Čo všetko vadí susedom v súvislosti s vašim dieťaťom?

spathiger
10. máj 2009

Možno trošku zvláštna téma, ale pre niekoho hádam aktuálna... Zaujíma ma, čo všetko vadí vašim susedom v súvislosti s vašimi ratolesťami. Či už je to plač, ťapkanie nožičiek, kolieska chodítok, autíčok, kočiarikov atď. po plávačke, hra na hudobný nástroj, smiech, krik... proste všetok ten 'buchot' čo decká vyrobia. Podotýkam, že nič z toho sa neodohráva v neskorých večerných hodinách... Predpokladám, že bábätká už okolo tej 20h máte okúpkané a puberta je zalezená v izbách a konečne sa učí! Tiež ma zaujímajú tolerantní susedia, resp. tí, čo vedia 'hluk' viacčlennej rodiny pochopiť a prejsť s nadhľadom a úsmevom... Ja bývam po rokoch znova v bytovke a som dosť rozčarovaná z reakcií ľudí, od ktorých by som to najmenej čakala... Kedysi nad nami bývala rodina zo 4 malými deťmi, občas sme mysleli, že nám spadne luster, poprípade sa všetky decká prepadnú k nám, no naši sa nikdy v živote neboli u nich sťažovať. Brali to ako úplnú samozrejmosť, veď to boli deti a nie ožratá banda z 5 cenovej! Vďaka za každý príspevok.

zuzana581
11. máj 2009

Ahoj. No mne sa stalo u mojej mamy, že prišiel dospelý syn susedy, čo býva pod ňou, že aby sa malá ukludnila. Mama má prechodné izby a malá behala dokola po byte, ale boli asi 4 hodiny. Tak som sa ho opýtala, či ju mám priviazať, že to je predsa dieťa a moja mamka nabehla ku dverám ako taká triska a poslala ho jemne tam kam patrí a treskla dverami. Odvtedy neprišiel. Jeho mamka chodila každý krát, keď sme mávali doma nejakú oslavu (a to mohlo byť tak trikrát do roka). Bolo vtedy viac detí a jej sa to nelúbilo, ale naši ju vždy zrušili a potom ju to prestalo baviť. S niektorými susedmi sa dá vychádzať aj po dobrom, ale s niektorými treba tvrdo a nebaviť sa, lebo inak si budú dovolovať stále. Mne napríklad vadí, keď o 20:30 večer začne nad nami pravdepodobne dieťa, lebo inak neviem, skákať a behať dobrú pol hodinu. Presťahovali sme sa nedávno a tento dom sa normálne celý otriasa chvílami. Je to tak nepríjemné, ale nikdy ma nenapadlo ísť hore a vyklopávať im, aby sa ukludnili. Nestáva sa to zas nejak extrémne často, tak to proste beriem tak, že bývam v paneláku a nevyberiem si.

anta
11. máj 2009

Dobrý téma, já sousedy neřeším, ať si trhnou nohou 😀 😀 😀 Tady dělají spíš hluk sousedi než náš synátor, spíš se rozčiluju já, že nám vrzají nad hlavou neustále nábytkem jako by tam něco stěhovali. Je ale fakt, že když potkala souseda, co bydlí pod námi,tak jsem se mu slušně omluvila za případný hluk, který Honzík třeba udělá, tak ať se nezlobí, že je to přece jen malé dítě. On mi na to řekl,že nic slyšet není, že jsou oba nahluchlí, tak jsem mu poděkovala za toleranci 🙂

shaula
11. máj 2009

Tak my zatím žádný problém nemáme, ale kluci teprve začínají lozit, takže se to možná změní🙂
Z druhé strany můžu říct, že mi příšerně vadí, když děti sousedky pod námi mlátí dveřmi - ale to je taková řacha, že se zatřesou zdi poskočí skleničky a mě málem trefí šlak. Nechápu, kde na to ty děti berou sílu. Když už tak třísknou poněkolikáté, tak si hezky poskočím na podlaze🙂 Stěžovat bych si nešla, spíš jsem takový ten člověk, co jen tiše trpí a diví se, že ti rodiče jim nic neřeknou🙂 Třeba běhání by mi asi nevadilo, to je u dětí normální, ale mlátit dveřma by je mohli odnaučit.

