Čo vás na mužoch irituje a čo na nich nechápete?

maminuska
18. aug 2009

No popravde k napísaniu tejto témy ma inšpirovala iná téma, ktorá tu rezonovala.
Než som vstupovala do druhého manželstva tak som chcela aby toto manželstvo bolo posledné a snažila som sa urobiť pre to veľa, napríklad tým žen som prečítala množstvo kníh o myslení mužov a žien.
Vďaka týmto knihám som prestala byť kritická k určitým prejavom svojho druhého manžela, skôr som na ne zmenila pohľad.
Napríklad začala som mať pochopenie pre to že keď príde z práce a mlčí - tak som nič neurobila, len chce chvíľu kľud. Že reve ako šialený pri futbale, hokeji, že sa čuduje že neviem kto momentálne vyhral 100 m šprintu a že tam bol aj GAY a ten prehral s nejakým Jamajčanom. To že dokáže hodinu leštiť svoj back na golf a golfové palice, pritom je klasický kôpkar čo sa vecí týka.
Pokiaľ mu nezadám priame inštrukcie tak na náznaky nereguje.

Kočky napíšte čo vás na vašich chlapoch fascinuje, čo irituje a čo nechápete. A aj muži ak sa niektorý sem odvážia naopak.

mirka414
19. aug 2009

ja som svoj snubny prstienok dostala na druhe vyrocie svadby 😀 .maminuska ty si dostala aspon pukance,my ked mame vyrocie tak skoncime v max.v mcdonalde.
gabulka26 asi tvojho naklonujeme,to musi byt romantik.

gabulka26
19. aug 2009

no tak to s mojim manzelom sa hadat neradno-sice po sebe nekricime,ja vecsinou zacnem hned so slzami,ale on je taky skvely recnik,ze je schopny presvedcit kohokolvek,ze biela je vlastne cierna...

gabulka26
19. aug 2009

moj manelik je veeelky romantik-pri kazdom sviatku dostanem kyticu obrovskych bielych ruzi... ale aj taketo veci sa potreboval tak trocha naucit,lebo ako vravite,kym to presne nevysvetlis,nepochopi...

jalao
19. aug 2009

gabi, tak toto je cista Danielle Steel!!! 🙂 🙂 😅 Je to cisty romantik!

jalao
19. aug 2009

gabi..nie, to sa neda naucit!! to bud ma, alebo nema v sebe, ver mi... Isto, ja som sa tiez cosi navysvetlovala a analyticky masirovala cele roky, ano, daco sa aj podarilo, ale nie je to TO, co by som ja ocakavala...ale aj tak si este gratulujem, ked si uvedomim geny. 😠

maminuska
autor
19. aug 2009

Tak práve mi volal manžel z dovolenky, je tam aj so synom. Majú sa OK, ale jeho prvá otázka bola či niečo neviem ako dopadol Tiger Woods ( svetová špička v golfe ) na nejakom American Open. Jasne že viem, veď okrem toho že ma bolí chrbát a ledva sa hýbem ( posledný trimester gravidity ), dýcham ako kôň je toto pre mňa najpodstatnejšie ako dopadol nejaký turnaj. 😀.
Sú však veci ktoré ako žena nikdy nepochopím - napríklad kôpkovanie vedľa manželskej postele, robili to obidvaja manželia. Jednoducho slipy, trenky, ponožky a nie do špinavého prádla ale vedľa postele 🙂. Ja už som kapitulovala a za tie hádky mi to nestojí, jednoducho to upracem. 🙄

janettka
19. aug 2009

teda holky super téma,jaj jak jsem se nasmála a to máme za sebou 3měsíce nějakého šumu v komunikaci mezi mnou a manželem.A jak jsem stará tak jsem si uvědomila,že to chce nádech a uvědomit si,že chlapi jsou fakt někde jinde 😀

zukna
19. aug 2009

Pri citani vasich prispevkom na napadlo - ze cosi chodilo mailom=

PREŠKOLOVACÍ KURZ PRE MUŽOV

Cieľ kurzu:
Školenie, ktoré by umožnilo mužom využívať tú časť mozgu, o ktorej
nemajú poňatia, že vôbec existuje.

