Dá sa pásový opar preniesť z osoby na osobu?

mirkaff
30. aug 2009

svokra ma pasovy opar.,ale na chrbte.je to prenasatelna choroba?? mame sa jej vyhybat ,kedze zijeme v jednom dvore.

laura033
1. feb 2010

ahojte chceôa by som sa spytat ci sme sa mohli nakazit ked moja mama dostala pasovy opar v pia a my sme u nich bolo den pred..stvrtok

ivika18
1. feb 2010

laura, těžko říct, kdy to mamka chytla, jestli už to měla v sobě. Každopádně nám mudr. říkala, že malý děti to můžou chytit ve formě neštovic - asi stejný původce? já tomu nerozumím, tak snad to není nějaká blbost, ale naší mudr. docela věřím.

ivika18
1. feb 2010

Jo, tak už se o tom psalo dříve, napřed píšu, pak čtu 😖 , omlouvám se, jako bych tu nebyla 😉

knobloska
2. feb 2010

Já si nejsem jistá, že z normálního oparu na rtu, tedy herpesu typu I může dítě dostat herpetickou encefalitidu.
Jestli jo, tak pro mě blbý, protože já mám opar v jednom kuse, měla jsem ho i jako těhu a několikrát, když byla malá miminko. Nic nechytla, ale jasně, že jsem jí nepusinkovala. Ale je taky možný, že jak jsem ho měla v těhu, tak byla imunní. Fakt nevím.
Pásového oparu se bojím jako čert kříže 😒

cukruska1920
8. jún 2010

Ahojte... viete mi niektora povedat ake priznaky ma pasovy opar? ☹

katty22
9. jún 2010

ja som to prekonala , keď som mala 10 rokov- začalo sa to takým výsypom ako žihľavka- čiže také červené vyrážky, ešte mi to naši aj tak liečili, no ono sa to viac rozširovalo- urobili sa také skupinky pupáčikov naplnené tekutinou. Keďže najprv nevedeli ,čo mi je , išla som ležať do nemocnice a tam to začalo aj strašne bolieť, doteraz si na to pamätám, museli mi dať tabletku na spanie. Ale asi po dvoch dňoch sa to zlepšilo. Myslím bolesť, vyrážky dlhšie zasychali. Ale tá bolesť je nazabudnuteľná.
A spôsobuje ho ten istý vírus ako ovčie kiahne..

janinka22
10. júl 2010

Ahoj,

udělal se mi na boku pásový opar. Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímto při kojení miminka. A taky jestli můžou viry zůstat nějak na oblečení,nebo se tam neuchytí,či se vypraním ztratí??
Byla jsem u dr., ta mi řekla,že zkusíme počkat jestli se s tím tělo vyrovná bez antivirotik,protože při nich bych musela přestat kojit (přerušit kojení),tak uvidíme přes víkend,při zhoršení mám v pondělí přijít.. dala mi jen vodičku na potírání,aby se mi tam nedostala nějaká bakterie a taky vitamín B.. tak doufám,že se to nezhorší a spíš se to rychle ztratí..navíc to vypadá,že se kvůli tomu nebudu ani přes léto koupat! ☹

Díky za rady a zkušenosti..

jabluncanka
10. júl 2010

@janinka22 Tvoje MUDra plácá blbosti = v lednu jsem taky měla pásový opar a antivirotika můžeš klidně užívat,konkrétně Herpesin Tablety.Berou se co 4 hodiny.Na kojení to nemá vliv a kojit s tím samo můžeš...Pokud zůstaneš bez léků,můžeš mít trvalé následky.
Navíc Herpesin se může podávat i dětem,což je napsáno v příbalovém letáku...Jinak ještě doporučuju Mumio/Mumyo tabletky a L-Lysin z Vitalandu + vysoké dávky vit.C...

tutifruti
10. júl 2010

@janinka22 naša Dorotka mala pásový opar teraz pred 4 týždnami.... nejedla žiadne lieky... len vitamín B a potierala tanto herbal lotio.... Dr. nám tiež povedala, že sa s tým telo vysporiada samo....
....ale ja som mala v 18-tich hrozný pásový opar... tiež som neužívala lieky... ale čo mi pomohlo a hned som to nasadila aj našej Dorotke.... je skalná ruža /skalnica strechová/..... Pásový opar sa má potierať dužinou z rozrezanej ruže.... spravia sa malilinke chrastičky... nebude sa ti šíriť ďalej.... Naozaj to zaberá a liečba trvá podstatne kratšie.... vyskúšaj.... Ja som mala opar na prsiach... rukách... chrbáte.... no otras.... až potom mi to poradila jedna bylinkárka a zbavila som sa ho.... Našej Dorotke som začala potierať hneď a urobili sa jej iba dva.... a do týždna mala chrastičky, ktoré sa pekne odlúpili..... A určite per svoje veci osobitne od ostatných.... na vyššej teplote.... Držím palce, aby si sa ho rýchlo zbavila...

peppapig
10. júl 2010

Caute, me taky dneska byl diagnostikovan pasovy opar. Hrozne me boli zada a leva ruka. Dr rikala, ze antiviral medicina zabere pouze pokud je podana do 2 dnu od propuknuti vyrazky. Tak doufam, ze toje muj pripad a ze se to uz nerozleze.