elize
11. máj 2009

My byvame na prvom, takze spodnych susedov mame vyriesenych 😀 ale tych hornych ... ach jaj ... ale neriesim to. Ked sa Maxinko budil niekolkokrat za noc s velkym placom (to mu isli stolicky) tak som od nich vzdy pocula dupot o podlahu a buchot o radiator. Je mi to suma fuk ... nerobime to naschval a ked to nevedia pochopit tak su pre mna primitivi prveho stupna a s takymi sa naoplati ani bavit...

shaula
11. máj 2009

Elize - naprostý souhlas, pláč nebo běhání je normální, to musí každý pochopit. A když ne, ať mi vleze na hrb.

bashka
11. máj 2009

my sme museli zrusit choditko...ale oni zase psov...ti vadili nam, pretoze oni byvali cely den v praci a psi cely den stekali a behali po byte jak sialeni...tak som im o tom povedala a oni, ze aj oni pocuju ako sa mala prehana v choditku...tak OK, zrusili sme, oni psov vodia na den neviem kam a je obojstranny pokoj. Ale nad mojou mamou maju tiez maleho a cely den fici v choditku, bucha, trieska a im to nevadi...

spathiger
autor
11. máj 2009

Dobre, že píšete aj to, čo vadí zas vám.. bo človek si často ani neuvedomí všetok ten hluk, čo narobí, hlavne keď ste početnejšia rodina. Potom to tí menejčlenní a tichší asi znášajú troška horšie. Tak nech vieme, čoho sa vyvarovať. Aj keď v dnešnej dobe plávačiek je to dosť ťažké. Počuť každý bezvýznamný ťuk :o(. Chcem so susedmi vychádzať dobre, no lietať som sa ešte nenaučila, koberce dať nemienim a nechcem ani obmedzovať deti v hre. Tiež sa ku nám nesú kadejaké zvuky, no akosi to neprekáža. Ja to ani nevnímam a po tej 21h je už aj tak zväčša kľud. Ak má niekto náhodou oslavu a tá sa troška pretiahne do noci, no tak čo? Však aj to treba. Dobre je, kým majú ľudia ešte čo oslavovať. Ak niekomu plače dieťa, či behá po byte, tak to ani neregistrujem. Mám dosť svojich starostí a toto je to posledné, čo by som riešila. Ale možno máte dáke finty, ako isté zvuky minimalizovať, aby sme tých našich susedov (teraz myslím všeobecne) toľko 'netrápili'. Žeby som začala vo veľkom kupovať vajcia?? V kartónoch...

milik75
11. máj 2009

Ahoj, ja tema sousede prilis neresim. Kdyz nekdo bydli v bytovce musi pocitat s tim, ze tam nebydli sam. Samozrejme clovek musi byt i trochu ohleduplny, ale s malym deckem to jde tezko. Snazime se jen dopoledne o vikendech a samozrejme po 20h byt v klidu. U nas ma kazdy soused nejake bejby, nebo psa, takze kdyby nekdo na nas prisel, tak mam take na kazdeho par prispevku na postezovani si.

slunicko552
11. máj 2009

Ahojte tak mojí sousedce strašně vadí,když jednou za čas přijde sestřenka s malou a děcka si hlasitěji hrajou.Tedy běhají,jezdí v tatře atd.Vždycky tříská na topení 😠 .No neva taky zatřískám a je klid 😀 By mě zajímalo co by dělala,kdybych měla dvě děti 😎a to mi tvrdí,že to slyší sousedka i pod ní 😀.Což je holý nesmysl,tak jsem řekla,že to vlastně ona neslyší od nás,ale od sousedů nad náma,kteří mají dvě děti 😝 .A to je teprve kravál,ale já to jako neřeším,jsou to děti,tak si hrajou 🙂 .Malý si jednu dobu hrál s hrncema,tak to jsem byla na nervy i já a nedivila jsem se jí,když mi řekla,že je to kravál,ale už ho to přešlo 🙂 .No s tím třískáním dveří,vysvětluju to malému už pár měs.a teprve teď to vzal na vědomí a už netříská,i když ještě někdy mu to ujede 😅 .

