Dá vám manžel šoférovať auto?

helka101
20. jún 2008

Ahojte žienky, chcem si urobiť taký menší prieskum 🙂 či vám dáva manžel, šoférovať auto 😔 náš ocinko nám svoje auto nedá, aj ked si myslim že šoférovať viem, aj ked na dopravnú špičku si netrúfnem, ale ked sú víkendy a cesty sú volnejšie tak by som to zvládla, na začiatok 🙄
vôbec nemá snahu ma to ani naučiť, kedže chodím šoférovať so svojím tatíkom a ten povedal že mi to vcelku ide, ked mám šoférovať pred mm tak mám trému a strach, že dačo pobabrem a tak sa radšej ani do toho nehrniem 😔 hm ako to je u vás? 😵

luciask
21. jún 2008

tamia ak si vezmes, vela holiek je tu zo zahranicia a nemaju ani predstavu ake by to bolo zit bez dvoch aut, je to vlastne cosi co potrebujes, nie luxus. Auto je iba prostriedok, ktory ta zoberie k lekarovi, k potravinam, zavezie deti do skoly, pretoze neexistuje efektivna mestska doprava, a vzdialenosti nie su take ako v mestach na Slovensku, kde sa v pohode mozes dostat pesi z jedneho konca mesta na druhy, pripadne busom.

tilly
21. jún 2008

kukulík, pekne si to napísala, ešte keby to tak brali aj niektorí manželia...

helka, ženy jazdia obozretnejšie a predvídavejšie, je to naša vrodená vlastnosť, tak ako fakt, že nevieme parkovať (česť výnimkám)... chlap si zas nevidí ďalej od nosa...

tamia, nemyslím si, že je luxus mať dve autá, aj keď je určite príjemnejšie mať aspoň jedno auto v rodine služobné... v našej štvrti majú všetky kočky okrem dvoch (ktoré na materskej fakt to auto neportebujú, lebo keď niečo potrebujú, tak sa riešenie vždy nájde) svoje vlastné auto...

môj muž sa tvári, že mi nedôveruje, ale keďže mi dá do ruky nové auto a aj staré auto, ktoré nás živí, tak sa asi fakt len tvári 😀

ada78
21. jún 2008

tak ja som vynimka, lebo pre mna je parkovanie tak prirodzene, ako jazda dopredu. 😎

ale za to vdacim mojmu ocinovi, ktory ma ako 17 rocnu ucil take "hovadiny", ako cuvat slalom hore kopcom, pohynat sa v strmom kopci bez pouzitia rucnej brzdy a pod ...

tilly
21. jún 2008

ada, super, to máš perfektný cvik, ja mám s parkovaním problémy, viem si len nacúvať, inak nezaparkujem..

chytra
21. jún 2008

Mne manzel teda soferovat auto dava. Chce, aby som bola nezavisla od neho, ked treba povedzme kupit nejaku malickost...Davam nanho (na auto🙂 super pozor, lebo to je nase posledne auto, dve som uz naburala do nepouzivatelneho stavu. Mam takeho super manzela, ze mi na to nepovedal ani pol slova, len bol rad, ze som ja dopadla ok.

aniel
22. jún 2008

helka, muž si nepripustí,že je na vine.MôJ DOVIEDOL auto do opavy 3 krát, nechce sa mi rozpisovať prečo,ale ja ani raz.Teda raz mi na parkovisku vytiekla voda,ale to fakt nebola chyba,lebo tenchladič bol lepený pred3 rokmi,keď môj manžel z frajeriny nezvládol v zime situáciu , tak vieš oni môžu a ženy nevedia šoférovať.To je ich uvažovanie 😉

helka101
autor
23. jún 2008

No ved jasne aniel, 😉 muži vedia všetko, a ženy len doma sa motkať, a okolo detí, no vlastne všetko, myslím si že len máloktorý muž dokáže byť doma s dieťaťom 24hodín denne, to by nezvládli 😕 myslím! no aspon my máme doma malého čertíka a nanho treba fakt nervy a trpezlivosť, teraz sa učí bez plienky tak si viete predstaviť 😀 😀

no janina teba sme videli s katkou v meste, na brn brn, ti je super ked zobereš a ideš, ja sa stále doprosujem, že nech ma odvezie a už mám toho fakt dosť, asi urobím rázny proces a auto bude šoférovať aj ja!! 😉 🙂

tilly, jasne že jazdíme obozretnejšie, nekukáme do späťákov , na kočky 😀 ani nerobíme frajere pred inými, 🙂 ale to sa chlapom nepáčim, že my si radšej 3x uvážime či sa tadial oplatí ísť, alebo to radšej vyriešíme ináč..