@jabluncanka , ja si studuju na netu info a vsude se docitam, ze ta bolest muze trvat i par mesicu. mas nejake nasledky?

janinka22
11. júl 2010

díky moc za názory

@jabluncanka zajdu k dr. a řeknu jí to.. uvidíme co ona na to,trvalý následky bych teda měla nerada 😢

@tutifruti ale kde tu rostlinu mám sehnat?? 😕

jabluncanka
11. júl 2010

@peppapig
@janinka22 Trvalé následky spočívají v tom,že ten virus přetrvává v periferních nervech a stačí pak
sebemenší viroza a člověk má docela velké bolesti v místech,kde se původně pásový opar vysel...
Pokud samozřejmě pominu možnost škaredých jizev po oparu a celkovém oslabení imunity dlouho-
době...
Dobré jsou i obložky z rozpuštěného Mumia(černá paplanice) = Mumio totiž léčí vnitřně,ale je třeba
to ložisko poléčit i zevně...
Jinak trvalé následky má můj otec jak vlastní,tak manžel mé matky,který se s tím potýká už skoro
2 roky.Můj vlastní otec to měl ve vlasech a trvale nosí tmavé brýle,poněvadž došlo k zasažení očních
nervů a světloplachý... 😉

andrea999
11. júl 2010

@janinka22
@jabluncanka tiež som mala pásový opar,ked mal malý pol roka...virotiká mi v žiadnom
prípade kožná nechcela dať, kedže som kojila .Jedine ,že preruším alebo prestanem kojiť,čo bolo u nás nemožné 🙂
užívala som vitamíny a neskor L-lysin..
následky snád nemám,aspoň o nich neviem,len ma v tých miestach občas pobolieva...
a ešte mi odporučila vyšetrenie ne TAPCH

andrea999
11. júl 2010

antivirotiká - samozrejme

jabluncanka
11. júl 2010

@andrea999 S antivirotiky samozřejmě můžeš kojit vesele dál.Je to jen alibismus a neznalost
některých lékařů.Já mám toto info ověřené přímo z laktační ligy,protože antivirotika se vyloučí z těla
nejpozději do 2ou hodin,takže rezidua(zbytky)jsou minimální... 😉

peppapig
11. júl 2010

@jabluncanka , dekuji za odkazy. Ja taky doufam, ze zadne vaznejsi nasledky nebudou. Hlavne imunita, nenavidim, kdyz jsem nemocna. Vyrazka mi stale pribyva, trosku to postupuje nahoru tj. leva lopatka, podpazi, leva strana prsa, docela me desi at to nemam na obliceji, tam by me jizvy dost vadily. Myslim, ze ty trvale nasledky a bolesti zalezi i na veku pacienta a zdravotnim stavu, nevim mozna se mylim. Mit to v oku je moje nocni mura ☹

andrea999
11. júl 2010

@jabluncanka ďakujem za info...asi som mala skúsiť aj iného doktora,ale hlavne,že už je to preč

@peppapig aj ja som to mala na tých miestach ako popisuješ a ďalej sa to už nerozšírilo...a jazvy som nemala,len také
flaky a teraz už ani tie...držím palce- nech ti to zmizne bez následkov

peppapig
11. júl 2010

@andrea999 snad uz se to zastavi. Jeste se chci zeptat, nemuzu se to nikde docist. Muzu po ustupu vyrazky na slunce a zit normalni letni zivot (more, opalovaci krem, slunce)?

jabluncanka
11. júl 2010

@peppapig Letos bych to na Tvém místě oželela = ty fleky jsou primární jizvy a není vhodné je opalovta ani s krémem...udělá to hnědé fleky,které nezmizí,protože vyhojená nová kůže pod pásovým oparem jemoc "mladá"...

tutifruti
11. júl 2010

@janinka22 rastie na skalách.... ale často ju majú ľudia aj na záhradkách v skalkách... skús sa popýtať v okolí....ale fakt na 100% zaberá a pluzgiere miznú... robia sa maličké chrastičky... neostávajú veľké jazvy... ja mám jazvy na prsiach doteraz.... a na chrbte a rukách.... to som už vedela o skalnici nemám žiadne jazvy....

janinka22
12. júl 2010

Tak jsem dnes byla znova u dr. a když viděla že se mi to horší,ta mi napsala ten Herpesin 200 po 8 hodinách,mám zas přijít za dva dny a kdyžtak zvýšíme dávku.. řekla ať si jen zavolám k dětské ať ví že to beru a kdyžtak jestli mám nějak omezit kojení-prý nemusím a ten Herpesin brát můžu.
Ale řeknu vám teda je to pěknej hnus,mám strach aby se to dál nešířilo ☹ a taky kdoví jak dlouho s tím budu zápasit! Jsem ale ráda že nemusím přestat kojit.

