Dá vám manžel šoférovať auto?

helka101
20. jún 2008

Ahojte žienky, chcem si urobiť taký menší prieskum 🙂 či vám dáva manžel, šoférovať auto 😔 náš ocinko nám svoje auto nedá, aj ked si myslim že šoférovať viem, aj ked na dopravnú špičku si netrúfnem, ale ked sú víkendy a cesty sú volnejšie tak by som to zvládla, na začiatok 🙄
vôbec nemá snahu ma to ani naučiť, kedže chodím šoférovať so svojím tatíkom a ten povedal že mi to vcelku ide, ked mám šoférovať pred mm tak mám trému a strach, že dačo pobabrem a tak sa radšej ani do toho nehrniem 😔 hm ako to je u vás? 😵

helka101
autor
21. jún 2008

digysa veľmi dobre si to napííísala 😀 nedám mu už nič!!!!!!!!!!!!!

No on mi dá auto vtedy ked to jemu vyhovuje, napríklad ked si vypije, ked sme mali starý favorit, tak som nechcela bo som bola tehotná a bála som a, a teraz ked máme polo, tak sa pred ním bojím a mám aj strach bo je malý vzadu, ale ked sa nato pozrem ináč, tak veľa krát je auto doma, muž na futbale a ja sa trepem pešo k našim, čo by som ináč dala malého do auta, kočík do kufra a hajde 😢 ale kedže je taký ako s Iraku, ináč to asi ani nebude..

a na svoje auto nemám, možno ked skončím na materskej, a nádjem si robotu, tak by sa to dalo..

vždy som chcela že si zoberem auto, maleho a pôjdem hoci na nákup a podobne, no bohužiaľ je to premna asi nereálne..malý nam v aute zvracia takže aj teooria že by som šoférovala ku svokrovcom je mizivá, pretože sedím vždy vzadu pri nom.. ☹

mamacat
21. jún 2008

moj manzel ked sme sa zoznamili jazdil na aute ktore mal od 15 rokov! takze vlastne to auto bolo akoze jeho prve dieta;) strasne ho mal rad. ale bez problemov mi vzdy dovolil aby som na nom jazdila. ved to bolo samozrejme hlavne potom uz ked sme boli manzelia. ja som tym autom potom kazdy den dochadzala do roboty a on chodil cely rok na bicykli.
jedna nevyhoda pre mna vsak bola ze kedze som na tom aute jazdila musela som sa onho aj patricne starat. vymena oleja, emisna kontrola, platby za poistenie, a ine opravy som musela zacat vybavovat ja 😝 😉

elbel
21. jún 2008

hmm,u nas je to skor naopak manzel aj chce aby som jazdila aby mi nemusel robit taxik,ale ja uz nemam taku odvahu ako kedysi 😅 radsej sa vsade trepem autobusom alebo pesi

womenne
21. jún 2008

Ked som snim tak da ale samu ma nepusti je to firemne takže sa bojim aj ja.

alionuska
21. jún 2008

My mame dve auta.Jedno uzivam stale skoro iba ja s malou,lebo tatinko je aj tak stale v praci a auto je pre nas nevyhnutnost.Nebudeme sediet cely den doma,nie?A druhe-jeho srdcovu zalezitost mi tiez dovoli soferovat,lenze ja nechcem.Je to amerika a to by ste mali vidiet tie reakcie okolia,ked blondina sedi za volantom v pontiacu... 😀 Tak jazdim iba na Peugeote 😉 .

irenkat
21. jún 2008

ja len nerozumiem, akoze je to jeho auto... vsak v manzelstve je vsetko spolocne, co je moje to je aj tvoje a naopak. ja mam vodicak uz skoro 5 rokov, az manzel ma dokopal aby som zacala viac soferovat a som tomu rada 😉

karolinkafe
21. jún 2008

Helka vravis, ze muz je na futbale a ty sa trepes peso k vasim. Tak si to auto vezmi nie? Co by sa stalo, ved vtedy si nemusis pytat povolenie. Jednoducho ho vezmi a hotovo. Ci ti aj kluce skryva? 😅

petusko
21. jún 2008

Takisto som toho názoru, že je to NAŠe auto, je úplne jedno na koho napísané... Môj manžel je veľmi rád, že šoférujem, nie je nič lepšie ako byť aspoň v tomto nezávislá na niekom a aj on je rád, že sa nemusí trepať všade so mnou, resp. s nami, ja s malým jednoducho sadneme a ideme 🙂
Trochu by som zbystrila pozornosť, keby prišlo na slová "toto je moje - to nesmieš..." 😕

iwanka
21. jún 2008

ahojte,

ja soferujem v pohode, auto mam, kedy chcem, spolocne auto mame sice este len necely rok, ale mozem povedat, ze za ten cas som sa naucila ovela viac ako za predoslych 6 rokov, co som mala vodicak, po skusennostiach s mojim ocom som stratila sebavedomie v soferovani, ale manzel mi vratil a aj najviac naucil, nikdy na mna totiz nezvysil a hlas a hlavne mi doveroval. Teraz zijeme v anglicku, mame slovenske auto a ja frcim v pohode, vdacim za to aj situaciam, kedy som musela soferovat, sama a aj po dialniciach. Pomohlo mi to a zistila som, ze ked som sama, tak davam viac pozor a som maximalne sustredena na cestu. Manzel mi veri,ja som od neho nezavisla, nepotrebudem taxi, nalozim maleho a ideme 😉 😀 😝