Časť 1: Povinná
1. Naučiť sa žiť bez svojej mamičky
(2000 hodín).
2. "Moja žena NIE JE moja matka"
(350 hodín).
3. Pochopiť, že futbal nie je viac než šport, že byť vyradený z
Majstrovstiev sveta nie je úmrtie (500 hodín).

Časť 2: Život vo dvojici
1. Mať deti a nežiarliť (50
hodín).
2. Nehovoriť kraviny, keď manželka má na návšteve
kamarátky (500 hodín).
3. Prekonať Syndróm vlastníctva diaľkového
ovládania (550 hodín).
4. Nemočiť mimo misu (100 hodín). Praktické
cvičenia na videu.
5. Pochopiť, že topánky nechodia nikdy samé do
botníku (800 hodín).
6. Ako dôjsť ku košu so špinavým prádlom a
nestratiť sa (500 hodín).
7. Ako prežiť nachladenie bez
agónie.

Časť 3: Voľný čas
1. Vyžehliť košeľu vo dvoch etapách za menej než dve
hodiny (praktické cvičenie).
2. Tráviť pivo, malinovku alebo akékoľvek iné pitie bez grgania
pri stole (praktické cvičenie).

Časť 4: Kurz varenia
Úroveň 1- začiatočníci: Elektrospotrebiče: ON=
zapnuté, OFF= vypnuté
Úroveň 2- pokročilí: Moja prvá polievka zo sáčku
bez pripálenia hrnca.
Praktické cvičenie: Priviesť vodu do varu pred
vložením cestovín.

INTENZÍVNY KURZ

Pre zložitosť pochopenia tém budú mať kurzy
maximálne 8 účastníkov.

Téma 1: Žehlička: od pračky až do prádeľníku,
ten záhadný proces.

Téma 2: Nebezpečie pri plnení zásobníkov na ľad a jeho prenosu do
mrazničky (ukážky s pomocou diapozitívov).

Téma 3: Ja a elektrina: ekonomické výhody privolania odborníka
opravára i v prípade sebe menšej závady.

Téma 4: Posledný vedecký objav: variť a vyhadzovať smeti NE vyvoláva
impotenciu alebo
ochrnutie (praktické
cvičenie v
laboratóriu).

Téma 5: Galantnosť: prečo nie je zločin darovať kvetiny i
keď už si sa s ňou oženil.

Téma 6: Pôvod vecí: Toaletný papier sa nerodí vedľa toalety?
(prednáška o spontánnom zrodení vecí).

Téma 7: Fyziologická presnosť: Ako zdvihnúť poklop
toalety krok za krokom
(Video konferencia z Harvardskej
Univerzity).

Téma 8: Znalosť Ekológie: Nie je potreba trepať s perinou po vypustení
črevných plynov (cvičenie reflexov v pároch)

Téma 9: Základné informácie: Môžu muži pri riadení žiadať o informácie,
pokiaľ sa stratia, bez
ohrozenia, že vypadajú
ako impotenti? (Svedecké
výpovede)

Téma 10: Čistiace prostriedky: dávkovanie, spotreba, použitie. Praktické
cvičenia aby sa
predišlo nezvratným
škodám v
domácnosti.

Téma 11: Pračka: tá veľká záhada v
domácnosti.

Téma 12: Zvláštne zariadenie: Základný rozdiel medzi košom na prádlo
a podlahou (Cvičenie
muzikoterapiou v
laboratóriu)

Téma 13: Spolujazdec: Muž na mieste spolujazdca: Je všeobecne možné, aby
nehovoril alebo sa prudko
nehýbal keď ona
riadi alebo parkuje?

Téma 14: Hrnček a tanier od raňajok: levitujú sami do drezu?
(cvičenie riadené Davidom Copperfieldom).

