Cukrovka. Aké mäso môžem manželovi pripravovať?

kukona1
5. mar 2008

haloooo,je tu niekto kto má cukrovku? moj manžel dostal pred rokom cukrovku z choroby a som neštastná z toho že neviem čo mu možem varit,pretože doteraz sa stravoval v robote a v pondelok bol na kontrole a mal zlé výsledky.aké maso a na aký sposob by mohol jest? ☹

mireno
23. sep 2009

ahoj diapozitív01 záťažoví test mi robili cca pred 2 rokmi, pretože som mal tiež vyššiu glukózu ale len o máličko. tak ma lekárka poslala hneď diabetológovi. on povedal že to je ešte v norme. že mám sice máličko nad normu, ale je to ozaj len máličko. tam môže hrať niekoľko faktorov. ale že keď som už tu, tak ma objedná na ten test. z výsledkom z testu som prišiel naspät. výsledky boli také že mal som aj cukor v moči aj málo zvíšené v krvi. diabetológ mi povedal že treba jesť pestrejšiu stravu, viac športovat a zbytočne sa neprejédať sladkosťami. ak mi vystúpi cukor na lačno nad 7 mol. tak už v tedy mám prísť. teraz keď som mal len 6,19 tak moja lekárka ma chcela už poslať k diabetológovi. keď som jej však povedal, že až nad 7 mol mám k nemu ísť, tak povedala že dobre a o mesiac mám prísť k nej na kontrolu, zase 12 hodín pred tým nič nejesť. zoberie mi krv a podľa toho sa uvidí. takže uvidíme. od posledných výsledkov už prešlo 6 dní a ja som nejedol vôbec nič sladké. snažím sa. veď je to moje zdravie. ahoj mireno.

diapozitiv01
23. sep 2009

Mireno,
tak to mas este celkom v pohode, uvidis ak upravis stravu tak sa to bude dat,
prinajhorsom ti daju tabletky. ale stravu urcite treba zmenit, mozno dat aj to nejake kilo dole /to sa tyka aj mna 🙂 /.
Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a daj vediet ako sa ti dari.

mireno
23. sep 2009

jasné že dám hneď po výsledkoch v polovičke októbra. drž sa aj Ti pozdravujem mireno.

mireno
16. okt 2009

ahojte všetci, diapozitív01 píšem tak ako som sľúbil. bol som na tej kontrole na lačno 12 hodín pred odberom. a výsledky ? norma u zdravého človeka je od 3,50 mml do 6,10 mml ! ja som mal 5,91 mml. uplne v poriadku, aj moč kontrolovala. a to nadmerné potenie a občas vyšší pocit smädu nesúvisi z cukroukov. záver nemusím mať žiadnu dietu, len 1x ročne preventívne na odber krvi na lačno 12 hodín pred. to je zatiaľ všetko zo strany lekára. myslím že nieje čo dodať. už lepšie výsledky nemôžu byť. pozdravujem všetkých ktorý bojujú z touto zákernou chorobou. budem aj naďalej sledovať tuto stránku, prípadné nové informácie alebo rady hneď napíšem. s pozdravom mireno.

diapozitiv01
16. okt 2009

Mireno,
to je super, a zelam nech to ide len tak dalej. 🙂
Veru dietu nemusis drzat, len staci sa preorientovat na racionalnu vyzivu a vlastne aj diabeticka dieta vychadza z racionalnej stravy. Tak to bude este lepsie.
Kedze mas ist na kontrolu az o rok, tak si raz za cas, mozes spravit kontrolu mocu pomocou tych pruzkov, zato nic nedas.
odporucam stranku www.diabetikinfo.sk
Len tak dalej 🙂

jaron
16. okt 2009

Ahoj Mireno,

som rád, že si zdravý. Ale nezabudni, že prevencia je vždy lepšia ako liečba. Ži zdravo a šťastne. Nech sa ti darí. 🙂

Jaro

lolusa
17. máj 2010

Skus mu uvarit nieco z rastliny TOPINAMBUR. Vela cukrovkarom pomohla. Na internete najdes urcite vela skvelych receptov na pripravu topinambura.

