Čo zaberie na plesne na stenách bytu?

alenka6
14. mar 2011

Viete mi poradiť dobrý prípravok na opakujúcu sa pleseň na stene?? Ako je lepšie vetrať, jednorazovo prievanom alebo cleý deň mať pootvorený oblok?

benne
14. mar 2011

to je skôr otázka vhodná na modrastrecha.sk, a platí ti tam ten istý nick i heslo 😉

katecameron
14. mar 2011

pozri temu Aky je vplyv plesní na deti? ale plesen v byte toho sa nezbavís hlavne ak byvate nasamom vrchu je lepsie odstahovat sa 😒

karinnka
14. mar 2011

My mame v byte jednu izbu na severnej strane,pomoze denne vetranie,a nam pomohol SAVO proti plesniam 🙂

gabka24
14. mar 2011

ahoj @alenka6 my sme riešili tento istý problém, a skúšala som všetko od sava proti plesni cez ceresit stop vlhkosti, nakoniec sme sa odsťahovali, malý bol sústavne chorý takže sme museli zájsť až k presťahovaniu....snaž sa to riešiť čím skôr pretože je to skutočne nebezpečné tak ako pre teba aj pre tvoje bábo ... držím palce

ivetkab.
14. mar 2011

Ak plesne majú všetci v bytovke, tak sa ich úplne nezbavíš. A hlavne keď je vonku poriadna zima. Ale základ je, pustiť silno kúrenie, vkuse vetrať a vzniknutých plesní sa zbavíš Savom proti plesniam. Trošku smrdí, ale dá sa to rýchlo vyvetrať. S plesňami máme aj my túto zimu skúsenosti a nechápem, pretože minulý rok sme tento problém nemali. Ešte Ti poradím ... na miestach kde sa vám plesne urobili neumiestňuj nábytok ani nič čo tam bolo, aby sa to miesto vetralo. Ja som kvôli tomu musela zmeniť kuchyňu a časť detskej.

titkovamiriam
14. mar 2011

Alenka ja by som ti poradila BIOZOR PENTO je to prostriedok proti plesni nanasa sa na 24 h potom sa plesen mechanicky odstrani a miesto vymaluje BIOZOROM NORMAL 🙂

Dnesna najhorsia kombinacia na plesne- plastove okna a zateplenie-hlavne polystyrenom ☹ ☹

syslica
14. mar 2011

Skús pozrieť na Modrú strechu, tam sa problém rieši podrobnejšie - nám pomohol elektrický odvlhčovač (tipy tiež na MS), nárazové vetranie ale nie za vlhkého počasia - ak budeš mať celý deň otvorené vetračky a naplno kúriť, vyhadzuješ peniaze von oknom 😉 . A dostala som meteostanicu, ktorá udáva aj vlhkosť - nemala by stúpnuť veľmi vysoko nad 50 %, ideálne je pod 50%. Kúriť treba, ale nie prekurovať a kvôli prístupu vzduchu pomôže odtiahnuť nábytok na miestach, kde sa tvorí pleseň, od stien (my takto fungujeme s posteľou uprostred spálne - a pleseň máme tento rok pre zmenu v horných rohoch miestnosti, asi od strechy).
Pozor! plesne zo steny neoškriabavajte nasucho, ale pod vlhkou handrou, inak sa spóry dostanú do vzduchu a do pľúc všetkých ľudí v miestnosti.

evickapooh
14. mar 2011

ja mam dobre skusenosti so savom proti plesniam[rozprasovac]strasne smrdi ale je ozaj ucinny ,a odporucala by som ti vetrat aspon 2 krat 30 minut,nie prievanom vetrat 5 min ale vkuse mat otvorene okno v zime je zas nemozne -kvoli kureniu

tweetinkapp
14. mar 2011

nam zabralo Savo proti plesniam a teraz mame v izbe vlastne Ceresit stop vlhkosti, ci ako sa to vola.
co sa tyka vetrania, tak je vraj idealne nechat klucky na oknach (predpokladam, ze mate plastove) nie vo zvislej polohe ale sikmej na tzv. mikrovetranie 😉

sonoio
15. mar 2011

😒 rozne chemicke prostriedky na odstranenie plesni, ale skor by som odporucala susicku vzduchu, a caste,ale nie dlhe, vetranie,kurenie, a v konecnom dosledku- rekonstrukcna uprava 🙄

