Čo všetko už vaše deti rozprávajú?

nici
14. feb 2007

Ahojte maminky,
nenasla som nic ohladne tejto temy....tak som si dovolila ju zacat ...takze, co vsetko vase deti rozpravaju, kolko maju mesiacov alebo rokov a co ako nazyvaju tymi svojimi hatlaninkami??....

tilly
16. feb 2007

nici vodafone, presne viem, môj malý ho registruje už od vianočnej kampane a vždy keď ho vidí, tak frká, on v tej prvej reklame urobil také prr, neviem ako by som to opísala, ako keby si chcel ofinku odfúknuť, malý si to zapamätal a vždy, keď ho vidí, tak to robí, teraz už šteká a kričí havi havi havi 😀 alebo tatoo tatooo tatooo 😀

inak som zabudla jasné, že vie HAM, to je základné slovíčko u nás, používa sa na všetko, keď chce niekam ísť, niečo podať, papať...

a ešte vie rybku... a krásne hovorí ÁNO a nem...

som ho naučila, ja sa ho spýtam lubiš ma? a on mi krásne odpovie áno 😀

nici
autor
16. feb 2007

No moj maly, ked to vidi, tak sepka "hat" ako havo ( inak teraz je to uz vsetko co ma styri nohy a po novom aj papagaje 😀 )a bavim sa na nom, lebo on to sepka ( neviem preco, ale toto slovo sepka od zaciatku ) jak tajny agent a popritom kyve hlavou dopredu a dozadu.... 😀

a ked dava niekomu papa, tak kyve rukami a hovori "tj, tj, tj" a este na babiku ( ocino kupil, ked myslel, ze bude dievcatko 😀 ) hovori "ada"....

s tym lubis ma? je to kraasne 🙂

tilly
16. feb 2007

ada kričí aj môj malý na niektoré baby

a na jeho kamošku, volá sa peťka kriší ťapi ťape 😀

na psíkov zo začiatku hovoril hají hají, lebo sme tu na ulici mali psíka, ktorý strašne kvílil, aj ho potom dali preč, lebo stále plakal, no a preto on potom na všetkých psíkov takto kňučal

nici
autor
16. feb 2007

je neuveritelne, co sa naucia tie nase zlaticka 🙂

my sa na nom este smejeme, lebo on ked stoji alebo chodi, tak si vyklada rukami hore-dolu a do toho si nieco rozprava s tymi svojimi hatlaninkami...a este tak akoze mudruje, zdvihne ruku, roztiahne vsetky prsty a takym raznym hlasom "dadada" 😀 ja mam tendenciu totizto, ked nieco rozpravam, tak gestikulujem rukami a on to pochytil odo mna urcite.... 😲 😀

tilly
16. feb 2007

no, to môj keď chce vyjadriť, že niečo nie je, tak krúti rukami, ukazuje, že to nemá 😀

ale keď mi povie áno na lúbiš ma, tak umieram, lebo on to ešte tak zašteboce, no nááááádhera

nici
autor
16. feb 2007

🙂 zlate

najlepsie, ked si ideme ukazovat, kde ma ocko, nostek, usko a tak....on vie, ale vzdy sa trafi divoko, ze lahnem od smiechu 😀 na kde mas ocko, si ukazem prstom na slichu, na nostek tiez mu ujde prst vedla a usko obide na temeno hlavy 😀

tilly
16. feb 2007

tak domi najradšej ukazuje očko, som rada, že ešte vidím 😀

nici
autor
16. feb 2007

😀 no aj u nas mame tuto tendenciu vypichavania oci... 😀
a to nehovorim, ako mi cisti moju ustnu dutinu 😀 furt sa mu lubi, ked mi moze pchat prsty do ust....

hanka274
17. feb 2007

nici, tilly, zlate.
Inak k tym reklamam, to je tak, najcastejsia reklama, Vodafone, aj teraz O2, T-Mobile....a ine....to proste pocuje najcastejsie a uz uz sa otaca, ani nedycha....
🙂

nici
autor
17. feb 2007

ahoj hanka,
a este miluje jednu operatorovsku Orange, kde to male dievcatko vsade vlaci so sebou toho velkeho maca... 🙂 to ide z koze vyskocit tiez....takze vlastne mame dvoch favoritov v reklamach.... 🙂

certica
17. feb 2007

nici, no dnes akurat bola ta reklama, viki hovori macovi - masom 😕 😀 . inak ta mala v tej reklame je dcera karin hajdu.

reklamy miluju tusim vsetky decka

melory
17. feb 2007

moj zacina sklonovat po svojom, ma rad dinosaurov, ujov - to su rytiery a kone...v jeho verzii je to dinini, ujiny a koniny 😀 😀 😀

nici
autor
17. feb 2007

certica 😀 to si vycitala niekde o tej hajdu alebo ju hadam poznas osobne? 😲 🙂
hej miluju a ono sa mi najviac paci, ze ked nahodou niekto hovori alebo sa smeje, tak on si mysli zlatko male, ze hovoria priamo na neho a tak sa vytesuje a predvadza.... 😀

jankamanikova
17. feb 2007

Ahojte! Pripajam sa do diskusie.

