Čo zaberie na seboreu?

jovana
11. mar 2009

Ahojte, prajem pekny den. chcem sa opytat, ci su tu ludia, ktorych uz dlhy cas trapi seborea. Ja ju mam uz roky, skusala som takmer vsetko a vysledok ziadny. rozne masticky, babske recepty, drahe kozmetiky z lekarne,... teraz beriem atibiotika, uz druhe, a strasne sa mi seborea pohorsila. je to uplne cervene. mam to v okli nosa az ku az na licach, na vieckach a kutiku oka, na cele, v usiach a za usami. Dost mi to zneprijemnuje zivot. prosim poradte nieco. mam 26r. Vdaka

nutrimas
26. aug 2014

Stav pokozky odraza stav nasho vnutra, treba zacat tam.Precistit telo od toxinov, odpadovych latok. Najlepsie prirodzenou detoxikaciou stravou, ako doplnok chlorella a na ocistu a posilnenie pecene, ktr. zadrziavat najviac toxinov, je velmi ucinny bodliakovy olej. Zo stravy je vhodne vylucit muku, kr. mlieko, biely cukor - nahrada brezovy cukor - neprekysluje. Toto je velmi strucne a zjednodusene povedane, je to ale dlhodobejsi proces.
Na vonkajsie osetrenie odporucame pripravky z konope, pripadne nimby.
Pestru ponuku prirodnych produktov, ako aj zdravej vyzivy najdete na nasom eshope, radi vam poradime pri vybere s ohladom na Vase konkretne zdr. problemy.

deni73
20. nov 2015

Ahojte, mesiac používam úplne jednoduché mydlo s olivovým olejom Knossos, zelený, veľmi to pomáha, mám seborreu na tvári už asi 20 rokov. Odvtedy, čo používam, zlepšenie o 99 %. Stojí to necelých 1 €, vyskúšajte a dajte vedieť. 🙂

vladim24
25. máj 2016

ja mám na seboreu vlastnú tinktúru - etanolový extrakt, jednej známej zabral aj na lupienku, ale zrejme každému účinkuje niečo iné.

natab960
4. júl 2016

mno mam pre teba riesenie. Ja som tiez psoriaticka a do toho som mala akne... vetsko mi zaberalo len do casu. Nahodou som pocula v autobuse ako sa rozpravali o novej prevadzke v Trnave. Chodím tam už som bola 5x a som spokojná je to dotyková infúzia kyslíkom. Nic neboli, nic sa nepicha len priklada na kozu. Po tych 5tich razoch sa mi flaky ocividne zmensili a akne zmizlo ja som nadsená 😀 a moja koza tiez. Vola sa to 4P Medical a je to na Priemyselnej ulici v Trnave sú aj na facebooku

natab960
3. okt 2016

@jovana ja mám psoriázu už niekoľko rokov, najprv mi to bolo diagnostikované ako seborea... takže drahé šampóny, masti a iné srandy a len do času... Teraz v lete som u nás v Trnave objavila prevádzku kde robia dotykovú kyslíkovú infúziu. Reku šak skúsim buď alebo... a čuduj sa mi svete nemám ani jedného fliačka a z vlasov zmizla tiež a dokonca mi ani vlasy toľko nepadajú.

majloo
4. okt 2016

@jovana Ahoj, ja som sa roky trapila a pred pol rokom som si davala len tak pre istotu u obvodaka robit krvny test na mlieko, soju a lepok a drb...lepok mi vyskocil. Cize ziadne ine problemy okrem seboroickej dermatitidy ma netrapili, po vysadeni lepku mam ludia pokozku ako babatko...konecne po rokoch. 🙂 Inak nemam celiakiu, mozno z toho bude nejaka alergia alebo nieco medzi nebom a zemou...

marek2626
7. feb 2017

Zdravim vas ja bojujem stouto chorobou uz 2 rok a poviem to neni to bohvie co sa niekedy pozriet do zrkadla a pod.bol som aj u dermatologa ktory mi hned ked som vosiel do dveri diagnostikoval seboroiticku dermatitidu najprv som nevedel co to spytal sa ma ze ci to niekto nema v rodine a pod. Predpisal mo na vlasovu cast sampon bioderma ds a krem biodermu ktoru pouzivam doteraz..mam to oblasti nosa a niekedy celo a vlasy...mojim spustacom si myslim je stres a nevhodna strava a vykivy pocasia ...v lete je to najlepsie hlavne pri pobyte pri mori...v zime sami to zhorsuje ...odporucal by som vam chodit aj na pecenove testy a kontrolu čriev lebo tato choroba aj stim suvisi ... zo stravy by som vam poradil vela zeleniny a malo sladkeho ...na fb funguje aj skupina stouto chorobou kde sa dozviete aj viac o tej to chorobe mozete sa tam kludne pridat...

mmmmilos
8. feb 2017

@marek2626
Zdravím, ja som po ľanovom oleji s jogurtom -chvála bohu z toho vonku a necítim už ani náznaky ani ten ľanový olej už neužívam často. Z času na čas si samozrejme spravím 2-3 týždňovú kúru ale to len preventívne.
Zvykol som si po ránu namiesto nejakého krému na tvár natrieť trochu kokosového oleja.
Ničí to všetko.

