Cvičenia pre tehotné. Začať cvičiť sama s cvičiteľkou?

lolalola
15. jún 2008

Chcela by som vediet, ktore mamicky chodia na tehotenske cvicenia, kam, kolko platia, trvanie cvicenia a priblizny priebeh...;o))
Ja som minuly tyzden zacala chodit k mojej spoluziacke zo strednej(ona studuje fyzioterapiu) do zlatych klasov, plati sa 50sk, cvicenie trva hodinu(kazdy stvrtok) a bolo to velmi prijemne. Problem je v tom, ze baby, co k nej chodili na to s pribudajucimi stupnami zacinaju kaslat a mne je hlupe ju otravovat len kvoli tomu, aby som si zacvicila sama. Tych 50korun fakt nie je moc...;o(

claudinka
16. jún 2008

My chodime k pani Hrabovcakovej, do Bratislavy do Ruzinova, sice je to drahsie, jedno cvicenie stoji 150 Sk a na pernamentku to vychadza pat cviceni po 120 Sk, ale je nas tam 4 - 6 a taka pohodicka.. dali sme sa dokopy styri babenky zo septembroviek, tak tam chodime spolu a je to v pohodicke.. cvicime na fit lopte, aj s tymi malinkymi loptickami a na zinenkach.. chcela som chodit na cvicenie do nemocnice, v Ruzinove sa plati 6O Sk a na Antolskej je to zevraj dokonca zadarmo, ale akosi sme zakotvili tu.. a v nemocnici zevraj maju tak velmi zaostne malo volnych miest, ze som to ani neskusala..

vanilka32
16. jún 2008

lolalola, aj ja chodim k pani Hrabcakovej ako pise claudinka, mozem doporucit, pocas cviceni vzdy cosi zaujimave nam porozprava, cize je to aj taka prednaska s cvicenim, a ak mas dake problemy mozes sa na nu obratit, velmi ochotne ti poradi.

lolalola
autor
16. jún 2008

claudinka a vanilka32, a ake je tempo cvicenia. Niekto mi hovoril, ze v ruzinove(neviem presne u koho, preto sa pytam) je strasne rychle tempo, ze aj netehulky, co tam boli na cviceni mali co robit, aby to zvladli..

vanilka32
16. jún 2008

tak ak hovorime o p.Hrabcakovej, tam sa nemusis bat, ziadne tempo, vsetko pomaly aby si ten cvik poriadne zacvicila a precvicila dane partie. Ja som akurat teraz uz prestala cvicit u nej, lebo uz ked ideme cvicit na bok, tak uz ma brusko nepusti a boli to, ale doma si pocvicim s loptou co sa da a co som sa prave u nej na cviceniach naucila. Vyskusaj u nej jedno cvicenie a sama sa rozhodnes ci ti skladba hodiny vyhovuje 🙂

dili
16. jún 2008

necitala som sice vsetko co ste pisali, ale u nas v meste bolo za jeden tyzden az 5 pripadov, kedy museli mamicky do nemocnice lebo sa zacali predcasne otvarat a horzil predcasny porod kvoli cviceniam - pripravnym akoze a nemyslim ze je to nejako spravne - pretoze podla mna riskujete ak sa date na cvicenia - ja osobne by som sa bala... ale drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 😉

lolalola
autor
16. jún 2008

dili, to asi zalezi od jednotlivych cviceni. Preto som sa pytala aj na to tempo cvicenia. Kde chodim ja tak je to velmi pomale, cvici sa len v sede na fitlopte alebo na chrbatiku, ale nerobia sa ziadne cviky na brusko. A po tej hodinke som sa necitila vobec znicena, ale skor som si super oddychla a bolo mi velmi prijemne. Navyse si myslim, ze aj porod bude lahsi, ked budem pekne popretahovana a nie cela strnula a upachtena. Inac mna sa pred cvicenim pytali ci nemam nejake problemy, ci mi netvrdne brusko alebo nemam bolesti. Potom by som zrejme cvicit nemohla...

