Čo všetko stíhate a čo by ste ešte chceli stihnúť?

inkinka
7. júl 2009

a čo by ste ešte radi chceli stihnúť? Bola som teraz na promócii externistov, vyštudovali popri práci a mnohé ženy zvládali popritom aj deti, domácnosť a aj nejaké koníčky. Niektoré to brali športovejšie, všetko na pár percent, jedna tam bola už pred zrútením. Ako je to u vás? Stíhate?

jaduska
7. júl 2009

niekedy stíham všetko, niekedy vôbec nič....záleží od okolností...

cez školský rok stíham deti a externé štúdium na VŠ, pričom domácnosť len okrajovo, teraz cez prázdniny stíham deti a domácnosť... 😝 😀 a koníčkom sú pre mňa momentálne moje deti, iné nemám a zatiaľ mi ani nechýbajú 😵

mywiel
7. júl 2009

Niekedy stiham vsetko niekedy nie, nie som stroj ani super zena, som spokojna sama so sebou a to je to najdolezitejsie. 😉

silvia.t
7. júl 2009

no ja mam taky pocit ze nestiham nic...niekedy vecer si uvedomim ze som este nic nezjedla 😀 ale som tiez spokojna ja mam rada taky zdravy zhon... 😀 😀 😀

ditka1
7. júl 2009

ja sa snazim stihat celu domacnost,sme sami s manzelom,nenahlim sa na prvom mieste je moj drobcek az potom ostatne veci,obed uz nie je presne na obed 😀 ale upratane sa snazim mat vzdy aj ked na etapy,ked drobec zaspi poberiem sa porobit von okolo domu,takze svet sa preto nezrutil,ze to nestiham vsetko naraz ako kedysi,pocas celeho dna si robotu rozdelim,momentalne uz vsetko mam spravene maly spinka a ja asi idem tiez. 😉

sasiki
7. júl 2009

rovnako ako mywiel 🙂

mimi
7. júl 2009

cim som toho mala menej, tym som menej stihala. Teraz mam toho o mnoho viac, dieta,(druhe na ceste), skola, praca, domacnost a akosi stiham, az som sama zo seba prekvapena 😅

mywiel, pekne napisane 🙂

jaduska, ty to ako prosim ta stihas pri troch malych detickach? 😉

jaduska
7. júl 2009

mimi - tvoja prvá veta to vystihuje - presne dnes sme sa o tom bavili s babami na pieskovisku, až keď máš druhé dieťa, tak zistíš, aké lážo-plážo to bolo s jedným dieťaťom, pričom pri tom prvom má človek pocit, že nestíha absolútne nič.... podľa mňa je dôležité stanoviť si priority - u mňa sú to deti, škola a až tak domácnosť (manžel chodí domov iba na víkendy, tak ho potom niekde vsuniem do svojho rebríčka priorít 😀 )

vanja
7. júl 2009

ako-kedy, niekedy mám dni keď stihnem úplne všetko a ešte si aj oddýchnuť, a niekedy sú dni, keď nemám ani ustlanú posteľ.

luciaj
8. júl 2009

Mna by zaujimalo, kedy varite. Ja uz pracujem a ked pridem cca okolo 4tej domov, chcem sa venovat malej, kedze sme boli cely den od seba a nechcem stravit cas pri vareni vecere. Ale ked ulozim malu spat, som z celeho dna unavena a nechce sa mi uz stat pri sporaku:(

emilyz
8. júl 2009

lucia v tom pripade odporucam len rychle vecere 😉 ala cestoviny a pod, napr. v casopise Apetit su tipy na rychle vecer do 30 min., myslim, ze cez tyzden to uplne staci.

sasiki
8. júl 2009

ja varim, ked ma syn doobedny spanok - rychlo, jednoducho a chutne. Riad umyjem, keď sa spolu hrajú. No a niekedy máme navarené na dva dni, takže každý druhý deň je potom lážo plážo 😀

betka1
8. júl 2009

Ja toho vela nestiham. Cakam druhe babo a cele dni mi je trosku zle, ani len varit nemam chut, ked mi je zle. Ak mi je par hodin lepsie, tak rychlo upratujem. Ale to sa nestava casto. Cakam kym ma to prejde a opat zacne domacnost normalne fungovat.

