Čo všetko vadí susedom v súvislosti s vašim dieťaťom?

spathiger
10. máj 2009

Možno trošku zvláštna téma, ale pre niekoho hádam aktuálna... Zaujíma ma, čo všetko vadí vašim susedom v súvislosti s vašimi ratolesťami. Či už je to plač, ťapkanie nožičiek, kolieska chodítok, autíčok, kočiarikov atď. po plávačke, hra na hudobný nástroj, smiech, krik... proste všetok ten 'buchot' čo decká vyrobia. Podotýkam, že nič z toho sa neodohráva v neskorých večerných hodinách... Predpokladám, že bábätká už okolo tej 20h máte okúpkané a puberta je zalezená v izbách a konečne sa učí! Tiež ma zaujímajú tolerantní susedia, resp. tí, čo vedia 'hluk' viacčlennej rodiny pochopiť a prejsť s nadhľadom a úsmevom... Ja bývam po rokoch znova v bytovke a som dosť rozčarovaná z reakcií ľudí, od ktorých by som to najmenej čakala... Kedysi nad nami bývala rodina zo 4 malými deťmi, občas sme mysleli, že nám spadne luster, poprípade sa všetky decká prepadnú k nám, no naši sa nikdy v živote neboli u nich sťažovať. Brali to ako úplnú samozrejmosť, veď to boli deti a nie ožratá banda z 5 cenovej! Vďaka za každý príspevok.

jankapiknova
31. jan 2010

Tak tento problem mame asi vsade,u nas je to iste, chodenie po minovom poli 😠 Nenavidim to ☹

berynka
31. jan 2010

tak já tady svého času o jedněch našich sousedech psala. Hedu byla malá, probudil jí i špendlík, když spadnul a zem a u nich pořád klepání, ťukání, hlasité návštěvy... apod. Od té doby co takym mají mimčo, tak je svatej pokoj 😀 . I když slyšíme, že jim dítě kolikrát dost brečí, teď se tam i prohání asi na motorce, tak je to pohoda. Jsou to takový hodně vzdálený zvuky, i když je to v paneláku.
Celkově jsem fakt dost spokojená, když "vidim", jak je to jinde. Třeba psů je tady minimum, takže žádnej celodenní štěkot. Sousedi přímo okolo nás vůbec nejsou hluční a spíš se divim, že na nás někdo nemlátil do topení, ať si zklidníme to naše vřeštidlo 😅 .
Taky se v baráku berou ohledy na rodiny s dětma, vyklidila se kočárkárna a pečlivě se zavírá 🙂 .

shaula, tak přesně z toho je mi na blití 😖 . Teď je všude okolo domů vidět, jak je nas* a všude počůráno. Uplně neskutečný!!! Třeba v našem městě je priorita parkování, jak není lístek, tak městský už nasazujou botičky, ale že všude plno s*aček od psů, to nikomu "nevadí". Pytlíky u košů nikde, no, oni nejsou kolikrát ani ty koše 🙄 a přísahám, že jsem za čtyři roky viděla jednoho jedniného pejskaře se svým sáčkem.

matova
31. jan 2010

ahojte, no keď som čitala čo za susedia byvaju u shauly ☹ - to by som asi dostala infarkt. My bývame presne tak ako o bývaní sníva shaula- v dome, pri lese, ideal, vseto super (az na moznosti kam s dietatom aby videlo nieco ine ako peknu prirodu-to uplne nula bodov). Jedine co ma zerie su psy od susedov z oboch stran- hlasite stereo. takmer v jednom kuse bresu-lebo samozrejme je tu kopa maciek...a mna ide roztrhnut ked sa "snazim" maleho uspat alebo ked sa koli stekotu zobudi-ako dnes - zobudil sa a opakoval:hav hav hav 😒 .

