Čo zbaliť do lietadla?

zuz11
28. aug 2006

Ahojte, mame vazny problem, balime sa na dovolenku a mame take tie male kufriky s manzelom a akosi stativ sa nam do nich nezmesti, myslite ze si ho mozeme vziat ako prirucnu batozinu do lietadla alebo mozeme ho dat ako 3 batozinu do kufra samostatne?
vopred dakujem za pomoc a nazory

lovacka
28. aug 2006

no zuz nepochopila som presne tvoju otazku ale ako prirucnu batozinu mozes brat batozinu o rozmere 45x35x16 ale over si to na nete na letisku,proste je to rozmer notebookovej tasky.takze 20kilovy kufor alebo 15 ako batozina do lietadla a potom prirucna o rozmere notebooku 😉

zuz11
autor
28. aug 2006

lovecka, nie mne ide o to ze stativ na fotak sa nam nezmesti do kufrov a tak neviem kam s nim bo sa bojim ze ho povazuju za ostru a nebezpecnu batozinu a odoberu nam ho 🤐

lovacka
28. aug 2006

joj prepac tak s tym ti neporadim ale viem ze ked sa kupuju letenky tak tam sa da zarezervovat alebo ako sa to povie napr beries snowboard alebo lyze a oni ti to ulozia ale nemam skusenost takze nie som si ista a to je taky velky ze nevojde do kufra?

ikke
28. aug 2006

zuz, to co mate za rarohu??? 😕
a ake mate pokyny - mate vyslovene napisane, ze to musi byt 20kg na osobu zbalene v jednom kuse? my sme mali napisane, ze 20kg/osoba, max. 2 batoziny plus handbaggage. zalezi od spolocnosti. a teraz uz aj od krajiny, kam letite.

zuz11
autor
28. aug 2006

no kufre mame take tie co sa na velke lety mozu brat aj ako prirucne do lietadla ale na taketo dovolenky su vhodne ako batozina, bo na letnu dovolenku vela veci netreba a ten stativ ma po rozloyeni dva metre na vysku v zlozenej podobe pol metra a zmestil by sa iba krizom v kufry ale co si potom budem vsetko balit na trojuholniky? 😀 je to trosku objemne.... a fakt mame mini kufriky 😅
a v pokynoch mame do 15kg nic viac 🤐

lovacka
28. aug 2006

tak to ti neporadim zuz.a je to take potrebne na dovolenku?

zuz11
autor
28. aug 2006

http://digifotak.profishop.sk/images/1001/jz_70...
takto to vyzera rozlozene a manzel to kupoval aj koli dovci, pred dvoma rokmi sme to tiez mali, bolo to super ale to sme isli s jednym obrovskym kufrom ale to sa nam neosvedcilo take balenie.... 🤐

ikke
28. aug 2006

zuz, idete so slovenskou cestovkou? a nevies, akym letom/spolocnostou?

zuz11
autor
28. aug 2006

ikke, mam na vyber bud zo slovenskou leteckou spolocnostou alebo mozno tuniskou co ja viem ako to vlastne je ale asi skor z neakou nasou... klasicky chartlovy let 😅

emjee
28. aug 2006

ak sa nemylim do tuniska sa vacsinou lieta charter cez tunisair 😉 zuz ja by som ten stativ nedavala do ziadnej batoziny, normalne ho prihlasite na letisku ako dalsiu batozinu, oni ho "oznackuju" a poslu ako batozinu (nemusi byt v kufri, uz som tak videla na tych beziacich pasoch rybarsku sietku 😀 )

zuz11
autor
29. aug 2006

balenie na poslednu chvilu ma hned niekolko zadrhelov 😵 ani plutvy na potapanie sa nam nezmestia 🤐 😔

emjee
29. aug 2006

zuz bud si kupte (uz asi nestihate, tak pozicajte) vacsie kufre alebo neberte pol domacnosti 😀 v tunisku neni bohvieaky podmorsky svet, takze plutvy su vam na ... pozdravujem manzela 😉 (tipujem, ze ich che brat on, nie ty 😀 )

zuz11
autor
29. aug 2006

emjee, vacsie kufre bz som nebrala aj ked mame 😀 samoska ze ja sa potapat nechystam 😀 a dik za info 😉

caraida
29. aug 2006

urcite zalezi od leteckej spolocnosti, treba sa informovat tam. my bezne berieme do lietadla ako prirucnu batozinu badmintonove palky, supnute v igelitovom sacku (na odpad 😉 ) este sa nik nestazoval.