danulka2
21. jún 2008

neda lebo nemame auto 😀 ,ale keby sme mali,tak by musel, lebo soferak mam len ja 😀 😀 😀

penelope2066
21. jún 2008

ja este nemam manzela len priatela a ten mi svoje auto poziciaval hned od zaciatku aj ked je pravda ze som si ho musela doslova vydupat 🙂 ale teraz byvame oddelene takze som uplne bez auta 😢 ale uz setrim na svoje sice ojazdene ale hlavne vlastne

penelope2066
21. jún 2008

a uz som nesoferovala vyse pol roka,takze som zvedava ako to bude vyzerat ked znova sadnem do auta.viem si to predstavit stres a panika

kukulik30
21. jún 2008

baby, tak to si teda nedokazem predstavit, aby sa doma delili veci na moje a tvoje a co sa tyka auta, tak manzel, kedze vie, ze ho potrebuje viac, chodi napr. do prace bicyklom a ak auto potrebuje, tak sa ma iba opyta, ci mame v plane ist niekde s malym autom, ak nie, tak si ho vezme on..... 😉 a je to vybavene a okrem toho ja soferujem velmi rada 😀 Ale nikdy sme veci doma nedelili...zda sa mi to nepochopitelne...ved sme manzelia 😉

sirinka
21. jún 2008

iwanka to mas teda volant na opacnej strane ako vsetci ostatni? mna raz viezol znami na anglickom aute na slovensku a musim uznat, ze to bol pre mna adrenalin, hlavne na dialnici 😅

katka27
21. jún 2008

mame kazdy svoje, tak nie je co riesit 😉 to skor ja mu nechem pozicat to svoje(a krajsie 🙂 ), lebo mi ho vzdy zasvini 😅

inak si neviem predstavit, ze by ma manzel tako obmedzoval, to si myslim, ze je prezitok nasej kultury, aj moj otec sa takto sprava k mame, ja by som to netolerovala

katka27
21. jún 2008

inak aj ja som uz auto parkrat o nieco suchla, to patri k tomu, bez cviku sa clovek nic nenauci, moj muz to vzdy okomentuje: Od toho mame poistku 😀

helka101
autor
21. jún 2008

No baby, ja to akože nemyslím že si delíme veci na moje - tvoje.. jasne že je všetko spoločné, ale proste auto je jeho srdcovka a bojí sa onho, asi ako o nášho malého!

ale som si povedala! musím na malého dačo vymyslieť aby mi v aute nezvracal. záhadne je ,že v starom bolo o.k. a v nom hned guci guc 😅 a potom si ho začnem berávať a bude .. je to aj moje auto, tak ako jeho a nebudem sa pýtať či môžem, nech sa postaví aj na hlavu, proste čo je moje je aj tvoje, a on jedno auto už rozbil, aj ked nebol on na chybe, samozrejme že to bola žena.. podľa neho ženy nevedia šoférovať, stresujú a pdobne, no ja som toho názoru, že mám kamošku, ktorá šoféruje lepšie ako ktorýkoľvek chlap!!!!! 😠
a aj ženy vedia šoférovať no len nešmykujú, nepohýnajú sa s piskaním pneumatík, "nedžefujú" v aute ako niektorý chlapci (teraz nehovorím že to ten môj robí) a ja si myslím že ked máme zo sebou dieťa, ideme 100x opatrnejšie ako nejaký chlap no nie?!

vroni
21. jún 2008

My máme tiež každý svoje, ale pohode si ich aj vymeníme, keď je treba. Handrkujeme sa vždy, kto bude šoférovať a párkrát sme už aj vzali každý svoje auto a išli dvoma (zdravý rozum necháva pozdravovať 😀 ) Väčšinou "upláca" chlap mňa, že môžem piť, on bude šoférovať (jemu alkohol nechutí, takže mu to nijako ťažko nepadne) My sme ale obidvaja autofanatici, takže výrok, že mi muž nedá "jeho" auto by nemusel v zdraví prežiť 😀 Nehovoriac o tom, že obidve autá sú písané na mňa 😀 😀 😀

dadulik
21. jún 2008

tak my mame tiez kazdy svoje auto, a obycajne to u nas vyzera, ze manzel jazdi na mojom a ja na manzelovom aute 😀 😀 😀
asi by som ho zabila, keby mi "svoje" auto nepozical, ja totiz hrozne rada soferujem, i ked tie nase vozitka su uz starsi deduskovia 😅 snad si raz kupime aj novucke auticko, je to nas velky sen.