Nici - nas Janik zacal nadherne rozpravat, ked mal rok a pol. Zacalo to tak, ze na vsetko povedal iba zaciatocnu slabiku a vsetko komentoval po svojom. Potom zacal pouzivat svoje oblubene slova a teraz krasne rozprava, sklonuje, pouziva vety a je uplne fantasticke ho pozorovat ako pri tom rozmysla. Nas Janik preskocil obdobie "hatlanin", to u deti byva dost dlho. Ale u nas sa to preskocilo, zacal krasne cisto rozpravat. Az sa kamosky cudovali, co maju starsie deti, ze ako pekne komunikuje. No, uvidime, co bude dalej. Podla psychologov by mali deti prejst obdobim "hatlanin" a potom rozpravat. U nas tie hatlaniny neboli.

Inac deti vraj netreba upozornovat a opravovat. Ucia sa priamo v prostredi a opakuju vsetko nove.

nici
autor
17. feb 2007

ahoj jani,
tak to je mile 🙂 no ja som bola presne takato, ked som bola mala....mama mi vravela, ze v roku a pol som rozpravala suvisle vety....a som este tu a v poriadku, taze psychologovia nemaju asi pravdu 😉 😀

hanka274
17. feb 2007

nici, aj ja som pocula a nepoznam osobne, tak je to asi pravda...
inak pekna brcka, taka tmava. ved aj vlastne mamu ma tmavu, a celkom mi je sympaticka ta Hajdu (vyzorovo myslim samozrejme), po dlhsom case v TV... 😀 😀

aktak
17. feb 2007

ja som vraj zacala rozpravat v 11 mesiacoch a ked som mala vyse roka tak som uz basnicky vedela, moja sestra neskor a brat este neskor ale teraz sme ukecani rovnako, takze je to asi jedno kedy babo zacne rozpravat 😵 ale velmi sa na to tesim, sa v zaciatkoch asi nasmejeme 😀

hanka274
17. feb 2007

aktak, presne, je to v podstate jedno...nechat tomu volny priebeh. Na druhej strane, rozpravat sa s detmi co najviac. Nemyslim od nich vyzadovat, zopakuj. ale proste rozpravat, knizky a tak. O vsetkom...ale to uz urcite vieme....chi.

nici
autor
17. feb 2007

inak ta dcerka hajdu je fakt zlata, podarena.... 🙂
tak ja sa tiez velmi tesim na tie jeho prve slova....a najma ako si to vsetko okrsti podla svojho gusta....presne, ako napisala melory, som sa dobre pobavila 😀
inak janka ty si sa mu tiez nejako special venovala, ked ti takto skoro rozprava?

nici
autor
17. feb 2007

hanka, vsak potom sa ja bojim, preboha 😲 😉 lebo ja s nim od utleho malicka stale citam rozpravky 😉 milujeme Dobsinskeho rozpravky, stara krasna klasika

hanka274
17. feb 2007

nici, tak tak, spravne robis....

nici
autor
17. feb 2007

a u vas ake rozpravky zboznujete?

hanka274
17. feb 2007

My zatial len take detske zaciatocnicke. Tam vela pismenok neni....
vies ake mam na mysli, take gumene a tak, niektore su tvrdeho papiera....
to jej ja viac o tom poviem co vsetko kravicka, psik, macicka, kozicka robi a tak....

nici
autor
17. feb 2007

jaaaj hej, to boli nase prve knizky na hranie, lebo klasicke viazane papierove by boli dopadli katastrofalne 😲 🙂 tiez zacal najprv obhryzat a teraz si ich uz konecne listuje.... 🙂 a myslis aj leporela urcite....

hanka274
17. feb 2007

jasne presne tie, papierove a casaky a noviny, to ide hned do pusy, trocha buniciny nezaskodi, ale je tam kadecoho horsieho z tlaciarni, takze hned priskocim a operujem v ustach.....

nici
autor
17. feb 2007

aj tvoj miluje skatulky? ja som povedala, ze asi prve tri roky u nas vianocne darceky nehrozia, staci zohnat skatule a skatulky od vymyslu sveta 😀 lebo ked mu kupime hracku, alebo nieco, tak prve co urobi, hracku zahodi a hra sa s krabicou.... 😀

hanka274
17. feb 2007

hej myslim, ze hej. Mam take skatule z Ikey a mam tam rozne kancel. potreby co nepotrebujem mat po ruke. No a to my obkusava z policky. A aj sanony a take papierove obaly na dokumenty tiez si vyberie a obkusava....

nici
autor
17. feb 2007

no on teraz pre istotu mna okusuje 😉 ....hryzie ma a chodim s flakmi na rukach

hanka274
17. feb 2007

hej nici, presne aj ja padam za obet....asi uz 3 tyzdne....
to tak nenapadne dojde ako neviditelna, potom sa prituli k stehnu a kus ma donho!!!
auuu

nici
autor
17. feb 2007

hej, presne, sa dopracuje ku mne a uhryzne ma, ani to kolkokrat necakam a naj z toho vsetkeho je, ze doteraz len hryzol ale teraz zahryzne a este aj potiahne a mam pocit, ze mi urve kozu....
a tiez kuse do brady jak divy.... 🙂