liviky
11. máj 2009

dobrý téma......asi jim vadí to že už maj vše za sebou a vadí jim když mi holky po cestě domů po schodech řvou ooooozvěnáááá 😀

anta
11. máj 2009

Ale přiznám se, že mi tady vadí tedy jedni sousedi, ti bydlí o patro níž ale ne pod námi, ti když promluví, tak se jeden lekne, hrozně řvou a když se v půl osmé loučí s návštěvami, tak to jejich ahooooooooj se teda šíří velmi nahlas po celém paneláku, stojí od sebe 5 centimetrů a řvou jak hluchý, no bydlet nad nimi musí být požitek 😉

janulle22
11. máj 2009

tak my si nasli pronajem nove novostavby ... no nadhernej byt plovoucky a to je myslim ten kamen urazu...pod nami soused-buzna kterej je celej den doma a nadava sousedce jeste pod nim ze jeji malej hrka se zidlema,pracka ji rve jak kdyby odlitala no blb... na nas jeste neprisel a to adam teda lice jak sutr hazi vsim moznym o zem takze docela randal zatim klid...sousedi vedle maji dite a to jim od malinka rve snad celej den a noc...nevadi mi to, s tim nic nenadelaji,ale slyset to jde hodne.no a nad nama to zurim skoro porad...bydli tam mladi nejaci dupou do 1-3 do rana,hrkaj s nabytkem,poslouchaji nahlas hudbu nam to duni v posteli, a sex slysime kazde prasknuti pera jejich postele a taky jejich zvuky a to je docela nechutne...uz jsem myslela, ze na ne vyletim...takze u nas je to tak... 😀

skurinka
11. máj 2009

tak se taky pridam s prispevkem.
bydlime v prizemi a okolo nas samy duchodci ,jen na prave strane ve 2 patre maji taky dite a nad namy teda ve 3 patre kluk 18let.
byla u me segra se synem a jeste jedna s holkou a tak se honili po byte a pak hraly schovku bylo neco malo po 15h a prisla sousedka co bydli nad namy jestli bych je nemohla zklidnit.tak jsem ji rekla ze jsou to deti a ze delaji trosku hluk a jestli jako podle ni jim mam zalepit pusu nebo co?a ona ze jsme si nekoupili celej barak ale jen byt.tak jsem zacala zvysovat hlas a rikam ji ze kdyz oni v 6h rano vrzaji zidlemy a ja jeste nevim cim ze je to jako v poradku,podotykam ze je to vzdy o vikendu.tak zmlkla a odesla.
pak byla u nas jeste jednou co jednou jeste dvakrat .jednou jsem si pustila pisnicky trochu vic nahlas bylo 16h a po druhe byla nedele asi 10h rano a ja klepala rizky a ona prisla jestli musime bouchat ,tak to me vytocila a rikam ji jestli jsou jako normalni ze jim proste vse vadi.a ze ja jsem si ten byt koupila muzu si tady delat co chci v mym byte-no nasrana byla ale nerekla ani npul slova,
vedle nas na patre mame sousedku a je fakt zlata a ta je rada ze je slyset krik ,kraval,plac smich ze alespon vi ze zije 🙂 no a ten pubos na hore.strasne my vadi kdyz si pousti muziku na plny kule asi kolem 22.30 h,to me fakt vytaci pac to slysi i muj nahluchli manzela to uz je co rict a za druhe my tim budi decka,tak jsem za nim parkrat byla a slusne jsem mu rekla jestli by to nemohl ztlumit a nebyl problem a jeste se chudak omlouval 🙂
jako s tema duchodcema je to nekdy na myslu,zapominaji ze taky meli deti a v nasem baraku bylo naraz asi 20ldeti,takze urcite tady nebyl klid.
jezisi jsem napsala roman se omlouvam 🙂

