Cosmic girls - snažilky, tehulky, maminky. Pridajte sa

perla200
26. jún 2009

no tu je tá slúbená témička....

pikino
9. dec 2009

tak vierka gratulace k prvej grcke. 😀

vierka
9. dec 2009

jeeeeej dakujem 😀 uz som myslela, ze tu nikto nie je 😀

tigi
10. dec 2009

caute zabky 🙂

vierka no tak si si teda grcla, dufam ze aspon na dlazku na chodbe, nech sa mozes zaradit medzi baby co nestihli dobehnut na wcko. 😝 😉 😀 ako sa inak mas? uz si zdrava? a film dohodim, na buduci tyzden mam P. zase prec, mohli by sme dat medovinu, alebo kafco. 🙂

vikinka81
10. dec 2009

Dobre ranecko 😉

Ajojj Vierka, tak padla prva grcka 😒 a uz si zdrava 😵

Cauky Tigustek...ako dneska, mrska dorazila 😕 😵 a zabudla som sa ta vcera opytat ako si to myslela stym VIP , ze si ho chces zaplati 😉 🙂

Baby uz mate vianocne darceky...ja chytam depku, zee co mam nakupit..ja teda fakt neviem, som zufala 😨 😔

tigi
10. dec 2009

ahoj vikusik 🙂 ms zatim nikde 🙄 podam hlasenie hned ako dorazi. 😉 co sa tyka toho VIP, ak si sa zaregistrovala na FF, tak mas VIP na tusim 30 dni zdarma. mas pristup ku vsetkemu. po tych cca 30 dnoch sa ti to prehodi len na Basic Membership, cize budes mat dostupne len zakladne funkcie. grafik si tam v pohode mozes robit, len mne by sa hodilo to, co bez VIP neurobim. napriklad znacit si tabletky clostilu, to mi tam proste nezobrazuje, alebo ked chcem pozerat ine grafy(samozrejme su anonymne) nedovoli mi zadat si ziadne vyhladavacie kriteria. napriklad vcera som chcela pozriet grafy, ktore su znacene meranim ktore sa robi v ustach, no nemozem si to tam bez toho VIP clenstva navolit. no a neviem ako tu platbu poslat, pyta to odomna cislo kreditky a takymto sposobom som este sluzby cez internet neplatila, tak neviem ako to poslat.

co sa tyka darcekov, nist mi nehovor, nemam kedy ist do mesta, mam len take prkotiny, nic normalne este nemam.

vikinka81
10. dec 2009

No tak ja som si pekne poplakala do uska mojho mm, prisiel ten stav ktoreho som sa balal, je to take je***e, sme prec od seba vidime sa cez vikendy a dnes my povedal, ze aj medzi sviatkami bude prec....no o com je tento sk*y zivot, len sa nahamae a odcudzujeme...fakt je to takze, ked sme boli stale spolu liezlo my to na nervy a ked sme teraz odluceny tak my je na hovno...vsetko a vsetky muzske prace su na mne ☹ 🤐 😢 😖 tot je depka ako h*o

Jaj tak VIP...aha uz chapem, no ja kazdym dnom rozmyslam, ci si to spravne meriam ,a ci to ma pre mna vyznam..sa len z toho zbytocne stresujem 😖 a dnes ma brucho boli ako na kramy, takze bude ovulka 😀 😅
Inaskie tie grafy co sa mera teplota v ustach by aj mna zaujimal.... 😵 A co sa tyka platby , musis mat platobnu kartu kde su tie cisla vyryte, teda to je karta na podpis a stymto sa da platit cez internet aj v zahranici...neviem ten nazov tej karty ako sa vola , teraz ma napadlo..zeby embasovana? neviem presne, ja ju mam..takze keby som teraz chcela ist napr. do pariza a rezervujem si hotel cez net..tak tam ako zalohu navolim svoje cislo z karty a ono si to stiahne samo. 😵 🙂

