Dá sa depresia zvládnuť aj bez lekárskej pomoci?

leuskalejka
12. okt 2008

Chcem sa spýtať hlavne tých ktorí trpeli depresiou alebo úzkosťami či to dokázali zvládnuť aj bez lekárskej pomoci a bez liekov, ja trpím ai kombináciou oboch a trvá to už niečo vyše roka, ale bojím sa ísť k lekárovi...poraďte ako to zvladnuť asj bez ich pomoci,ďakujem za odpovede

monikajana
26. máj 2015

rebeka1977 , ako sa netrapiť, keď to akoby nie si ty, bojiš sa, žiješ a niekedy melieš z posledného

samanta82
26. máj 2015

@monikajana 12.rokov.Je to dlhá doba viem ale vždy ked padnem na dno- vždy sa povziecham koli detom a bojujem odznova 😔

lucinkaboz
11. jún 2015

viete, niekedy sa depresia neoznačovala depresiou, bol to suhrn nejakych nezvladnutelných starosti,smutkov,ludia prekonavali strasti,smutky, taktiez mavaly starosti a prekonavali zle veci, to sa na človeka nabaluje. dnes je najvacsiou chybou ak sme zaskatulkovani ,dnes v dobe internetu si vela veci najdeme,ale niektore nam aj neprospievaju, ako stakulkovanie do roznych psychickych ochoreni,ihned sa s tym stotoznime.lebo lekari to daju na papier,daju statisticky a podobne.Depresia ako všetky ochorenia maju pricinu, zacnite premyslat niekedy najprv prečo to je ,co to sposobujea v ziadnom pripade necitajte negativne reakcie a nenamyslajte si, ze to tak je aj u vas...tohoto som sa bala aj ja, prekonala som to,zbavte sa strachu a jedzte rybi olej+magnezium, ....lekar vam pomoze, lieky pomozu načas,ale treba ist do svojho vnutra,aj do detstva napriklad.

susan88
20. júl 2015

@etnicka ahoj vedela by si mi poradit ako???dakujem 🙂

rebeka1977
5. aug 2015

@monikajana myslela som to trochu inak, netrap sa v zmysle ze mas diagnozu DEPRESIA. Samozrejme ze sa colvekl trapi ked to ma, ked je ako vymeneny. To je jasne.

mariaxx01
6. aug 2015

@leuskalejka neda sa to zvladnuť chod d dobremu lekarovi dobrý výber liekov pomôže

ruzicka33
4. nov 2015

@zuka ahoj prosim ta a ake lieky si brala?

zuka
4. nov 2015

@ruzicka33 ahoj, brala som seroxat

stanley080
4. nov 2015

Ahojte, ja som s depresiou - v mojom prípade strachmi, obavami, úzkosťou, pocitmi hanby, viny bojovala 8 rokov. Takým spôsobom, že od 22 do 30 rokov som brala antidepresívum Seroxat. Chodila som k psychiatričke a tá mi predpisovala, vždy keď som skúšala vysadiť, vrátilo sa mi to. Ja som bez tých liekov existovať nevedela, bola som doslova paralyzovaná, bez nich sa mi to vracalo a vedela som vtedy len ležať potme v izbe, nevládala som nič a nechutilo mi jesť dokonca som zvracala, búšilo mi srdce preháňalo ma. Takže som nemala na výber a musela to brať. Okrem toho som žila život svoj ako som vedela s tým ale, že tie strachy som si síce následkom liekov neuvedomovala, ale stále tam kdesi v podvedomí boli. Avšak ak prišiel nejaký spúšťač - v mojom prípade to bolo ak mi nevyšiel vzťah s nejakým mužom, musela som dočasne navýšiť dávku, pretrpieť si pár dní kým zaberie a myslela som si, že tak to má byť a že je to moja doživotná choroba. Až jedného dňa ani neviem ako mi jeden kamarát poradil terapiu v BA formou hypnózy. Začala som tam chodiť od mája 2015 a v júli 2015 som vysadila Seroxat. Teraz je november a neberiem. Zistila som na terapii neskutočné veci o sebe a pochopila príčiny mojich predošlých stavov. Takže môj záver je, že AD potláčajú príznaky - bez nich by som umrela hladom keďže ja som v svojich stavoch nedokázala nič zjesť alebo by mi od žiaľu puklo srdce. Ale skutočnú príčinu AD neriešia, to vám ale žiadny doktor nepovie - ja som chodila aj na psychoterapiu - mne ani tá nepomohla. A kto vie koľko rokov by ma ešte obmedzovala tá hnusota, mimochodom neviete si predstaviť ako som sa za to hanbila keď som chcela s niekým nadviazať vzťah a musela som mu to povedať.