len.petra
11. máj 2009

my mame taku milu susedku 😠 .. ta nam stale bucha na stenu, ked sa baby kupu.. a ked sa nahodou idem osprchovat po desiatej, tak mi na druhy den pride a zacne mi vysvetlovat, ze ju to budi a rusi a tak sa snazime jej vyhoviet, i ked niekedy to nejde.. kym sa cela familia prestriedame v kupelke, tak to chvilku trva 😉

audri
11. máj 2009

Taky bydlíme v bytovce a musím přiznat, že je to pro mě děs. Chtěla bych relativní klid mezi 22 - 6 hodinou.. což sousedi (důchodci!!) nemůžou pochopit. Mají malou vnučku a problematického syna. My máme malou holčičku a vždy (nemoc, zuby..) v tu dobu ji prostě nenecháváme plakat. Snažíme se být ohleduplní, ale.. Ne vždy platí, jak my, tak vy. Přeji všem hodně nervů a trpělivosti.

shaula
11. máj 2009

Jo, taky si myslím, že mezi 22 - 6 hodinou by měl být klid (pozor, nemyslím, když pláče dítě apod., to je jasné, že to člověk neovlivní). Ideální je, když se už po 20. hodině nedělají hlasité práce apod. U nás bohužel často natvrdlí sousedi vrtají do zdi ve 21.15, malé (!) děti sousedky často řádí ještě ve 23, a jednou jsme zažili i vysávání ve tři ráno. To byl už fakt humus. Mám asi štěstí, že mi to děti nebudí (zatím), jinak bych asi upustila od svého nestěžování si a šla jim vynadat.

zitaje
11. máj 2009

My byvame na druhom. Suseda nado mnou obcas prejde po byte v opatkoch, to pocut, ale to su jedine zvuky od nich, za co som im povdacna. Ale zato dolni susedia, to je talianska domacnost! Uz viem, ze ich cca. 13-rocna dcera sa vola Karolina, tolko po nej vrieskaju, obcas trieskaju dverami, kricia na seba, vacsinou o pol jedenastej v noci. Nastastie ich to drzi max. pol hodiny, potom sa upokoja. Obcas maju horsie obdobia a je to denne, inokedy o nich ani nevieme. Takze to neriesim. Navyse ja obcas tiez kricim na dceru 😅 a niekedy ma fakt dost vytoci, takze nas obcas tiez asi pocut... Inak raz nam zabuchali na radiator ked dcera tancovala (rozumej dupala svojimi 26 kilami po laminatovej podlahe), ale moc som to vzhladom k ich hlucnemu spravaniu neriesila.
Predtym som ale byvala v byte (jednoizbak), kde oproti nam byval par ozranov a ti teda robili neskutocny randal, vzdy som sa bala, ze sa dcera zobudi. Obcas na nich nejaky sused zavolal aj policiu... Potom ale byt nastastie predali, alebo prepili. 😒