robin154
31. jan 2010

Ho.na na chodnících a všude mě taky děsně štvou. Nejhorší je, že já mám taky psa, ty hovna sbírám a kolikrát přitom šlápnu do jinýho!!! 😠 A taky se teď cítím pěkně blbě, páč je všude nasráno a nachcáno, já kolem toho chodím se psem a mám pocit, že si všichni musej myslet, že je to i od mýho psa ... 😠

lenka1smejka
31. jan 2010

No mi byvame v jednoizbaku takze mame susedu z obidvoch stran.Minule mala plakala a nedala sa mi utisit v noci to bolo a ked som stretla nasu susedu tak som sa jej pitala ci to bolo pocut a ona na to:jej ano stala som cely cas u dveri,ze ci vam mam zaklopat ci neni doma sama...Chapete to?Ako by som mohla nechat same dieta v 9 mesiacoch doma...A neviem co si o nas mysli ja som sa na nu velmi urazila

jaroe
31. jan 2013

ozivujem temu problemov so sousedmi. Tie nase sa zacali uz par mesiacov pred nastahovanim, ked sme kompletne rekonstruovali. Trvalo to dva mesiace, prace sa vykonavali Po az Pi v dennych hodinach, oznam bol vyveseny. Opakovane sa stazovali na bytovom podniku, raz sme mali aj "delegaciu" na navsteve. Stazovali sa susedia byvajuci pod nami, nieco nad 60 rokov. Upozornila ma na nich aj suseda od vedla, ktora ked videla, ze mame male deti, tak skonstatovala ze s nimi este budeme mat problemy. A tak to zial aj je. Nase deti vyrobia nejaky hluk, ale nemyslim, ze je to nieco extremne a netolerovatelne. Je u nas takmer absolutny klud do cca 16, tej, lebo dcera je doobeda v skolke, potom spia. Okolo tej piatej az siedmej /ale nie je to dve hodiny vkuse/, ak nie sme vonku, robia hluk, ked pobehuju po bytie, spievaju si, prip. im nieco padne na zem. O pol osmej uz je klud. Cca 10 krat do mesiaca si ich berie na poobedie babka, obcas som s nimi tyzden prec u rodicov. Prosim vas povedzte mi objektivny nazor, ci je normalne, aby toto nedokazali tolerovat alebo sme my fakt taki bezohladni? Som z toho na nervy, lebo deti v jednom kuse okrikujem, nech su ticho a je mi to potom luto.

spathiger
autor
19. feb 2013

Nie, nie je to normalne, aby si susedia vzajomne netolerovali bezny hluk.. to sú hrajuce sa a aj vystrajajuce deti, hru na hudobnych nastrojoch, kuchynsky hluk, bezne opravy v domacnosti, ci prerabky v byte, obcasne oslavy, ci navstevy a pod.. Netreba sa dat, teraz to uz viem. U nas problem s netolerantnymi susedmi skoncil. Nevydrzali to a odstahovali sa ;). Asi aj specialne hladali nahradu, zrejme ako nastroj pomsty, lebo namiesto nich sa pristahovala rodina s tromi dost hlucnymi detmi. Musim vsak skonstatovat, ze tato "pomsta" im celkom nevysla, lebo nasi noví susedia si zrejme dobre uvedomuju, ze nepatria k tym najtichsim, tym padom su tolerantní k nasim "prehreskom".. konecne mozme chodit po zemi ako normalni ludia (uz sa nesnazime vznasat), drobcovi padaju hracky na zem bez toho, zeby nám vzapati niekto trieskal na radiator, na klaviri hrame aj o 7-8 vecer, samozrejme, ze o takom case uz nie rock n roll ;), bez vycitiek svedomia vysavame, perieme a klepeme rezne aj v inom case, ako v sobotu poobede o 15, ci do 18, resp. v nedelu o 9h doobeda. A ked k nam pride navsteva s malymi detmi, tak svata dobroto, obdivujem novych susedov za trpezlivost 😀 . Samozrejme, ze z nasej strany k nim smeruje rovnaka davka tolerancie. Vo vsetkych pripadoch.. aj ked nemaju mladí doma rodicov a raz za cas usporiadaju poriadne hlucnu party 😎 . Takze, ludkovia, nedajte sa zastrasit a nezakazujte svojim detom hrat sa! 😎