A tie darceky zase to bude na poslednu chvilu....a budem z toho na nervy,a este k tomu cakam na vyplatu 😅 😵

vevoncek
10. dec 2009

ahojte tak toto sa nestáva často ale ja som tu zase 😀

vierka gratulujem k prvej grcke to tu budem asi iba ja vyčnievať teraz z radu ale myslím že vianoce sviatky obžerstva nachajú násladky aj na mne 😀 ale nie ja som rada že nemám také problémy to by som nechcela

viki je to ťažké keď sú dvaja odlúčený ja som tak žila asi 3 alebo 4 roky s mužom vtedy sme ešte neboli zobratí a bolo to naozaj ťažké, lebo on bol v zahraničí a domov chodil každé 3 mesiace a bola to veľká skúška psychiky ale aj nášho vzťahu a myslím si že nás to tak posilnilo že už by nás len tak ľahko nič nedokázalo rozdeliť ale poplakala som si aj ja aj sme sa hádali kôli tomu a vyhrážali jeden druhému a povedala som si že toto už nikdy nechcem zažiť

čo sa týka darčekov ja som kupovala v predstihu a už len dolaďujem nerada nakupujem na poslednú chvíľu lebo to je všade veľa ľudí nedýchatelný vzuch a nervy akurát teraz sťahujem rozprávky synovcovy, lebo on už má toľko hračiek že nevie čo s nimi tak som sarozhodla že rozprávky budú tento rok super

vierka
10. dec 2009

caute baby. Ja len narychlo s manzovho telefonu. U zubnika dobre, ale aj tak mam termin na februar na riesenie toho nestastneho zubu. Na poradni tiez dobre, som uzatvorena ako pevnost boyard, ukazkovy tlak. Mam sa objednat uz na poradnu do nemocnice, takze nabuduce uz tam. Tigi - jasne ze na dlazku rovno medzi dvermi. A stretko dohodneme. Vikusik - uz som zdrava. Darceky uz viacmenej mam, uz len malej nieco dokupim. Viacej si dovolit nemozeme, manzovi este ani vyplatu neposlali.

vevoncek
10. dec 2009

vierka potom sa pochvál čo ti deťúrencom pokúpila možno ma inšpiruješ lebo jednému synovcovy sme ešte nekúpili zatiaľ okrem knižky nič

pikino
10. dec 2009

ahojteeeee.

dneska ste naladene darcekovo-depkovo? 😝

no ja uz nejake darceky mam ale este mi ich vela chyba. co uz. ja ako kazdy rok budem lietat den pred vianocami po obchodoch. asi mam rada stres a kopec ludi. holt ked ho nemam v praci tak si to musim niekde vynahradit. 😀

vevoncek
10. dec 2009

ahoj piki no ono niekedy sa dobre nakupuje pod stresom ale tento rok sa chcem toho ušetriť nerada by som išla do pôrodnice predčasne lebo ľudia sú bezohľadný

pikino
10. dec 2009

ti verim. ja som minuly rok s tym pupciskom behala 9 hodin bez prestavky po nakupoch. ved som aj potom dopadla tak ze som musela rovno do postele az do porodu. 😝 sikula proste.

perla200
autor
10. dec 2009

hello...pripájam sa k depkovo naladeným.....nasa mala morka nejak strajkuje....a tí skur...ní doktori....volala som im a tí by jej zas menili mlieko a hovadiny...vyjeb..é ksefty ich...ja prisahám napísem nejakí článok do novín alebo čo???? mala trosku zase vracia a nespí moc...ale nema koliky a pekne kaka a hned by jej menili mlieko tak som to odmietla a povedal mi že budem si za to zodpovedná....no budem...jeb..m na nich...taka som vytočená strasneeeee..... vierka - fakt dost skoro vracias...inak kamoska nevracala celé tehu len posledný 9 mesiac vkuse grnala....
a piki - pripájame sa k foklom....mala si včera udrela do očka hračku a fajn monokel tam ma.....takže ešte aj to....
a čo sa týka darčekov - žiadne nemam....a asi ani nebudem mat....teda nepôjdem kúpit....porodila som simonku to je darček pre celú rodinu nie????