ivett1
15. mar 2011

@alenka6 ahoj...my sme to riešili u mojich rodičov v dome, keď vymenili okná za plastové 😒 ...pomohlo savo proti plesniam...netreba žiadnu mimoriadnu prípravu, len postriekať, nechať uschnúť a poriadne vyvetrať (predsa len, je to savo a zanecháva svoj typický odér🙂)...len to v žiadnom prípade neodstraňuj mechanicky (nasucho, alebo namokro), lebo sa pleseň rozšíri (tými výtrusmi) aj na iné miesta 😉

mimkao
15. mar 2011

Ahoj. Nastriekať Savo proti pliesňam, oškrabať so špachtlou omietku, vymaľovať nanovo a kúpiť odvhčovač. My sme to tak spravili. Mali sme neskutočné plesne po každej zime a teraz nič, ani náznak. Odvlhčovač pritom zapínam asi iba tak raz za dva týždne.
Problem s plesňami je kôli vlhkosti. A na tú ti Savo nepomôže, pretože savo ti odstráni pleseň na chvíľu, ale kôli zvýšenej vlhkosti sa ti spraví inde. A tabletové "odstraňovače" vlhkosti typu Ceresit Stop ti nepomôžu. Na to ti už treba normálnu mašinu,. Stoja okolo 200 € ale nebudeš ľutovať, ak to kúpiš. Majú ich napríkald aj tu: http://www.klimaobchod.sk/Odvlhcovace/Odvlh-ova...

jolinka
15. mar 2011

lepsie ako SAVO je rozriedit s vodou praskove vapno a natriet okolo okien a rohov, plesne nemaju radi vapno, my sme tak urobili a kde sme dali vapno sa plesen znova netvori, tam kde savo po case sa plesen vratila

penelope2066
15. mar 2011

Jednoznačne Savo proti pliesňam. Nastriekať, nechať uschnúť a vyvetrať 😉

gabuci
24. mar 2011

@jolinka my bývame v rodinnom dome,vetrám často,okná su zatvorené len šikmo/plastové/,no minulý rok ako veľa pršalo potom ked je tuhá zima tiež sa nám tvoria v kutikoch miestnoztí plesne.Skušala som všeličo,no najviac zabralo Savo.S tým vápnom.Hovorí sa,že vápno dezinfikuje.My sme mali také miestnosti,vlastne ešte aj mám,kde je vymalované vápnom,no pesen som mala aj tam za nábytkom.

evi55
25. mar 2011

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10052/223692/Ochrana... my máme podobný problém. doteraz som to striekala savom, to však musím často opakovať. teraz som kúpila prípravok do farby s dlhodobým účinkom a idem to premaľovať.

majina.b
25. mar 2011

prehraj si receptar prima napadov / prima.cz z nedele davali tam pripravok proti presni, je to nový druh omietky...
... a čo mudra huba, vraj ta je najučinejšia, aplikuje sa raz za cca 5 rokov
a ak je velmi vlhko tak odvlhčovač http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/odvlhcovac/

http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/ako-na-ne...
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/vlhke-ste...

a ešte google

bzuco
26. mar 2011

ja odporúčam HG proti plesniam...nevybieli ani farebnú stenu a necítiť ho tak dlho ako savo....to nejdeš vyvetrať 😝

jananis
25. júl 2011

poradí niekto? my už plesen nemáme, ale nábytok - skrine, je cítiť za plesnou. Ako sa toho zbaviť? vdaka

pia22
26. júl 2011

Ked plesen nasiakne do dreva, tak ten pach sa da tazko niecim dostat prec. Skuste ich opakovane umyt octovou vodou a ak sa da dat vyvetrat na co najdlhsie von, ak sa neda, tak nechat dlhodobo otvorene vo vetranej miestnosti. Ale uspech nezarucujem😉

annaopialova
29. júl 2011

ahoj je savo na pliesen len prettym tu pliesen neumyvaj lebo sa ti rozmnozitreba vetrat vetrat

snehulienka
21. mar 2013

cafte, pozeram ze nielen my mame problem. zatial sme si vsimli len taku ciernu plesen medzi kniznicou a vonkajsou stenou, na tu pomohlo savo. ale pozeram ze v kuchynoobyvacke mame teraz novinku - medzi skrinkou a vonkajou stenou (vonku je balkon) je ina plesen, nie cierna, ale taka co byva v pivnici, co farbu na strene tak zbublinkuje. byvame tam uz 6 rokov a este to tam nebolo. co to za hnusoba? nejde to ani savom. tak sa mi zda, ze jedine to vyklepat do cista, nahodit omietku a stierku a vymalovat - ale ci sa to zas neobjavi...???

