Čo zaberie na seboreu?

jovana
11. mar 2009

Ahojte, prajem pekny den. chcem sa opytat, ci su tu ludia, ktorych uz dlhy cas trapi seborea. Ja ju mam uz roky, skusala som takmer vsetko a vysledok ziadny. rozne masticky, babske recepty, drahe kozmetiky z lekarne,... teraz beriem atibiotika, uz druhe, a strasne sa mi seborea pohorsila. je to uplne cervene. mam to v okli nosa az ku az na licach, na vieckach a kutiku oka, na cele, v usiach a za usami. Dost mi to zneprijemnuje zivot. prosim poradte nieco. mam 26r. Vdaka

polarka
11. mar 2009

ahoj jovanka - mne v oktobri jedna koziarka diagnostikovala psoriazu,o mesiac neskor ina zmiernila na seboreu - mam to vo vlasoch a za usami,niekedy na cele...v teme o psorke som pisala i co uzivam - nepamätam nazvy - tam su po Zodacu na svrbenie som bola unavena,ale zaberalo dobre - v strese zvyraznene ihned - vtedy citim i na malickoch ruk a chodidlach...udajne som to malo po tazkom porode,len som si myslela ze to mam zo Schwarzkopf samponu na farbenie vlasov - ciernej....vystupnovalo sa to po prechodeni chripky s 39 tt v praci,schudnuti 5kg a citrusoch a enormnom strese...

rozumiem Ti ,nie sme same ,je nas tu viac...

mne pomaha volou vypustat povinnosti a starosti inych - ochrana samej seba...

drz sa!

papa 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

polarka
11. mar 2009

namiesto Zodacu mi dali na 3 mes XYZAL 5 mg ,nie som taka unavena,ale menej zabera,vracia sa to... ☹

polarka
11. mar 2009

vlasy umyvam samponom Nizozone,
do usi mast Advantan
gel na umyvanie vlasov Micetal
antihistaminikum 1tb vecer predtym Zodac (u mna zaberal,no unavena )teraz XYZAL
na svrbive,cervene miesta vo vlasoch najma kuty,boky a na zatylku vodicka betacaroten???uz nemam neviem nazov

a 3 koziarka mi dala smradlavy dechtovy sampon Polytar AF ale ten som este nepouzila,lebo fakt desne pachne

jovana
autor
12. mar 2009

ahoj Polarka,
dakujem za reakciu. ja najnovsie skusam od AA help cistiacu emulziu, mlieko, plet.tonikum a krem. celkom to zaberalo len teraz som bola dva tyzdne s teplotami a vybrala som dve antibiotika a rapidne sa mi seborea zhorsila, je uplne ruzovo cervena az sa s tym hambim ist von. je to na tvari to ma najviac s..e.
Na hlave som to malo ked som bola na zakladke, potom to zmizlo na a ostalo to na tvari. nesvrbi to len je to velmi neesteticke. okrem toho sa mi to zhorsi ked zjem nieco citrusove, pikantne. Inac si stravu vobec nesledujem. tak pekny den. drzte sa.

asitka
12. mar 2009

dievčatá a čo je to tá seborea...??? mne sa začali po tele robit také ako keby chrasty...a svrbia...niekde sú malinké...niekde vačšie...ked to namastím kremom...sa to kúsok skludní...som myslela..či náhodou nemám len na tých miestach suchšiu pokožku...ale to bude asi čosi iné....

bocjanka
13. mar 2009

Ja so seboreou tiež bojujem už asi 8 rokov. Nedá sa to celkom vyliečiť. Pri strese sa mi to zhoršuje, vlastne sa mi seborea spustila po ňom. Navštevujem kožného lekára, lebo nič iné mi na to nepomáha. Mám na to Belosalic- dermálnu kvapalinu a šampón a to pomáha. Ja mám seboreu na čele, vo vlasoch za ušami. Doporučila by som konzultáciu s odborným lekárom.