mariaxx01
4. nov 2015

@stanley080 Ja som brala Mirzaten ten mi najvoac zabral a odporucam kazdemu kto trpi depresiou ten liek nieej vôbec návykový a po vysadení nesu ziadne priznake (kus sa od neho pribera 🙂

placem
5. nov 2015

Ja som brala na spánok mirzaten , orodisperzovatelne tablety , a vôbec som nebola po nich dobrá, to asi ako komu sadnú

eliska13
10. nov 2015

@stanley080 Ahoj, prosim Ta mozes napisat v com Ti hypnoza pomohla?dozvedela si sa co bol ten tvoj problem co Ta cele roky tazilo?mozes mi napisat, kde si absolvovala hypnozu,ak chces tak do IP
Tiez beriem taky isty liek uz roky aj som viac x vysadila, ale po case znova nasadila.Psychoterapia mi pomohla sa v sebe viac orientovat, ale nie vysadit liek.Pravdepodobne to mame gen. dane a mam k tomu aj viac uzkostlivu povahu🙂moja terapeutka nerobi hypnozu a viac som po tom nepatrala dakujem

stanley080
10. nov 2015

Ja ked som vysadila, na treti den som to mala naspat. Takze moje pokusy boli vzdy neuspesne. Na terapii v hypnoze som sa dozvedela som bola velke sklamanie pre mojich rodicov pretoze chceli chlapca. moja mama a cele tehotenstvo bala co to babo bude a aby to bol chlapec a ja som vsetky tie strachy, uzkost od nej prevzala, normalne som ich citila ked som sa v terapii dostala do maminho bruska. najlepsie na tom bolo ze mi to mamina vsetko po 30 rokoch potvrdila ked som sa jej na to pytala dokonca som mala pocit ze sa jej po tolkych rokoch strasne ulavilo.

eliska13
11. nov 2015

@stanley080 no to ma prilis netesi, lebo moje tehotenstvo bolo sice velmi vytuzene a dlho som nanho cakala, ale po vysadeni lieku na zac.tehotenstva sa mi vratili uzkosti, plac a cele tehotenstvo som sa bala aka budem mama a ci to zvladnem🙂 moje dieta si so mnou tiez uzilo

1257
14. dec 2015

Ahojte dievčatá neviet mi poradiť berie niekto atarax,alebo ansilan?

janka_banka
19. jan 2016

Ahojte dievčatá, som rada, že som natrafila na Vašu tému, ja tiež trpím depresiou, liečim sa už 15 rokov, medzitým som porodila dve detičky, vydala sa a ako tak fungovala, skôr bolo vždy lepšie ako horšie ... teraz som nastúpila po siedmich rokoch po materskej do práce a depresia sa vrátila v takej forme, ako som ešte nezažila, kto to pozná, vie, že depresia ide ruka v ruke s úzkosťou a tak som skončila už pár krát na pohotovosti na upokojujúcej injekcii, lekárka už uvažovala aj nad hospitalizáciou, ale neviem si predstaviť ako by som to vydržala bez mojich malých lások, kto by ma objímal ... je to ťažké dievčatá a vlastne neviem prečo sa mi vrátila recidíva, nemáte s tým niektorá skúsenosti??? Ale som rada, že som Vám mohla opísať môj príbeh ... ach jaj, ja som si myslela, že všetko sa v pohode zabehne, život pôjde ďalej ale padla som do diery a neviem ako von :( ... naozaj najviac bolí srdce 😒

placem
19. jan 2016

@janka_banka a lieky dáke uzivas? To je dôležité

janka_banka
19. jan 2016

áno užívam alventu, Lerivon a Helex ...žiaľ lieky sú niekedy sú len doplnková liečba, treba aj terapiu a zmeniť pohľad na svet ... a práve ten pohľad na svet a samu seba nedokážem zmeniť a niekedy si ubližujem sama sebe svojimi myšlienkami 😔

placem
19. jan 2016

@janka_banka kým ešte myšlienkami , neni to zlé, ťažko sa s toho dostáva, ja som tiež užívala alventu, vysadila som ju na úzkosť beriem rivotril, netreba si zvykať na lieky nie sú riešením ☹

frasier43
20. jan 2016

Trpel som, respektíve trpím stredne ťažkou depresiou, ktorý som musel zvládnuť s dvomi liekmi od psychiatra.. Teraz ich neberiem, ale musel som prestať s akýmkoľvek alkoholom a začal som cvičiť piatich Tibeťanov, je to známa séria cvikov, čiže žiadny alkohol, v podstate joga a veľmi časté prechádzky a chodenie pešo..

frasier43
20. jan 2016

A samozrejme, keďže žijem sám už 12 rokov, je to niekedy ťažké, preto je dobré sa neuzatvarat do samoty, ale sa stretávať a komunikovať s priateľmi..

frasier43
20. jan 2016

A samozrejme zistil som, že som omylom na dámskej stránke, tak sa ospravedlňujem, kto vie, ako zrušiť účet, poprosím o info.. 😃

ivanka_kralikova
28. jan 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

@leuskalejka ahoj. ja viem len na zaklade vlastnej skusenosti- samozrejme na kazdeho plati nieco ine.. ja som bola nestastna z toho ze lieky ma len utlmovali..ked si uvedomis, ze len potlacas problemy a neriesis ich. vlastne trend celej nasej zapadnej mediciny- potlacit problem bez toho aby sme zistili kde sa zobral a co sa s nim da robit.. dlhodobo ho proste vyriesit. Ja som zacala s alternativnou liecbou. Navstevujem seminare a snazim sa zamerat na moje vnutro a postupne poodburavat bloky, ktore mam v tele... vsetetko negaticne, vsetko zle sa v tele uklada- v bunkach a tie si to pamataju.. potom sa to odzrkadli v tom, ze bud mame psychicke problemy alebo fyzicke. takze podla mna, akukolvek liecbu si v zivote zvolis, nezabudni aj na seba... niektore kurzy, seminare fakt stoja za to. drzim palce

ivanka_kralikova
15. feb 2016
Používateľ ivanka_kralikova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivanka_kralikova.