zuzidr
8. júl 2009

dcérku a manžela 😀 😀 😀 😀

a ešte práca,externe VŠ,domácnosť,baví ma varenie a pečenie,akcie s rodinou a kamarátmi.... 😀 😀 😀 😀

a nestíham ŽEHLIŤ 😀 😀 😀 😀 stále to odkladám a potom nakoniec aj tak musím žehliť veeeelikánsku kopu 😅 😠 😀 😀 😀

ale posledný mesiac mám pocit,že som si na seba vela naložila..... 😅 pristihnem sa niekedy že je 22.30 a ja umývam dlážku v kuchyni a dováram ryžu na druhý deň k obedu 😕 😅 no a cez školu ma ešte po takejto šichte čakalo učenie alebo aspom písanie ťahákov
😅 😀

a hoci som mladá,mám niekedy pocit,že už nevládzem 🤐

laculik
8. júl 2009

ja stiham, to co ma bavi: cize robotu (normalne dve, ale teraz mam par mesiacov neplatene volno v jednej), tri krat do tyzdna sportujem (to mi dava energiu na toto vsetko), robim si doktorad (to je casovo nenarocne podla mna a hlavne mam uz 2/3 ukoncene), stretka s kamaratkami (tie sa casto konaju s detmi, ale milujem aj tie bez deti 😎), zahradu (okrasnu) a veci okolo domu, nakupy (tie ma az tak nebavia, ale da sa to vydrzat 😅 ), no a popri tom deti, muza, psa 😀 😀 😀 resp. popri rodine to ostatne 😀.
Co nestiham je to, co ma nebavi: zehlenie (nezehlime!, kosele si dava prat a zehlit MM v nejakej cistiarni a ostatne je okej aj nevyzehlene), upratovanie (upratuje nam pani), varenie (navaria obcas babky, obcas restika, obcas polotovary a obcas MM).
Celkom som spokojna 😀 😝 😀, a hoci som uz nie najmladsia, mam pocit, ze vladzem stale viac a viac 😝 .

vanja
8. júl 2009

ten časopis Apetit si musím kúpiť 🙂

frisbee
8. júl 2009

vanja,si sa stratila,nie 😀 😀 😀

atrami
9. júl 2009

Ahojte,
trošku sa pridím.
Mám 3 deti a niekedy potrebujem, aby mal deň aspoň 48 hodín.
Určite, ale stíham viac ako keď som mala len 1 dieťa. Pomože ak malinkého zavarujú aj na 30 minút.
Stíham šiť pre deti aj cudzie. Malovala som celý byt.

inkinka
autor
10. júl 2009

laculik, zorganizovala si si to
ja nestíham všetko čo by som chcela, ale je toho veľa a sú to také veci, ktoréi musím urobiť sama

nika251
10. júl 2009

Ahojte. No ja nestiham vobec nic. Len rychlo upratat a potom uz len nahadzat pranie, pripravit ranajky, obliect maleho, ist von, potom s muzom von, alebo ak idu len sami dvaja tak ich vypravit, navarit obed, dat jest, upratat, vyvesat, zvesat, nakrmit, prezliect. No da sa popri tom este daco stihnut? Dufam ze stihnem aspon na porodnicu odskocit 😀 😀 😀

inkinka
autor
10. júl 2009

nika, nebuď zbytočne skromná, stíhaš pekne 🙂

nika251
10. júl 2009

To hej- ale toto vsetko je cosi co proste musim ale malo z toho co chcem. Uz teraz zijem v predstave ake to bude az pojdeme na buducu jar dakde s detmi na nejaku mini dovolenku- spolu so svokrovcami aby sme mali aspon chvilocku na relax. Je mnoho veci co by som mozno aj stihla ale zas uz nevladzem. Dufam ze az porodim,bude toho viac co budem stihat spolu s mojimi certikmi

dioliana1
10. júl 2009

ja stíham čo musím, a čo nemusím, tak sa netrápim.... 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jalao
25. aug 2009

ahojte, tato tema ma zaujala, lebo stihanie a nestihanie ma prenasleduje posledne roky kazdodenne.. 😉 😉 Stale rozmyslam, ze co este zvladnem a na co sa uz dnes radsej vykaslem...fakt, kazdodenna dilema. Vacsinou to dopada tak, ako pisu vyssie, ze hora pradla na zehlenie rastie a rastie a nikomu, okrem mna to fakt nevadi 🙄 Viem, ze naisto na mna pocka a neujde mi!!

