Cudzí jazyk s psychowalkmanom. Aké máte skúsenosti?

antonia1
13. sep 2007

ahojky ma niekto skusenost s psychovolkmenom? potrebujem sa naucit aspon zaklady nemciny, skusala som vselico, ale nejde mi to ☹
je dost drahy, preto by som chcela vediet nazory, normalnych ludi 😉 reklamu som uz prestudovala 😎 dakujem za radu

ultragirl
13. sep 2007

Ahoj. Neviem, ci je to to iste, ale svagrina si zaplatila 3tyzdne niekde v horach a tam sa mali naucit pomocou pocuvania nemciny cez sluchadla. Zaplatila za to velke peniaze a nic sa nenaucila, len mala pekny relax v horach. Tak neviem ci som Ti pomohla, mozno ten psychovolkmen je nieco uplne ine.

mirka414
13. sep 2007

Ahoj antonia (pekne meno)zrovna si pomalicky hladam mena manzelicek navrhol druhe baby 😉 .aj ja som nad tym volkmenom uvazovala zlepsit v nemcine by bodlo ak bol niekto spokojny nech sa ozve.tiez som uz videla reklamy a celkom sa mi to pozdavalo...

antonia1
autor
13. sep 2007

dakujem za odpovede,aj za (pekne meno) 😉 potrebujem sa naucit aspon trosku do zimi 😖 kupila som si knihu aj s cd, a uz pol roka sa nemozem prehrist cez prvu lekciu ☹ nie som na jazyky viem to, ale v reklame na tia psycho...tvrdia ze sa nauci kazdy,keby to nestalo tolko tak clovek vyskusa co bude...

mirka414
13. sep 2007

kam cestujes?ja sa potrebujem doucit nemcinu pre lepsie hadky s manzelom 😀 😀 ale som hrozne polavila spolieham sa ze raz ma nauci dcerenka 😉 ..

antonia1
autor
14. sep 2007

dobre ranko 😉 chodime kazdy rok do OBERSDORFU,je to v nemeckych alpach,nadherne mestecko,manzel tam pracuje aja tam mam uz kopec znamich,len konverzacia viazne 😖 tak po mesiaci uz je to lepsie ale klasika-viac rozumiem ako poviem, 😖 asi aj mna nauci az nas Max.
tvoj drahy,vie slovensky?

ervotoc
14. sep 2007

znamy sa potreboval rychlo naučiť anglinu,vedel len par slovičok ...takze šiel na rychlokurz tam ziskal zaklad a psychovolkmena mu dali rodičia pod stromcek a tam islo o to ze v určitej hladine si rychlejsie a jednoducho zapamatas slovička a vlastne sa ti aj rychlo vybavia z pamate,ja ale tiez vaham,ma to dost vysoku cenu ..je široky vyber ,malo ludi s osobnymi skusenosťami aj ked reklama je velmi lákava...pretoze zatial čo znamy si to teda vychvaloval ,moja spoluziačka nie,vraj je duta ako predtym 😀 nuz mozno fakt aj tu zalezi od chcenia,jasne ze same sa mi to do hlavy nenaleje...ale ty ked mas moznosť byť v cudzom prostredi,komunikovať v druhej reči ,uz lahsie si myslim ze tiez do toho vhupneš 😉 raz dva 😉 a ano velmi krasne meno

mirka414
14. sep 2007

moj manzel vie po slovensky povedat NA ZDRAVIE A DUDLIK A TAP TAP TAPUSKY to je asi vsetko 😀

ervotoc
14. sep 2007

😀 to je zlate

antonia1
autor
14. sep 2007

same krasne slovicka 😀 a velmi dolezite 😉
tak pockam ☹ mozne este niekto napise,pozerala som aj inzeraty ci niekto nepreda,ked sa uz naucil,ale nenasla som nic a na druhej strane sa bojim kupit tak drahu vec z druhej ruky,skoda ze nepredavaju tak ako kopec inych veci-ked zostanes po 30 dnoch hlupa,mozes vratit- 😠 to by bolo super

ervotoc
14. sep 2007

no 😀 to by bolo super 😀 😀

ela.masa
14. sep 2007

ahoj sledujem to tu ci sa niekto k tomu vyjadri a zatial nic manzel by velmi chcel tuto hracicku ma pocit ze ho nauci cudzi jazyk tak som mu hned precitala odpovede ale moc ho nepresvedcili ze to nie je uzasna zazracna vec.

antonia1
autor
14. sep 2007

ved to pytam sa kazdeho co stretnem a zatial je to tak 50:50% ato je dost malo,najst niekoho co to osobne vyskusal by chcelo 😠 halooo je tu niekto taky? 😲

monatko
14. sep 2007

*antonia, tak ja takuto vec dost odsudzujem, kritizujem a koho mozem, odhovaram... ak Ti niekto bude tvrdit, ze sa naucis jazyk za 2 tyzdne, tak ta pekne "okasliava" a chce od teba vymamit pekny balik penazi, kedze psychovolkmen nie je lacna zalezitost!!!!!! 😠 Som ucitelka angliny, takze povie ti kazdy moj kolega, ze toto je absolutne nedostacujuci prostriedok, ako sa naucit rozpravat v cudzom jazyku. Iste, su ludia, ktori daco pochytia cez volkmen, ale to len vdaka predispozicii a mozno talentu na posluch ci pamat...