Držím vám všetkým palce v boji!!!

marek2626
9. feb 2017

@marek2626
Zdravim ktrory kokosovy olej pouzivate dakujem...

mmmmilos
9. feb 2017

Je to v tých zdravých obchodoch po hypermarketoch

100% BIO a panenský- nie je to ten , čo sa dá kúpiť v potravinách,
-250 ml stojí asi 3-6 E

Nie je to vyhranený výrobca ale má byť bio - sám mám už od asi 3. výrobcu

Inak ja som bojoval tiež asi 2 roky prvotný bol ale ten jogurt+ ľan. olej (keď som zistil ten recept predtým z dvoch zdrojov - teraz to asi pred rokom bolo aj v telke ale v inej súvistlosti) ma vysekal asi za 2 mesiace,- fakt to čistí mikroflóru v črevách- potom som to jedol ešte pol roka a teraz už len tak hala- bala

Držte sa !

marek2626
10. feb 2017

Ok skusim to zohnat a este sa chcem spytat ja mam seboreu na cele obocie robia sami tak e male supiny a nemozem sa ich zbavit myslite ze ten kokosovy olej zaberie?

mmmmilos
10. feb 2017

Ja som mal šupiny v obočí a pokračovalo to dole okolo nosa a tam sa to rozširovalo na líca periodicky sa to menilo ( doktorka povedala že klasický T tvar alebo motýľ - a nikdy už sa toho nezbavím)- najprv to bolo citlivé červené potom ako sa to hojilo zmenilo sa to na šupiny potom to trošku ustupovalo ale plynule to prechádzalo do červenej fázy a znova a znova a-- hovoril som na lícach som už používal makeup -( mimochodom MARY KAY bolo najlepšie mal som to fakt hnusné a doktorka- tu máte kortikoidy a zvyknite si).

Kokosový olej podľa mňa pomôže ale nevylieči - gro je u mňa jogurt s ľanovým olejom nalačno a pravidelne

modrykonik03
10. feb 2017

@mmmmilos ahoj, tu kombináciu lanoveho oleja a jogurt alebo tvaroh si jedol aj rano a aj vecer alebo vecer len olej?
A toto si mal ako raňajky, ci si este nieco ine ranajkoval / veceral? Dakujem.

mmmmilos
11. feb 2017

Ahoj ja som to jedol ráno nalačno a spolu -polievková lyžica ľan. oleja a zajedol som to jogurtom -malý asi 125 g -biely a živý- môže sa to aj miešať (ono sa to vraj spolu nejako skombinuje a a vznikajú zaujímavé veci- je to veľmi starý a jednoduchý recept ale počul som o tom z dvoch strán- známa mojej ženy nejaká stará pani- náhodne a dávno, potom predtým ako som to začal jesť od kolegu ktorý to začul od ukrainského doktora- kvalitný srdciar Nitre- to mi vrazilo do hlavy a povedal som si idem na to , divil som sa ale vyšlo to.)
počkal som 15-20 min a až potom raňajky alebo aj neskôr. Samozrejme dá sa aj časteišie ale asi ide o vytvorenie stálej hladiny niečoho v tele. Neskôr som kúpil aj jogurtovač.
Ten ľan. olej kupujem tam kde kokos.

modrykonik03
12. feb 2017

@mmmmilos
Dakujem, znie to fakt zaujímavo. Idem na to. A este ten vecer si to ako kedy konzumoval? Dakujem Ti.

marek2626
12. feb 2017

Zdravim mal si tie supiny aj cez leto?v lete hovoria ze seborea sa skludni ....

marek2626
12. feb 2017

Dal by si stranku odkial kupujes ten kokosovy a lanovy olej dik..

mmmmilos
12. feb 2017

Ten večer nie -najprv som kúpil ...po troch dňoch som už šlapal.

"- ADD Marek...-Zdravim mal si tie supiny aj cez leto?v lete hovoria ze seborea sa skludni ...."