mario99
26. apr 2013

Savo je to najhoršie čo na pleseň a ešte k tomu aj doma môžete použiť. Zdraviu škodlivé, toxické a smradľavé.
ja mám najlepšiu skúsenosť s Bioni Clean alebo SteriSolan sprejom. to sú nemecké dezinfekčné spreje bez rozpúšťadiel a neporovnateľne účinnejšie na pleseň ako savo

zuzkapo1
24. máj 2013

niekde som citala, ze problem s pouzitim sava na steny je v tom, ze sice plesne odstrani, ale zanechava v stenach soli ktore potom opatovne viazu vlhkost a plesne sa tam budu tvorit znova. neviem co je na tom pravdy, ale neznie mi to ako argument vobec hlupo 🙂 velmi dobre recenzie som pocula aj citala na mudru hubu - idem ju prave teraz vyskusat lebo sa nam v kuchyni vytvorila plesen v rohu, tak uvidime ako to dopadne. ak by ste mali niektora zaujem, mam par baleni navyse - ozvite sa mi cez kontakt ;)

maribell
8. nov 2013

AHOJTE AJ MY MAME PROBLEM S PLESNAMI .. byvame v starom rodinnom dome .. ked sme tu nebyvali tak asi 4 roky sa celu zimu nekurilo a dom napadli plesne na stenach.. ked sme sa nastahovali vsetko sme vystriekali savom proti plesniam a celu jar, leto aj jesen sme mali klud ale akonahle prisla zima a my sme zacali kurit tak sa znova zacala plesen objavovat r hornych rohoch stien .. takze samozrejme tam ziadny nabytok nieje... opat sme to vystiekali savom ale takto sme to robili celu zimu kedze plesen sa stale objavuje... ked prisla jar zase sme mali pokoj az do teraz ked sa plesne zase zacali robit... niekde som tu citala ze je to plastovymi oknami a zateplenim ale my mame stare drevenne okna (povodne) a ani zatepleny dom nieje... takze neviem ...fakt uz sme zufali lebo stahovat sa kvoli tomu nechceme prestalen nieco musi existovat to co sa kadzy do napadnuty plesnov zbura a postavi nanovo? ... najhosie je to ked operiem a vyvesiam pradlo to vidim vsade vlhkost na stenach a pritom mame aj ceresit stop vlhkosti ..vodu to sice zbiera ale na pkesen je to uplne neucinne ☹ co mame robit?

babulik505
20. dec 2013

Ahojte, tak ja sa uz zo zufalstva tiez podelim so skusenostami s plesnami. Byvame v bytovom tehlovom dome, jedna cela stena zaberajuca dve izby je vonkajsia, cize nas byt je krajny. Stena je uplne ladova, plavajuca podlaha tiez. Byt mame desat rokov po kompletnej rekonstrukcii. Kazdu jesen uz trpnem, kedy sa zase objavi plesen. Vzdy je to na tej studenej vonkajsej stene, uz par dni kontrolujem a je toho viac a viac. Nabytok pri stene vobec nemame, nasa postel je asi 5 cm od steny, detsku postielku kazde rano odtahujem aspon 20cm od steny, aby tam bol volny priestor, aby to dychalo. V noci davam medzi postielku a stenu (nie uplne k stene) druhy matrac, aby maly nebol pri tej studenej stene. Plesne su najviac nad podlahovymi listami, a teraz uz miestami az do vysky 40 cm od podlahy. Som na prasky. Teraz som vsetko odtiahla komplet, nastriekala savom. Viem, ze to pricinu neodstrani, viem aj, ze to je problem obvodoveho muru. My vetrame pravidelne, kurime normalne. Snazim sa dodrziavat vsetko, aby plesen nevznikala. Predsa. Vlhkomer sme polozili na zem k stene. Vysledok: vlhkost 70-92 percent, teplota 9,2 - 16 stupnov. Takze tak. Bombardujem aj spravcu, aby urobili sondu do muru a nieco s tym konecne zacali robit. Uz fakt neviem, na koho sa obratit. Zit v takomto aj ked inak krasnom byte s dietatom - nic moc... A to moj muz pred dvoma rokmi, ked som mala pred porodom, vymaloval komplet byt a pouzil protiplesnovy nater. Uf, idem to skontrolovat. Caute.

jankastubka
23. dec 2013

Kde sa da kupit ta mudra huba?

nasa.zuzka
4. jan 2014

pozrite si modrustrechu.sk, tam je pisane viac o plesniach

katarinapeskova
9. nov 2014

Aj ja mam problem s piesňou a uz neviem co s tým lebo sa to stale vracia.používam tiez savo ale ten smrad no htuza

notebook
2. dec 2014

Aj my máme podobný problém, ale viac ako savo sa mi osvedčil obyčajný ocot.