Zijeme, bohuzial, v instantnej dobe, kedy chcu vsetci vsetko hned, ale su urcite veci, a tym je aj vyucba cudzieho jazyka, kde to che cas, cvicenie a pouzivanie.... 😉

antonia1
autor
14. sep 2007

dakujem za nazor,ved preto aj tolko vaham 😒 ak by som bola 100% presvedcena uz davno ho kupim a netrapim moju sivu hmotu 😠

kardia
14. feb 2008

Dievčatá. a čo keby sme si začali písať v inom jazyku (nemecky, anglicky a tá, a vyzývam aj tie, ktoré jazyky ovládajú, tak by s tým pomáhali a opravovali nás. 😨

bibinka
15. feb 2008

pridám ja skúsenosť môjho manžela:pred 8r.ho prijali do wolksvagenu do zamestnania na lepšiu pozíciu. Vyžadovali však nejaké aspoň základy nemčiny. pred nástupom asi mesiac sa dozvedel o kurze s psychovolkmenmi v Tatrách.Super reklama, krásne prospekty. Zacvakal 10 tis a šiel. Hneď v prvý večer mi volal, že ide domov,lebo vraj mal epizáchvat! Nechápala som. Až potom keď došiel domov a pochodil všetky možné vyšetrenia-našťastie nemalo to žiadne následky ako zmeny na mozgu- tak mi povedal ako to tam chodí.
Nástup sa niesol v príjemnej atmosfére, všetci maximálne "vlezlí", samé chvály. Princíp učenia sa jazyka bol v tom, že si nasadíte tmavé okuliare, pustíte si do slúchadiel silné elektromagnetické "vlny" a vytúženú nemčinu. Tie super vlny majú spôsobiť pripravenosť mozgu na vstrebávanie jazyka. TAKÁ SPROSTOSŤ !
Povedali im, že si môžu pridávať "silu" alebo uberať, v závislosti ako sa cítia. Hovoril to akýsi lektor. Žiaden doktor alebo aspoň erudovaná sestra tam neboli. Žiadne upozornenia pre diabetikov, kardiakov so stimulátormi. Nič. Len daj prachy a my ti pustíme nemčinu.Tak mi to pripadalo.
Ako náhle manžel upadol do záchvatu, ihneď mu volali sanitku, poslali ho domov, že nech sa dovyšetruje a VRÁTILI mu ihneď všetky peniaze a že to nemá rozmazávať. Vtedy sme ešte neboli manželia a boli sme z toho takí užasnutí a aj nahnevaní, že sme v tom nič nepodnikli .
Nechápem, ako môže na toto ešte niekto skočiť, veď je to do neba volajúce. Áno, reklama urobí svoje a aj mm naletel. Možno im dali podpísať vlastnú zodpovednosť, keby niečo, aby boli krytí.
Takže tento psychovolkmen neodporúčam a každému hovorím našu príhodu. Veď sa môže stať aj niečo horšie,ako "len" epileptický záchvat.(v rodine nikto nič podobné nemal, takže to vyvolali práve tie elektrovlny.)
Jazyk sa naozaj treba učiť postupne a chce to čas. Najlepšie je, keď sa človek učí jazyk priamo v tej krajine,kde sa aj používa. Napr. môj ujec sa naučil nemčinu za 2 mes. čo robil elektromontážnika v bývalom NDR.
😀

kisska
15. feb 2008

Ahojte, ja mam s psychowalkmanom len 3-mesacne skusenosti a je mi luto, ze mi firma kurz stopla (vraj dalsi jazyk pre svoju pracu nepotrebujem - ucila som sa francuzstinu). Mne to pripadalo velmi dobre, aj ked je pravda, ze na zaciatku sa ma pytali, ci nie som epilepticka, tehotna, alebo nemavam migreny.
Funguje to na principe hlbokej relaxacie a potom je mozog naozaj lepsie pripraveny, absorbovat nove slovicka, gramatiku a vety, ktore nasledne prebera a pocuva. Takze myslim, ze velmi zalezi od serioznosti firmy ako kurz prebieha. Urcite nestaci vikendovy pobyt na naucenie jazyka a urcite nestaci zrelaxovat a potom zase len pocuvat jazyk, takze pokial clovek nevie sam sadnut nad knihu a nema aspon zaklad jazyka (aby si si vedela aspon spravne nahlas citat), tak mu tato metoda velmi nepomoze, ale kurz v jazykovke, pripadne v malej skupinke to moze byt super metoda. Moja kolegyna, ktora bola v tej dobe tehotna pred hodinou prevadzala relaxaciu len v polovicnej davke, ked si vyskusala, ze jej to nesposobuje bolesti hlavy.
Reklame netreba verit viac ako polovicku (to vieme aj z inych SUPER AKCII) a treba citat hlavne tie malililinkate pismenka pod textom a tie treba brat 2x tak vazne 😉 . Tak drzim palce