spathiger
autor
11. máj 2009

Vidím, že sa to celkom pekne rozbehlo 😉 ... Zážitky so susedmi všelijaké, dobré aj zlé. Čo narobíme, musíme sa s tým zmieriť, keď už žijeme v panelákoch. Napokon aj v rodinnom dome vám dokážu susedia znepríjemniť život, to už potom neostáva fakt nič iné, len sa odsťahovať na samotu. Komu to vadí, samozrejme. Tiež by som oveľa radšej bývala v dome a robila si čo chcem a kedy chcem a nerušila tým nikoho, no nie vždy sa dá. Ale ako som už písala, mne fakt ten bežný panelákový rachot nevadí, ani ten menej bežný (diskotéky, vŕtanie do stien...), keď nie je pričasto. Dnes susedovi brechal psík, ale o dušu spasenú, ja neviem, čo mu chudáčiskovi bolo. Aj sa ho snažil upokojiť, no nedarilo sa. Malý mi spinkal a psík štekal a štekal. Dobré dve hodiny. Čo som sa mala sťažovať? Urobím to párkrát a psík skončí na ulici. Napokon mi drobec spal a vôbec ho to nerušilo. No a odvedľa znie občas taký rehot 😀. Vlastne ani neviem, či je to odvedľa, či zdola, ja to normálne nerozoznám, resp. nesledujem. Ale ten smiech je super - ženský, kockatý, chytľavý... sa rehním s dotyčnou, aj keď presne neviem na čom 😀. Aj iné deti často počujem. Behať, skákať, kričať. No som asi vadná, ale ja sa fakt z toho teším. Veď je to super, keď sú decká zdravé a šantia koľko vládzu. No a to vysávanie v noci o 3h... Nemohla to byť odsávačka? Lebo my sme veru občas v noci museli vysávač naštartovať, keď sme malému chceli odsať soplíky. A to musel byť randál, plus ten plač k tomu. So susedmi máme spoločnú stenu spálne, ale ani slovkom nám nikdy nedali najavo, že im to vadí. Naopak, keď sme sa o tom bavili, tak mi tetuška povedala, že oni predsa tiež mali malé deti a teraz hŕbu vnúčat, tak nech sa tým netrápim. Zlatá to osoba. Ešte aj chodbu poumýva za nás niekedy, to mám potom ale výčitky. No ona je stále v pohode.

romana.st
13. máj 2009

Ahoj holky, super téma! 😀
Zrovna před měsícem na nás v noci bušili sousedé. Malému rostou zuby a v noci plakal a plakal a nešel utišit. Byla jsem nervózní z malého a k tomu to bušení......no jaké sprosté slovo ze mě vypadlo, to muselo jít slyšet i do 1.p 😀 😀
Nejhorší na tom je, že to jsou sousedí co je u nich věčný kravál. Dokonce i slyším, když hraje Ordinace. Mají dva puboše, co pouštějí každý den hudbu na plné pecky.
JE TO BOJ...

martao
13. máj 2009

No fakt super téma.
My bývame v rodinnom dome. Sú fakt super. Deti sú dosť divoké, ale sa nesťažujú. Predtým sme bývali na byte so starším synom- do jeho 2,5 roka. Tam to bolo hrozné. Najhoršie to bolo v lete. Každý prerábal. Vŕtavali do večera. Puberťáci si robili párty.
Teraz sused pustil vŕtačku a decká sa divili. čo je to za zvuk.

evvina
13. máj 2009

Ahoj
tak vy si tady většinou stěžujete na důchodce a starší lidi ale my jsme v posledním patře a pod námi bydlí mladí a bezdětní manželé. už na mě přišli několikrát že malý dupe a nemlžou se učit. Pak znovu když jsem tu měla kamarádku s 2dětma a dělali větší ruch tak přišli zase. Když jsem šlapala na stepru kolem 19hod tak bušili do topení, a kdykoliv Luky trochu začne běhat tak buší a buší dokud to nepřestane. Jsem z nich už na nervy, Kyž se přistěhovali tak rekonsruovali byt i v 23hod a nikdo jim nic neřekl a oni pořád něco. 6e má mít malej bačkůrky a neběhat.. V 6letech a Roční dítě to prostě nejde aby nedupali. A to jsou to fakt mladý lidi.