nadhera
25. aug 2009

zehlim az ked vsetci pospia /ked vsetci,tak vsetci,aj tatik/ a v pohodicke pozriem aj daky film. varim kedy ako - momentalne sa to vari samo 😀 a inac len deti a deti. od septembra skolkujeme,tak uvidime.

janinkaza
25. aug 2009

zaujímavá téma...

...ja myslím, že všetko je len o tom, že človek stihne všetko, čo stihnúť má a chce, keď si to dobre zorganizuje a určí priority...a to už predsa každá vieme, sme predsa šikovné baby, nie ?! takže nič viac a nič menej...

...a ešte je dôležité popri deťoch a všeeetkych povinnostiach nezabúdať aj na seba, lebo keď sme šťastné my maminy, tak budú šťastné aj naše deti a druhá zásada bordel v byte, šťastné dite ( ale asi viete, že to neplatí úplne do slovne
😀 )

ps : ja osobne stíham všetko, čo mám 🙂 , vždy mám navarené ( polievka + druhé ), niekoľkokrát do týždňa pečiem a robím pomazánky, vždy mám ožehlené, periem, keď je prádla na plnú práčku, kedykoľvek môže prísť na návštevu hoc aj svokra, lebo je upratané ( hračky v obyvačke neznamená, že je neporiadok ), s malým chodím von doobeda aj poobede, často chodíme na výletiky a predĺžené víkendy, 2-3x mesačne chodím na babskú jazdu, po večeroch sa niekoľkokrát týždenne "venujem" mm 😉 , čítam, pozerám tv, chodím ku kozmetičke a kaderníčke... atď, atď....a nemám žiadnu pomocnicu ani opatrovateľku ani babku 🙂 ....

jalao
25. aug 2009

janinkaza, ty nam tu ale kazis moralku!! 😀 😀 😀 😀
jasne, ved aj my toto vsetko robime, ale jednoducho to na taku presnu mieru nie a nie stihnut!! 😝 😝 Ja mam o 2 decka teda viacej a chodim aj do 2 robot, zahrada k tomu...takze ja prichadzam domov z roboty a hura do roboty, chapes?? 😅 😅 Skratka, niekedy si vecer uz nevladzem ani nic organizovat, len v klude si posediet, alebo daco pozriet...Chvalabohu, vikendy sa odreagujem a nacerpam, hlavne psychickej sily, ked sa stretneme s partiakmi a ich deckami....dame turu, alebo grilujeme, takze tam sa znovu nabijem! 😎

feldus
25. aug 2009

ahojte babinec,ja mam vacsinou tiez pocit,ze "akosi nestiham",ale ked som sa tak teraz zamyslela,ked mame cas na MK tak to nebude asi az take zle,nemyslite? 😉

janinkaza
25. aug 2009

jalao,
uvidím, čo budem písať tak o mesiac-dva...nastupujem do roboty ( jednej 😀 ) a malý do škôlky....ale stále si hovorím, že dobrá organizácia a priority a je to v pohode...inak, jalao, ty sama si toho príkladom.... 🙂 , že čo všetko sa dá...

feldus,
dobrý postreh s MK, ale asi všetky to tu berieme ako odreagovanie a druh relaxu...a to si nedáme vziať 🙂

cairka
25. aug 2009

janinkaza, asi som závistlivá, ale na babskú jazdu, ku kozmetičke a kaderníčke chodíš s malým?

ja v podstate tiež stíham čo treba, kolo malej, bytu, ale nestíham kolo seba, lepšie povedané, nemám na to možnosti 😝 našťastie ma táto stránka veci nikdy extra nelákala, hoci občas podarovať dieťa babke na 3 hodiny a ísť si vypiť ukľudňujúci čaj do čajovne by nebolo na zahodenie 😅