westka
21. jún 2008

ja som vcera soferovala po 3 rokoch nejazdenia a mozem povedat ze to bol chaos panika ale zvladla som to 😀 😀

aniel
21. jún 2008

môj muž mi zo začiatku nechcel požičiavať auto a normálne ma deptal a raz keď som šoférovala, som zabrzdila skoro si buchol hlavu o sklo a možno si ju aj buchol a povedala som mu ,aby si vystúpil a zostal ako obarený.Povedala som mu,že keď sa mu nepáči 2 krát má zostať doma.A neviem prečo odvtedy je pokoj.Je pravda ,že skoro do nás zo zadu vrazilo auto,ale aspoň sa poučil,že ma má pri šoférovaní nechať na pokoji. Niektorí muži si myslia asi ,že sú majstri sveta a iba oni všetko robia najlepšie.Nenechaj sa odradiť a pevné nervy,však on si zvykne.Ja som tiež veľa bojovala ateraz ho koľkokrát idem niekam odviesť. 😉

helka101
autor
21. jún 2008

no aniel tak to si fakt dobre vyriešila! aj ja idem bojovať, zato aby som mohla naše auto šoférovať, ved dokým nebude jazdiť tak sa ani nenaučím a čo že stresuje žena.. napríklad mali sme nehodu.. bola zápcha a stál pred nami kamion, cestári maľovali cestu a tak tam bol chaos, na križovatke bola žena, hej , cestári trúbili, auta zanou, kamion, proste bola v strese, a tak vypálila rovno a nepozerala či niekto nejde, no a vlastne kamion stal tak, že sa dalo poza neho prejsť, bola to dvoj prúdovka a môj muž sa tade vybral.. no nestihla so mpovedať pozor a práááááááááááásk.. no proste keby som tam mala malého tak zabijem asi môjho muža a nie ju!! bo ja napríklad keby som tam bola namiesto muža, tak počkám dokým odíde kamion a mám rozhľad, bo fakt, proste to sa nedalo predvídať že čo môže na tej križovatke nastať!!

a odvtedy - ženy nevedia šoféérovať!!! 😠

lencici
21. jún 2008

Ja máms voje aj on svoje a nemáme problém s tým ktor šoféruje... Keď sme spolu chodili tak som tiež šoferovala jeho auto... ALE raz mi povedal že keby sme si kúpili čisto novučké auto tak by mi ho nedal šoférovať. 🙄

melory
21. jún 2008

ano daval, len som mu ho rozbila 😠 😕 🙂

roasha
21. jún 2008

mel...... 😀 😀 😀 😀
presne tohto sa bojim,no co si mam rozbit auto? 🙄 😀
ale dnes som mala "bohove" nutkanie povedat,soferujem ja./to mi asi sepkal ten maly diablik,ako vo filme/ 😀 😀

janina77
21. jún 2008

U nas s tym tiez nie je problem. Kym sme nemali maleho, mali sme kazdy svoje, a to bol velky veget, tam nebolo co riesit. Ale aj vtedy ked som isla na dlhsiu cestu a bolo teplo, ja som mala auto bez klimy a on s klimou, tak som isla na jeho a on mal zatial moje.
No a teraz sme moje auto predali ☹, ale vlstne som na nom aj tak malo chodila ako sa maly narodil, ale ked potrebujem tak nie je ziadny problem. Vpohode mi auto "pozicia", aj tak musi byt vtedy on s malym a je mu auto nanic. Akurat potom somre, ze mu rozhasim sedacku a zrkadlo, ale to viac zo srandy ako vazne, takze to neriesim 😉

sasenka
21. jún 2008

Aké "da mi manžel šoferovať" ??? Auto je spoločné, ked je v rodine len jedno, a 2 vodiči. 😀 😀 😀 Viac jazdí on, aj ked ideme spolu tak ide väčšinou on, ja sa rada dam voziť, a je pravda, že je lepší - teda skúsenejší - šofér. Ale ked potrebujem, proste zahlásim - Beriem si auto! a nepýtam sa. Vlastne cez den je doma, možem isť kedy chcem (ale ja radšej pešo).
Ked som pracovala, rano som vozila malú do školky ja, takže som brala auto ja, ak potreboval, prišiel si poň pred moju prácu 😉

ella1
21. jún 2008

sasenka,presne tak.u nás podobne.dokonca som šoférovala v chorvátsku aj v taliansku,dokonca v tých ich úzkych cestičkách.
dokonca má manžel niekedy takú poznámku(hovorí dcére),že:,,naša maminka dobre šoféruje" 🙂

ada78
21. jún 2008

jasne, ze da.
vsak on ma 2 zdrave nohy, tak moze ist aj autobusom, ale ja s dietatom a nabalenym kocikom by som to mala tazsie.
vzdy vecer sa ma spyta, ci na druhy den budem potrebovat auto a ak nie, tak si ho berie on. ak ano, tak zatial ani raz nepovedal, ze si ho nemozem nechat. 😎

tamia
21. jún 2008

my máme jedno auto a šoférujeme ho obaja. Ked potrebujem ja , idem a ked zase muž tak ide. Iba neznášam to jeho komentovanie ked šoférujem ja (a to mám najazdených viac km ako on). Tak ked ideme spolu šoféruje on.

hmm, ani osm si nemyslela, že toľko (luxusných) rodín majú po 2 autá.