Čo vás na mužoch irituje a čo na nich nechápete?

maminuska
18. aug 2009

No popravde k napísaniu tejto témy ma inšpirovala iná téma, ktorá tu rezonovala.
Než som vstupovala do druhého manželstva tak som chcela aby toto manželstvo bolo posledné a snažila som sa urobiť pre to veľa, napríklad tým žen som prečítala množstvo kníh o myslení mužov a žien.
Vďaka týmto knihám som prestala byť kritická k určitým prejavom svojho druhého manžela, skôr som na ne zmenila pohľad.
Napríklad začala som mať pochopenie pre to že keď príde z práce a mlčí - tak som nič neurobila, len chce chvíľu kľud. Že reve ako šialený pri futbale, hokeji, že sa čuduje že neviem kto momentálne vyhral 100 m šprintu a že tam bol aj GAY a ten prehral s nejakým Jamajčanom. To že dokáže hodinu leštiť svoj back na golf a golfové palice, pritom je klasický kôpkar čo sa vecí týka.
Pokiaľ mu nezadám priame inštrukcie tak na náznaky nereguje.

Kočky napíšte čo vás na vašich chlapoch fascinuje, čo irituje a čo nechápete. A aj muži ak sa niektorý sem odvážia naopak.

mirka414
18. aug 2009

tak ten moj je urcite z marsu.normalny ludia napr.mysi zabijaju a on kupi 2mysky(samozrejme +a -)aby nasa dcerka mala co sledovat...ozaj nekupite mysky? 😀 😀

maminuska
autor
18. aug 2009

u nás je to niekedy večer tak, že ja napríiklad pracujem, manžel na PS pozerá nejaký pohár z golfu, v telke beží majstrovstvá sveta v atletike a je ticho ako v hrobe. Samozrejme do toho ešte muž stíha pozerat nejaký časopis - samozrejme športový.
Pýtam sa :nedal by si si pohár nealkoholického piva ? ( to že ja by som si toška dala, a bola by som rada keď som tehotná aby mi ho podal ), on nie a pozerá ďalej. No moja chyba, mala som mu povedať priamo 😀 .
mirka , ja mám psov +, - samozrejme kúpené manželom, zrjem investícia do budúcna pre syna a malú ktorú čakáme. 😀 😀 .

bodka13
18. aug 2009

😀 😀 😀 😀 super témička

chlapovi musíš presne zadať úlohu 😉 keď mu poviem "vynes smeti" tak ich vynesie,ale tých 5 PET fliaš vedľa si už nevšimne 😠 ...príkaz znie :"vynes smeti a fľaše " 😀 😀 😀

chymenitta33
18. aug 2009

bodka--asi tak nejako🙂si to yvstihla---to poznám to aj ja mám doma..Ako môj drahý je šikovný pekne vie upratať aj sa postarať o synčeka, ale len podla stanoveného plánu čo mu dám. presné inštrukcie. Ked nenapíšem nič tak ako nič ani neurobí 😀 😉

martina_maxian
18. aug 2009

bodka, s tebou úplne súhlasím,,, Presne je taký istý aj ten môj.... a ked mu potom poviem prečo nevzal to vedľa koša, tak povie, že sa mu to už nezmestilo... Ale zas niekedy vie aj celkom príjemne prekvapiť.. 🙂

maminuska
autor
18. aug 2009

hej , to poznám. 😀 .
Keď poviem že sa chcem večer rozprávať, tak sa ma vydesený opýta čo sa stalo a či niečo uobil 😀 . Bodka to je dobré, ja som minule povedala mužovi nech naprace taniere do umývačky- no napratal ale iba taniere, hrnce a aj príbory tam zostali, no nepvedala som , tak čo chcem 🙂

bebebrumik
18. aug 2009

...aj moj je taký istý... 😀 😀 😀 Ale idem do hajan,zajtra viac...Inak,super temička... 😉

