlap, ktorý mi to vysvetlí?

mayap
24. aug 2009

marya,
prosím ťa daj tvojho muža naklonovať...
...generácie žien ti budú vďačné... 😉 😀

magimary
24. aug 2009

môj manželík žiaden kurz síce nepotrebuje (mama ho dôkladne vyškolila počas detstva a mládí), ale možno niektorým vašim pomôže tento: 😀

Preškoľovací kurz pre mužov
Cieľ kurzu:

Školenie,ktoré by umožnilo mužom využívať tú časť mozgu,o ktorej nemajú ani poňatia,že existuje

Časť 1: povinná

1.Naučiť sa žiť bez svojej mamičky (2000 hodín)
2."Moja žena nie je moja matka" (350 hodín)
3.Pochopiť,že futbal nie je viac než šport,že byť vyradený z Majstrovstiev sveta nie je úmrtie (500 hodín)

Časť 2:Život vo dvojici

1.Mať deti a nežiarliť (50 hodín)
2.Nehovoriť kraviny,keď má manželka na návšteve kamarátky (500 hodín)
3.Prekonať Syndróm vlastníctva diaľkového ovládača (550 hodín)
4.Nemočiť mimo misu (100 hodín). Praktické cvičenia na videu
5.Pochopiť,že topánky nechodia samé do botníku (800 hodín)
6.Ako dôjsť ku košu so špinavým prádlom a nestratiť sa (500 hodín)
7.Ako prežiť nachladenie bez agónie (150 hodín)

Časť 3: Voľný čas

1.Vyžehliť košeľu vo dvoch etapách za menej ako dve hodinyn (praktické cvičenie)
2.Tráviť pivo,malinovku alebo akékoľvek iné pitie bez grgania pri stole (praktické cvičenie)

Časť 4: Varenie

Úroveň jedna: začiatočníci: elektrospotrebiče: on-zapnuté,off-vypnut
Uroveň dva: pokročilí: Moja prvá polievka zo sáčka bez pripáleného hrnca. Praktické cvičenia: priviesť vodu do varu pred vložením cestovín

Intenzívny kurz:

Téma 1: Žehlička-od práčky až po prádelník,ten záhadný proces

Téma 2: Nebezpečie pri plnení zásobníkov na ľad a jeho prenosu do mrazničky (ukážky s pomocou diapozitívou)

Téma 3: Ja a elektrina: ekonomické výhody privolania odborníka opravára i v prípade menšej poruchy

Téma 4: Posledný vedecký objav: Variť a vyhadovať smeti nevyvoláva impotenciu alebo ochrnutie (praktické cvičenia v laboratóriu)

Téma 5: Galantnosť: Prečo nie je zločin darovať kvety,aj keď ste sa s ňou oženil

Téma 6: Pôvod vecí: Toaletný papier sa nezrodil vedľa toalety? (prednáška o spontánnom zrode vecí)

Téma 7: Fyziologická presnosť: Ako zdvihnúť poklop toalety krok za krokom (videokonferencia z Hardvardskej univerzity)

Téma 8: Znalosť ekológie: Nie je potreba trepať s perinou po vypustení červných plynov (cvičenie reflexov v pároch)

Téma 9: Základné informácie: Môžu muži pri riadení žiadať informácie,pokiaľ sa stratia bez ohrozenia,že vyzerjú ako impotenti? (svedecké výpovede)

Téma 10: Čistiace prostriedky: dávkovanie,spotreba,použitie.Praktické cvičenia,aby sa prediško nezvratným škodám v domácnosti

Téma 11: Pračka-tá veľká záhada v domácnosti

Téma 12: Zvláštne zariadenie: základný rozdiel medzi košom na prádlom a podlahou (cvičenie muzikoterapiou v laboratóriu)

Téma 13: Spolujazdec: Muž na mieste spolujazdca: Je všeobecne možné,aby nehovoril,alebo sa prudko nehýbal,keď ona riadi a/alebo parkuje?