stanca22
25. feb 2011

Ahojte, prosím Vás, môj doky má podozrenie, že mám asik cukrovku, ako sa to podľa Vás ukazuje, ako prvé príznaky? Pitie, sladké, či čo??? Neviem, tak sa pýtam 😉 Dá sa s tým normálne žiť, či to je moc problematické podľa Vás? Čo mi o nej môžete napísať, prečítam si rada všetko o tom, vopred ďakujem 😉 🙂

jazminn
25. feb 2011

@stanca22 z úst je strašne cítiť acetón.

stanca22
26. feb 2011

@jazminn To keby som vedela čo to je acetón a ako ho je cítiť 😀

monca301
26. feb 2011

Priznaky su nadmerne pite a mocenie,rapidne schudnutie. pozri si stranku www.diabetikinfo.sk tam najdes vsetko co potrebujes a mozem tam napisat aj lekarovi,ktory ti odpovie na akukolvek otazku.

jazminn
26. feb 2011

@stanca22 aceton je riedidlo, používa sa pri maľovaní, vonia ako chemikália.

stanca22
26. feb 2011

@jazminn Aha, no muž povedal, že zo mňa nič také necítiť ... uvidíme ...

jazminn
26. feb 2011

tak to nemáš cukrovku, alebo len veľmi nízku.

monca301
27. feb 2011

@jazminn cukrovky nelisime na nizku a vysoku alebo na silnu a slabu. Pozname DM 1 typu a 2 typu.

@stanca22 nemusis citit len aceton ale aj zapach hnileho ovocia. Prvom rade by si si mala dat vysetrit krv a moc a budes si na istom,hlavne to neodkladaj pretoze ak ju nahodou mas,tak sa mozes dostat do komy,takze ti odporucam ist v pondelok k doktorovi. Drzim palce.

stanca22
28. feb 2011

@monca301 Ďakujem Ti, mám ísť na krv v piatok, takže uvidíme 😖

stanca22
26. mar 2011

No tak baby, ja cukrovku mám a idú mi zistiť v akom štádiu a pod. ... 😖

monca301
27. mar 2011

@stanca22 Tak to mi je velmi luto. Ale neboj da sa to zvladnut. zaciatky su tazke,ale potom si uz zvyknes.

monca301
25. aug 2011

Na Portáli právnych predpisov https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp... môžete v elektronickej podobe podporiť augustovú Hromadnú pripomienku diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011.

Potrebné je nazbierať veľa podporujúcich hlasov. Minimum je 500 podporujúcich. Hlasy zbierajte 24 hodín denne až do uzávierky, ktorá je 6. septembra 2011 o 24:00 hod pre elektronické hlasovanie.

Hlasovať môžete elektronicky na vyššie uvedenom odkaze alebo pomocou podpisových hárkov, ktoré si spolu s textom hromadnej pripomienky môžete stiahnuť z adries uverejnených na tejto adrese: http://www.diabetikinfo.sk/diskusne-forum.html?...

Pri podpisových hárkoch Vás prosím o ich oskenovanie a e-mailové zaslanie na moju e-mailovú adresu ihneď ako ich budete mať podpísané, najneskôr tiež 6. septembra 2011 do polnoci.

POZOR!!!
Kliknutím na "Páči sa mi to" (Like), alebo na "Zúčastním sa" na Facebooku hromadnú pripomienku podporiť nemôžete. Tým len oznamujete ostatným ľuďom, že sa Vám táto akcia páči, respektíve, že sa jej chcete zúčastniť.
Jediný spôsob ako sa podporovania hromadnej pripomienky naozaj zúčastníte je ten, že na jej podporu pošlete svoj hlas a to buď elektronicky, alebo na podpisovom hárku. Iným spôsobom to nejde urobiť.
POZOR !!!

Navod na to ako elektronicky podporiť augustovú Hromadnú pripomienku je v týchto 4 bodoch:

1. Klikni na https://lt.justice.gov.sk/ , alebo si skopíruj túto adresu do webovského prehliadača a odošli ju.

Buď sa prihlásiš , alebo sa zaregistruj ak nemáš ešte vytvorené svoje konto na tomto portáli.

Pri registrácii nezabudni vyplniť formulár v časti "Môj profil a nastavenia", bez jeho vyplnenia nie je možné podporiť hromadnú pripomienku.

