Dá sa depresia zvládnuť aj bez lekárskej pomoci?

leuskalejka
12. okt 2008

Chcem sa spýtať hlavne tých ktorí trpeli depresiou alebo úzkosťami či to dokázali zvládnuť aj bez lekárskej pomoci a bez liekov, ja trpím ai kombináciou oboch a trvá to už niečo vyše roka, ale bojím sa ísť k lekárovi...poraďte ako to zvladnuť asj bez ich pomoci,ďakujem za odpovede

leuskalejka
autor
12. okt 2008

to fakt nikto s tým nemá skúsenosť??? ☹

sestri
12. okt 2008

určite choď k lekárovi, nemusíš sa báť, pomôžu ti.

leuskalejka
autor
12. okt 2008

keď ja sa toho bojím, je mi zle už len keď vidím sanitku v meste

eva7780
12. okt 2008

leuskalejka zbytocne sa obavas,sice nemam s tym skusenosti,ale urcite je lepsie ist za odbornikom 😵

audreyd
12. okt 2008

leuska, v psychologických poradniach nemajú biele plášte 😉 v niektorých to vyzerá ako v obývačke 🙂
už som to tu raz niekde spomínala - nechýba ti nejaký vitamín? hlavne vitamíny skupiny B sú na "nervové neduhy" rôzneho druhu 🙂 skús ako doplnok. tiež magnézium vie dokázať divy 🙂 ale ak je to vážne, tak by si sa asi mohla odhodlať na nejaký pokec do "obývačky"

mac121
12. okt 2008

Ahoj Leuska, ked Ti to trva uz rok, urcite chod k lekarovi. Neboj, tie lieky, co sa teraz predpisuju na uzkosti nemaju vedlajsie ucinkym a uvidis, ked Ti zacnu zaberat, ze si sa predtym zbytocne trapila. Viem to z vlastnej skusenosti, tiez som to odkladala, az sa to uz nedalo vydrzat a ten zivot teraz sa neda porovnat s tym predtym . Keby si chcela nieco blizsie vediet napis mi do IP. Drz sa!

maruschka
12. okt 2008

leuska,určite k psychológovi..Nie je lekár,je to odborník na ľudské duše a ľudský život..To je ako keby si sa išla porozprávať s kamarátom..
Depresie a úzkosti vedia byť veľmi veľmi zlé.A ak nezájdeš za odborníkom,môžu sa prehlbovať..A potom je už ťažšie hľadať východisko.. 😉

zuka
12. okt 2008

leuskalejka, ja som prezila uzkosti v tehotenstve, ked som zostala na rizikovom a vratila sa z nemocnice. Nikdy by som neverila, ze sa mi to moze stat, ale prislo to ako chripka. Okamzite som vyhladala pomoc a mala som obrovske stastie na skveleho psychiatra, ktory mi bol ako kamarat. Aj ked som bola tehotna, musela som brat lieky, lebo prvorade bolo, aby som ja bola ok, potom moze byt ok aj babatko. Chvilu trvalo, kym lieky zabrali, ale zabrali. Citila som sa uplne fit, ako predtym. Kedze ma velmi prekvapili stavy, ktore som mala, urcite by som sa ich nikdy nesnazila zvladnut sama. Uvidime, ci sa mi to este niekedy vrati, mozno to boli len hormony, ale clovek nikdy nevie...

livi
12. okt 2008

určite zájdi za odborníkom. takéto stavy ťažko zvládneš sama. môže to byť časom ešte horšie. dnešná medicína je už na veľmi dobrej úrovni, takže sa neboj zájsť za psychiatrom. nie je to žiadna hanba, veď tu ide o tvoje zdravie.