teessa
18. aug 2009

bodka opravdu si to vystihla!!!!!!!!!! 😀 😀 já to říkám pořád že kdyby sme měli uprostřed obýváku hromadu hoven tak ji obejde a ani si toho nevšimne.......kolikrát mi opravdu zůstává rozum stát

teessa
18. aug 2009

přesně tak super téma! u toh se ještě hodně zasměju 😉

maminuska
autor
18. aug 2009

a minule som bola taká rozcitlivená - no proste tehotná, ex ma naštval, tak sa pýtam večer manžela čo očakáva od manželstva ? On na to ale miláčik veď vieš že ť lúbim ale je fajn sa 2 krát denne najest teplej stravy.
A to nebola urážka, on to povedal tak nahrubo bez nejakých emocii.
Ešte milujem večer keď sa mu snažím niečo vysvetliť a on chvíľu sleduje, potom začína mať neprítomný pohľad a nakoniec ma preruší jeho chrapkanie 😀.

bodka13
18. aug 2009

a nakupovanie sa ako darí vašim chlapom?
...ja ho pošlem na nákup s papierom v ruke,donesie iba to čo je napísané=je to super,lebo ja niekedy prinesiem všeličo možné ale nie to prečo som išla na nákup....ale problém nastane keď to náhodou nie je alebo nenájde na mnou určenom mieste v obchode... tak prevolá kopec prachov počas mojej navigácie k inému regálu alebo popisu podobného výrobku 😀 😀

masinka
18. aug 2009

bodka - ako keby si pisala o mojom manzelovi. tiez mi nechava flase a ine veci co nie su v kosi - on nevedel ci ich este nebudem potrebovat, kazdu chvilu telefonuje z obchodu - teraz mu uz radsej dam letak so zakruzkovanymi vecami alebo mu poslem nakupny zoznam mailom aj s obrazkami

cez vikend sme boli u starych rodicov na zahrade. mala pos...a az za usami, tak mu hovorim ze nech mi donesie z tasky plienku. ked ju doniesol a ja som sa ho opytala ze preco nepriniesol aj uteraciky a podlozku, tak bol urazeny - sak som chcela len plienku...

newyorkgirl
18. aug 2009

mna moj manzelik tiez niekedy vytaca ale zas doma so vsetkym pomaha, z nakupu donesie aj to co mna nenapadne niekedy 🙂 ked citam tuna niektore temy tak si uvedomujem ze mam vlastne stastie 😀 len mi to skuste povedat ked ma nastve 😅 ako su na tom vasi muzici s komunikaciou? dost vela tu citam ze chlapov nezaujima ako sa ich zena citi, ze ju nevypocuju, neporozpravaju sa o spolocnych problemoch.. co ma teda velmi prekvapuje moj je uplny opak nastastie 🙂 asi by som s takym chlapom nevedela zit co sklopi oci a nic nepovie 😒

newyorkgirl
18. aug 2009

moj je z nejakej inej planety asi nie z marsu on vynasa vsetky smeti flasky plechovky papier aj vsetko triedi 😀

newyorkgirl
18. aug 2009

aby som ho tak neprechvalila ma napadlo ako vie doobliekat nasu dceru raz v zime mali za mnou niekam prist a dal jej rukavicky co su na tej snurke a tu snurku mala na bunde okolo krku bo nevedel co s nou 😎 a varit ho tiez moc nenecham to by sme boli na spagetach a parkoch, hoci slepaciu polievku robi strasne mnam 🙂

bodka13
18. aug 2009

😀 😀 😀 babule píšte...normálne to povzbudí keď vidím,že nie som sama s Marťanom 😀 😀 😀