2. Po registrácii sa prihlás svojim užívateľským menom a heslom.

3. Klikni na Hlavnú stránku a klikni na link "Aktuálne hromadné pripomienky". Nájdi a klikni na "Hromadná pripomienka diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011"

4. V dolnej časti nového okna je veľké tlačítko s názvom "Podporiť pripomienku". Klikni naň a týmto kliknutím si odoslal/la svoj podporujúci hlas. Vedľa je potom aj tlačítko na sprístupnenie zoznamu podporovateľov, kde sa Tvoje meno po úspešnom odoslaní podporujúceho hlasu zapíše a chvíľu bude na 1. mieste...

pancake
18. dec 2011

dobry den. otcovi zistili že má cukrovku. pichá si aj inzulín. on je ale velmi vyberavy v jedle a žiadne umele sladidlo mu nechutí. nemáte nejaké dobré ktoré používate? a kde ho dostanem kupiť? dakujem

monca301
22. dec 2011

@pancake my nepouzivame ziadne umele sladidla. Pouzivame steviu,fruktozu,xylitol a najnovsie sladidli zero. V rakusku sa da kupit cukor sukrin,ktory sa vobec nemusi zaratavat do sacharidovych jednotiek.
Vacsinu vyrobkov si mozes kupit v tejto predajni- http://www.update1.sk/ON_NaseVyrobky.html
steviu tu- nhttp://www.suncity.sk/stevia-c-12.html

radka288
5. feb 2013

Ahojte, je tu niekto kto mi povie ci je mozne mat cukrovku ak som mala dva odbery na lacno v norme?

angelinka13
31. máj 2014

Ahojte, pri cukrovke pomaha hladinu cukru v krvi stabilizovat BIONOPAL, odporucala mi ho jedna znama, ktr. si picha inzulin, skusala uz vselico mozne, az tento jej pomohol...uzviva ho este len mesiac, no hladiny cukru ma v norme, velmi ho odporucala: http://www.nutrimas.sk/Nopal-BIO-120-kapsuli-d2...
Tiez je vraj dobry brezovy cukor, ktr. ma velmi nizky glykemicky index, a je chutovo lepsi ako stevia, sladsi.

marceladurkovicova
10. apr 2016

Ahoj, môj svokor ma cukrovku typu B, pichá si 4x denne inzulín, nemá žiadnu životosprávu. Lekárka-diabeticka mu vraví ze ma dobre výsledky. Jeho problém je ze po každej strave do hodiny ide vždy na WC na veľkú 🙂 a to tak 6-7x denne. Nic sa v ňom poriadne nevydrzi, za 2 roky schudol pomaly 20 kg. Máte s tým niekto skúsenosť? Ci upraviť stravu?? Ci navštíviť iného odborníka?? Dakujem za rady

20iffka
11. apr 2016

@marceladurkovicova ahoj 😉 podľa mňa to bude tým, že nemá žiadnu životosprávu, ono dobré výsledky znamená, že má diabetik dobrý glykovaný hemoglobín (HbA1c), nevieš aký ho má? Lebo ja mám cukrovku už niečo cez 20 rokov a človek takto chudne najmä vtedy, keď má dlhodobo vysoké glykémie, o čosi pomalšie ak dodržiava striktne diétu (na základe predpísaných sacharidových jednotiek), čo ako ty píšeš, on nedodržiava... to časté chodenie na wc alebo tak môže byť podľa mňa spojené so štítnou žľazou (zvýšená funkcia) teda, že má tak zrýchlený metabolizmus, alebo nejaká alergia na niečo... najlepšie je poradiť sa s lekárom.... ja píšem len to, čo mám napočúvané z Ľubochne a načítané, časť prežité 😉 ale podľa mňa ak bol silnejší a schudol za 2 roky 20 kíl, tak by to nemuselo znamenať aj nič... (ak som pomohla som rada, ak zmiatla, tak prepáč 😉 )

marceladurkovicova
11. apr 2016

@20iffka dakujem pekne za každú radu

20iffka
13. apr 2016

@marceladurkovicova nemáš za čo 😉

enia74
13. apr 2016

moj priatel bol diabetik a tak som si čo to našla a naštudovala aby som vedela aj aku stravu mu pripravovat a ako to ovplyvni nas zivot. tu na MK som dostala link od jednej kočky, ktory vam preposielam z www.nekonecnyzivot.sk v nom je jeden perfektny blog, je sice dlhy ale stoji za to si ho cely pozriet, najst si cas.. :

CUKROVKA A RAKOVINA SÚ VYMYSLENÉ CHOROBY A DAJÚ SA LIEČIŤ?
16. Jun 2015 · Ľubka

Priatelia, už samotný názov článku je takmer šokujúci, žeby to bola naozaj pravda? A ak áno, v čom spočíva liečba týchto chorôb?