zabka78
12. okt 2008

leuskalejka, v tomto si tazko sama poradis... depresia je dost zakerna, stratila som vdaka nej najlepsiu kamaratku ☹ . vyhybala sa navsteve odbornika a tak to aj skoncilo... a co sa tyka strachu z bielych plastov? podla mna sa absolutne nemusis nicoho obavat. ludia ktori tam zajdu su v podobnom psychickom rozpolozeni a verim tomu, ze spravanie doktorov a priestory su tomu prisposobene. tam neublizuju ludom, tam im pomahaju. nemas sa coho bat. jednoducho tam chod a nerozmyslaj nad tym. predpisu ti antidepresiva a tie vedia robit zazraky. sama si mozes pomoct tym, ze budes napr. malovat, pocuvat hudbu a dost pomaha aj sport...cvic, makaj. citala som dost clankov na tuto temu. neoddaluj to. drzim prsty.

lindda
12. okt 2008

Ahoj lenuska ja sa liecim uz 6r, odkladala som to 3roky,,,, boli strasne a uz nikdy viac,,,, 🙄 🙄 🙄 🙄
Chodila som psychológom a bolo t 🙄 o u mna na nic same reci a vysledok 0. Potom som nahodou stre 🙄 t 🙄 lap, koktorku neurologicku a zachranila ma urcite v hodine 12tej bola som uplne na konci,,,, som je vdacna za vsetko bez nej by som nemala krasneho syna a nebola stastna ako teraz. Som stale na liekoch striedala som ich v tehu za ine a bolo vsetko ok su to lieky dozivotne nemaju ziadnu navykovost vdaka dnesnej vyspelej medicine 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja som sa sta 🙂 le presviecala, ze ved ja niesom blazon a ani niesom som iba chora 🙂 😉 😉 niekt 😉 o ich ber 😉 ie iba 3 mes a ma pokoj niekto 1-2 niekt 😉 cely zivot 😉 nemaj strach a chod budes mat pokoj 😉

lindda
12. okt 2008

kurnik pisem ako hotentot ma pokazenu klavesu 😀 😀 😀

leuskalejka
autor
16. okt 2008

dievčatá ďakujem vám za rady...je to ťažké...niekedy mám hrozné stavy zmätenosti, až sa bojím že sa z toho zbláznim... ☹ ☹ ☹ 😢

kvixa
16. okt 2008

leuskalejka kludne mi môžeš napísať čo ťa trapi: llolla@post.sk

leuskalejka
autor
16. okt 2008

kvixa ďakujem napíšem 🙂

lefika
16. okt 2008

leuska, skus si pozistovat referencie na nejakeho dobreho psychologa/psychiatra. u mna to totiz bolo tak, ze ked som sa konecne odhodlala, natrafila som na hnusnu, na prvy pohlad nesympaticku staru bosorku, ktora mi hned na prvej konzultacii este vycitala, ze ublizujem svojmu chlapovi, lebo kvoli depresii nemam chut na sex 😠 😠 😠 ak si z BA, mozem ti do IP napisat jej meno, aby si sa jej vyhla 😉

kvixa
16. okt 2008

🙂

kvixa
16. okt 2008

Pomôžem všetkým ako sa len bude dať. niekedy totiž nemusí ísť o psychické poruchy,dokonca ani vtedy ked vam to povie lekar 😖 🙂

leuskalejka
autor
17. okt 2008

lefika ahoj....som z NR...ale neva a ako si to nakoniec zvládla? môžeš mi napísať aj do IP 🙂

kvixy ty si naša zlatá pomocníčka 🙂 😉

gangulienka
17. okt 2008

lefika a ako si to potom riesila ? nasla si niekoho lepsieho ?