Téma 15: Tajomstvo osobnej hygieny: analýza anatomických,
fyziologických alebo psychologických
príčin, ktoré
neumožňujú utrieť po sebe vaňu po
kúpeli.

mirka414
19. aug 2009

zukna nemas to nahodou aj v nemcine pre mojho manzela?

bodka13
19. aug 2009

http://sischa.blog.cz/0803/modlitba-zeny

niečo na povzbudenie 😉 😀 😀 😀

bodka13
19. aug 2009

blesq 😉 😀 😀 ...mohol by si sa zapájať do našej debaty...vysvetluješ nám to z tej mužskej strany 😉

a ako je to u vás s hľadaním vecí v byte???...u nás je že "otvor skriňu,na pravo v tretej poličke štvrté zhora je to tričko čo chceš" a viete čo mi povie miesto Ďakujem???? ... keby si to stále neukladala a neprekladala tak to nájdem 😠 ale aj to som sa musela postaviť pred skriňu a vybrať to z nej 😀 😀 😀

blesq...prosím vysvetli 😉 😀 😀

PS. ...tuším si nemáme čo závidieť,veď ako by tých našich chlapov jedna mater mala 😀 😀 😀

gabulka26
19. aug 2009

zukna-supeeeer.som sa super pobavila.ale ten moj manzelik zehli,vysava a aj dosku na wc dava dole a sport nepotera,takze mu to asi preposlat nemozem...

emamamamu
19. aug 2009

Vy a nakupovanie - vy dokazete ist kupit jednu mineralku a zabijete v obchode pol hodinu (vlastna skusenost) pretoze tam je tolko peknych a farebnych veci ktore sa oplati pozriet

😀 😀 😀 😀 😀 no...ale co muzeme delat, kdyz ty veci jsou fakt tak hezky barevne?😀

bodka13
19. aug 2009

no ale aby som aj pochválila toho svojho ...on umyje wcko a kúpelňu lepšie ako ja 😵 😵 😵

gabulka26
19. aug 2009

emma:100% pravda!!ale aky je nateseny,ked niekam ideme gratulovat a ja vytiahnem niejky pripraveny darcek!!on kupuje potraviny-presne podla zoznamu a ja idem potom sama na tie kraaasne farebne vecicky..

nikanika28
19. aug 2009

😀 😀 😀 😀 no mam dost.. 😀 😀 . Ja si myslim, ze aj muzi maju nervy na zeny, ci? 😀 Asi je to vsetko o kompromisoch. Mna napriklad jemne fascinuje, ked MM nieco hovorim a on sa ma po tretom upozorneni spyta, ze CO? Ved pozeram TV..alebo citam... 😀 😀 😀

maminuska
autor
19. aug 2009

bodka , no s hľadaním je to veru u nás katastrofa.
U nás : Láska nevieš kde mám rifle ? No v poličke: Tam nie sú teraz som sa tam pozeral. Ale sú .
Druhý kuk do poličky. Reakcia MM - fak t tam nie sú.
Tak sa musím postavť a íst sa do tej poličky pozriet ja. Stačí zdvihnúť iné nohavice a čuduj sa svete- rifle. A ešte ma aj obviní že som mu ich tam podstrčila.
Rovnako je na tom aj syn. Otovrí ľadničku a pozerá ako do výkladu. Mamíí my nemáme jogurty? Máme. Ale ja ich nevidím. Treba sa zohnúť. Tu fakt nie sú . No čo myslíte sú tam aleb nie ? 😀

bodka13
19. aug 2009

tie jogurty tam vážne sú 😕 😕 😀 😀 😀

😀 😀 😀 😀 ty si nás špehovala 😀 😀 😀 ...aj u nás je to tak isto 😀 😀 😀

nikanika28
19. aug 2009

aj ja sa pridavam, ten salam v tej chladnicke ozaaaj je....staci zobrat pravu ruku, miene uchopit mlieko alebo inu perkazku....a hladane vec sa najde 😀 😀 😀