môj sa smeje že ked už nedajbože šoférujem, radšej idem okľukami cez malú ves a červenku ako priamo 😀 😀 ale čo aspon sa preveziem 😀

martina.d.
23. jún 2008

My sme s manželom nikdy neriešili otázku, kto bude šoférovať. Kto si sadol za volant - šoféroval. Vie, že jazdím dobre, aj keď občas rýchlo. Nerobí mi problém ani Blava, Viedeň. Občas je to na našich cestách úbohé so značením, ale dá sa. Teraz už máme každý svoje auto, už len sa dohodnúť, kedy si kto, aké vezme. 😀 😀 😀

moni1412
23. jún 2008

u nas s tym tiez nie je problem. ja sa skor bojim, ale niekedy to prekonam a idem. dokonca mi dal minule soferovat sluzobne.... sli sme po krste domov a radsej som nechala ocka nech si pripije na maleho zdravie ako ja.... mal asi pohar vina, ale aj vtedy a boji sadnut za volant. Sedela som v nom prvykrat, ale zvaldla som to 😉 nechapem, ale zvladla 😅 😀

helka101
autor
23. jún 2008

moni vieš ked máš oporu v manželovi, tak nieje problem šoférovať 🙂 no u nás je to tak, že manžel radšej šoféruje a ja nech sa venujem malému, no už sa stalo, že malý bol chorý, auto doma,ale ja som sa bála na nom ísť do nemocnice a volala som bratovi nech nás odvezie 😠 vieš ten môj nechce pochopiť, že ja to auto nechcem len tak pre zábavu, že voziť sa po meste, či po nákupoch, ale proste ked sa dačo stane, aby som sa nebála šoférovať 😔

miriamkac
23. jún 2008

helka101 nenaucis sa soferovat, kym nebudes sediet za volantom....a moja skusenost: lepsie sa mi chodi samej... 😝 preco? lebo mi do toho nikto nekafre!!!....A neboj sa sadnut za ten volant, ked uz ti to auto necha pred domom!...aj len prejst sa po ulici!!!! Necitala som celu diskusiu...ale mna niekedy muz aj " zneuzije" 😀 aspon si moze dat pivo....ked niekde ideme, lebo vie, ze ho odveziem... 😀

moncika15
23. jún 2008

ahojtemdobra tema 😀
tak to ja som mala 5 rokov vodicak a v aute som sedela naposledy na skuskax 😅 potom sme si kupili ten isty typ auta ako som mala v autoskole tak som sa osmelila 😎 na natlak celej rodiny a priatela. cize ma priatel s velkou radostou pusta za volant (hlavne cez vykendy 😀 😀 😀 🙄 ) ale ako pises tiez mam pred nim tramu a strax ze mi bude zase vicitat ze nevytacam ryxlosti,radim ako xroma,..... 😀 😀 😀
baby drzte sa 🙂

majusa
23. jún 2008

ahojte, pridávam svoju skúsenosť. Mňa manžel tlačil do autoškoly, bránila som sa zubami, nechtami, ale nepomohlo. Spravila som si vodičák a od polície cez celú BA som šla sama. Do teraz neviem ako to prežil. Má úžasnú trpezlivosť. Ja by som už dávno skolabovala, keby som sedela vedľa človeka, kto drží v ruke ešte vrelý vodičák. Potom ma nútil šoférovať a tak som si nejako zvykla. Teraz šoférujem úplne v pohode. Dokonca pri mne aj zaspí v aute, čo považujem za viac ako pochvalu. 😉

audreyd
23. jún 2008

no, mne svoju "hračku" do rúk nedá 😀 radšej mi kúpil druhé 😅 keď idem sama s deckami, tak v poho, ale keď ho veziem, tak katastrofa! minule som mu zastavila na krajnici, že keď sa mu nepáči, môže ísť peši!!! ste mali vidieť, ako stíchol 😅 😵

zuzanocka
23. jún 2008

samozrejme, že dá 😅

obaja sme dobrí šoféri 😉

helka101
autor
23. jún 2008

no audreyd toto iste urobila kamarátka 😀 no nejako vám každej závidím ktorá si zoberete auto a idete kam chcete, ja môžem o vlastnom len snívať, pretože kedže mi nežičia to naše spoločné, tak neviem a neverím že dakedy dostanem to svoje 😀 no ale máme ísť na svadbu, takže bude predpokladane šofééér 😅 tak uvidíme či mu nezastanem na krajnici, či z dôvodu nevoľnosti,alebo hubovania 😀

karolinkafe
23. jún 2008

Helka no mozno zisti, ze mu to aj vyhovuje, ked soferujes a sa mu to nakoniec zapaci, ze take pohodlie 😉

helka101
autor
23. jún 2008

no Karolinka tak to by bolo super 🙂 pretože on je povalaním druhým futbalista a viacej ho máme preč ako doma a takto by som si mohla s malým urobiť program ale veľakrát je ktomu potrebné auto 😀

zu2za3na
12. mar 2012

mne dá sem- tam ale sama sa ešte bojím, a tu v KE v špičke radšej ani nechodím...ale ja sa bojím brat si auto lebo mi ešte nejde parkovanie a navyše s MHD sa všade dostanem, ale nie je na škodu mat vodičák, nikdy nevieš, kedy sa ti zíde...

dada1212
12. mar 2012

neviem čo sú to jeho autá, ak si ich kupoval počas manželstva, sú aj tvoje, nakoľko majetok je spoločný a on ti nemá čo zakazovať.
ak ide o autá čo mu dala firma, tak chápem, nakoľko má za ne hmotnú zodpovednosť a možno má zakázané aby ich šoféroval niekto iný a ak by sa stala nehoda, hoci aj nie tvojou vinou a šoférovala by si ty, mohol by byť problém