Dá sa dať umŕtvovacia injekcia pri ťahaní osmičky?

domeenika
26. feb 2008

baby prosim poradte... kojim a maju mi trhat zub mudrosti... ja sa zubara veeelmi bojim a navyse po porode som na vsetko citliva.. nedokazem rozbalit ani pozlatko na cokolade.. zo vsetkeho ma striasa.. da sa dat umrtvujuca injekcia???

tatiana82
26. feb 2008

ahoj
nemas sa coho bat, mne trhali dva zuby mudrosti a kedze nemaju korene pojde to lahko (nieco ako mliecne). a jasne daju ti injekciu, nebudes nic citit. je to zalezitost 3-5 min 😉

domeenika
autor
26. feb 2008

to si ma ukludnila.. mne este nikdy zub netrhali

monkula
26. feb 2008

domeenika, včera som plánovala založiť túto diskusiu, ale som sa hanbila..

Ja mám dosť veľké problémy so zubami, tri mi chýbajú, ale nebolia ma ,tak ani nejdem k zubárke, ja sa rozklepem, len pri pohľade na vŕtačku.. Keď som bola so synom u zubára, tak ma triaslo ,ako keby niečo robili mne...

Neviete náhodou, či sa zuby dajú opraviť pod narkózou? 😅 😅

tatiana82
26. feb 2008

monkula 😅 mozno aj ano ale bezne to asi nerobia.
ja tiez nemam rada vrtanie ale da sa to prezit. ved ked ste uz prezili porod, tak zubar je nic...
ja idem zajtra, lebo musim a vobec na to nemyslim, ani ked sedim v kresle, myslite vtedy na hocico ine... 😉

domeenika
autor
26. feb 2008

viem ze daju.. len nic presnee o tom neviem.. zda sa mi cosi ze v Martine robia narkozu.. ale si aj zacvakas.. ja som nad tym tiez rozmyslala... a ze nech mi spravi uz vsetko ked tam pojdem, nech to stoji co to stoji.

domeenika
autor
26. feb 2008

tatiana82, to nieje take isto co je horsie.. podla mna je to na istej urovni.. porod bol hrozny ( a to som ho mala kratky), a zubar to je cosi nepredstavitelne pre mna v tejto situacii

monkula
26. feb 2008

škoda... 😔 😔 😔 😔

Tatianka, ja tvrdím ,radšej ešte dva pôrody, ako jedno ošetrenie u zubára..
A pritom som sa nikdy nebála.. ale keď som bývala v BA, tak som chodila k jednej zubárke a tá boal otrasná, bez citu a odvtedy sa bojím, ale strašne...
Každý mi hovorí, že keď mi pichnú injekciu tak nič neucítim...

eva4444
26. feb 2008

ahoj, mne davali injekciu pocas kojenia hoci mi netrhali, lebo uz nebolo co, tie mi vytrhli hned po vyske len co narastli, nebolelo to ani ked pominula injekcia drzim prsty a nerozmyslaj o tom, len tam chod a bude 😉

tatiana82
26. feb 2008

ja viem ze bolest zubov je hrozna, ale normalne vrtanie mi nerobilo nikdy problemy. a to ked som mala 5 rokov mi zvrtala aj jazyk lebo som nevedela byt v klude 😀
hlavne na to nemyslite lebo vy sa stresujete vopred a preto sa bojite...

monkula
26. feb 2008

tanička, no niečo pravdy na tom bude, pretože ja som vždy plakala už v čakárni, za zvukov vŕtačky v ordinácii

andrea78
26. feb 2008

baby tak ja som mala už 2termíny u zubára na trhanie stoličky a nešla som tam, vyhovorila som sa. lebo sa bojím a to som sa hanbila sama pred sebou a myslela som, že som taká len ja a asi nebudem normálna 😀 😀 😀 inak z toho zuba mi ťahal nerv a bolo treba 2injekcie, lebo po prvej som všetko cítila, potom po odtrnutí som myslela že sa zbláznim od bolesti a strašne to bolelo ešte 6dní, tak som teraz zbabelá 😅
včera som sa odhodlala a išla som a zase tam nebol zubár, že poobede musel odísť, to som predtým od strachu celú noc nespala a mala aj zvýšenú teplotu 😀 , vyšla som vyšekerná, moja dcéra sa na mne smiala...od radosti som malého vzala na vychádzku a bola s ním 4hodiny vonku 😅

domeenika
autor
26. feb 2008

ada vidis.. je nas viacej.. No ja si neviem ani predstavit ze by mi z neho tahala nerv.. to radsej nech mi ho cely vytrhne, lebo potom by mi ho este raz musela sklbat

andrea78
26. feb 2008

to s tým vytrhnutím som si myslela aj ja.....no chcel liečiť a nakoniec aj tak musí von....mohla som to mať za sebou už pred mesiacom 😠