emjee
29. aug 2006

nie som si ista, ci po nedavnych skoroutokoch v londyne sa nahodou nesprisnila aj bezpecnost na bratislavskom letisku 😒

zuz11
autor
29. aug 2006

no ved preto moj strach zo vsetkeho, nerada by som mala znarodneny stativ 🤐 😔

peha
29. aug 2006

plutvy sa aj mozno zidu, je tam na co kukat, zalezi, kam sa dostanete, a ak nemas zuz problemy, myslim, ze snorchlovanie - to mas splyvanie na hladine, si myslim, ze krasne vychutnas.
stativ by som sa asi za kazdu cenu snazila dostat hore do lietadla ako prirucnu batozinu, aby sa nestratil a "neznicil" ked ho budu prehadzovat kade tade.
alebo ho zabalte do nejakej tasky, ci latkoveho obalu a tak ho berte na palubu lietadla. my sme sice leteli v juni, ale so stativom sme nemali ziadne problemy. (chodime s batohmi a tam v pohode vosiel)

emjee
29. aug 2006

dufam, ze v pohodicke odleteli 🙂

zuzla2
29. aug 2006

baby a co tak do batoziny???
resp. kolko triciek nam asi treba, nohavic, atd...jednoducho co vsetko nam treba brat????

ikke
29. aug 2006

zuzla, no to zalezi, aku mas spotrebu triciek 😀 ja mam spotrebu vysoku, kedze moje tricka su po jednodennom noseni viac nepouzitelne, resp. pouzitelne su, ale potom by uz boli nevypratelne 😔 😅 a tiez zalezi, na kolko dni idete. ja som si na 15-dnovu dovolenku naozaj brala 15 triciek/tielok a domov som doniesla ciste jedno!!!
a tiez zalezi, kam idete. k juznym moriam su napr. uplne zbytocne rifle, samozrejme... 😀
k moru a vobec na cesty je dobre zbalit aj kus snury na pradlo a par stipcov - aby ste nemuseli nahanat susiace sa plavky po celom hotelovom areali.
no a osvedcil sa napr. aj skladaci nozik (nesmie ist do prirucnej batoziny v lietadle, samozrejme!) - aby bolo cim rozkrojit melon 😝
a nezabudnut na čtivo - pri opalovani ta rozmyslanie o nesmrtelnosti chrusta velmi skoro prestane bavit 😉

zuzla2
29. aug 2006

dik ikke...no my ideme podobne ako zuz do Tuniska na 11dni...
hmm..ale 11 triciek???ved to by ma muz asi zabil 😀

ikke
29. aug 2006

no, ja radsej viac triciek a spodneho pradla, ako to musiet prat v rukach 😝
ale bezne si ludia vystacia s mensim mnozstvom, no ja sa potim velmi "kvalitne" 😀

emjee
29. aug 2006

my sme boli na 12 dni v egypte a moj muz mal zbalenych 13 triciek a 5 koseli 😉 (lebo na ranajky ides v inom ako na obed a v inom ako na veceru a v inom ako na plaz 😀 )
mne sa zda napr. zbytocne tahat k moru ponozky - jedine do lietadla
my sme tahali aj cestovnu zehlicku, ale nakoniec bola uplne zbytocna, lebo sme nevedeli, ktorou stranou ju pichnut do zastrcky, aby sedel prud tak ako ma 😀

ikke
29. aug 2006

emjee, akoze ktorou stranou? ked ti zo zastrcky netrci nulak, je to suma-fuk... tu v NL mame zastrcky bez toho vytrcajuceho koliku a myslim, ze je to potom jedno ...

emjee
29. aug 2006

no moj sa do elektriky vyzna a vraj pri tych koncovkach co maju dva kolicky je to fuk, a pri tych co maju dva kolicky a dierku to prave fuk neni a nasa zehlicka ma dva kolicky a dierku 😀 (na svk du take zasuvky dve dierky vedla seba a podla normy vies ktora dierka je ktora, no ale tam boli tie dierky nie vedla seba ale pod sebou, takze... 😀 ) hlavne ze mame cestovnu zehlicku 😀

ikke
29. aug 2006

hmm, my tu mame dve dierky vedla seba, bez kolika (uz sa tesim, az si niekto zada vyhladat "kolika" a hodi ho do tejto temy 😀 )... a nas notebook ma koncovku s dvoma kolikmi a dierkou. normalne ho tu strcime do tej zastrcky bez kolika a fici jedna radost. 🙂

emjee
29. aug 2006

ale strcis ho dierkou nahor, nie dierkou nadol, ze?

ikke
29. aug 2006

vacsinou ho strkam do predlzovacky, ktora je na zemi a na ktorej sa hore a dolu tazko urcuje... 😀 strkam to tam jak pride, NAOZAJ je to uuuplne jedno... 😀 😀 😀 (vaaazne, aj moj svagor, ing. elektrikar, slovak, si tu isiel oci vyocit na zdejsich zastrckach 😅 )

zuzla2
29. aug 2006

emjee moj chlap sa pyta,ze ci ste "osaleli"...tym myslel,ze tolko triciek a kosiel 😉
(dufam,ze si sa neurazila) 🙂

ikke
29. aug 2006

zuzla, nezosaleli, ale 15 triciek zabere len o maaalicko viac miesta nez 8 triciek 😉 skor sa da priestor a kilecka usetrit na mnozstve topanok, ako som uz pisala, nebrat rifle, jednak su tazke na vahu, dvak tazke do tamojsej klimy, mikina alebo lahky sveter tiez staci jeden...
jo, a nezabudnite na "opalovaci" uterak. a cestovnu lekarnicku.