jovana
autor
15. mar 2009

ahojte
seborea je zevraj zvysenie kozneho mazu, aj ked to tak nevyzera, lebo ide o suche cervene skvrny, mapy, ktore sa lupu, alebo su pokryte malymi bielymi alebo zltymi supinkami. zvykne sa vzskytnut v T zone - celo, nos, brada. Ja som si objednala z mojalekaren.sk konopny krem z technickeho konope a obsahuje aj siru. pouzivam to zatial len dva dni ale zda sa mi, ze sa mi to troska ukludnilo. ked by to nahodou zabralo budem vas informovat. Prajem prijemny den. pa

mikulas12
8. jan 2011

Ja používam masť Protopic a striedam to s mliekom s obsahom Q10. Masť používam dobre natretý na tvár, nie do vlasov (neskúšal som) od rána do druhého dňa (zvyčajne v sobotu) ráno sa umyjem dobre len teplou vodou, dobre vyšúcham prstovými mäkkými časťami, bez akéhokoľvek prípravku na umývanie a dosucha vytriem mäkkým uterákom. Potom mám tvár, oči nos, líca,uši aj za nimi a bradu úplne hladkú. Nechám sa obschnúť na 15-20 min. a natriem sa mliekom s obsahom Q10 opäť prstami, pomasírujem si celú tvár s ním aj so všetkými háklivými časťami na nej. To mi za 10min. vsiakne a mám celú tvár hebkú a vláčnu. Druhý deň si pred natieraním opäť umyjem tvár len teplou vodou, ako som vyššie spomenul, natriem mliekom s Q10. Toto mi vydrží 7-10 dní v dobrom stave a potom opakujem postup od začiatku, keď sa mi zdá, že šupiny sa viac tvoria.
Vlasy umývam len teplou vodou, predtým som odskúšal milión šampónov a vodičiek, mal som od nich nie lupiny, ale chrasty. Dnes mám len lupiny, ale nie toľko ako na 2. deň po šampónoch od výmyslu sveta a chrasty od soborey vôbec nie. Hlavu si za normálnych okolností umývam 3-4 razy do týždňa, môže sa aj každý deň 2krát.
Odporúčam Mŕtve more alebo Smrdáky a aj Podhájska nie je zlá, nie je to celkom ono, ale lepšie ako nič

ullala
8. aug 2012

Co pouzivate na seboreu v okoli oci? Mna stve, ze vsetky pripravky, ktore som mala sa nemaju pouzivat v okoli oci, dokonca niektore mozu sposobit sedy zakal ak sa dostanu do oci... Este som si aj od lekara vypytala pripravok, ktory je na tvar a zas to tam je napisane, ze sa nema pouzivat v okoli oci... jak z kocurkova mi to pripada, kedze ta seborea sa zvykne hlavne aj tam vyskytovat 😒 Nejaky sampon, ktory posobi aj na tvari? Teraz som jeden mala, zmizlo mi to, ale zas to mam naspat na tvari

raffaela
15. apr 2013

Ja by som skúsila toto, krém priamo určený na seboreu na tvári http://www.pilulka24.sk/bioderma-sensibio-ds-uk... možno aj s vodou http://www.pilulka24.sk/bioderma-sensibio-h2o-m...
Ale určite sa zamerať na úpravu stravy, bez toho asi darmo sa patlať zvonka.

siminkagal
30. máj 2013

ahojte 🙂 mam problemik so seborkou tiez ... bola som v nemecku v praci a skusila som koznu lekarku tam ...do vlasov mi zabral roztok Alpicort natierat raz denne napr. vecer a rano umyvat hlavu s cistym Head& Shoulders, ziadne mentolove alebo ine sampony len cisty na klasicke umyvanie. Ale na tvar som dostala krem ktory na SR asi nezozeniem :Adtop Creme od Dermasence...poradi niekto nieco dobre na tvar? dakujem 🙂

vika77
4. jún 2013

mám túto chorobu už dlhšie pod kontrolov,ja mám tú suchú formu choroby.užívala som zeleny ječmen a chlorellu a je tu dôležitý pitný režim ,aby všetky nečistoty sa z tela vyplavili ! A tiež odporučam si niečo naštudovať ODKYSLENIE organizmu

aplikpalik
19. sep 2013

Doporucujem toto:
http://www.pilulka24.sk/kozmetika/skin-cap?fs=4...