mami.sk
20. feb 2013

My sme zatiaľ za takmer 3 roky nemali žiadny problém so susedmi . Našťastie 😉 Ale je pravda, že ani my nejako neriešime buchot a hlasnú hudbu. Minulý rok sa susedom pod nami narodilo bábo. Dovtedy boli bežné hlučné akcie a žúrky, dokonca narodenie bábätka oslavovali tak mohutne, že ešte o 6 ráno hrali na harmoniku a spievali na balkóne 😕
a nikdy nás nenapadlo riešiť to . Dokonca ja upozorním malú keď veľmi búcha alebo skáče. a potom nič iné od nej nepočujem ako :" mamina, nekrič, dolu spinká bábo" 😀 😀 😀

peter222666
27. mar 2013

U nas susedia hrkaju stolickami. Nosim strelecke sluchatka na usoch, ked sa chcem po nocnej vyspat. Ale pocas spanku mi sklznu vzdy prec z hlavy. Budievam sa na hrkanie stoliciek. Inac je u nas klud. Suseda ma deti, robili strasny bordel, porozpravali sme sa s nou a uz je pokoj. Ale susedia asi pod nami stale hrkaju s tymi stolickami. Ide ma rozdrapit. Niekedy si nasadim sluchatka uz dost neskoro, pretoze uz som nastvany. Pisal som im listok, ze by som chcel poprosit, keby sa dalo, aby nehrkali stolmi a stolickami. Nic sa nezmenilo. Neviem ci to hrkaju vlastne susedia pod nami, alebo odkial. Som na nervy. Da sa s tym ist za domovnickou? Asi ano, ale je to asi iba na ich dobrej vôli, aby s tym nieco spravili. Je to na nervy.

klincek
27. mar 2013

@peter222666 nepomohlo by, keby si sa u nich zastavil s prosbickou..a s tymi plstenymi samolepiacimi podlozkami, co sa lepia na nohy stoliciek, aby nehrkali? vysvetlis im, ze mavas nocne a potom sa potrebujes vyspat, tak ci by mohli byt taki mili a pouzit tie podlozky? skus to odprezentovat s humorom, snad by to mohlo pomoct.

rosaly
1. apr 2013

ahojte, zazili sme nieco podobne, ked maly zacal chodit stvornozky, ked zacal chodit, ked buchol dverami na skrinke,vadilo aj choditko, hracky ,auticka,ked sa vysypali kocky....asi uz vadilo aj ze tam dychame sused buchal niekolkokrat za den.nikdy som sa s tym este nestretla, pripadala som si ako chudera co nezvlada vlastne jednorocne dieta. nevedela som si predstavit ako takto budeme byvat.ale ked nam zaacal buchat aj ked isiel hluk od inych susedov,vrtali,prestavovali,pustali radio, to bol vrchol.....nakoniec sa ostahoval, asi niekde na samotu.tak sme sa s manzelom aj zasmiali, ze sme ho asi vystvali. nova suseda ma dve deti, vlastne skusenosti a ziadne staznosti.

popelka5000
1. máj 2013

Je mi z niektorych ludi zle,vadi im,ze dieta co nema ani 3 roky place ked ideme z ihriska domov... dnes vysiel sused na chodbu a ponadaval si vulgarne pred nami ... zavrel dvere isiel dalsim susedom a ohovarali nas ,vraj malicky neni normalny a oni nemaju kus kludu... 10sekund co prideme z vytahu do bytu...ja tich ludia nechapem...skoncila som s nimi... ja som sa este omluvat bola aby sa nehnevali ked maly place .... a oni z matky urobia špinu...NECH SA IM TO VSETKO VRATI.!!!!