@tutifruti aha,tak na skály asi nepolezu 😅 a nikoho se zahradou kdo by to měl neznám 😒 takže mám asi smůlu

jabluncanka
12. júl 2010

@janinka22 Jani,kup si v lékárně Mumio tabletky,normálně s tím můžeš kojit,mám to zkonzultované s laktační ligou...Ty tabletky se dají rozpustit i ve vodě a udělat z nich takovou kašičku a přiložit na ty opary,aby se to líp zhojilo.Samozřejmě zároveň i polykat,obyčejně se bere 1 ráno a 1 večer...
Jinak jak to popisuješ mi příjde 200 Herpesinu málo = já měla 400 po 4 hodinách a za týden bylo po oparu... 😉

janinka22
12. júl 2010

@jabluncanka díky za radu - a to mumio je jako léčivý tak vnitřně i zevně na tu kůži? Myslíš že se to tím nebude rozšiřovat? Si o tom něco přečtu.. no ona mi dala zatím nižší dávku,asi chce zkusit jestli to zabere a když ne,tak mi to zvýší..taky nechápu proč rovnou neberu plnou dávku aby to bylo dřív vyléčený.. 😒 uvidím co to se mnou bude dělat no

jabluncanka
12. júl 2010

@janinka22 Mumio se obvykle polyká,ale můžou se z toho dělat i obklady na rány...S tím Herpesinem uvidíš...ale 200 mi příjde,podle toho jak to popisuješ,docela málo... 😉

janinka22
12. júl 2010

@jabluncanka no mě to taky přijde málo,ale nemůžu si to brát podle sebe že... jo jasně a to se prodává normálně v lékárně to seženu??

jabluncanka
12. júl 2010

@janinka22 V lékárně Ti to objednají na zakázku,většinou do druhého dne.Doporučuju balení po 10ti tabletách,protože větší balení vyjdou dráž,když to rozpočítáš na jednu tabletu...A ještě pokud máš někde blízko Vitaland,tak si ještě kup L-Lysin kapsle = to je bílkovina tělu vlastní a posiluje imunitu... 😉

jasna
24. sep 2010

Milé tehuľky, prosím o radu...manžel má podozrenie, že má pásový opar (už ho raz mal), práve išiel na kožné...ja som v 36 tt, čo mi hrozí? čítala som na internete kopec strašných vecí o riziku poškodenia dieťaťa, len neviem, či to platí len pre nižšie týždne tehotnosti, alebo aj pre mňa? aké zásady by sme mali dodržiavať, jeho izolácia nehrozí, kedže bývame pár dní v novom meste, nemal by ku komu ísť.ďalej ma napadá, v ktorých štádiách je infekčný? ak napríklad porodím a donesiem domov bábo ešte počas toho, ako ten pasový opar bude mať(vraj sa to lieči aj mesiac), čo hrozí bábu?dakujem za vaše odpovede...

eva127
25. sep 2010

@tutifruti
ahoj mam tiž pásový opar a čítala som o tej skalnici strechovej aj v knižke ,,Zdravie z božej lekarni,, ako rýchto tozaberá cca? Mam ju už doma len mam trocha obavy si to tam dať. Hoci bylinky uznávam. Napíš mi prosím ťa ako asi na to. Treba to niečim potom keď to natriem prikryť? Ako často to potierať nanovo. Staru vrstvu mám očistiť-umyť?Ďakujem

tutifruti
25. sep 2010

@eva127 no po dlžke treba tu skalnicu /lístok/ rozrezať a ona trocha pustí tú šťavu a tou potrieť.... Ja som nechala normálne na vzduchu zaschnúť a potom som znovu po čase natrela a tak dookola, kým to nezaschlo....
Ja to mám odskúšané na sebe a na dcére a nám to super zabralo... Ono to zaschne do takých malinkých chrastičiek.... tie by sa potom mali natierať olejom z ľubovníka bodkovaného.... ale neviem či ho zoženieš.... ja som si aj ten robila z oleja a vyluhovaného ľubovníka, ale to trva cca 3 týždne...

tutifruti
25. sep 2010

@jasna moja dcéra mala tiež, ked som bola zhruba rovnako tehu.... Určite per oblečenie oddelene... Nepoužívať spoločne mydlo /klasické/ a pod.... Riziko pre dietatko teraz uz nie je veľký, ale povedz gyn... mne brali protilátky... Infekčný je pokiaľ má pluzgiere... ked zaschnú, už nie... Pre bábatko je to veľmi nebezpečné až po narodení.... Pokiaľ si tu už niekedy opar mala , nielen pásový, ale klasický, tak máš imunitu a tú ma aj bábo... Ja som dostala opar na peru v pôrodnici.... a hned mi dávali rúšku.... vraj bábatko môže dostať nejakú formu zápalu mozgových blán...