Mne staci sampon a krem... Funguje to! 🙂

seborea
10. feb 2014

@siminkagal
Cauko Siminka, prosim informaciu ci ten krem - "Adtop Creme od Dermasence" dostat v Nemecku v lekarni
alebo v drogerii.... A pomohlo to, alebo ani nie velmi. Vdaka - chytam sa kazdej slamky - zatial bezuspesne ☹

siminkagal
11. feb 2014

pre : seborea
Ja som ho v lekárni dostala. Bola som tam na kožnom a to mi predpísali. Vtedy mi to dosť pomohlo a teraz mi veľmi pomáha na tvár obyčajný DOVE krém. Len sa treba o tvár starať pravidelným krémovaním aj keď to už vyzerá, že je to ok 🙂
🙂

siminkagal
11. feb 2014

@seborea Ja som ho v lekárni dostala. Bola som tam na kožnom a to mi predpísali. Vtedy mi to dosť pomohlo a teraz mi veľmi pomáha na tvár obyčajný DOVE krém. Len sa treba o tvár starať pravidelným krémovaním aj keď to už vyzerá, že je to ok emoticon

seborea
12. feb 2014

@siminkagal Dakujem, ja som v tejto "oblasti" zdeseny zaciatocnik Momentalne mi zabera Jarisova voda, ktoru mi "varia" v lekarni v kombinacii s robenou mastou (pytyol s lokoidom) Zaberie to rychlo, potom mam nejaky cas klud a opat som flakata....Mam taky pocit, ze sa to len potlaca namiesto toho, aby mi zistili pricinu... tak som sa dala na mesacnu detoxikaciu. Vdaka, ze si sa ozvala a zelam pekne dni

mmmmilos
4. máj 2014

Dobrý,

Mal som fest problémy a už som sa ako chlap dokonca aj líčil. Lekár nič nevyriešil.
Budem stručný- slovenský (aj europsky )lekár nepozná výraz- vnútorné plesne, parazity, kvasinky.
Pozná len výraz baktéria, výrus- liečba- antibiotiká, kortikoidy,- občasne fungujúce maste.
Nevedia vlastne ani otestovať prítomnosť prvo- uvedených vecí v tele.

Zo začiatku fungovalo zvonku Teatree 100% olej -vraždí všetky plesne, kvasinky ale len zvonka. potom ani to nie.
skúšal som aj konopné mazání so zlým výsledkom.
Musel som na to vnútorne.

V hypermarketoch sú sem tam obchody s panenskými zdravotnými olejmi.

Recept- kúpte si ľanový olej 250 ml cena do 5 Eur.

Každé ráno a večer nalačno lyžičku veľkosť od kávovej po polievkovú -(ja polievkovú) prehltnúť a zajesť- pozor dôležité! jogurtom alebo tvarohom okolo 125 g- 1 balenie bieleho.
Pozor je to veľmi zdrave- vygúglite vraždí to všetky svinstvá v črevách a tele a je to treba pravidelne!!!

Zvonka som mazal kokosový olej

Verte- neverte, použite- nepoužite je to your choice.

Po 6 týždňoch som čistý.
Vraj to dokonca pomáha aj na tlak, srdce ,omega3...

Teraz to klincujem oregánovou masťou vnútorne.