kacenka2307
5. jún 2013

to ja som z nasich susedov uz uplne na nervy :( nas maly o par dni oslavi svoje prve narodeninya uz asi id jeho siesteho mesiaca sa k nam susedia pravidelne chodia stazovat...uz mam pocit ze vo vlastnom byte ani dychat nemozme....je mi z toho uplne na grc....ja som typ cloveka ktory si strasne vsetko pripusta,preto ma to tak stve...nechapem ako niekomu moze vadit to ze tu vyrasta dieta,ved je to chore....vcera sa zase boli stazovat..dokonca dotycny chcel fyzicky napadnut mojho muza pretoze si dovolil zvysit hlas na jeho mamu kora sa do neho tiez obula.normalne ho chcel zacat skrtit ci co....podotykam ze maly zas nerobi taky hluk...asi tak ako normalne dieta ktore stvornozkuje,uci sa chodit,hra sa s hrackami,chyta vsetko naokolo a pod....ale im vadi skutocne vsetko...keby sa dalo asi by som sa hned prestahovala :( mam toho plne zuby...

estratexia
30. mar 2014

@lyongirl myslim ze ked sa stazovala, ze jej to vadi a ma v byte smrad z tvojich plienok, tak nechapem tvoj uplne neempaticky pristup, ze preco by to tebe malo smrdet v byte. Je to tvoje dieta nie jej, tak si tie plienky cuchaj v byte ty, ale tebe to asi dost prekaza. Tak to vystrcis na okno a svoj prispevok si zakoncila tym ze ma smolu? Vies co nic proti ale takych ignorantov ako ty teda nemam rada. Niesi v dedine na dome si v bytovke tak sa podla toho spravaj a ked nechces mat zle vztahy so susedmi, tak si to zariad inak..

lyongirl
30. mar 2014

@estratexia nemáš rada ignorantov ako ja a vieš čo nemám rada ja? takých ľudí, ako ty, čo čítajú medzi riadkami, ako som písala, čo už bolo vééééľmi dávno, tak suseda mala muchy vraj v byte, ak by tá plienka smrdela, tak by muchy išli na tú plienku, nenadarmo muchy idú na hovno a ak je teplo, tak má muchy v byte snáď každý, no zaujímavé je, že ja som muchy nemala ani v byte, ani na plienke, jej okno bolo dosť ďaleko od nášho, tá plienka na okne nesmrdela, ale to sa už len opakujem, stačí si prečítať moje príspevky, akonáhle som plienku schovala do nádoby, ako jedlo, tak to jej nevadilo, lebo si myslela, že to tam mám jedlo, vkuse len šmírovala a bonzovala čo sa dalo, nepoznáš susedu, nepoznáš mňa, ale hneď si ma odsúdila, takže pekný víkend ti želám, dúfam, že si sa vyventilovala 🙂 a nehovor mi, ako sa mám správať, suseda sa na mňa na ulici milo usmievala a za chrbtom bonzovala a ja sa mám správať tak, aby som mala dobrý vzťah so susedmi?

lyongirl
30. mar 2014

@estratexia Niesi v dedine na dome si v bytovke tak sa podla toho spravaj a ked nechces mat zle vztahy so susedmi, tak si to zariad inak..

???
Už niekoľko rokov tam nebývam!!!

estratexia
30. mar 2014

@lyongirl no predpokladam ze ty si ju necitila koli tomu ze ten smrad vietor odvanul rovno k nej do okna. Ale ok ja som reagovala hned na ten prvy prispevok. Az potom som citala dalej ze to riesi cez domovnika. Riesila by som to osobne a slusnym sposobom by som poprosila ci sa to neda vyriesit inac. To ze byvas inde.. tak to som nemala odkial vycitat. A bolo to davno..na datum som nepozerala pri odpovedi. Ja som sa odventilovat nepotrebovala ale uznaj, ze tebe by ro tiez prekazalo. Kazdemu by to prekazalo. Moja teta aby to hned nemusela riesit davala plienky pred dvere. Uprimne som zasla nad tym aky smrad bol ked sme vyliezli z vytahu u nej. Nic som jej na to nepovedala. Nenabrala som odvahu a ani to nieje moja vec, ale byvat vedla nej urcite sa stazujem. Myslim ze by si to mal kazdy riesit doma v byte a ak nie tak na balkone v 30 igelitkach zabalene. Ano viem ze ste balkon nemali, to by som ale takto neriesila. Prepac ak som ta urazila len ten tvoj prvy prispevok vyznel dost arogantne voci susedke. Nepoznam ani teba ani susedu tvoju (byvalu) len som reagovala na to co si napisala.