fitny
16. jún 2008

dili, ja už dosť dávno chodím cvičiť a ver mi, že som oveľa živšia od pohybu, mám oveľa viac energie a sily 😅 nič také sa tam nerobí, čo by mohlo ublížiť tehulkám, však preto sú tam odborníčky. na takú prípravu môžeš chodiť iba vtedy, keď ti to odporúča aj tvoj gynekológ-pôrodník 🙂
tiež som čakala makačku, kedže som bola odjakživa až príliš aktívna, ale sú to také jednoduché-jemné cviky, niekedy mi pripadajú až smiešne-primitívne, ale tak dobre si precvičím všetky partie tela, že potom mám z toho príjemný pocit 😉 netreba sa toho báť a keď sa ti niečo nezdá, tak s tým prestaneš, dáš si pauzu a je to 😀

vanilka32
16. jún 2008

fitny, presne ako vravis, tiez som aktivne sportovala pred tehu a ked som zacala cvicit tieto cviky pripadalo mi to smiesne, ale v tomto tyzdni sa uz nesmejem 😀 podla mna je to velmi uzitocne, hlavne dychanie ktore tam precvicujeme, dufam ze ma aj osvieti a spomeniem si co som sa tam naucila ked to budem najviac potrebovat 🙂

majula009
16. jún 2008

Ja chodím k pani Ježíkovej na Antolskú, je to zadarmo, a je to super. Velmi dobre to na mna vplýva a cítim sa velmi dobre po cvičení. Navyše sa tam aj dosť rozprávame o všeličom, o laktácii a výžive, a tak takže vrelo odporúčam....pani Ježíková je super.

zuz11
17. jún 2008
bzucinka
17. jún 2008

Mna by zaujimalo, aku vahu v momentalnom tyzdni si drzite...lepsie povedane kolko ste zatial pribrali. Len na porovnanie s necviciacimi 😀 Inac co sa mna tyka ,ja by som cvicila aj hned...ale bojim sa a bolo mi povedane, ze radsej nie.

majula009
17. jún 2008

bzucinka, to cvičenie nieje kvoli chudnutiu, alebo udržiavaniu nejakej váhy ale kvoli celkovej relaxácii, teda ja som si váhu nedržala ani deń. Doteraz som pribrala 24 kg, a určite ešte nieje koniec, ale mám hrozne vela vody v sebe, s tým ale nič neurobím, to mi odíde až ked porodím...Čo s atýka cvičenia tak to je také pomalinké že si maximálne popreťahuješ svaly na celom tele ale nič viacej...chudnúť budeme po porode.... 😀

lolalola
autor
21. jún 2008

bzucinka, no ja som v 21tt a pribrala som asi 2kila(aj ked tazko povedat, lebo tie dve kila mam take kolisave), ale na cviceni som bola zatial len dvakrat, takze pochybujem, ze by to malo nejaky vplyv...;o)
navyse to cvicenie je take pomale, ze sa len ponatahujes a trosku prebudis svaly, urcite neschudnes...;o))ja sa po cviceni citim ako po masazi. Dokonca mam teraz skoro stale bolesti v podbrusku(stále niečo pichá a tak) a po cviceni mi to na nejaku dobu prejde(inac doktorke som to hovorila a neprisla ziadna reakcia, povedala, ze je vsetko v poriadku a mozem kludne cvicit).

ivetah
21. jún 2008

ja som tiez chodila k pani hrabcakovej a dolezite je povedat, ze ona je byvala porodna asistentka a presn evie, co sa moze cvicit a co nie. tak ze urcite nehrozi nic kvoli cviceniu. to iba ak cvicite s neodbornikom, na to pozor! a ja som sice pribrala len 13 kg, ale nebolo to cvicenim. to cvicenie mi pomohlo odstranit bolest z bedroveho klbu, normlane sa mi zasekaval, lepsie sa mi dychalo, v pohode som chodila aj v 38tt tyzdni na prechadzky a celkovo som sa dobre citila, takze odporucam 😉

lolalola
autor
23. jún 2008

Mamicky, este by som rada vedela, ak mate deti, pri kt. ste pri prvom necvicili a pri druhom ano, ze ci vam to pomohlo aj pri porode ..