domeenika
autor
26. feb 2008

ja by som mu poliecila.. 😀

vavka33
26. feb 2008

Baby,aj ja mam panicky starch so zubara,ale od urcitej doby,ked mi jeden zub trhal dva dni po 8 hodinach.Od vtedy mam strasny strach.Radsej pojdem rodit ako k zubarovi.
Teraz som musela ist k novej zubarke,lebo uz nebyvam tam,kde predtym a priserne som sa bala.No zvladla som to,uz dva pondelky za sebou mi trhala zub a aj ked som sa po injekcii kym som cakala na strpnutie rozrevala ako mala,prezila som.
Som rada,ze nie som sama taky stresak pred zubarkou.Neviem co s tym robit,nebojim sa nicoho,len toho

dadulka19
26. feb 2008

domeenika,pred hodinou som sa vrátila od zubára 😀 ,zub múdrosti sa mi tlačí,celé dasno mám boľavé a zapálené....našťastie,trhať sa zatiaľ nemusí nič.Som tiež riadne vyklepaná,ked musím k zubárovi a to je ešte aj môj kamarát 😝 ..Po prvom tehu mi trhali 2 zuby,samozrejme s injekciou 😀 ,bez by som to nezvládla.A ešte som im tam aj odpadla.Takže tak 😝

tatiana82
26. feb 2008

mne zuby mudrosti tiez dali zabrat, zapalili sa mi asi 2x a potom bolo lepsie dat ich von.
inak ked to tak citam, ja by som sa skor bala porodu, vy vsetky uz mate deti a zvladli ste to... ale jasne ze dolezite je mat aj dobreho zubara, a takeho co nebere ohlad na vas strach vymente.

smary
26. feb 2008

baby ja som mala fobiu zo zubarov teda riadnu,normalne vzdy triaska,behala som na wecko,nejedla,nespala pred kazdou navstevou (a to ja mam extremnu kazivost zubov,tak si viete predstavit ako casto som musela chodit) a potom som ntrafila na jednu super zubarku,citim sa tam ako na manikure,vsetky zakorky si davam robit s injekciou (aj ked som bola tehu,aj teraz ked kojim),jej heslo je,ze pacient je zakaznik a aj sa tak k nemu sprava,snazi sa vsetky zakroky dokoncit do 45min,aby ma neboleli usta tak dlho otvorene...len ma jednu chybicku,nema zmluvu s poistovnami,takze vsetko si cvakam v plnej miere,ale stoji mi to za to...zacala som sa k zubarke tesit 😀 a aj to vybavenie ambulancie je paradne, v cakarni LCD telka,v kresle vam v ustach beha kamerou a vy si na obraovke vidite ako vam vyvrtala zub,ako vyzera nova plomba a tak...ak je niekto z BB,alebo okolia taky strachopud,tak nech napise IP a hodim na nu kontakt,lebo fakt je skvela 😉

cherryblossomgirl
26. feb 2008

Dievcata 🙂

tak ja vam snad dodam trochu optimizmu.. minuly rok som si dala ako novorocne predsavzatie, ze si dam doporiadku zuby. A to som ich mala ozaj v katastrofalnom stave, lebo ked som bola mladsia, zistila som, ze cim viac chodim k zubarovi, tym mam vacsie problemy. Ale potom som si povedala A DOST! a aj ja chcem mat pekny usmev. Povypytovala som sa kamaratov, znamych, kolegov, nasla som si vyborneho zubara, zmierila som sa s tym, ze vsetky uspory pojdu do zubov, ale ze mi to bude stat za to.. a tak som stravila u zubara cely minuly rok.. cim viac som tam chodila, tym mi to menej vadilo. Vzdy som si dala pichnut injekciu, aby to nebolelo a nejako som to prezila.. a to mi robil mostiky, korunky a dokonca aj resekciu.. plomba bola pre mna len taka ceresnicka na torticke.. ale zvladla som to.. a velmi som si vytrpela, ale poviem vam, stalo to za to 🙂 mam teraz takyto krasny usmev 😀 ved kto sa postara o vase zuby, ked nie vy sami? 😀

drzim vam vsetkym velmi palce.. staci sa iba odhodlat.

domeenika
autor
26. feb 2008

smary tak to je uroven.. len si neviem predstavit ako by som sa kukala na svoj kaz.. asi by mi to bolo nechutne.. Ale samozrejme vec nazoru kazdej z nas..

dadulka19 hmm mozno aj ja jej tam odkvecnem ☹

zuzitka
14. máj 2008

ja som bola naposledy u zubara pred 2 rokmi, trhali mi 8cku 😲

odvtedy ma nic nastastie neboli, takze k zubarovi nemusim .... klop klop klop 😝

zuzitka
14. máj 2008