-V lete sa to ukludnilo , ale bolo to v pohode viditeľné a more ako hovoríš pomáhalo ale nezmizlo to.-

Ja to kupujem v Zdravom obchode- Mlyny NR. na kešovku.
A ľanový olej sa kazí takže je dobré keď ho v obchode vybereš z chladničky-( majú chladničku) a doma držať v chladničke! -preto to aj kupujem na kešovku
Niečo takéto podobné:
https://www.fitstrava.sk/p/270/lanovy-olej
https://www.bionatural.sk/p/kokosovy-olej

Blbé je ,keď sa to je,- je to studené. Ale najlepšie pomaly mne našťastie studené nevadí.
Každý si najde spôsob.

Ale nie je to žiadna veda nejaký Bio obchod alebo stránka a ide to.
A Jogurt nejaký fajný biely - pozor čím viac tuku! (smotanový) živý a slovenský - je zdravší

A potom aj v jogurtovači vyrobí dobrý nový jogurt.

Držím palec, mne to trvalo okolo 8 týždňov! A pokračujte aj keď budete OK vysadzovať pomaly ( keď už budete ok a sem tam opakovať každý je iný!)

Majte sa!

Držím palec

marek2626
12. feb 2017

@mmmmilos ok velmi ti dakujem za info a este ti mozem poradit je fb skupina daj si do vyhladavaca seboroiticka dermatitida vytvoril to jeden typek tuto skupinu s ceska a uz tam je aj dost ludi a dozvies sa vela informacii ohladom stravy a pod.docital som sa ze velmi na seboreu pomaha med pastovany skusel som ho a mozem ti ho odporucit je velmi dobry na tie cer.flaky ale nie na lupy nato je dobry ten kokosovy olej co spominas skus sa tam pridat a uvidis ak nebudes to moct najst tak sa ma spytaj hodim ti link vela zdravia aj tebe prajem...;)

modrykonik03
13. feb 2017

@marek2626
Ahoj, nenašlo mi to tu skupinu na FB...dik

marek2626
13. feb 2017

Daj seboroiticka dermatitida lecba tam ti je..

mmmmilos
13. feb 2017

ďakujem za info , na FB našťastie nie som, ak bude nejaký problém mrknem sa.

Držte sa!

pocahontas1
1. máj 2017

@mmmmilos Zdravím, chcem sa opýtať na tu kúru , stále to máte pod kontrolou vďaka tomu?

mmmmilos
3. máj 2017

Áno som ok .

Keď som to počítal, dávam si ten jogurt v tomto období asi 1x za 2 dni- stačí to, nemám žiadny problém.

Ale miesto nejakého krému ráno používam kokosový olej.
To je všetko.

Zdravím,

držte sa!

modrykonik03
3. máj 2017

@pocahontas1
Ja som tiez na tej kúre co doporučoval mmmmilos, uz tretí mesiac si dávam rano lanovy olej s jogurtom. Na začiatku sa mi vodili na hrdle a tvári cca 3 červene vyrážky, ktoré boleli poriadne a nešli ani vytlačiť a miznú strašne dlho, jedna aj na tele bola, myslim, ze je to proces čistenia. Na seboreu to malo vplyv taky striedavý, oveľa lepsie, potom zasa sa objavila viac, rôzne a teraz posledný tyzden vyborne. Plánovala som to drzat 3 mesiace, ale asi predĺžim 😊
Vela stastia.

modrykonik03
3. máj 2017

@mmmmilos
Ahoj, ako dlho si si prvýkrát dával ten jogurt s olejom? Ja frcim na tom tretí mesiac😊Tak ci pokračovať alebo teraz každý druhý den ? Vyššie v príspevku som pisala o mojich skúsenostiach ...

mmmmilos
5. máj 2017

Moment ... ja som z toho vonku- preto si to dávam raz za dva dni, niekedy aj denne - na Vašom mieste - keď ešte bojujete, tak radšej každý deň, proste pravidelne.
Veď je to len jogurt + olej.

Na začiatku som frčal asi 4 mesiace ale keď som sa zlepšoval fungoval som 2 roky a potom doteraz s prestávkami- mne to proste vyhovuje, cítim, že ja z toho prosperujem.

Držte sa!

modrykonik03
6. máj 2017

@mmmmilos
👍👍👍
A kolko na tom frčíš už celkovo?

mmmmilos
7. máj 2017

Rozmýšlam...
v 2014 -om som sa ešte líčil.
rok mi trvalo kým som na to prišiel,
od 2015 -6 týždňov - prvé výsledky,
3-6 mesiacov bol som OK
Vlastne pravda- 2 roky užívam.

inypetrik
15. jún 2017

AHOJTE LUDIA,
ZARUCENY A JEDINY SPOSOB LIECBY SEBOREI
DVA TYZDNE A VYRAZKA MI PO DVOCH ROKOCH NEUSPESNEJ LIECBY UPLNE ZMIZLA!
PISTE NA MAIL KAZDEMU POSTUPNE ODPISEM.
POMOZEM VAM. email: peter.lukac02@gmail.com