barborka17
2. aug 2008

ja som chodila do Miracle, buduci tyzden otvarajaju nove kurzy

barborka17
25. aug 2008

Len pre vase info tehulky - Miracle studio otvara v septembri nove zaujimave kurzy cviceni pre tehu - pilates,brusne tance,gravid joga,fitlopty...

petka_s
26. aug 2008

a nieco dobre vo zvolene viete poradit??

xixi7
27. aug 2008

Barborke. Bola som v Miracle na hodine pilates pre tehu ale bolo to skor pre tehulky vo vyssom stadiu, cviky opatrne kvoli vacsim bruskam.Tak si pockam ked mi to bude osoznejsie. Ale som rada, ze som to objavila, lebo fit lopty mi nie su moc po chuti.

skalnicka
2. sep 2008

a co buduce mamicky z inych miest? napriklad my z TT? 🙂 ja nie som celkom tunajsia, len som sa vydala do TT, nikoho nepoznam, dokonca teraz som PN kvoli skratenemu krcku..skor by asi bodla nejaka dusevna priprava...ma niekto info?
😉

pemar
19. apr 2009

baby nemozte mi pls. hodit link resp. telefon na cvicenia u pani Hrabovcakovej? viem ze ma aj vlastnu stranku. dakujem

shpirti
19. apr 2009

babenky,da sa cosi vymysliet aj na doma??

zuzka_w
20. apr 2009

doma sa da super cvicit gravidjoga, staci aj podla knihy

danka5
20. apr 2009

shpirti: mám zoskenované cviky z knihy Prirodzené tehotenstvo. Ak máš záujem, pošlem Ti ich /nechaj e- mail. adresu v IP/

flavi
20. apr 2009

danka, ak by ta to neobtazovalo, aj ja by som mala zaujem, ale neviem, ako ti mam nechat adresu v IP 😖

danka5
21. apr 2009

flavi: Pri každom odkaze je na pravej strane malá obálka so šípkou. Klikneš na ňu a dostaneš sa do internej pošty, kde sa Ti automaticky zobrazí niečo ako e-mail, ktorý pošleš adresátovi odkazu. Môžeš mi nechať email aj normálne na tejto stránke, ale asi je bezpečnejšie mi ho poslať priamo /náhodou môže niekto tvoju adresu zneužiť/

danka5
21. apr 2009

flavi: napísala som Ti do IP. Hore na stránke máš červeným: Interná pošta: 1 nových. Klikni na to.

danu
14. jan 2010

janka1224 • 30tt • Dnes o 10:44
Prosila by som Vás o radu, či osobnú skúsenosť. Som v 30 týždni a neviem či sa mám alebo nemám príhlásiť na nejakú predpôrodnú prípravu či cvičenie. Jedna moja kamarátka chodila, ale povedala, že pri pôrode jej to aj tak nepomohlo, lebo tá bolesť bola silná a ona aj zabudla všetky dýchacie cvičenia.
Tak neviem, prosím Vás o radu.

katka22r • 40tt • Dnes o 11:07
janka neviem ako u vas ale ja som chodila kvoli teorii cize aby som sa nieco ucila a aj kvoli tomu aby zomna nebola gulka 😀 kedze sme cvicili na fit loptach a karimatkach plus sme sa ucili aj dychanie a mam s toho dobry pocit neviem ci to vyuzijem pri porode ale aspon viem co ma caka....a kazda sme ina...ale o par dni dam vediet 🙂

katuska007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuveru
17. jan 2011

babule a neviete o nejakom DVD? ja nemam moznost nikam ist cvicit, tak by som sa pohybala doma 🙂
googlila som ale nic aktualne som nenasla