lucul
10. dec 2009

ahojte, tak som vyskolena, ale bolo to vcelku fajn

vierka konecne nejake vzruso v tehu, ze grcka 😀

a k darcekom, nemam nist a ani predstavu co komu kupit 🙄 a hlavne zacina ma chytat panika ked zistujem, ze do vianoc je len chvilockaaaa 😅

a depky nespominajte, ta ma drzi uz hooodne dlho a nechce sa pustit, ja som tiez vcera plakala, najprv za ten incident s mojim tatkom a potom za ine hovadiny nehovadiny 😢

perli pravdu mas - simonka je jeden obrovsky darcek, a na dr. sa vy... a z hodne vysoka, sak ty si matka a vies asi priblizne z coho moze grckat, nemusi to byt hned z mlieka ked to doteraz nemala - nedaj sa 😉

vierka
10. dec 2009

caute baby 😀

manzo zalomil a spi, tak mam cas tak sama pre seba a pre vas 😀

a z toho mojho vracania zase nerobte tragediu, vracalo som len raz, lebo mi nesadol ten dzus a vyvratila som len ten, takze pocitam, ze to bola len jednorazova zalezitost a tym to pre mna zhaslo 😀

vikuska - no ako tak citam, tak nie je dobre ani s nim, ani bez neho 😅 😀 hold, zivot je niekedy tazky a je smutne, ze ide viacmenej len o peniaze co vas delia, ale bohuzial, v dnesom svete je to tak... ja som si zvykla, ze teraz manza 10 dni nevidim a budem sa musiet s tym pasovat aj ked budem sama s malym, ale verim, ze to zvladneme - ved sme nejake silne zenske mi dve, no nie 😵

vevoncek - som rada ze sa ti na tehu cviceni paci (inak to ti uz pisem asi treti den 😅 ), len si to pekne uzivaj a cerpaj informacie, bude ti to uzitocne a stretnes aspon ine tehulky a vymenite skusenosti... my sme boli na kurze supoer partia, aj sme teraz nejake odrodene babatka boli pozriet, alebo baby poposielali na mail fotecky a sme dohodnute, ze tak za pol roka budeme spolu chodit na plavanie, tak sa celkom na to tesim 😀
a co sa tyka darcekov - pre maleho: knizka, garaz na auta, nejake rozpravky na DVD, zateplene nohavice a tricko s autickovym motivom... pre malu: knizka, barbie vila, nejake rozpravky na DVD, a este jej kupim nieco na oblecko

🙂 pikuska - ty si taka nasa doktorka, neviem ci som dokiho spravne pochopila ale krcok mam vraj 1,5 cm - je to dobra miera??? on sa vyjadril ze na ten tyzden tehu co som, tak je to v poriadku 🙂 tak hadam hej...

perluska - tak to ma mrzi, ze malinka zase vracia s zle spinkava 😔 nemoze to byt nahodou len tym, ze by mala skor nejaku vyrozu??? ked koliky nema a pekne aj kakenka??? 😕

tigi
10. dec 2009

babule ja dneska zase nestiham 😖

vierka neboj, nikto tu nerobi z tvojho grckania tragediu, ale ked uz tak, aspon raz si si to musela vyskusat. 😝 😀

perlus ked malej nerobi problem to mliecko co ma teraz, preco jej ho chcu zmenit? 😕 nechapem, akoze na ukor maleho babetka chcu zarabat prachy? kaslat na nich, ty vies co malej robi dobre a co zle, podla toho by som sa tiez na tvojom mieste riadila.

luci a na akom skolenicku si to vlastne bola? inak ja mam tiez nejake depkove obdobie a neviem veru ci by som to priradila iba nedostatku slnka 😖

vikinka81
10. dec 2009

No neviem ci tu este niekto je...prajem vam pekny zvysok dna a este krajsi vikend, ja tu zajtra nebudem tak si to tu uzite 😀 cmuuukky

