Čo zaberie na plesne na stenách bytu?

alenka6
14. mar 2011

Viete mi poradiť dobrý prípravok na opakujúcu sa pleseň na stene?? Ako je lepšie vetrať, jednorazovo prievanom alebo cleý deň mať pootvorený oblok?

gretocka
3. dec 2014

savo proti plesniam a nam na stenach zabralo vysekat celu omietku ktora bola plesniva, nanovo vyspravit a poriadne vetrat.... v zime pootvarane skrinky na kuch. linke, lebo je na nezateplenej stene, tak aby sa vetrala..
skrine mame tiez trochu poodstavovane od stien, kvoli prudeniu vzduchu. Vetram rano ked vstaneme kym ranajkujeme izby, potom na chvilu vetracka na kuchyni. A vzdy ked sa vratime z vonku, tak na chvilu prevetram. A vecer pred spanim ked sa deti zakrutia do perin zas na chvilu.

klimova28
23. dec 2014

My sme s plesňou bojovali tri zimy, nakoniec pomohla sušička prádla / iba z bazoša ale hlavne že funguje / a varenie v tlakovom hrnci - všetko, čo sa dá, aj zemiaky, zelenina, polievky... Keď je v byte veľa pary, ťažko to úplne vyvetráš, aj keď vetráš aj trikrát denne. Savo pomohlo, ale iba na chvíľku, za dva-tri týždne bola pleseň znova....

piskotka2014
1. jan 2015

my sme mali tiez problem s plesnami,kupili sme starsi dom pokial boli stare okna tak bolo vsetko v poriadku,lebo moc netesnili.Po 3 rokoch sme vymenili za plastove a zacal problem s plesnami,kedze steny boli studene a okna krasne tesnili ,v kazdom kute plesen,riesili sme to par rokov savom ale kazdu zimu sme to museli aplikovat nanovo.Za dalsie 2 roky sme konecne aj zateplili a odtedy mame pokoj ,po plesni ani tuk.Steny su krasne teple takze v izbe sa uz nedrzi vlhkost ,mame krasne teplucko a ciste steny.

mirtill
10. jan 2015

My tiež bojujeme každý rok,na vine nie sú plastové okná ale severovýchodná strana,teda tie steny ktoré dostanú najmenej slnka.Pleseň máme najmä tam,kde je kúrenie nedokonalé,máme radiátory a tu neviem regulovať kúrenie,lebo tie severovýchodné izby sú chladnejšie.Doteraz som používala savo,vždy zabralo do ďalšej zimy,no určite vyskúšam aj niečo iné.A minulý rok pršalo nepretržite tak že sa nečudujem ak je všade vlhko,aj teraz prší.

dzekpp
16. feb 2015

Zaujimave ze to kazdy riesi az ked objavi plesen :D Vlhkomer je par eurova zalezitost, tak si ho kupte a kontrolujte.
Naucte sa vetrat a zakryvat hrnce pri vareni. Vetrat treba ked je vonku najvacsia zima, cim nizsia teplota vzduchu vonku, tym menej vody obsahuje. Nech vas nestrasi vonkajsi vlhkomer. Pri rovnakej vlhkosti obsahuje studeny vzduch ovela menej vody. Po ohriati vzduchu na izbovu teplotu vlhkost vyrazne klesne. Dufam ze to je zrozumitelne...
Vetrajte prudko a velmi kratko ! Max 5 minut, idealne minutovy prievan... tak aby ste zbytocne neochladzovali steny a povrchy. Radiatorom ohriaty teply vzduch potom kondenzuje na studenej stene a po case sa objavi plesen.
Takisto nenechavajte vychladnut steny uplnym vypinanim radiatorov, ani vo vasej dlhsej nepritomnosti. Pri zapnuti kurenia zase teply vzduch zacne na studenych stenach kondenzovat vodu.
Pri vetrani kupelne pouzite strbinove vetranie v miesnosti, kde citite ze vzduch vchadza do bytu. Na opacnej svetovej strane vdaka smeru vetra ide vzduch von, a tahate si ciastocne vlhkost z kupelne do bytu.
Pri vareni zakryvajte hrnce ! Usetrite aj na plyne, denne varenie obeda s polievkou v odkrytom hrnci vam vypusti aj liter vody do vzduchu.
Ak vam nic z toho nepomaha a vlhkost dlhodobo presakuje z muriva napr. po rekonstrukcii bytu, nekupujte neucinne absorpcne tablety, potrebovali by ste ich na plochu bytu tak 20-30. Pomoze aj najlacnejsi kompresorovy odvlhcovac (cena okolo 150€, a po odzneni problemov ho stale dokazete predat za viac nez polovicu... zivotnost je 5-10rokov).
Ja mam v bytiku sucho, vlhkost v zime pod 50 percent, takze hrnce zamerne nezakryvam, pradlo susim v byte, na radiatore mam zvlhcovace s eteryckym olejom. A to vsetko len preto, ze v byte fajcim, a prudko vetram...