Ahojte, čítala som, že až 85% chorôb má emocionálny pôvod. Takže ani nie je prekvapením, že nárast srdcových chorôb, rakoviny, depresie, astmy, syndrómu vyhorenia a mnohých ďalších chorôb sa objavuje práve v obdobiach stresu a nepohody. Emócie, myšlienky a slová ovplyvňujú naše telá a naše zdravie. Verím tomu, že potláčanie emócií môže viesť k tvorbe určitých blokov v tele. Možno práve preto, že od malička sme vedení k tomu, aby sme rozlišovali emócie na "dobré" a "zlé" a tie zlé sa naučili zvládať a teda potláčať, tak sa tieto veci hromadia a neskôr prepuknú v nejaké ochorenie.. Ja som mala dlho depresie, ale unavovali ma nielen lieky, ale najmä prístup lekárov, ktorí za riešenie problému považovali to, že mi dali utlmujúce lieky namiesto toho, aby sme prišli na podstatu problému.. Ani návšteva psychológa mi veľmi neotvorila oči.. Keďže som len dokolečka počúvala že odpovede mám v sebe len ich musím nájsť... Neviem či ste niekedy skúšali alternatívnu liečbu- samozrejme toto nie je pre každého, ale len pre tých, ktorí sú ochotní sa tejto forme otvoriť a skutočne nazrieť do svojho vnútra a dať voľný priebeh veciam, ktoré v sebe roky potláčal.. Ja som skúšala niekoľko seminárov, prednášok, s rozličnými liečiteľmi. Začala som meditovať, čo je veľmi ťažké, ale ak sa človek prostredníctvom toho naučí aspoň na chvíľu sa zastaviť a žiť tu a teraz, tak to stojí za to. Teraz som začala chodiť na Cestu, ak ste o tom počuli. The Journey, zakladateľkou je pani Brandon Bays. Veľmi inšpiratívna žena. Možno niekoho zaujme. Držím palce všetkým, viem, že toto nie je ľahké.. Je to dlhá cesta, aj ja som na nej, ale verím že to všetky zvádneme.

somebunny
20. feb 2016

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

0monika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zebramon
11. máj 2021

@ivanka_kralikova Ahoj Ivanka, mna zaujala ta terapia Cesta, zatial som to osobne absolvovala len raz, neviem co si mam o tom mysliet.
Pisala si pred 4 rokmi, tak by ma zaujimalo (ak si najdes este moj komentar 🙂), ci si to dokoncila a ci vidis u seba pokrok, resp. vyliecenie.
Dakujem pekne za odpoved ;)

stanley080
11. máj 2021

Ja som sa zbavila liekov vďaka metóde Theta Healing. Brala som 1/2 seroxat denne a vždy predtým sa mi to vrátilo, keď som skúšala vysadiť, musela som nasadiť znova. Tentokrát nie, už 6 rokov som "čistá" 🙂)) Takže pre mňa je táto metóda zázračná

engynka
17. dec 2021

@stanley080 ahoj zaujimala by ma ta metoda Theta Healing. Hodne si o nej citam ale zisla by sa mi realna skusenost. Ako to prebieha a na co si vdaka terapii prisla? Nemyslim konkretnosti z tvojho zivota, skor ci si nasla v sebe odpovede, alebo mozno nejaku novu stranku sameho seba, duchovno atd. Ako dlho si chodila na terapia resp chodis este?

stanley080
28. dec 2021

@engynka Ahoj, momentálne robím sama túto metódu pre seba, aj pre iných ľudí. Našla som odpovede prečo sa mi diali veci ktoré sa mi diali, ako som myslela a čo som si tým vytvárala. Dá sa tým pekne zmeniť myslenie a nastaviť si život podľa seba, tiež sa omnoho rýchlejšie plnia priania 🙂. Na terapie som chodila asi tri roky nakoľko mne sa viac vecí otváralo, chodila som asi 1 x za mesiac - dva - tri. No aj táto metóda sa vyvíja a dnes to už ide omnoho rýchlejšie. Po čase som už cítila, že sa mám posunúť a robiť to sama. Niekomu stačí ísť aj raz, vyrieši si čo má, a už nemá potrebu chodiť. Je to veľmi individuálne. Liekov som sa zbavila tak, že som pochopila kde sa vo mne vzali tie strachy, uvoľnila som ich v terapii a zrazu boli preč 🙂). Už som viackrát odvtedy mala situácie že by sa mi tie nepríčetné strachy naštartovali, no nikdy sa mi to už potom chvalabohu nestalo. Bez liekov som 7 rokov.