Čo znamená diagnóza 020 na PN?

silvia83
24. feb 2008

mohli by ste mi poradiť čo znamená diagnoza 020 na PN? Marodim už 3 mesiace som v 6 mesiaci tehotenstva, ďakujem za prispevky

svetluska.p
24. feb 2008

to nevies, preco marodis?

graziela
24. feb 2008

Silvia83,tu je link na stranku, kde najdes prehlad vsetkych diagnoz:
http://www.zdravie.sk/sz/p1/475/Diagnoza-diagno...

trpezliva
24. feb 2008

020 - krvacanie v tehotenstve... 🙂
To si si nevsimla?

leida3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ilijanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
2. jún 2008

kdze tieto posledne 3 prispevky su uplne mimo temu, otvorila som namiesto leida3 novu temu, ktoru najdete tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ikke
16. mar 2009

petusska • Včera o 17:43
ahojte,som na PN pocas tehotenstva a lekar mi napisal diagnozu 020,nevie niekto co je to?

jabber • 1d • Včera o 17:48
http://www.ciselnikdiagnoz.cz/ 😉

jajka12
16. mar 2009

petusska, aj ja som PN a mám diagnozu O20. Neľakaj sa, znie dosť blbo - hroziaci potrat. No zvykne sa písať tehulkám, keď majú nejaký problém. Napr ja som malililinko špinila a zistili, že mám vcestnú placentu. Domnievsm sa, že keby mi vážne hrozil potrat, asi by som ležala v nemocnici a nie doma v posteli...

habibi78
16. mar 2009

aj ja som ju mala....hroziaci potrat....

kejla
16. mar 2009

Aj ja ju mam a presne znie: "Krvacanie vo vcasnej tarchavosti"..Znie to lepsie ako hroziaci potrat 😉

jajka12
16. mar 2009

ja som znenie diagnozy našla - hroziaci potrat, a overovala som si to u lekára..a teda nemám pocit, že 19 tt je včasné tehotenstvo. No ako som písala, uvádza sa vo viacerých prípadoch a nie len v tých, kedy je situácia naozaj vážna.

kejla
16. mar 2009

Jajka,vazne tak znie ta diagnoza..Pozri si aj tento link,uz ho sem kocky davali,je to zoznam diagnoz podla skratky,lahko sa v nom orientuje:

http://www.zdravie.sk/sz/p1/475/Diagnoza-diagno...

Mna s touto dgn vypisal vo 8tt,takze u mna to bolo vcasne tehotenstvo.Ale v nemocnici nas vsetky zhrnuli pod slovnu dgn "hroziaci potrat",ci uz sme tam boli s dgn.020,alebo inou. 😉

lante
17. mar 2009

Ja som s touto diagnózou bola na PN-ke s Vilkom. Doki mi povedal, že značí hroziaci potrat. A krvácanie alebo špinenie môže potratu predchádzať. Aj keď teda ja som prvé potratila bez akýchkoľvek príznakov krvácania (stanovili mi missed abort - zamĺknutý potrat) a pri Vilkovi a aj teraz pri Mišiatku som do takmer 12tt špinila.

jajka12
17. mar 2009

asi nie je podstatné, ako sa kde ndiagnoza volá, podstatné je, že máme lekárov poslúchať a ak máme pri tejto diagnoze ležať, tak treba vážne ležať. Ja strašne verím, že ma po kontrole pustí do práce, no ak povie, že ešte nie, sklapnem uši... aj to ležanie určite nehrozí každej, je to všetko individuálne, a verím, že to všetky dotiahneme do zdarného konca 😉

regrutik
1. jún 2011

ahojte poradite mi prosim vas..mala ste niektora z vas diagnozu Z358 v tehotenstve?a pri tom mam napisane dohlad nad inym rizikovym tehotenstvom

dalinka1
22. mar 2012

Ahojte,poradíte mi,som na PN a môj lekár mi napísal diagnózu 0268 a neviem aká to je.ale čo pozerám všade sú diagnózy troj číselne a ja mam až štvôr číselné,ďakujem za rady

kathka0022
22. mar 2012

@dalinka1 no keby bolo 026 tak to je - Starostlivosť o matku pre iné poruchy súvisiace najmä s ťarchavosťou

mata128
22. mar 2012

Mne moj lekar pisal dg 020-pytala som sa ho co presne tato diagnoza znamena,vraj sa tak vseobecne oznacuje "ohrozene tehotenstvo"

loyanca
27. aug 2012

Máte pri tejto diagnóze O 20 vychádzky?

miroslavusienka
17. okt 2012

@loyanca ja mam vychadzky. povedal mi, ze mam doma vela lezat a oddychovat a v case vychadzok ist na kratku prechadzku s prestavkami na oddych.

avion
22. jan 2013

chodia kontroly pri tejto diagnoze?

tehotna13
22. sep 2015

Čo v prípade že nemám vychádzky a bývam sama ako riešiť nákup potravín a pod veď nemôžem byť mesiac hladná 😢

bambulkamirka
2. máj 2016

Prosím vás o radu čo znamená diagnoza 235.8 teraz som nastúpila na pn ďakujem

luckacik
11. mar 2017

Ja som tiež PN a mám dg 020😉