Dá sa pásový opar preniesť z osoby na osobu?

mirkaff
30. aug 2009

svokra ma pasovy opar.,ale na chrbte.je to prenasatelna choroba?? mame sa jej vyhybat ,kedze zijeme v jednom dvore.

simona55555
8. okt 2010

Pásovy opar sa prejavuje vtedy ak ste už mali ovčie kiahne.Ak Vaše deti ešte ovčie kiahne nemali môžu ich dostať.Ak ich mali, tak dostanú pásovy opar.(Samozrejme iba ak ste ho mali alebo ho dieťa niekde nachytalo).

petusko
16. jan 2011

torchu ozivim temu. moje dieta ma kiahne. Ja som kiahne mala v detstve a v tehu s prvym synom som prekonala pasovy opar. Je mozne, ze ten virus znova ozije a dostanem opar este raz??

peppapig
16. jan 2011

@petusko ja jsem catla, ze ten virus pasoveho oparu nikdy nezmizi a vraci se zpet jak bolest v danem miste kdyz je clovek pod stresem atd. Pasovy opar muze znova propuknout, ale to, ze budes ve styku s nestovicema na to nema zadny vliv. Ja jsem prodelala hrozny pasovy opar v lete a porad se mi to vraci a uz je to dele nez pul roku.

mamkamarketa
16. jan 2011

@peppapig ja jsem taky prodelala dost desny pasovy opar,ale jeste nikdy se (tuk tuk) nevratil. cim ti to lecili?

petusko
16. jan 2011

@peppapig no asponze tak, ja som uz taka dopletena zo vsetkeho ... 😅
a az teraz som zacala citat a zistovat co-to o pasovom opare a beha mi mraz po chrbte. co sa vsetko mohlo stat, mala som ho asi v 20 tt 😒 az teraz mi dochadzaju suvislosti, co mi kedy bolo a mohlo to byt spojene prave s tymto 😒
a este ma napadla taka vec aj ked je to asi hlupost, ci to vtedy nemohlo prejst na babo, ci teraz nema nejaku imunitu alebo co proti kiahnam, ked ide o ten isty virus.

mamkamarketa
16. jan 2011

@petusko ja jsem treba nechala ockovat syna proti nestovicim, cetla jsem,ze vakcina proti nestovicim ma v dospelosti chranit prave proti pasovemu oparu..

nesska
22. jan 2011

ahojte! chcela by som Vás poprosiť o radu alebo nejaké skúsenosti - pred troma rokmi som prekonala ťažký pásový opar - stres v práci, neliečené chrípky a pod...., dnes mojej dcérke diagnostikovali ovčie kiahne a ja som momentálne v 21 tt., prechladnutá a so silným kašľom, imunita je u mňa určite oslabená, neviem čo mám robiť, o dcérku sa stará manžel, ale sme v jednom byte, dcérka je na mňa naviazaná, takže úplnú izoláciu som vylúčila. Aká je pravdepodobnosť, že dostanem pásový opar znova, čo hrozí bábätku ? Lekárka na pohotovosti mi nevedela dať odpoveĎ 😢

berynka
23. jan 2011

@nesska , já četla, že neštovice jsou hlavně nebezpečné na začátku a především ke konci těhotenství. Kdy infekční matka nakazí narozené dítě, které nemá dostatečnou imunitu. Předpokládám, že s pásovým oparem je to podobné, když je to stejný vir 😒 .
Jinak manžel měl na podzim taky pásový opar, před tím měl skoro zápal plic, takže imunitní systém trochu nestíhal. Teď dcera prodělala neštovice, takže jsem trnula, aby se manželovi pásák znova neobjevil, ale nestalo se nic 😉 . Taky spolu byli v kontaktu, dávali jsme pozor, aby po sobě třeba nepili pítí nebo na ručníky apod.

Asi by sis měla zjistit, jak je to s léky na pásový opar, jestli je můžeš, nebo vůbec. Protože se to dá vhodně zaléčit, když by ti to začínalo. Pak i ten průběh je lehčí.

mamkamarketa
23. sep 2011

holky,muzu mit pasovy opar na puse-tesne pod rty. prechodila jsem nachlazeni,byla jsem ve stresu... desne to boli. ani nemuzu poradne mluvit. je to des ☹

anbarca
9. jan 2012

ahojte dievčatá, bola u mna na návšteve nevesta , ktorá je v 30. tt, o dva dni ako odišla, sa mi urobili pupenčeky a dr. povedal, že je to pásový opar, chcem sa opýtať, aká je inkubačná doba, či by mohla mať nevesta nejaký problém, ked mi to prepuklo až neskôr, čítam túto diskusiu a mám hrozný strach či by som ju mohla nakaziť, dakujem za odpoved,

bridget
9. jan 2012

@anbarca Inkubacna doba je 7-18 dni. Ak este nevesta nemala kiahne, moze sa to u nej prejavit ako kiahne, kedze ich sposobuje ten isty virus.