lyongirl
30. mar 2014

@estratexia nemusíš sa mi ospravedlňovať, tvoj príspevok zas vyznel veľmi útočne...susedia dávali smeti pred dvere bežne a nikomu to nevadilo, smrad sme v bytovke nemali, ale plienky by tam smrdeli, je to predsa len uzatvorený priestor, moje plienky boli v sakli, takže pochybujem, že to bolo cítiť, fakt sa nikto nesťažoval, nikomu to nevadilo a tie plienky tam neboli mesiac, boli tam minimum, pokým som nešla von a nevyhodila ju a v zime zamrzla, takže to už duplom nemohlo vadiť a ak jej niečo vadilo, mala prísť ona a slušne mi to povedať a nie sa takto sťažovať a riešiť to poza môj chrbát. My sme mali kuchyňu len taký mini kút spojený s obývačkou, bohužiaľ mne to bolo veľmi cítiť a nie vždy som mohla hneď utekať s plienkou, nemyslím si, že je na tom niečo zlé, ak som ju zabalila do igelitu a dala na parapetu, ľudia mali na parapetách kadečo, keďže sme nemali balkóny a suseda bola navyše z vedľajšieho vchodu, ani nie z nášho, myslím, že mala problém s niečím iným, ako s plienkami, mne tiež vadilo že fajčili v okne a mne to všetko ide dovnútra, ale nesťažovala som sa nikomu ani raz, radšej som zavrela okno...

estratexia
30. mar 2014

Neviem no, ja mam zase problem s hlukom. Nad nami krizom byva par ktory ma zhruba tri deti. Dve trosku starsie a jedno male. Kupili sme si byt a sme tu pol roka. Neviem co mam robit, ci sa ist stazovat, ci sa proste zakusnut a trpet to. Ide o to ze ako spravna mamina berie samozrejme naraz setky decka von. Ale! Popri ich chystani sa z pravidla v case od 9:00 rano cez vikend (cez tyzden som v praci to mi nevadi, ale vstavam velmi skoro kazdy den, nakolko teda dochadzam vyse hodinu do prace a mam iba dva vikendove dni na dobehnutie spanku) vznika stasny hurhaj krik buchot dupot plac. Zivot si uzivam najme vikendy vecer cize nechodim spavat o 21:00 hod. Tak dobieham spanok cez vikend aj do 13:00 a tak mi je najlepsie. Ale spominana susedka vypusti starsie deti pred svoje vchodove dvere a tam sa biju buchaju do schodiskoveho zabradlia .. dnes rano nam nieco tresklo do dveri skoro som skolabovala. Popri tom samozrejme rumazganie toho najmladsieho zhruba asi po celu dobu co ho obliekala, keby si to nejak skusila zariadit tak ze by sli vsetci naraz spolu, bolo by to super. Mne nevadia decka co dupocu po schodoch ako sloni kedze vytahom nechodia kedze sa tam nevojdu vsetci, ale jednoducho si myslim ze sa daju vchodove dvere od bytu zavriet ked mi place hlasno dieta v nedelu rano. Ale ona bezstarostne vseeeetko riesi na chodbe pri vytahoch. Kazdy vinend ma to budi. Prosim slusne sa pytam. Nemam zatial deti, takze neviem ake to je tazke a tri uz vobec nie..ale no povedzte naozaj sa neda zmenit system tak, aby tam nevrieskali pol hodinu kazdy vikend o 9:00 rano? Za chvilku sa uz neudrzim a pridem sa jej pytat na co ma tie dvere ked ich ma dokoran a vsetko je samozrejme pocut..potom by ma to ale mrzelo..len urcite viem ze ja by som nedopustila aby som susedov rusila tym ze budem obliekat a chystat deti na schodisku paneboze..tieto veci sa riesia za zavretymi dverami doma a nie na schodisku. Mam pravo sa stazovat? Alebo som moc precitlivena? Priatel co sme s nim kupovali byt mi vravi ze nemam pochopenie ale on robi striedave smeny takze spat moze kolko hodin chce a nevstava kazdy den skoro ako ja. Som z toho uz unavena. A nechcem sa teraz ja prispobovat ze nepojdem vecer von lebo musim ist spat aby som to do 9:00 stihla dospat. Poprosim o radu. Pytam sa to hlavne mamiciek lebo vy najlepsie viete ako to chodi s detmi. Vdaka