maminuska
autor
19. aug 2009

bodka nemáme mi za mužov tajných bratov ? 😀 😀

nikanika28
19. aug 2009

prekazku...sorry, preklep 😅 😅 😀 😀

zuzu13
19. aug 2009

dobra tema...som sa zasmiala...ale na mojho manzela ani syn nemozem povedat "krive slovo"...teda ani nepatria medzi "martanov" ...
smeti vysypava pravidelne syn + plasty + sklo ... a to staci povedat : zober smeti ked pojdes von
nakupy? vacsinou ich robim sama s malou v ramci prechadzky...no a maso kupuje zasadne manzel...a ak natrafi na nieco pekne...kupi...velkosti ovlada, takze sa vzdy trafi
ak treba umyt okna, doslovne sa hadame ci ich umyjem ja alebo manzel...vysava synator...odklada riady synator...a hladanie veci v byte???nuz kazdy ma svoju skrinku...takze aky "poriadok" v nej ma ... tak sa aj v nej orientuje ...
mozno ma vytoci vdaka TV...ako pise nikanika28...ked sa zadiva...okolity svet nevnima...ale to nevadi...ved ani ja nie som dokonala...
myslim si ze tu ide o rozny pohlad na vec...zenam vadi "neporiadok" v byte{nemyslim doslovne bordel 😅 }...ale pre muzov to nie je az tak podstatne...kazdy mame iny uhol pohladu...a preto patrime k sebe...

a na zaver...myslite ze keby sme boli vsetci dokonali...ze by zivot stal za to? ved by sme sa nemali ani o com rozpravat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a nie to sa este stazovat{v dobrom slova zmysle}

maminuska
autor
19. aug 2009

zuzu súhlasím s tebou, že nikto z nás nie je dokonalý a poučená prvým manželstvom , kde ani ja som nebola zďaleka dokonalá tak sa už len nad takýmito vecami môjho synatora a aj MM len usmejem.
Veď oni za to v podstate ani nemôžu, majú to tak nejako geneticky zakódované. 😝
A ešte sa bavím ako MM hľadá pravidelne kĺuče a pravidelne sme mu ich všetcoi schovali, asi systémom : Tu som si ich dal, tuto ( pritom bubnuje po stole prstami ) a už tu nie sú . Kde si mi ich dala ?

bubba
19. aug 2009

caute baby tu je este jedna tema o chlapoch a ich ...."vytrznostiach" dobre sa nasmejete... 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzu13
19. aug 2009

maminuska...rok sme mali kupenu skrinku na kluce...lebo vsetci ich hodili kam trafili...a ked MM namontoval skrinku a ulozil do nej vsetky kluce...tak sme ich vsetci hladali 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maminuska
autor
19. aug 2009

buba , nasmiasala som sa ako kôň, normálne mi slzy tiekli a psy sa na mňa pozerali či mi nešibe. rehotala som sa tak že som oprskala celá mpnitor poobedňajšou kávou 😀

zuzu13
19. aug 2009

bubba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jalao
19. aug 2009

bubba, tak to je bomba! 😀 😀 😀 Preco sa uz v tej teme Zahadny muz nepokracuje????ja by som tiez vedela nakladat dalej!! 😀 😀 😀

janettka
19. aug 2009

tak jsem se strašně nasmála,opět,MM na mě nechápavě hleděl a já jsem mu to nechtěla číst aby se nenafuněl...on si teda vanu po sobě umyje,špinavé věci dá do koše na prádlo,ale jinak je úplně stejný jak popisujete...neustále hledá klíče,mobil a různé svoje věci na které mám přísný zákaz sahat.A tím jak je tahá po bytě tak mě neustále podezírá, že mu je schovávam.Pokud jde do kuchyně tak mi tvrdí,že ji neustále přehazuju jen proto,abych z něho udělala blbce když chce návštěvě uvařit kafe a neví kde co máme.Jde se obléct,přesně ho jako vy ty svoje musím navigovat kde co má,ale pak mě obviňuje,že ho buzeruju a kecám mu i do toho co si má obléct...ale i přes to všechno ho miluju

zicon
19. aug 2009

Nuz a zase je to totalne opacne, ked si tvory z venuse vezmu nastroje pre martanov. Kamoska sa rozhodla kezde jej muz nemal cas dlhsie navrtat ldieru do obkladacky priklepovov vrtackou. Na 8 hmozdniku zobrala 10 vrtak a neprestavila si na vrtacke priklep. Krasne sundala 30 * 30 centy obkladacku a nechala tam dieru do ktorej bolo mozne navrtat hmozdinu na vesanie stola.