No a este k dnesnemu dnu...takze rano depka a psycho stavy a lutost kvoli manzelovi ze nemozeme byt spolu, chyba my objatie a jeho hladkanie to fakt mozem 😀 , potom som sla na postu, ked som sa tak vracla spat do auta, komplet oplute sklo pri vodicovch dverach na aute takze ma krasne napinalo a hresila na vsetky decka v pubertalnom stave..nechapem co su to v dnesnej dobe za deti - zvrhle...nechapem o co mu slo, vsak som dobre parkovala, este bolo vedla mna jedno miesto volne... 😠 😒 , takze sup do umyvacky aj s autom...vsak sa na to nedalo pozerat..tam koopec ludiii skoro ma slak trafil...no a ked uz som spokojna prisla do kancla, ze zjem obedik..tak sa my tam nastahoval niaky chorbak..takze skoro zaziva prisiel o kridla...takze takyto nadherny den som prezila....dufam, ze sa my domov nic nestane 🙂 😕

Lucuuulik takze si nabita informaciami...super 😉 🙂

Vierka takze konecne odychujes...aj ja sa uz tesim domov 😅 tak si pekne mojak manzelika kym je pri tebe 😀 a uz som tiez nad tym rozmysdlala ze to vsetko zvladnem, ale vies raz pride na teba taka depka a mas pocit ze ani pes o teba nezakopne..akoze my sme uz v tej faze, ze bez seba nam je tazko...takze sa tesim, tesim, tesim ako ho budem zajtra mojkat 😀 😀 😀

Perlus mas pravdu, najkrajsi vianocny darcek uz mas a nic viac netreba...a ked clovek si robi cely rok radost ked si nieco potrebuje kupit...len my narod to mame v povahe sa stale niecim nahanat 😀 🙂 Simonke posielam boztok.

Tak asi vsetko.....to je tak ked sa nemate v kancli skym rozpravat 🙂 😀

vierka
10. dec 2009

tigi - ved v pohode 😀 😀 😀
a uzi si dneska jogu 😉 😀 to ta urcite aspon trochu potesi v tomto depkovom obdobvi a mozno ta uz dnes potesilo trochu aj to, ze bolo krasne slniecko 😀

no a tuto noc bol manzo pozriet jedneho kolegy na jednej akcii - mal tam koncert... mne sa nechcelo ist a normalne ze ma rano o pol tretej manzo zobudil ze ma chut 😕 😝 😀 som kukala ako blbec... za normalnych okolnosti by som ho s tou chutou o takej hodine niekam poslala, ale ked teraz je to u nas pomerne menej casto, tak som sa nechala velmiiiiiiii rychlo prehovorit 😀 😝 tusim ho budem pustat castejsie von 😀

tigi
10. dec 2009

vierka dakujem, aj sa na nu tesim, aspon nejake potesenicko. 🙂 no a take dobre budenie o pol tretej neni nikdy zle... 😝 😝 😝 😀

vikusik papa, pekny vikend aj tebe.

no ja hlasim ako som slubila aktualne info z wcka, zacinam spinit... 😒

vierka
10. dec 2009

víkuska - asi si tu uz neni, ale uzi si pekny vikend s manzelikom 😀 ja toho mojho necham pre teraz spat, v noci vymysla a potom si panko dospava.... a este som mu aj dvere zavrela nech nemusim pocut ten chrapot 😀 😀 😀

tigi - no ved neni nikdy zle 😝 len som sa obavala co na to doki povie a ani si toho nevsimol 😀
takze spinis?! 😔

a inak neviem ci som vam spominala, ale co som pred mesiacom a pol pomaly objednavala darcek manzovi k vianociam, tak som volala do tej firmy kedze som sa nemohla dostat na mailovu schranku a juknut si kedy to bolo objednavane a overit si ci to vobec do vianoc pride a tam mi tetulka na tej infolinke po zadani mojich udajov povie, ze oni ziadnu objednavku na take meno neeviduju 😠 no skoro ma mrsklo... este ze mam cas nieco kupit...

pikino
10. dec 2009

no cafte, my sme boli s mickou dve hodinky vonku.

vierocka 1,5 cm dlhy krcok v tvojom stadiu je uz normalny stav. ja som taky mala v 20 tt preto som musela tolko lezat. ale zas nemaj strach ze by si porodila skorej. taky ti v klude moze zostat az do konca tehu.