popelka.miri
13. máj 2009

Holky, já mám za sousedy v paneláku vietnamce. Jsou fakt milí, ale děsně společenští a mají často tak velkou návštěvu, že půlka chodby je plná různých bot, kolikrát ani nejde pomalu otevřít výtah 😀 😀 A mají 2 kluky kolem 10 let a ty hlídá jejich nahluchlá babička. Když jsou s ní doma, tak si pořád pouští na plný pecky věž a jám tu mám diskotéku 😠 !!Jenže se nedozvoním. Zdruhý strany bytu mám za zdí sousedku, která si do noci na plný pecky pouští tv a já slyším naprosto jasně, co se tam zrovna děje 🙄 ..A u tý zdi mám postel 😖 ..Ale nejvíc nesnáším jako nekuřačka, když začnou vyhulovat, otevře si okno a mně to leze do bytu, hrůza!!! A nejhorší je to v létě, když se dá vyvětrat až večer, ale to zas nejde, jelikož ona začne hulit jak lokomotiva a mám to v ložnici, kde spím s malou!! To je pak vzdoušek 🙄

lyongirl
15. máj 2009

Ahojte, nestíham to čítať celé, ale zaujalo ma to, pretože pred pár dňami sa bol sťažovať domovník...
Máme totiž 2-izbový byt a susediaće okná má suseda z vedľajšieho vchodu. Keďže nemáme balkón a pokakané plienky mi smrdia v byte, tak ich už vyše roka dávam na okno. Tam to jednoducho nie je cítiť, podotýkam, že sú tam len Alexove plienky, Riškove zatiaľ nie. No a suseda sa bola sťažovať domovníkovi, že jej v okne smrdí hovno z našich plienok a že má byt plný múch. Táto téma sa síce týka toho, čo vadí na deťoch, ale aj toto vadí susedom, tak preto sem prispievam. No ale ide o tom, že v tom okne tá pleinka vôbec nieje cítiť a už vôbec nelietajú okolo muchy, pretože to je zabalené. Ak by mi to tam malo smrdieť a mali by tam lietať muchy, tak ju tam určite nedám, lebo by som to mala všetko v byte a tá plienka je na okne, okno mám dokorán a smrad ani muchy žiadne, tak necháepm, čo rieši... V živote som jej nečumela na parapetu, tak nechápem, čo čumákuje ona mne. Ale má smolu, pretože pokiaľ tam smrad a muchy nebudú, tak ja okakané plienky budem naďalej dávať na okno....
Možno to je surové, ale ak nie je žiadny problém, tak prečo by mi to malo smrdieť v byte? A to jej vyše roka nevadilo a zrazu áno? Myslím, že jej vadí princíp, že neznesie, aby som tam mala plienku...
No neviem, aký máte názor vy, ale suseda má smolu...

prasiatko30
15. máj 2009

lyongirl - ako to by aj mna nastvalo, nehnevaj sa mat zasrane plienky na vedlajsom okne - tak tebe to smrdi v byte a jej to nema co smrdiet hned na vedlajsom okne a este aj na teplucku ked zacne trosku pripekat slniecko 😲, preco to nejdes bud hned vyhodit alebo si teda zadovaz specialny kontajner na plienky a tam to mozes nacpat a vyhodit to ked budes moct - predpokladam ze vonku chodite aj dva krat denne, pripadne pride muz a moze to ist jeden z vas pekne vyhodit a nemusi ti to smrdiet doma!! - tu by som suhlasila so susedkou 😒

strociatka
15. máj 2009

ahojte, tak my kym sme nemali babo, susedia co byvaju pod nami u nas boli niekolko krat, vadilo im hlavne ked sme si povesili obraz a pod. To chapem, museli pet min pocuvat rachot vrtacky. Ale odkedy mame babo, tak u nas neboli ani raz a to my mame inak zive babo 5x denne spadne zo stolicky aj so stolickou, prehana sa po byte na odrazadle, lieta s kociarikom... Som ostala jednoducho vyvalena, ze zrazu im nic nevadi. Dokonca som sa im par krat skusila ospravedlnit, ze je mala taka vrtula, ale oni sa tesili, ze to je vporiadku, ze im to nevadi.. co k tomu dodat, zlati dochodcovia 😀

shaula
15. máj 2009

Lyongirl, nezlob se, ale to by mi taky hodně vadilo. Jak už píše Prasiatko, když ti to smrdí v bytě, tak proč to podle tebe nesmrdí na okně?