emjee
5. okt 2008

zabka78 • Včera o 20:44
Ahoj, chcela by som poznat vase nazory na psychowolkman. Som pracujuca mamicka, ktora hlada najrychlesi, najucinnejsi a najjednoduhsi sposob vyucby anglickeho jazyka. Nemam moznost navstevovat ziadny kurz anglictiny, pretoze nemam kam "odlozit" dieta. Rozmyslam o inom ucinnom sposobe vyucby. Rada si precitam vase nazory na tento sposob ucenia, kolkym z vas to pomohlo, ci to je vobec ucinna casova investicia. Za vsetky prispevky dakujem.

bibula • 2d • Včera o 20:59
ja som to neskusala,ale pocula som,ze je to poriadna hlupost.

mirka414 • 1d • Včera o 21:15
podobna tema tu uz raz bola skusim ju najst tiez som nad tym uvazovala koli nemcine,ale nepocula som ani 60percentne odporucania,tak som to nechala tak

zabka78 • Včera o 21:35
Potom ma napadol este jeden sposob ako pomoct k rozvijaniu sa v angline. Velmi rada pocuvam hudbu cez MP3 prehravac, co ak by som si tie texty citala v angline a zaroven ich mala prelozene sucasne aj v slovencine...
Zda sa mi to dost priejmny sposob sebazdokonalovania sa a zaroven sa tym naucim aj ejake suvetia. Inak, dakujem za reakcie.

zabka78 • Včera o 21:58
Nik na to nic nepovie?

adrioska • 36tt • Dnes o 00:39
Prekladanie Ti velmi pomoze v zdokonalovani sa cudzieho jazyka...ja by som Ti odporucila stiahnut si texty pesniciek a prekladat si ich, neviem, ci mas na to cas, ale to velmi pomoze, to mi hovorila aj moja kamaratka, ktora vystudovala 2 cudzie jazyky...
A raz som citala rozhovor s Mishou, ona sa aj tak ucila anglictinu, ze chodila do kina a vzdy si sadla "vyssie" od platna, aby nevidela na titulky (ma slaby zrak), no a aj to jej pomohlo...Vela stastia!

zabka78 • Dnes o 10:54
Dakujem Ti za podporu adrioska.

lenka3007
28. aug 2010

ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skusenosti so psychowalkmanom a učením cudzieho jazyka. Funguje to? nie su to zbytočne vyhodené peniaze? a ešte som čítala, že pred použitím psychowalkmana sa musíte poradiť s lekárom, neviete prečo? dakujem za všetky rady a odpovede.

pestovatel22
6. nov 2011

Nie som žiadnym pisatelom na internetove stranky ,ale pretože som sa tu dozvedel velakrat na roznych forach vela pozitivneho tak vam napišem o mojej skusenosti so psychovolkmenom.Rozhodoval som sa o kupe asi 2.roky.Moja znama ktora vyučuje na jazykovej škole mi tu kupu moc neodporučala.CHcel som za každu cenu anglicky naučiť,(a reklama bola taka lákava)KUPIL SOM PSYCHOVOLKMEN-500E,knižku-60E,MP3 prehravač -66E.Začal som sa učiť presne podla navodu,ale ked po 3.mesiacoch nebolo vidieť žiadne vysledky už som tušil ako je to s učením.Vydržal som vyše jedneho roka-vysledky boli mizerne blížili sa k nule.Vo firme kde pracujem zamestnancom zaplatili kurz angličtiny tak so sa prihlasil.Moja skusenosť bola taka že ked sa to krvopotne nenaučim samo to do hlavy nevleze

luxxx
7. dec 2015

@emjee zalezi od urovne ovladania jazyka: ak uz nie si uplny zaciatocnik, na zaklade mojej skusenosti pomaha pocuvanie suvislych textov v cudzom jazyku (nahovorene rodenym cudzojazycnikom🙂; stiahla som si z netu do mobilu nemecke rozpravky a pocuvam aj 10x dookola, idealne je mat k tomu aj text na papieri; existuju aj knihy - pribehy v anglictine, nemcine - ktore sa predavaju spolu s cd-ckom; gramatiku a pravopis ale treba asi potom nejako nastudovat z prehladov gramatiky...

emjee
7. dec 2015

@luxxx dik, ale otazka bola od @zabka78 😉

roboas
25. dec 2016

Ahoj ja by som ti odporučil skôr tento kurz : www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre... Mne sa cez to učí dobre a je tam množstvo listeningov na pasívne učenie ale celé je to robené tak na pochopenie angličtiny a nie na učenie gramatiky a zložitých viet/ podmienok a podobne . Mne to vyhovuje.