Téma 14: Hrnček od raňajok: levituje sám do drezu? (cvičenie riadené Davidom Copperfieldem)

Téma 15: Tajomstvo osobnej hygiehy: analýza anatomických,fiziologických a/alebo psychologických príčin,ktoré neumožňujú utrieť po sebe vaňu po kúpeli

dioliana1
24. aug 2009

magi máš u nás Velké (síce bezvýznamné) plus 😀 😀

magimary
24. aug 2009

dio, 😀

lenkove
24. aug 2009

baby,
ja musim povedat, ze ja mam uzasneho muza. Urobi vsetko co mu poviem. Niekedy to staci opakovat tri-styri dni! 😀

katarinka1107
24. aug 2009

ale povedzme si uprimne, kazda si toho svojho lubime nie? najmä ked to co chceme a doslova im to povieme a oni nam to splnia 😀 . Lenkove som sa pobavila na tvojom prispevku 😀 .?Magimary vyborny kurz 😀

lenkove
24. aug 2009

tak tak veru Katarinka, ked vieme co chceme 😀 a doslova im to niekolko krat vysvetlime, tak nam to splnia 😀 ved by pre nas spravili co nam na ociach vidia!!! 😵 😵 a to myslim vazne, ten moj je zlaticko domace v porovnani s tym co vidam casto okolo.. 😕

katarinka1107
24. aug 2009

vad jasne, ako vravis lenkove, ked vidim okolo seba ako to funguje, v podstate som stastna zena 😉 .

lenkove
24. aug 2009

tak veru! ale z Marsu je 😀 inak, ten moj sa vyzna vo vsetkych mapach, navigaciach a vie sa orientovat aj podla hviezd, ale akonahle prekrocime prach bytu, tak je to "a kde mam" 😝 😀 😀

katarinka1107
25. aug 2009

ako keby som o svojom citala 😀 😀

nesca
27. aug 2009

Baby a spol. . .
si predstavte, aj ja mám doma taký výnimočný exemplár, ako tu už niekto písal, že vie všetko okrem varenia a žehlenie mu ide pomaly ale do čo čoho sa pustí to spraví aj ženské aj mužské práce. Ale mne práve preto lezie stráááááášne na nervy, hlavne v poslednej dobe, lebo je hrozne múdry, hovorí mi čo mám ako a kedy robiť, lebo ja som blbá a nech urobím čokoľvek väčšinou to nie je dobre. Proste on je taký pedant furt by len upratoval a nevie pochopiť, že ked máme dve malé deti 5 a 1 ročné, tak že domácnosť nemôže vyzerať ako mauzoleum, no a o tom sa stráááááááááášne vieme pohádať. Potom je z toho hrozne unavený, lebo sa nahána v robote, to mu uznám, ved nás živí, som na MD, ale potom aj doma to podľa mna prehána a potom je z toho nervozny, unavený a potom nie je pohoda, len makáme a naháname sa a má to dopad aj na náš intímny život, lebo náš vzťah nie je taký dôležitý ako uprataný dom, pokosený trávnik, plná chladnička a mraznička a tak . . . možno si poviete, že o čo mi vlasne ide, ale treba zažiť. Poradí niekto?

nesca
27. aug 2009

A tak ma napadl, že som možno pôvodne mala byť chlap a pán boh si to v poslednej chvíli rozmyslel 😀 Chcem sex a jeho záujem, menej upratovania povinností, pohodu a kľud, chcem veľa?

astrane
27. aug 2009

nesca-tak to jsem na tom podobně 😀 Já mám ještě navíc období,kdy mám pocit(myslím oprávněný),že jsme si v životě moc neužila a chybí ještě nějaké zážitky a toužím po adrenalinu a dobrodružství...a jako se pak chlap ohlédne za každou sukní,tak já mám to samý se zajímavým chlapem...v období ovulace je to nejhorší 😖 Chvílema jsem opravdu asi jako z Marsu 🙂 ...a pak mám strach,že budu jak chlap,co myslí úplně něčím jiným než hlavou a udělám nějakou nebetyčnou blbost ☹ 😔

nesca
27. aug 2009

Astrane,
mám už len chvíľku teraz, nechcela som to až tak rozvádzať, ale asi si pochopila, možno podľa vlastnej situácie, že riešim ešte niečo vážnejšie, proste mám hroznú chuť urobiť niečo o čom som si takmer istá, že by som neskôr ľutovala, no ale čo sním? Ale teší ma, že nemám len ja takého. A človek si potom pripadaá blbý, nepríťažlivý a sebavedomie je v keli ale momentálne mi ho niekto celkom slušne zdvíha a mám z toho vlastne strach, či odolám 😒 Hádam niekto poradí 🙂