Črevná sprcha. Aké sú vaše skúsenosti?

samsara
3. mar 2009

Ahojte, 🙂
chcem sa opýtať,či ste niektorá absolvovali niekedy črevnú sprchu,ja sa chystám na ňu budúci týždeň a tak ma zaujímajú Vaše skúsenosti,ako ste sa po nej cítili,či to nie je bolestivá procedúra a všetko okolo toho.
Ďakujem.

certica
3. mar 2009

samsara, ja som ju absolvovala asi pred 14 rokmi a rozmyslala som nad nou aj teraz, len koli sekcii bolo nutne pol roka cakat a momentalne som to vypustila z hlavy.
boestive to nie je, zas ani zazrak sveta alebo vseliek. momentalne nemam cas sa rozpisovat, ked tak napisem neskor, pripadne IP. a kam sa chystas?

samsara
autor
3. mar 2009

Čertica,budem rada,ak mi potom napíšeš o tom viacej 🙂 a chystám sa do súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates .

tilly
3. mar 2009

baby, napíšte niečo viac, aj mňa to zaujíma, presne ako to prebieha a tak, na jar by som sa na to dala aj ja

martina46
3. mar 2009

ja som to absolvovala, no nic zvlastne som nepocitila. iba som po poslednom z troch vyplachov dostala strasnu zapchu a bola som naduta, ale to bol problem stravy, jedla som nevhodne veci, co ma zapieklo, na to si treba dat pozor. jogurty, ovocie, zeleninu. ale na to myslim upozonia.

spantex
3. mar 2009

Ahojte.
Prečo idete ne tú sprchu? Máte zdravotné problémy?

tilly
3. mar 2009

ja by som chcela takú očistu na jar...

certica
3. mar 2009

tilly, mozeme ist spolu 😀
ja som to tiez brala len ako taku ocistu. a absolvovala som len 1 kuru, nakolko podla slov zdr.sestry, ktora to robila, som nebola velmi zanesena, takze to stacilo. no ale to som mala 19r 😀

martina a kde si bola? ja som to este v tych casoch absolvovala na ULK v petrzke. teraz som vykukala nejaky vitalhaus. inak ja som nemala ziadne problemy, ani ten priebeh (zakrok) mi nebol neprijemny, zas ani prijemny, proste neutralny pocit viac menej. a treba sa aspon 2 dni predtym stravovat striedmejsie a cca 3 dni po jest opatrene, tekutu stravu, resp. dopovat sa probiotikami na obnovenie crevnej flory, t.j. acidka, kefir....a pod.
ja som z toho mala dobry pocit v tom, ze som videla, coho vsetkeho sa zbavujem 😝 , proste tie nanosy v crevach isli prec. ja som sa napriklad chcela zbavit (zlepsit) problem s akne, ale akosi sa to nekonalo. u mna je to totiz zalezitost hormonalna.

nezistovala som napriklad v akych cen. relaciach sa to teraz pohybuje...
samsara..?

samsara
autor
3. mar 2009

Spantex - ja chcem ísť na tú črevnú sprchu,podobne ako Tilly - jarná očista a ešte k tomu mám problém so stále nafúknutým bruchom,tak dúfam,že mi to aspoň trochu pomôže,hoci s tým bruchom si velké nádeje nerobím,nakolko mi také nafúknuté a velké,akoby som bola stále v 5 mesiaci,ostalo po pôrode a to je už 2 ,5roka .Okrem toho sa dosť nezdravo stravujem 😒 ,práve teraz- 2týždne,mením životosprávu,nie drasticky a k tomu chcem absolvovať aj tú črevnú sprchu,no uvidíme...

Čertica- dakujem za info a črevná sprcha stojí okolo 34euro,ale nie som si úplne isá.

certica
3. mar 2009

samsara, ked mas nafuknute brucho, resp. pocit... moze to byt (okrem hormon.zalezitosti) naozaj zlym stravovanim. kludne aj kvasinky a pod.
a inak jasne, ze sa budete citit lahsie 😀 . ja som mal o kilo (odpadu) menej, moja mama napr. az -3kg...

ono je to podla mna nie uplne najprirodzenejsi zasah do vnut. prostredia, ale zas nevidim problem v jeho znovuobnoveni, co sa tyka tych dobrych prospesnych bakterii. tie sa daju myslim celkom rychlo a efektivne dodat do tela, chce to len trosku sebadiscipliny v strave, aspon teda bezprostredne po tej sprche je to nutne.
neviem, co sa za tie roky zmenilo, ale co sa priebehu tyka, tak pocas toho procesu masiruju brusko, teda celu tu oblast crevnu, takze to naozaj nie su nejake neprijemne pocity, navyse bolo mozne si povedat a riadit intenzitu tej sprchy, da sa to regulovat tak, aby ti to nebolo neprijemne. a trvalo to cca 20-30 min. mam pocit, potom samozrejme este dost casu (osamote) na vyprazdnovanie so patricnym soc. vybavenim, ktore bolo priamo v miestnosti k dispozicii.

ajkava
27. nov 2014

Osobne som sa po črevnejs sprche absolútne zbavila atopického ekzému. Mala som ho 22 rokov a 12 rokov je už od črevnej sprchy - 4 x a nevrátil sa.

nelinka777
8. feb 2015

ahojte neviete kde crevnu sprchu robia v ziline?

proud507
Odpoveď bola odstránená
Zobraz