kaktuussik
17. feb 2015

Savo!!!!!!!!!!

barunka66
18. mar 2016
Používateľ barunka66 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barunka66.

savo by som urcite nepouzivala, smrdi, je zdraviu skodlive, my byvame v panelaku, neni otepleny a zacali nam plesniviet rohy, my sme to nastriekali pripravkom subio, asi 3 krat opakovali a plesne sa viac netvorili. vyrobok nesmrdi a neobsahuje chemicke latky takze sa kludne mozes zdrziavat v izbe
http://shop.vitarian.sk/ochrana-proti-plesni-370

s_i_m_a
3. jún 2016

Vedeli by ste mi poradit? Odtiahli sme nabytok stena je dlha asi 4 metre a je tam plesen cca pol metra do vysky od podlahy.. Striekam to savom uz 4x uz je tam tej plesne asi uz iba tretina co bola na zaciatku. Chceme to vymalovat. Co odporucujete? Treba to este nejako mechanicky odskrabat alebo pridat do farby nejaky protiplesnovy roztok?

vladik_del_maar
19. sep 2016

@babulik505 ahoj ako ste to nakoniec vyriešili?

pretože mám podobný problém, krajný byt = ľadové podlahy aj steny.

dakujem za tvoju odpoved

babulik505
20. sep 2016

@vladik_del_maar Ahoj, tento rok nám zateplovali dom, tak som veľmi zvedavá, čo bude. Presviedčali nás, že plesne nebudú, ale veľmi tomu neverím, alebo sa už dopredu bojím?, keďže si myslím, že najprv sa mal ošetriť múr. Ale to je u nášho správcu ako hrach na stenu hádzať.

vladik_del_maar
20. sep 2016

ahoj,
ja to akurat riesim na bytovovm tiez nech zateplia, tak drzim prsty nech mate teplo a ciste steny 🙂

milinka239
10. okt 2016
lacoste1111
28. jan 2017

@babulik505 ahoj.mam taký istý problem.byvame 10 rokov tiez v roznom byte a na samom vrchu a tento rok sa nam v detskej izbe objavila pliesen v rohoch a aj dole pri listach kde bola taburetka a to neviem co mam za skrinou.budeme odtahovat.ze ake prekvapko nas caka :( chcem sa spytat zbavili ste sa plesne? Vdaka

babulik505
28. jan 2017

Ahoj. No to poteší :( Zatiaľ plesne nemáme, predpokladám, že vďaka zateplovaniu. Ale stále chodim a kontrolujem steny. Ja som sa ich zbavovala len sprejom proti plesniam.

lacoste1111
28. jan 2017

@babulik505 vdaka za odpoved.tak to mate super 🙂 ja som pozerala nater na baze ionov striebra.sice drahsi ale skusime 🙂

lacoste1111
28. jan 2017

@babulik505
Teraz citam ze ste davali tiez nater protiplesnovy.nevies nahodou ci to nebol ten ma baze ionov striebra? Lebo garantuju ze ta pliesen nebude vznikat ked sa to nim natrie.

babulik505
26. feb 2017

@lacoste1111 neviem, ale asi toto.to nebolo. Uz ste vyskusali?

petrusa87
27. nov 2017

@zuzkapo1 chcem sa opytat po par rokoch ci teda ta mudra huba zabrala na plesn dik

marika9999999
2. dec 2021

@zuzkapo1 dobry deň prosím vás pomohla vám ťa múdra huba? Ďakujem ☺️

minyminy
5. nov 2022

@gabka24 ahoj viem že stará téma, ale prosím ta ako dlho ste boli v tom plesnivom byte a malému čo bolo že bol chorý? Z tej plesne? My máme plesen rozšírený všade na byte ( aj nábytok) :( a malá ma len pol roka