zrka
30. mar 2014

@estratexia 🙂 🙂 to bud rada ze je hurhaj az o 9tej! Kludne by mohli vstavat aj o siestej a robit randal. Ja tisim decka tak do 8mej rano, aj ked starsie to uz nie je taky humbuk ako pri malom. Ale nas maly sa velakrat budi o 6tej rano upistany, vsetko mu z ruk pada, chce sa uz naplno hrat - aj ked mu davame teda obmedzeny rezim, aby nebudil susedovcov. Ale aj tak ti co nad nami alebo pod nami este spia, musia pocut obcas nejaky ten plesk ked nieco mu vypadne z ruk, pripadne rev z plnych pluc, a to nemusi byt ani na chodbe, aj ked sa snazime vsetky taketo ranne zvuky eliminovat. Popravde, 9hod je uz pre inych pokrocila hodina dna 🙂 .

estratexia
31. mar 2014

@zrka ahoj, dakujem za odpoved. Pozri..to je uplne v poriadku co si napisala. Mne ani tak nejde o ten cas kedy sa to deje. Vies ty tisis decka ale doma. Pre mna za mna doma nech si robi co chce. Je mi jasne ze na to, co sa deje za jej dverami je cistojej vec a ja nemam pravo jej do toho zasahovat. Ani by som si to nedovolila. Je to predsa ich byt ich plocha ich velmi drahy majetok a plati si zan preto aby mala sukromie ako kazdy normalny clovek. Ja tiez niesom najtichsia ked spustim vreskot na svojho draheho ked ma vytoci do nepricetna..urcite to pocuju susedia. Ale, .. naozaj si myslim ze mat 10-20 minut otvorene vchodove dvere, to je akurat dlzka casu za ktory ma fajnovo uplne preberie :D a potom si len tak zmizne jak keby nic 🙂)) tak to by naozaj nemusela nie? 🙂

janababiarova
30. aug 2016

Ahojte, vidím,že táto diskusia je už stará a neviem, či sem ešte niekto chodí, ale nedá mi nereagovať. Bývam v rodinnom dome a mám opačný problém, milé mamičky, než vy. Vadí mi hluk. Hluk od susedov. Mám 2 malé deti a mám ich vychované, takže hluk nerobia. Susedia majú tiež deti a je to príšerné, mám pocit, že výchovu nezvládajú. Jačia, pištia, bijú sa, lietajú, navyše sused domáci kutil rád vŕta,.. No neviem, či niektorá z Vás stála na opačnej strane. Možno by potom tých sťažujúcich sa susedov vedela pochopiť. Ľudia sú dnes uťahaní z práce a po príchode domov chcú mať kĺud a nie počúvať revy od susedov. Mimochodom, ak má niekto v paneláku "plávačku" a nemá ju odhlučnenú, tak potom je počuť každý krok. Tak sa potom susedom nečudujte.Asi by ste neboli nadšené, ak by to niekto robil Vám. Verte, že s neprispôsobivcami sa zle spolunažíva.A je to o to horšie, že susedov si nemôžme vybrať. Jednoducho sú.

mmmonika
30. aug 2016

Ja priamu skúsenosť nemám, ale kolegyňa má susedu, ktorej vadí, že často splachujú wc.