...no keď nemá svoj deň na rozhovory tak si ma v tichosti vypočuje a keď už aj slepý musí vidieť ,že čakám nejakú odpoveď tak mi povie "a čo ti mám na to povedať?" 😠 😠

marianca
18. aug 2009

môj je taký istý, zrovna som s v inej téme nad tým rozčuľovala. On sa nevie napríklad ani pohádať. Len ma počúva a počúva, popritom sa dokáže aj najesť a ja mu medzitým nadávam a on niečo povie malému a ja mu nadávam a keď mu poviem to sa mi k tomu ani nevyjadríš on mi povie a čo chceš počuť?

newyorkgirl
18. aug 2009

baby ich posleme do nejakej skoly ako jednat so zenami nejaky kurz 😀 tak ale zas uznajte ze baby vedia tak argumentovat ze chudak chlap potom 😉

blesq
19. aug 2009

Pekna tema, kde zasa my dostavame na frak 😀 asi si to idem precitat 😀

blesq
19. aug 2009

mirka414 - a co ked jednu rozbije a nemala by sa z coho najest a musela by sa ist kupovat nova? a co ak ju jedna omrzi?

bodka13 - vynes smeti-slovo smeti su odvodene od smetneho kosa alebo naopak. Veci mimo smetneho sa napriklad v igelitke alebo len pohodene po zemy sa nepocitaju za gramaticke smeti. Je nejaky problem to nachystat ked to chcete vyniest? A dat napr pred dvere?

martina-maxian - dakujem za ciastocne zastanie 😀

Teesaa - no to snad az tak nie 😀

bodka 13 - chlap a obchod, vy mate kedy sa prechadzat po obchodoch prezerat si regaly chytit kazdy tovar do ruky. no my na to niesme stavany, mame plan ktory ktory zadate vy a my ho musime splnit a necudujte sa ze vam vyvolavame ak ten plan je nedokonaly. Vy a nakupovanie - vy dokazete ist kupit jednu mineralku a zabijete v obchode pol hodinu (vlastna skusenost) pretoze tam je tolko peknych a farebnych veci ktore sa oplati pozriet 😀

A ked daco chcete vyjadrujte sa do detailov, si myslite ze chlap VAm vidi do hlav? a verim ze aj keby videl tak sa tam vobec nevizna. Ked chce dakto plienku, dostane plienku , odkial mame vediet ze tam mala byt aj podlozka aj uteracik? Ja ked by som povedal ze chcem kladivi, tiez mi nedonesiete k tomu aj klince lebo je to logicke 😀

katarinkamt
19. aug 2009

Dobre ranko, super tema, aj som sa zrana zasmiala.............musim sa priklonit na stranu tych, co tvrdia, ze chlapom treba povedat vsetko priamo a presne, nijake naznaky a ocakavania nesplnia nase priania a prosby........mna najviac hneva, ze ten moj vzdy ocakava, ze ja budem nafintena, v cipkovanom pyzamku....a on vo vytahanych trenkach caka co bude......... 😀 😀 😀

sticker
19. aug 2009

Teda maminuska super téma 😀 😉 Len nech sa to tu nezvrtne na rýpanie ako v iných témach 😝
A veľmi sa mi páči, ako to zhrnula bodka.... Ale dá sa to časom chlapov naučiť. Tiež to bolo zo začiatku "Povedala si smeti, nie aj to vedľa" 😀 😝 Ale už to berie aj sám. A tiež je šikovný, veď celý byt prerába sám, ale to sú "chlapské" záležitosti, s inými vecami je to horšie.
Akurát ten môj vôbec nepozerá šport, to skôr ja a on sa jeduje 😅
A nákupy niekedy radšej dávam jemu, lebo naozaj kúpi len to, čo mu nadiktujem. Ale veď aj ja kupujem len dôležité a potrebné veci 😝 😀 😎

mirka414
19. aug 2009

blesq on kupil mys normalne zive,nepise mi mekcene na klavesnici...nie misky.. 😀

blesq
19. aug 2009

mirka si ma dostala 😀 ale sak jasne ze kupil dve 😀 sak aby im bolo veselsie aby jedna nebola smutna 😀 a co ak sa jedna strati a mala bude smutna? takto bude mat este jednu 😀