tigi takze mrcha na obzore, svina. si hovorila ze tento mesiac nestimulujete, ze si ides nieco preliecit. aspon si oddychnete trosku, snaz sa nejako relaxovat. trebars chod nakupovat. 😀

baby co tie hrozne depky neblaznite. vecer chodte domov napustite teplu vanu nasypte kilo vonavej soli a relaxujte. nestvite ma. uplne staci ze vonku je na rit. aj ked dnes je celkom pekne. a buduci tyzden tu uz mame sneh.

viki fuj. ja by som hodila sablu rovno pri aute. 🤐

vierka
10. dec 2009

pikuska - tak mne nikdy nehovoril hodnoty doteraz, tekze tuto mieru som nikdy nepoznala ako dlzka 😀 este by som pochopila keby malemu nieco meral, ze aku to ma dlzku, ale mne 😀 😀 😀 no on sa len vyjadril, ze je to normalny nalez na ten tt v ktorom som a ze nehrozi riziko predcasneho porodu, ale to neznamena, ze v najblizsich dnoch by to riziko nemuselo vzniknut...
tak dneska ste si vonku uzivali slniecka???

pikino
10. dec 2009

ano boli sme trosku nakupovat po dzedzine. 😀
najprv do lekarne a potom na druhy koniec do drogisky a pekarne.

vierka
10. dec 2009

no ja som nakupovanie na dzedzine uz daaaaavno vzdala 😀 zbytocne sa len rozculim, ci uz nad cenami alebo nad ponukanym "tovarom" 😀

pikino
10. dec 2009

vsak ale mi tu okrem lekarne drogisky v podstate nic nemame. 😀 a dmka je vsade ta ista.

vierka
10. dec 2009

tak mi tu mame aj potraviny a v ktorych a podstate nic nie je a ked aj je, tak je to za taku ceny ze dovi-dopo 😀

pikino
10. dec 2009

no tu je ta dmka ovela lacnejsia ako v meste. ale vecierka su samozrejme zdieraci. 😠

perla200
autor
10. dec 2009

no jasné drbem na doktorov....brrr...ale strasne ma zase vytočili....tak som kúpila malej novú červenú stužku, oplula ju a dal na ruku, kúpila 10 sviečok na vyhnanie zlej energie...a mala sa za hodinu len rehotala a rehotala a už spinká......

bambi7
11. dec 2009

cafte babulky ako sa mate nezabudla som na vas ale dako sa neda cez den a vecer som rada ze sedim 😀
mala uz sedka mame 2 zubky neciem ci som pisala a uz neobsedi vsetko sleduje a keca stale ze mama a tata 😀
je podarena mame 8010g papa dobre ved cez vikend dam nove foto 😉

a tu co nove ako tehulky ?vierocka jejjjjjjjjjjjjjj ze 35t superrrrrrrrrrrrrrrrr tesim sa coskoro to bude tu 😉

a co simonka a terezka co maju nove babulky male? a maminky?

tak to leti coskoro su vianoce uz mate daco pokupene?

vierka
11. dec 2009

caute baby 😀

ja len tak na skok, lebo idem za chvilu na socialnu poistovnu si vybavit matersku, lebo od zajtra som oficialne doma, tak aby mi od zajtra uz oficialne za to nic nerobenie platili 😀 😀 😀
aj v praci sa mam zastavit, ze tam mam nejaku 30 eurovu poukazku do Tesca, tak aspon nieco 😅 no a asi sa zastavim aj v tej nemocnici ked sa tam o chvilu nedovolam a objednam sa na tu prvu poradnu tam 😀

baby co to mate uz za sebou, ten odber na toho streptokoka vam robil este vas gynekolog, alebo v nemocnici??? 😕

inak ako to ide rychlo, pred chvilou ste este len porodili a uz deti sedia a maju zuby a tak 😀 akoze ja badam, ze to tehu ide hrozne rychlo, ale ako vidim, tak potom to ide este rychlejsie 😅 😀