Čo zbaliť do lietadla?

zuz11
28. aug 2006

Ahojte, mame vazny problem, balime sa na dovolenku a mame take tie male kufriky s manzelom a akosi stativ sa nam do nich nezmesti, myslite ze si ho mozeme vziat ako prirucnu batozinu do lietadla alebo mozeme ho dat ako 3 batozinu do kufra samostatne?
vopred dakujem za pomoc a nazory

emjee
29. aug 2006

ikke verim ti, ale verim aj muzovi, ked povedal nepchat do zastrcky tak som nepchala (aspon som nemusela zehlit 😀 )
zuzla2 😀 moj muz je niekedy "vacsia paradnica" ako ja 😀

emjee
29. aug 2006

opalovaci uterak? 😲
cestovnu lekarnicku - popis najdes tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ikke
29. aug 2006

no, viacfunkcny uterak - ak lezis na lehatku, podlozis sa nim, ked fuka vetrik, prikryjes sa nim, ked vylezies zo slanej vody, utries si don nasolene usta... na vylihovanie na piesku neodporucam, inak budes mat usta po utreti nielen slane, ale aj pieskove... 😅

emjee
29. aug 2006

vidis, ja som uz rozmaznana, my sme boli v poslednej dobe len na takych miestach, kde ti k lehatku poziciavali aj uterak 😀

zuzla2
29. aug 2006

diky...lieky som nam uz nakupila...

peha
30. aug 2006

namiesto takeho uteraka postaci aj satka - ja mam taku staru etno satku je velka, ale ked sa zlozi, je 5x5 cm a je to super vec. aj sa do toho oblecies ked treba.
inak ked sme boli s muzom v syrii a jordansku a libanone pred 4 mesiacmi, bola to poznavacka na 14 dni a tam sme museli vziat skutocne minimum veci - kazdy den bol presun po krajine a spis v inom hoteli (a pritom 2 kvalitne sandale alebo tenisky na celodenne chodenie, takisto opalovacie veci, siltovky proti slnku a podobne "europske hluposti" ) tak sme sa kazdy pohodovo zbalili do takych stredne malych ruksakov. az som nechapala. to som mala asi len 3 tricka a jednu dlhu tuniku, flisku, dlhe tenke nohavice a kratke. a bolo. a to som clovek, ktory bez svojej kozmetiky a handier neodide 😀 ale zmestili sme sa. a bola to super dovolenka.
ked ideme niekde na tyzden na slovensko, tak mame ovela viacej veci 😀 😀

masinka
30. aug 2006

baby,
ja vam tych vasich "iba" paradivych chlapov zavidim
moj okrem toho ze si na 11 dni do spanielska vzal 7 triciek, 5 tielok a 4 kosele (a to som balila ja, on mi tam polovicu veci prepasoval ked som sa nepozerala, neviem ako by to dopadlo keby sa balil sam), ale mi nanosil na zbalenie asi 8 roliek WC papiera s tym ze co keby... (nam zabudli dat, alebo vypukne kriza v papierenskom priemysle)
pri baleni naspat ma skoro hodilo o zem, ked som zisitla ze on dovliekol v prirucnej batozine dalsie 4 rolky ...
moja prirucna pritom vazila asi 12 kg, lebo sme mali dovolene kufre 15 kg na osobu, tak vsetky tazke veci isli do prirucnej nech sa zmestime
😠

peha
30. aug 2006

bud rada, ten moj je opacny extrem. jemu stacia tenisky jedny slipy a kreditka. povedal mi, ze vsetko co nam na cestach treba, sa da kupit. a jeto. a potom mi berie z mojho samponu, z mojho mydla, z mojho mlieka a tak dalej 😅
ale aspon moze nosit moju batozinu 😕 😵

ikke
30. aug 2006

masinka, nie si jedina s takymto "paradivcom" 😔 moj mal na dva tyzdne k moru do grecka zbalene 2 tenke dlhe nohavice a 1 rifle, 3 kratke nohavice a asi 20 (naozaj neprehanam!) triciek... z toho nosil jedny tenke nohavice na ranajky a vecere, dvoje kratke (nosil by len jedny, ale tie najlepsie mu boli mierne uzke, tak striedal s takymi ehm... "karibskymi". na tych tretich pocas dovolenky nasiel dieru 😅 ). domov doniesol asi 10 cistych triciek 😕 som rada, ze ako spravny holandan bol ochotny cestovat bez riflovej bundy a dazdnika 🙄 ale prezili sme, nosil si to sam, a nabuduce snad bude trochu striedmejsi, lebo vdaka 20kg limitu sme potom mohli priniest iba 3 vina, co mu bolo nesmierne luto 😀

emjee
1. sep 2006

😀 musim vam to napisat 😀 ideme teraz na vikend svokrovcom, drahy prave bali tasku - 3 tricka, 2 kosele, 2 dlhe nohavice, 1 kratasy 😀 to vsetko na 3 dni (plus samozrejme to, co si oblieka na cestu) - jeho komentar: aby bolo z coho vyberat 😀

zuzla2
1. sep 2006

emjee doteraz som si myslela,ze moj muz je narocny na oblecenie..ale tvoj posledny prispevok ma presvedcil o opaku 😀

ramsessa
17. dec 2007

😉

moni73
26. máj 2013

Ahoj no ja bi som asi oblecenie a ak do sukromneho lietadla tak sacik na vracanie 😀 a nejaku knihu cau!