bets
19. aug 2009

maminuska,
s tym sportom je to aj u nas. ked je zapas, tak radsej ho nechat tak, lebo je nervozny. krici pri kazdom gole. ked uz je to neunosne, pridem za nim, jemne sa pritulim a nieco poviem, ci to nejde tichsie a pod. keby som kricala, ze nech nebudi deti, tak by bolo horsie. takymto pristupom si po zapase aj sam uzna, ze to moc prezival a na vysvetlenie mi porozprava, co sa dialo.
rovnako aj s tym sprintom. vobec som netusila, ze su nejake majstrovstva a tak zaujimavo a s nadsenim zacal o tom hovorit, ze ma motivoval a sla som pozerat s nim. a videla som, ze bol rad, ze s nim pozeram, ze som s nim aj pri jeho zaujmoch.
inak knihy o muzoch a zenach necitam, vela veci robim intuitivne, snazim sa ucit na svojich chybach. nastastie vela spolu komunikujeme, cize mozem nahliadnut do jeho sveta a viac ho chapat.

mirka414
19. aug 2009

blesq ale co ak sa mi bdu rozmnozovat??darujem ti parik,chces?a to uz mame doma skoro male Zoo.ponika tima,psika Kitty,teraz este jedneho co strazime (robim mu operku)macku co ma vobec nerespektuje aj ked jej kupujem zradlo a zajacikov,no povedz co nam este chyba? ja som pribrala dost kg tak som za slona asi este zirafa..

mirka414
19. aug 2009

na inu temu ako ma totalne neromanticky poziadal o ruku. 😠
Isli sme prihlasit dcerku na Svajciarske urady a zmenit jej priezvisko (mala este moje za slobodna,ale je nasa dcerka,len sme odkladali svadbu na neurcito)tak sme prisli na urad a povyplnali papiere a prislo aj na tu zmenu a moj mi len tak,ze ked sme uz tu na tom urade a menime priezvisko dcerke tak hned zmenime aj to moje a jednym supom vypytal aj papiere na svadbu,ze to je hned vedla vo dverach.uradnicka sa len smiala,ked som sa ho spytala,ze ci ma takto oficialne ziada o ruku 😀 ?a o ze ano,ze to bude jednoduchsie,no romantika jak hrom,ale aspon,ze sa nenudime.

maminuska
autor
19. aug 2009

no mirka aj mňa tak manžel neromanticky popýtal o ruku, večer v posteli, pred telkou, keď sme obidvaja jedli pukance a boli z nich mastný až za ušami, v teplákoch a vyťahaných tričkách. Len mi povedal : aha skoro som zabudol, niečo pre teba mám a do ruky mi vložil krabičku. Otvorím a tam prstienok s bielym očkom.
Pýtam sa ho či si ma chce vziať. Nechápajúci pohľad na mňa, že však mi to dal jasne najavo. 😀 😀

gabulka26
19. aug 2009

wooow,super tema!!
mirka414 to si ma uuplne dostala.teda moj manzel,ked ma pytal o ruku,tak krasne navaril,prestrel stol,kupil kvety,vino,pustil romanticke cd,klakol si a so slzami v ociach sa ma spytal,ci sa ci sa za nho vydam....

maminuska
autor
19. aug 2009

gabulka, tak to v dobrom závidím. Keď to tak zhrniem , mám dobrého muža. Stará sa o nás, aj o moje dve deti z predchádzajuceho manželstva pretože biootec sa nejako vytráca a pomaly už aj vytratil, len je to typická vzorka neromantika a tvrdého racionalistu, pre ktorého platia hlavne fakta, plány a postupy. 😀.
A ako spomínali dievčatá ani hádať sa s ním nedá , je to môj monológ ktorý zakončí on slovami : A čo chceš odo mňa počuť ?