Držím palec.

leadercompany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelinka13
6. jún 2014

Vyskusajte tento nimbovy olej, pripadne aj sampon, mne velmi pomohol na ekzemy: http://www.nutrimas.sk/Nimbovy-olej-60ml-d46.htm

dferkova
31. júl 2014

Ahojte☹ ja sa tiez trapim seboreou od 14 rokov najprv sa mi objavovala v okoli dekoltu a v 18 rokoch na tvari...a odvtedy len tvar(celo,v okoli nosa,lica,krk,usi) mala som uz hociake maste od koznej a vysledok-vsetko pomahalo len na chvilu ☹ teraz pouzivam konopny krem a vazelinu lebo je mastna na suche miesta ale nepomaha ani to☹ som zufala.uz som chcela ist aj k liecitelke ci sa to neda vyliecit zvnutra len nepoznam taku co by mi pomohla ☹ zaujalo ma co napisal mmmmilos tiez si myslim ze vsetko by sa maloliecit skor zvnutra ako zvonku mastami a pod.

dferkova
31. júl 2014

@mmmmilos ahoj dodrzoval si aj nejaku dietu ci len si pil ten lanovy olej?

mmmmilos
1. aug 2014

Dietu som nemal ale stále to užívam

už 4 mesiace som ok občasne navečer do postele keď nepotrebujem nejako vyzerať- napudrujem nos a okolie SULFOTHION- púdrom obsahuje koloidnú síru -dostať v lekárni.

Inak aj v tej dobe ked som bol ešte u lekárky povedala že vlhkosť hento dráždi tak nemažem len ráno kokosový olej a večer toto.

Držte sa!

mmmmilos
1. aug 2014

A ešte telo musí pri hentom piť poriadne zvnútra hydratačné krémy nie sú to pravé orechové alebo jedine keď je už človek OK.

jerdna19
14. aug 2014

P. jovana, napíšte na 2oskar195@gmail.com popišeme o možnostiach

jerdna19
14. aug 2014

@jovana , Napíšte na 2oskar195@gmail.com

ezofit
20. aug 2014

žiadna choroba nemôže zmiznúť, kým sa neodstráni príčina v emocionálnom poli človeka: http://www.ezoshop.sk/index.php?route=product/s...

rkl12
25. aug 2014

@jovana
Ahoj, ja som taktiez jeden z tych stastnych, ktory trpia touto potvorou.
Skusal som naozaj vsetko - od Biodermy cez La Roche a pred par dnami som skusil aj Skin Cap, ktory ma neskutocne podrazdil a urobil mi krvave flaky na tvari. Nastastie mi v lekarni odporucili vynoveny rad kozmetiky od firmy Ducray Kelual DS a Kelual Emulsion. Riadil som sa presne odporuceniami. Tvar som dva krat denne umyl Konopnym cistiacim gelom na seboreu a akne od CurisHelp. Potom som naniesol Kelual emulziu od Ducray a po par minutach som este problemove miesta pretrel kremom Kelual DS. Po dvoch dnoch sa moj stav zazracne zlepsil. Ziadne supiny, flaky vybledli a tvar je uplne bez svrbenia, nenapnuta..no proste krasny pocit po strasne dlhom case..

V septembri planujem absolvovat liecbu laserom Smooth Beam v LifeStyle v Bratislave. Tento laser nici mazove zlazy, resp. znizuje ich mnozstvo, co je hlavny problem seborei. Cena je sice 130 euro na celu tvar a potrebujete minimalne 4 sedenia, ale clovek ma vraj na dlhy cas nasledne pokoj.
Ja som predtym skusal aj liecbu laserom Nlite v ULK, ktora zabrala len minimalne a bola rovnako nakladna.. Je vsak pravda, ze Nlite laser zabija bakterie a neredukuje mazove zlazy. Jedina vyhoda oproti smoothbeam je, ze takmer vobec neboli..

Takze skuste a uvidite..V kazdom pripade ta Ducray kozmetika je celkom cenovo priatelna..Stoji okolo 10 euro, co sa s Biodermou alebo inymi neda porovnat.

Tak vela stastia a dajte vediet, ci zabralo.
R