Odkedy som ochorela a aj sa vyliečila z rakoviny (čo sú už takmer 4 roky), sa čím ďalej tým viac presviedčam o dôležitosti očisty čriev a zabezpečenia ich správneho fungovania. Detoxikácia v súčasnosti nie je módnym trendom ale v skutočnosti nevyhnutnosťou. Treba sa starať o svoje telo a zabezpečovať mu príjem dôležitých prvkov, dávať mu kvalitnú vodu, stravu. Len vtedy zabezpečíme správne fungovanie tela a rovnováhu.

Našťastie pracujem s bylinkami, ktoré majú veľkú moc telo očistiť. Za týmito výrobkami sú významní Ruskí vedci zo Sibíru, dali dohromady staré vedomosti a znalosti s moderným výskumom a možnosťami. Máme s nimi skvelé výsledky. Každý, kto má záujem o informácie a očistu, ma môže kontaktovať.

Nech si ale každý urobí vlastný názor:

http://outsidermedia.cz/rusky-profesor-cukrovka...

liviadanova
29. dec 2016

@20iffka Ahoj, môj otec je ten istý prípad. Má cukrovku 2.typu zdedenú po otcovi, dostal ju krátko po jeho smrti, čo bolo pred 19 rokmi. Inzulín si pichá 4 x denne, nedodržiava stravu, resp. stravuje sa bežne ako ostatní zdraví ľudia, základ tvorí domáca varená strava + počas práce strava v reštaurácii. Nepije sladené vody, alkohol vôbec, fajčí, má pravidelný pohyb, no necvičí, v podstate je celý deň v pohybe. Nemá sedavú prácu, mierne fyzicky náročnú. Posledných cca 10 rokov mal stabilnú váhu 71-72 kg, za rok postupne schudol na 67,5 kg, vidno to veľmi, najmä v tvári, cíti ako mu chabne svalstvo a keď už to sám povie, vieme, že je zle. Glykékiu máva zväčša okolo 8-10, pri 10 sa cíti najlepšie. Stáva, že jeden deň má 4 a o pár dní mu vyskočí aj na 24-25. Prosím ťa je možné sa dostať na nejaké liečenie cez poisťovnu? Prípadne máš typ na literatúru, ktorá stojí za prečítanie. Ďakujem moc ♥

20iffka
3. jan 2017

@liviadanova ahoj 😉 tak ja mám všeob. zdrav. a chodievam pravidelne do Ľubochne (niekto ale povie, že je to skleník a nič nepomôže), pre mňa je Ľubochna cesta akou ísť, vidíš porcie aké máš jesť atd. ale kto nechce zmenu, tak je to tažké (chlapi čo tam boli celý týžden basnili, že prvé čo zjedia, ked prídu domov bude slanina, takže je to o sebe samom)... treba sa diabetologa pýtat, ze chce íst na liečenie, aj známej som odporučila (staršia pani) a ona si chválila... a literatúra? hmmm ja osobne som dlho odoberala casopisy diabetik, ale po case sa clanky opakuju, co sa týka stravy je podla mna naj kniha od Stefákovej (dietna sestra v Lubochni) sú tam typy, ako jest aj to, čo má clovek rád, len si to trochu upraví (napr. do palaciniek s tvarohom trošku nastruhat jablka atd. ) a niekto práve to potrebuje... držím palce 😉 cukrovka podla niektorých nie je choroba, ale zmena zivotneho stylu a vraj naj sa dodrzuje ak nou zije cela rodina (vela zeleniny, nevypekat atd. ono to dost pomoze a povedzme si pravdu nikomu neublízi 😉 a ten "diabetik" sa necíti tak "odstrcený" 😉 daj vedieť ako ste dopadli (po čase ) 😉 drzím este raz palce