spathiger
autor
15. máj 2009

Strociatka,keď píšeš o tom vŕtaní..My sme kúpili byt v dezolátnom stave,bolo treba urobiť aj novú elektriku.To si viete predstaviť ten rachot,keď sa vysekávajú drážky do panelov.Brat kvôli tomu kúpil aj špeciálnu drážkovačku?-odb.názov neviem :o) Stála okolo 40 tis. vtedy + drahé kotúče, kt.sa museli stále meniť,lebo sa hneď zatupili.A to všetko kvôli tomu,aby sme to mali prv z krku.A susedia pokoj.Lenže furt sa bol ktosi sťažovať.Snažili sme sa nevŕtať po 16h,lebo aj tak bola zima a bez elektriky tma,nevŕtať v sobotu,nedeľu,ani doobedu,lebo to zas ktosi došiel,že nemôže spať po nočnej,no nech sme sa akokoľvek snažili,nedalo sa vyhovieť všetkým.Tiež by som bola najradšej keby sa to dalo spraviť potichu a rýchlo. Bohužiaľ.Poniektorých trápilo,či to vôbec musíme robiť.No musíme!Len tak zo srandy sme sa nerozhodli vyhodiť 60tis.za novú elektriku! Hocikedy mi chalani volali,že končia,lebo zas sa im ktosi vyhrážal.Kvôli takým týpkom sme to potom skoro nedokončili.Inak,je sranda,čo som vysledovala.My s mužom...

spathiger
autor
15. máj 2009

...vypadáme vcelku mlado a mierne :o)...aj sa za všetko pekne ospravedlníme, snažíme sa riešiť veci milo...takže na nás si dosť poniektorí dovoľujú. Ale raz otvoril môj sto kilový holohlavý brat a hneď bol chvíľu pokoj :o). Asi aj muža vystrihám a vyženiem do posilky a naučím hulvátskemu správaniu. Možno zaberie..

majaaita
15. máj 2009

My máme štěstí, bydlíme v malé bytovce, je tu hodně rodin s malými dětmi. Přímo pod námi mají sousedi zase nervozního psa, co rád vyje, takže se to asi vyrovná s našima uřvancema 😀 Jinak tu bydlí starší paní, který jsou rády, že se kolem baráku popelej děti, i když já trochu těžce nesu, jak furt šmírujou 🙂

K rekonstrukci - my napsali papír s termíny stavebních prací a omluvou, nejbližší sousedy jsem obešla s bonboniérami a proběhlo to v klidu.

Je to o lidech, jako všechno ostatní.

Lyongirl, pokajděný plínky na okno je fakt dost silný kafe, to sousedským vztahům neprospějě.

lyongirl
15. máj 2009

tak za
1. to okno nie je 5 cm od môjho a za
2. ako som písala, tá plienka je zabalená a vôbec nesmrdí. Ak by smrdela, tak nemá plný byt múch ona, ale asi ja, lenže ja žiadnu muchu nemám a to mávam okno otvorené skoro stále....

je iné mať plienku v byte a vonku na vzduchu...

a von chodíím podľa potreby, čiže nie je to niekedy 2x za deň a ak idem von, tak to samozrejme vyhodím, nemám to na okne týždeň. A takisto muž každé ráno vynáša smeti, čiže tie plienky sú tam len občas a keď to nesmrdí mne, tak nechápem, ako to môže smrdieť jej....no, ale podľa môjho príspevku mám pocit, že vám to smrdí cez PC tiež....keď ste sa tu tak osopili. Ak by to na okne smrdelo, tak to sem ani nepíšem....píšem preto, že to nesmrdí a susede zjavne vadí niečo iné a čo vadí vám...netuším, žeby ten môj príspevok? 😅 😕