marhulinka
9. jan 2012

@anbarca záleží zda je pásový opar infekční nebo ne,to řekne lékař.

anbarca
10. jan 2012

dakujem za odpovede, ale mohlo by to ublížiť bábatku, ked je v 30, tt

sandy84
23. júl 2012

@mamkamarketa
@peppapig Ahojte dievcata, viam, ze je to stara, prastara tema, ale mam taky problem a vsimla som si v diskusii, ze ste tym presli tiez. Ja som mala pasovy opar na konci marca do par tyzdnov to preslo, ale mali ste aj vy potom este par mesiacov bolesti v tom mieste. Mna to tam stale boli, hlavne ked som unavena a oslabena. Nepoznam nikoho kto tym presiel. Stale mam pocit ako keby to tam chcelo znovu vyrazit, taku bolest pocitujem.

peppapig
30. sep 2012

@sandy84 ahojky, akorat jsem tu zas po pul roce nakoukla, to me mrzi ze pasovy opar postihl i tebe. Ja jsem o tom dost precetla a mas pravdu, ta bolest tam bude a bude tam jeste moc dlouho. Me osobne pobolivalo misto oparu asi rok a pul, prave pri oslabeni stresu atd.

sandy84
30. sep 2012

@peppapig ahoj, si zlata, ze si odpovedala. Nuz veru musim sa priznat, jednoducho som sa s tym zmierila. Aj chudnutie som kvôli tomu odložila, aby som nenarusila imunitu

peppapig
3. okt 2012

Za malo, a musim fakt rict, ze jsem byla ten cca rok porad nemocna, chytl ase me kazda chripka i virus 😒 Ale prejde to. A taky to chce mene stresu. Tak snad ti to brzy odezni

radusienka
16. jún 2014

ahojte mala mi dostala pasovy opar a este nemala ovcie kiahne a neviem ako sa to nanu dostalo ma len 2.5 roka a bojim sa uz sa niekto stimto stretol ze to dostalo dieta

lienocka7777
15. sep 2014

akurát mám pasový opar na chrbte a mala som nezensitelne bolesti..nakazlive to je pre tehotne pre deti a pre tych ktorí nemali kiahne..a hlavne sa toho nechytajte a nepotierajte oko lebo mozte oslepnut..nakazliva je hlavne ta tekutina co z toho unika..inak to nieje nakazlive pokial ste mali kiahne..ja to mam uz tyzden ale je mi lepsie dufam, ze to prejde

katarina1962
20. feb 2015

Katarína: 😔 dostala som a ja pasový opar.Chcem sa opýtať ako dlho to trvá, lebo más ísť na operáciu a má si.. začať vybavovať predoperačné vyšetrenie.

patkaza
21. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

jedine cez nejakú neumytú lyžičku alebo, pohár, tanier .. prípadne keby ste si dali pusu http://akoapreco.com/preco-sa-robia-opary-a-ako-sa-rychlo-zbavit-oparu/

babo78
13. jún 2016

Baby je treba ísť s pásovým oparom bezpodmienečne lekárke? Teraz ma vystrašila kamoška. Vo štrvtok bude dva týždne čo sa mi objavil, už mi aj chrastičky odpadli, len ma to ešte stále svrbí.

miuska223
3. jún 2018
keirra
9. mar 2019

Ja jsem mela pasovy opar a dceru jsem nakazila nestovicemi. Pasak jsem si vyvolala sama stresem (presne 7 dni po jedne extremni situaci, nebyla jsem v kontaktu s nikym s nestovicemi). Udelal se mi pod prsem, pupinky sly trochu i na prso. Ze to neni vyrazka mi doslo asi 3.den pupinku, tehdy byly jen cervene a svedive. Kojila jsem 3letou dcerku, na prso i na pupinek mi urcite sahla. Od toho 3.dne jsem kojila par dnu jen z druheho prsu, hlidala jsem rucniky, davala jsem si velky pozor. Byla jsem ale presvedcena, ze to mala chytne. A ona vubec, za to to chytla 5leta, absolutne jsem to nechapala. Urcite se mi tohi nedotkla, ani na zacatku, natoz te tekutiny (to jsem se izolovala fakt hodne). Casove to bylo tak, ze dcera mela zvysenou teplotu a unavu 16.den od meho prvniho dne vysevu pasoveho oparu (den na to jsem ji objevila prvni pupinek). Mladsi dcera pak chytla nestovice od starsi, opet prvni priznaky (teplota a 3 pidi pupinky) 16.den od prvniho dne nestovic starsi dcery (od te teploty). Takze nakazlive to je. S kamaradkou s novorozencem jsme se nevidely radsi pres 2 mesice, taky nez jsem vyprala vsechno pradlo, abychom byly naprosto bezpecne 🙂

ninanaty
5. máj 2019

@keirra akurát to tu čítam, to si ma nepotešil teda. Manžel má pravdepodobne pásový opar, malý ma 21 mesiacov tak zrejme môžme očakávať kiahne :(