kvixa
18. okt 2008

ahojte ako sa mate?
🙂 dnes je tak krasne- aspon u nas 😀

oneri
23. okt 2008

ahoj. robila som rocnikovu pracu na temu depresia a docitala som sa o poporodnej depresii, da sa zahnat jedenim omega3 mastnou kyselinou, ktora ti chyba, pretoze si ju dieta od teba bralo v brusku, a ak kojis, tak este viac.. a ak si mala deti hned po sebe mas jasny deficit.
nachadza sa v rybach, alebo si ju kup v lekarni. a ked este kojis, dietatu sa jej dostane viac a vraj su potom inteligentnejsie.. 😀
tiez sa da depresia odstranit vraj bicykovanim, alebo nejakym sportom, ktory bude pravidelny, a ktory ta bude bavit. nemusi to byt zrovna hodinovy sport, staci malo, ale pravidelne.. aj plavanie

moni1412
23. okt 2008

leuska ja som sa s nou trapila nejaky cas, ale nakoniec som to sama nezvladla a odhodlala som sa vyhladat lekarsku pomoc. bola som takmer 2 roky na antidepresivach, ale stalo to za to 🙂 dufam ze uz to nikdy nezazijem.... ak citis ze ta to ubija a nezvladas to, radsej vyhladaj odbornika, pomoze ti 😉 vela stastia

pralinka25
23. okt 2008

skutocna depresia sa neda zvladnut!!!!!! Je to porucha v mozgu tvorba a vstrebavanie serotoninu a inych hormonalnych potvor preto to treba liecit.

Smutok a zla nalada sa velmi podoba na depresiu ale je to ina podstata a to sa zvladnut da

mercy
23. okt 2008

Moja, choď k lekárovi, nemusela si sa rok trápiť.Depresia s úzkosťou bez liečby trvá aj celé roky,.Chceš si zbytočne odtrpieť kus života? Odkiaľ si? Ak z BA, poradím Ti dobrého lekára. Antidepresíva zaberajú rýchlo, nie sú návykové a najmä veľmi pomáhajú.

mercy
23. okt 2008

Ak už trpíš zmätenosťou, je to hlbšie.Inak "bojím sa, že sa zbláznim"- ako hovorí môj známy psychiater, tí čo sa boja, že sa zbláznia, sa práve nezbláznia 🙂

oneri
23. okt 2008

skutocna depresia sa da zvladnut. pisali to odbornici v knihe, ja nepopieram, ze to nie je choroba mozgu, ale preco vznika v mozgu? pretoze mu chyba omega 3 mastna kyselina.. ktora sa podiela na tvorbe urcitych hormonov.. ale tak podrobne si to zase nepamatam..
popisuju tam studie ludi,ktory trpeli velkymi depresiami, chceli sa zabit,
jedna skupina uzivala lieky, druha cvicila, ta ktora cvicila po dvoch rokoch zmizla depresia, zatial co ti co uzivali lieky sa nevyliecili..

mercy
23. okt 2008

To cvičenie má význam,ale nei v stave akútnej depresie, ve´d vtedy nevládzeš ani žiť, nieto cvičiť ☹ Ale ja to po tomto pôrode budem s tými omega 3-mastnými kyselinami skúšať

dai
23. okt 2008

ahoj leuska,

s depresiou nastastie nemam skusenosti, ale trpela som stavmi uzkosti este na vyske... vsetkeho som sa bala, nevychadzala som ani zdomu - nastastie ma to chytilo cez prazdniny, inak by som asi skolu nedokoncila - najskorsom si myslela ze zomriem, lebo u mna sa to prejavovalo najma fyzicky - busenie srdca, pocit na odpadnutie... robili mi asi milion testov a potom zistili ze je to psychicke - nechodila som k lekarke ale brala som upokojujuce lieky...
ako hovorim , ja som mala len uzkostlive stavy, takze po roku som mohla lieky vysadit a fungujem - mne hlavne pomohla joga - naucila som sa rozne techniky dychania a relaxacie, lebo niekedy sa mi tie stavy vracaju, len teraz ich uz viem kontrolovat.
ak citis aj depresiu, tak urcite vyhladaj lekara, ja som sama nezvladla ani uzkost... nieto este depresiu ☹

etnicka
23. okt 2008

depresia sa da zvladnut aj bez doktora. Nie je to lahke, ale ide to 😉